arama

Az Sermaye ile Yapılacak İşler

iş fikirleri

Az sermaye ile yapılacak işler için araştırma gerçekleştiren girişimci ve yatırımcılar için 2024 yılı güncelliğinde küçük sermayeli işler ile alakalı yazımızı hazırladık. Rehberimizde yer alan 32 iş fikri düşük sermayeli işler olarak başlangıç fırsatı sağlamaktadır. İlgili iş fikirleri arasında size en uygun olanını seçmek için daha önce yaptığınız iş fikirlerini ele alabilir ve kısa süre içerisinde para kazanmak için harekete geçebilirsiniz.

Rehberimiz sık sık düşük ve az sermaye ile başlanabilecek iş fikirleri ile yenilenmektedir.

Bu rehberimizde düşük – az sermaye ile yapılabilecek 32 iş fikrine yer verdik.

1. EMANETÇİ AÇMAK

emanetçi

Öneri: 7/10

Otogar ve havalimanı gibi noktalarda para kazanmanın en kolay yollarından biri de emanetçi açmaktır. Bu iş fikrine başlamak için bir dükkan kiralamalı, birkaç raf almalı ve güvenlik sistemi taktırmalısınız. Dolayısıyla çok az bir sermayeye ihtiyacınız olacak.

Emanetçi özellikle büyük şehirlerde güzel kazançlar sağlayan bir iş fikridir. Rekabet yoksa kazanacağınız tutar sermaye ölçünüze göre çok daha yüksek olabilir.

Ayrıntılı bilgiler için Emanetçi Açmak rehberine göz atabilirsiniz.

2. OTO YIKAMA

oto yıkama

Öneri: 8/10

Ülkemizde 20 milyonu aşkın araç hemen hemen her hafta ya sahipleri tarafından ya da oto yıkama işletmeleri tarafından yıkanmaktadır. Çok yüksek bir potansiyel içeren bu pazara giriş için ortalama 300 bin liralık sermaye bile yeterlidir.

Ülkemizde birçok oto yıkama bayiliği veren işletmeden çeşitli paketler ile bir şube açış hizmeti alabilirsiniz. Eğer daha üst paketler için fırsat ararsanız; bu durumda önce düşük fiyatlı peşinat ile anlaşma sağlamaya çalışın. Birçok bayilik veren firma bu tür kampanyalar düzenlemektedir.

3. HALI YIKAMA

halı yıkama

Öneri: 8/10

Az sermaye ile yapılacak işler arasında yüksek kar marjı fırsatı sağlayan iş fikirlerinden biri de halı yıkama dükkanı açmaktır. Halı yıkama işletmelerinde ortalama 100 bin liralık malzeme bulunuyor. Evlerden nispeten uzak bir lokasyonda 50-60 metrekare bir dükkan kiralayarak bu işletmeyi 2-3 gün içerisinde kolaylıkla kurabilir ve işe başlayabilirsiniz.

İlk etapta arabanız olmadığı için yakın lokasyonlardaki konutlara yönelik hizmet verebilirsiniz. Para kazandıkça bir araç satın alabilir ve tüm bölgenize de hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Halı yıkama hizmetinde kazandığınız tüm cironun neredeyse yüzde 90’ı kardır. Kira ve faturalardan sonra bu oran yüzde 70’e kadar düşebilmektedir.

4. ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI

çiğköfte

Öneri: 7/10

Türkiye’de insanların bir diğer ortak lezzeti olan çiğ köfte için de bir dükkan kurabilirsiniz. Türkiye’de bayilik koşulları olarak en fazla rekabetin yaşandığı sektör çiğ köftedir. 50 bin lira ile 200.000 TL arasında onlarca farklı çiğ köfte markasından bayilik alma fırsatınız bulunuyor. Düşük bütçe ile önemli düzeyde potansiyel içeren iş fikirleri arasında yer alıyor.

Hemen Çiğ Köfte Dükkanı Açmak adlı rehberimizden ek bilgi alabilirsiniz.

5. STANT AÇMAK

stant

Öneri: 9/10

Ülkemizdeki herhangi bir AVM’de gördüğünüz stantların birçoğu ortalama 100 bin liradan düşük rakamlar ile kurulmaktadır. Çikolata, çiğköfte, takı-aksesuar, parfüm, baharat ve çanta gibi stantlardan birini açarak AVM’lerdeki yüksek potansiyelden gelir elde edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise, AVM’lerdeki stantların kiraları yüksektir. Sadece 100 bin liranız varsa, ilk aylarda iş yapamamanız durumunda ciddi nakit sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Planlamanızı iyi yapmanız gerekir. Aksi durumda kiranızı ödemekte güçlük çekebilirsiniz.

6. ASANSÖR BAKIMI

asansör

Öneri: 9/10

Günümüzde hemen hemen her apartmanda 1 veya 2 tane bulunan asansörler aylık, 3 aylık ve yıllık bakımlara ihtiyaç duyuyor. Birçok apartman halihazırda bu asansörler için uzun vadeli anlaşmalar düzenlemiş olsa da, özellikle uzun yıllardır mevcut olan birçok apartman bu hizmeti ay ay başka kişilerden veya işletmelerden almaktadır.

Kendinizi asansör bakımı konusunda geliştirdikten ve sertifika aldıktan sonra asansör bakımı üzerine hizmet verebilirsiniz. İlk etapta daha uygun fiyatlar ile çalışmanızı ve referans elde etmenizi mutlaka öneriyoruz. 10-20 bina veya site için anlaşma sağladıktan sonra düzenli olarak ciddi düzeyde para kazanmaya başlayacaksınız.

7. BUTİK ÇAY EVİ

çay ocağı

Öneri: 8/10

Türkiye’de hemen hemen tüm insanların vazgeçemediği içeceklerden biri de çaydır. Yüksek kar marjı fırsatı sağlayan bir iş fikri olarak butik bir çay evi kurabilirsiniz. Küçük 10-20 tabure ve bir mutfak kurulumu yaparak bu işe başlayabiliyorsunuz. Önemli olan küçük de olsa köşebaşında ve insanların yoğun olarak yürüdüğü bir lokasyonda dükkan bulabilmektir.

Bir çay ocağı kurmak için küçük sermayeden fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Ancak doğru lokasyonda bulabileceğiniz bir dükkanın aylık kirası yüksek olabilir. Ek olarak bu tür butik çay evlerinin genellikle tabureleri dışarıda olur; yani önünün açık olduğu bir dükkana ihtiyacınız olacak. Ayrıca ön kısmı kullanmak için ilgili belediyeden izin almanız da gerekebilir. Tüm bu planlamaları doğru yaparak butik bir çay evi açarak az sermaye ile kurulabilecek güzel bir iş fikrine başlayabilirsiniz.

8. AL – SAT İŞLERİ YAPMAK

al sat

Öneri: 10/10

Az sermaye ile yapılabilecek işlerden en iyisi de al sat yapmaktır. Bir işe bağlı kalmadan, sadece düşük fiyatlı ürünleri kovalamak üzere harekete geçebilirsiniz. Al sat işlerinin bir diğer avantajı da ek iş olarak değerlendirilebilmesidir. Örnek olması açısından, kendi tam zamanlı işinizi yaparken; cep telefonu al – satı da yapabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız; öncelikli olarak Al Sat Yapanlar İçin 12 İpucu rehberimize göz atmanızı öneririz.

9. DONDURMA DÜKKANI

dondurma

Öneri: 6/10

Yaz aylarına doğru yapılabilecek en iyi az sermayeli iş fikri ise dondurmacı açmaktır. Güzel bir lokasyonda bulabileceğiniz bir alanda bir dondurma stantı kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dondurma dükkanı açmak için illa bir dükkan kiralamanız gerekmiyor. Mevcut bir işletme ile anlaşarak; ilgili işletmenin önündeki bir boş alanda da stant kurarak bu iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Bir dondurma stantı kurmak için ortalama 50 bin liralık sermaye yeterlidir. Toplu alımlar için de 10- 20 bin liralık sermaye gereksiniminiz olacak. Yaz aylarında dondurma işinden önemli düzeyde para kazanabilirsiniz. Odaklanacağınız en önemli konu; doğru lokasyondur.

10. PİLAVCI

pilavcı

Öneri: 7/10

Son dönemde siz de birçok lokasyonda pilav satışı yapan stantları ve seyyar araçları görmüşsünüzdür. Çok az sermaye ile kurulan bu pilavcılar aslında aylık 40-50 bin liraya kadar para kazanabiliyor.

Ortalama olarak tabağı 50 liraya satılan bu pilavların genellikle maliyeti 20 liranın bile altındadır. Üstelik yer edinmiş birçok pilavcı günlük 200-300’den fazla pilav satışı yapabiliyor. Güler yüzlü bir personel ve lezzetli bir pilav ile başlayabileceğiniz harika bir iş fikridir.

11. PARFÜM BAYİLİĞİ

parfüm

Öneri: 7/10

Ülkemizde bayilik veren çok sayıda parfüm şirketi bulunuyor. Ortalama 8-10 bin lira bedel ile açılabilen parfüm bayileri, yüksek kar marjı fırsatı sağlamaktadır. Parfüm sektöründe yer alan perakendecilerde kar marjı yüzde 45 civarında bulunuyor. Nakit dönüşümü hızlı ve müşteri potansiyeli yüksektir.

Ortalama kira talep eden, yürüyüş yollarındaki küçük bir dükkan işinize yarayacaktır. Çok yüksek kiralara karşı dikkatli olmanızı öneririz. Düşük sermayeli karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır.

12. İNTERNETTEN PARA KAZANMA FİKİRLERİ

internetten para kazanmak

Öneri: X/10

Türkiye ve dünyada internetten para kazanmanızı sağlayabilecek çok sayıda az sermayeli iş fikirleri bulunmaktadır. Her bir iş fikri kendi içerisinde farklı dinamikler ve fırsatlar barındırıyor. Eğer az biraz teknik bilgiye sahipseniz, bu iş fikirleri ile evinizdeki bilgisayar başından zengin dahi olabilirsiniz. Birçok iş fikri için hiç sermayeye bile sahip olmanız da gerekmiyor.

Fikir vermesi açısından;

13. EV YEMEKLERİ DÜKKANI

ev yemekleri

Öneri: 6/10

Ev yemekleri konusunda becerikli biriyseniz; sizin için en iyi az sermayeli işlerden biri de ev yemekleri dükkanı açmaktır. Son dönemde insanların ev yemeklerine olan ilgisi ciddi düzeyde artmış durumda. Eğer böylesine bir iş fikrine ilgi duyuyorsanız; Ev Yemekleri Dükkanı Açmak adlı rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

14. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

mantar

Öneri: 8/10

Düşük sermaye ile yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biri de mantar yetiştiriciliği yapmaktır. Ülkemizde ve dünyada kilogramı binlerce lira ile satın alınan birçok mantar türü bulunuyor. Eğer çok daha fazla kaynak bulabileceğiniz bir mantar ile ilerlemek istiyorsanız; Trüf Mantarı Yetiştiriciliği yaparak kısa sürede önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

Mantar yetiştiriciliği yapmak için dönümlerce araziye ihtiyacınız olmadığını belirtelim. Bazı mantar türlerini evinizdeki balkonda bile kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

15. DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

düğün fotoğraf

Öneri: 7/10

Düğün fotoğrafçılığı yapmak için bir kamera satın almak dışında sermayeye ihtiyacınız yok. Ancak elbette iyi fotoğraflar çekmek konusunda başarılı olmanız ve bunu insanlara kanıtlayabilmeniz gerekir.

Harika fotoğraflar çekmek konusunda sorununuz varsa, öncelikli olarak bir fotoğraf kursuna katılabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Elbette başarılı olursanız; yıllarca sürebilecek bu iş fikriyle harika kazançlar elde edebilirsiniz. Düğün fotoğrafçıları genellikle 1-2 saatlik dış çekim hizmeti için bile 3.000-5.000 lira para kazanmaktadır.

16. FOTOKOPİCİ AÇMAK

fotokopi

Öneri: 7/10

Profesyonel bir fotokopi makinesinin ortalama fiyatı 20 ile 30 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Okullara veya üniversitelere yakın bir lokasyonda bu makinelerden birini alarak açabileceğiniz bir fotokopi dükkanı ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak zamanla fotokopi makinelerinin sayısını mutlaka artırmanız gerekir.

Fotokopici açacaksanız eğer mutlaka ilk etapta düşük rekabetin bulunduğu lokasyonları hedef alın. Zira birçok lokasyonda yeni fotokopi dükkanı açarak para kazanma şansınız düşük olacaktır.

17. ÇİKOLATA DÜKKANI

çikolata

Öneri: 7/10

Ülkemizde son 3-4 yıldır popüler olan bir diğer iş fikri ise çikolatacılardır. Şık ve lezzetli birbirinden farklı yüzlerce çikolata türünü bulabileceğiniz bu işletmelerde kar marjı çok yüksektir. Ortalama olarak 100 bin lira ile kurabileceğiniz bu işletmede; sınırlı bir müşteri potansiyeli bile elde etmeniz durumunda güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Bir çikolata dükkanı açtıktan sonra mutlaka özellikle Instagram’da sayfa açmayı ve tüm ülke genelinden sipariş alma fırsatını kaçırmayın. Çikolata işletmelerinin birçoğu Instagram üzerinden çok yoğun sipariş almakta ve ciddi kazançlar elde etmektedir.

Çikolataları çok güzel bir şekilde paketlemeyi öğrenmeyi unutmayın!

18. TAKI DÜKKANI

takı

Öneri: 7/10

Ülkemizde kadınların en uğrak noktalarından biri de takı dükkanlarıdır. 5 lira, 10 lira gibi rakamlar ile satın alınan takı ürünleri, bu mağazalarda 50 lira, 100 lira civarında satışa sunuluyor. Üstelik içeri giren müşterilerin birçoğu aynı anda 5-10 ürün satın almaktadır. Güzel lokasyonda açılabilecek bir takı dükkanının iş potansiyeli çok yüksektir.

Takı dükkanı açmak için düşük sermaye yeterli olsa da, daha şık bir dekorasyon için fazlasına ihtiyacınız olabilir.

19. ORGANİK YUMURTA ÜRETİMİ

yumurta tavuk

Öneri: 8/10

Küçük de olsa bir bahçeye sahipseniz para kazanabileceğiniz küçük sermayeli harika bir iş fikri var. Hemen 15-20 tane tavuk satın alarak organik yumurta üretimine başlayabilirsiniz. Tavuklar ortalama olarak günlük 1 yumurta vermektedir. Birçok lokasyonda organik yumurtaların satış fiyatı 3 TL civarındadır. Günlük olarak 15-20 tavukla bile aylık 2 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz.

Tavukların satış fiyatı 300 TL civarında bulunuyor. Tavuk sayısını artırarak gelirinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

20. OKUL KANTİNİ

okul kantini

Öneri: 9/10

Büyük okulların kantinini açmak için 80.000 TL – 100.000 TL liraya ihtiyacınız var. Ancak küçük okullardaki kantinler için bu rakam yeterli olacaktır. Ortalama aylık 30-40 bin lira kazandırabilecek bir iş fikri olarak küçük okullar için kantin açabilirsiniz. Elbette okul için yapılan ihaleyi kazanmanız ve kantin işletmeciliği belgesini almanız gerekir.

Okul kantini açmak ile ilgili ek bilgileri Okul Kantini Açmak rehberinden alabilirsiniz.

21. YATIRIM YAPMAK

yatırım araçları

Öneri: X/10

Türkiye’de düşük sermaye ile yapabileceğiniz birçok yatırım fırsatı bulunuyor. Yatırım Araçları rehberimize göz atarak, sermayenize ve risk düzeyinize göre seçim yaparak yatırıma başlayabilirsiniz. Yatırım konusunda kendini geliştiren birçok yatırımcı, birçok iş fikrinden daha fazla gelir sağlamaktadır. Elbette tüm yatırım araçları belirli oranda risk içerebilmektedir.

İnternet üzerinden işlem yaparak kolaylıkla yatırım yapabildiğiniz bir dünyada; mutlaka yatırım araçları konusunda kendinizi geliştirmenizi öneririz.

22. PASİF GELİR FİKİRLERİ

pasif gelir

Öneri: X/10

Özellikle düzenli olarak bir gelire sahip olan girişimci ve yatırımcılara önerilmektedir. Pasif gelir, düzenli olarak çaba göstermeyip; düzenli olarak para kazanmaktır. Ülkemizde de ciddi düzeyde gelir sağlayan çok sayıda pasif gelir fikri bulunuyor. Hemen Pasif Gelir Kaynakları rehberimize göz atarak, size uygun olabilecek pasif gelir fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Birçok pasif gelir kaynağı küçük sermayeli olarak başlanılabilir düzeyde bulunuyor.

23. YOGA EĞİTMENLİĞİ

yoga

Öneri: 5/10

Türkiye’de yogaya olan yönelimde artış var. Trendden para kazanmak üzere; bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Uzmanından bir eğitim aldıktan sonra kendi grubunuzu kurmak üzere harekete geçebilirsiniz. Yoga eğitiminin kişi başı saatlik ücreti 500 liradan başlıyor. Aynı anda 9-10 kişilik gruplara hizmet verebilirsiniz.

24. OTO TAMİR SERVİSİ

araba tamiri

Öneri: 8/10

Potansiyeli çok yüksek olan bir iş fikridir. Ancak 100 bin lira civarındaki sermaye ile kurabilen işletmeler daha basit tamir hizmetlerine odaklanabilir. Kapsamlı bir oto tamir servisi için 500 bin liradan fazla yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

Küçük bir lokasyonda 100 bin lira civarındaki sermaye ile basit tamir hizmetleri için işletme kurabilirsiniz. Örneğin, tekerlek tamiri, araç kaplama, film kaplama, detaylı temizlik, boya koruma gibi.

25. GÜBRE DAĞITIM İŞİ

gübre

Öneri: 6/10

Tarımsal faaliyetin yoğun olarak bulunduğu şehirler için para kazandırabilecek harika iş fikirlerinden biridir. Köy ve beldelere gübre dağıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. Elbette bu işi yapabilmek için pikap tarzındaki bir araca sahip olmanız gerekiyor. Aracınız yoksa 10 bin lira ile bu iş fikrine başlayamazsınız. Ek bilgiler;

26. ÇİN’DEN ÜRÜN GETİRMEK

çinden ürün getirmek

Öneri: 9/10

Dünyanın ucuz ürün deposu olan Çin’den toplu ürün getirerek satışa sunabilirsiniz. Potansiyeli yüksek düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer almaktadır. Hemen online Çin sitelerinden birine giriş yaparak, satabileceğiniz düşük fiyatlı ürünleri araştırmaya koyulabilirsiniz. Elbette vergi düzeyinde bir inceleme yaptıktan sonra; vergisini ödediğiniz takdirde halen ucuz olacak ürünleri incelemenizi öneririz.

Özellikle teknoloji ve takı ürünlerinde ciddi avantajlar bulunuyor. Bazı 1-2 dolarlık ürünleri piyasada 300-500 TL’ye satabilmek dahi mümkün. Para kazanmak için asıl vaktinizi araştırmalara ayırmak zorundasınız. Ek bilgiler için;

27. TURİZM ACENTASI

tur rehberi

Öneri: 9/10

Türkiye tam anlamıyla bir turizm ülkesidir. Her yıl büyüyen turizm ekonomisinde ciddi iş fırsatları bulunuyor. Anadolu’nun küçük şehirlerinde dahi iç turizm için açılan seyahat acentaları dahi önemli bir pazardan pay almaktadır. Turizm acentaları düşündüğünüz kadar yüksek sermaye ile kurulmuyor. Küçük bir ofis ile 2 adet bilgisayar yeterli olacak.

Büyük turizm acentalarının sağladığı bayilik panellerinden birini alarak, sattığınız her turizm paketinden komisyon elde edeceksiniz. İyi bir reklam çalışması ile önemli bir getiri sağlamak mümkün.

28. MİDYE SATIŞI

midye

Öneri: 6/10

Ülkemizde hemen hemen tüm insanların ortak lezzetlerinden biri olan midye satışı işi için çok yüksek sermayeye ihtiyacınız yok. Küçük sermaye ile başlanılabilen kar marjı yüksek bir iş fikridir. Ortalama olarak iki bin lira ile bile rahatlıkla başlayabileceğiniz bu iş fikrinde, günde 400-500 liraya kadar para kazanabilirsiniz.

Midye satışı yapmak için toptan bir midyeci ile anlaşmanız yeterli. Ardından stratejik bir noktada satışa birkaç saat içerisinde bile başlayabilirsiniz. Midyelerde ortalama kar marjı yüzde 80 civarında. Yani 5 liraya sattığınız midyeden ortalama 3-4 lira para kazanırsınız.

29. ANKETLER

anket

Öneri: 4/10

Çok fazla önerdiğimiz bir yol değil ancak tamamen sıfır sermaye istemesi ve aynı anda onlarca platforma kayıt olunabilmesi nedeniyle alternatif olarak değerlendirilebilir. Ek bilgiler için Anket Doldurarak Para Kazanmak rehberine göz atın.

30. TEMİZLİK

temizlik

Öneri: 6/10

Para kazanmanın nispeten birçok kolay yolunun olduğunu ifade etmiştik. Ancak bu durum, bu yollar için emek harcamamanız gerektiğini belirtmiyor. Temizlik işiyle günlük ortalama 2.000-3.000 lira para kazanabilirsiniz. Böylelikle çalışma sıklığınıza bağlı olarak aylık 50 – 60 bin lira dahi kazanabilirsiniz. İlk etapta iş bulmak zor olacak, ancak birkaç kişi için kaliteli bir hizmet sağladıktan sonra telefonunuz daha sık çalmaya başlayacak.

Özellikle 1+1 evlerin artması ve insanların gittikçe yalnız yaşaması nedeniyle ev temizlik hizmetlerine yönelik ihtiyaçlarda artış yaşanmaktadır.

31. SATIŞ PAZARLAMA

pazarlama

Öneri: 7/10

İşletmelere yönelik satış pazarlama hizmeti verebilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken, satabileceğiniz bir ürünü satan bir işletme ile anlaşmaktır. Bu ürünleri aldıktan sonra ev ev, iş yeri iş yeri gezerek ürünleri satabilmeniz gerekir. Ayrıca son dönemde internet ve telefondan satış hizmetleri de artmaktadır.

32. TURİST DANIŞMANLIĞI

turist turizm

Öneri: 6/10

Türkiye tam anlamıyla bir turizm ülkesidir. Bu potansiyele yönelik iş fikirlerinde ise önemli oranda hacim artışı yaşanmaktadır. Bu kapsamda turistlere yönelik danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere az sermayeli işler ve küçük sermayeli işler hakkında liste halinde bilgi vermeye çalıştık. Düşük sermayeli yatırım yapılacak işlere yenisi eklendikçe listemizi güncellemeye devam edeceğiz. 

 • Salih
  4 yıl önce

  Stant açmak çok mantıklı geldi. Parfüm için araştırma yapayım bakalım. Bizim Samsun da tutar mı?

  58
  yorum beğen
  • Yeni İş Fikirleri
   4 yıl önce

   Samsun’da yer alan AVM’lerde ilgili stantlar yetersizse; elbette değerlendirmenizi öneriyoruz. En önemli konunun kira olduğunu unutmayın.

   İyi çalışmalar.

   59
   yorum beğen
 • Hasan
  4 yıl önce

  Merhabalar
  Samimi cevap verirseniz sevinirim
  Blog yazarak internetten ne kadar para kazanılabilir
  Örneğin sizlerin sitesi ne kadar gelir elde ediyor

  57
  yorum beğen
  • Yeni İş Fikirleri
   4 yıl önce

   Merhaba,

   Blog açarak kazanabileceğiniz paranın net olarak bir sınırı yoktur. Sadece blog açarak aylık 100 bin dolara kadar kazanan bloggerler bulunmaktadır. Bloglar eskisi gibi günlük olarak kullanılmıyor; her türden kategoride blog bulabilmek mümkün. Eğer belirli bir alanda bilgilerinizi insanlara aktarabilecek seviyede bulunuyorsanız hemen bir blog açmanızı öneririz. Ancak blog açmak ve bu blogu yönetmek-geliştirmek-sürekli içerik sağlamak düşündüğünüz kadar kolay değil. Bu süreci planlamalı ve her gün sabah 8’de işe gidiyor gibi bilgisayarınızı açıp blogunuz ile ilgilenmelisiniz.

   Yeni İş Fikirleri’nde şu anda hiçbir reklam bulunmamaktadır. Uzun bir süre daha reklamlar olmadan sizlere hizmet vermeyi planlıyoruz.

   İyi çalışmalar.

   63
   yorum beğen
 • Yakup
  4 yıl önce

  Çikolata dükkanı fikrini çok beğendim, sermayeyi ayarlayacağım

  59
  yorum beğen
 • Rukiye
  4 yıl önce

  Turizm acentaları için harika bir fikrim var aslında, hemen denemek istiyorum

  58
  yorum beğen
 • harun
  4 yıl önce

  27. TURİZM ACENTASI işini bende düşünüyorum çok faydalı bir yazı teşekkürler 🙂

  61
  yorum beğen
 • mavikorku
  4 yıl önce

  Şu zamanda herkesin merak ettiği konu. İnternetten para kazanma fikirleri. Bu konuda bahsettiğiniz ince fikirler harika bilgi vermiş. Çok teşekkür ederim.

  50
  yorum beğen
 • Göksel Eren
  4 yıl önce

  Çok güzel fikirler var, çin’den ürün getirmek ayrıca bir fikir. Senelerdir bu iş yapılıyor, ben tekstil sektöründeyim sadece kumaş-boncuk getirtenler bu işten köşeyi döndü iyice incelenip düşünülmesi gerekilen bir konu.

  56
  yorum beğen
 • Alp
  4 yıl önce

  Az sermaye ile girilebilecek işler çok kısıtlı olmasına rağmen bu yazıda gayet anlaşılır ve net bir şekilde açıklamışsınız. Teşekkürler 🙂

  59
  yorum beğen
 • Ömer Çelik
  4 yıl önce

  E-ticaret işlerinden ve web sitesi yapımı, domain, hosting vs. Gibi konularda bilgisi olan bir kişi bir e-ticaret sitesi açarak al-sat yaparak güzel paralar kazanabilir.

  54
  yorum beğen
 • Ersin
  4 yıl önce

  Youtube üzerinde çok fırsat videosu var aslında hepsine detaylı şekilde kar-gider-gelir dengesine bakabilirsiniz. En az maliyetli mısırcı açmak derim ancak genelde kış aylarında çok satılıyor. Yazın kimse almıyor. Ama pilavcı her zaman parasını çok güzel kazanıyor ve bir aileyi geçindirebilecek net kar bırakıyor.

  61
  yorum beğen
 • Murat S
  4 yıl önce

  Çiğköfteciler artık aşırı artmaya başladı, bu yüzden kazançlarının düştüğünü düşünüyorum. Önceden bu fikirde çok mantıklı geliyordu.
  Stant açmaya hep niyetlendim. Fakat bir türlü cesaret edip açamadım, en son açmak istediğim ürün fikrinde stantı 1 ay sonra başkası açmıştı 🙂

  50
  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  4 yıl önce

  Yatırım fikrini değerlendirmeyi düşünüyor ve araştırıyorum

  56
  yorum beğen
 • sercan
  4 yıl önce

  şuanda en iyi iş çinden ürün getirip satmak yada dropshopping yapmak galiba

  58
  yorum beğen
 • hasan
  4 yıl önce

  Çiğköftefi dükkanı açmak en iyisi. Okul önüne hemde

  56
  yorum beğen
 • Adem
  4 yıl önce

  Çok güzel iş fikirleri var. Çoğu kolay ve yapılabilecek işler tek sorun ii tutturmak zor. 😀

  58
  yorum beğen
 • İsmail Ayberk Gün
  4 yıl önce

  Fotokopici açma fikri hoşuma gitti, denemeyi düşünüyorum nelere dikkat etmemi önerirsiniz.

  60
  yorum beğen
 • hüseyin
  4 yıl önce

  Elimde ufak bir birikimim vardı bunu nasıl kendi lehime bir fırsata çevirip çalışabilirim diye düşünürken bu yazıya denk geldim. açıkçası çok güzel bir yazı olmuş çok sağolun. bu tarz içeriklerin devamını bekliyoruz

  51
  yorum beğen
 • Gökhan
  4 yıl önce

  8. Numara Mantıklı Geldi Sermayeyı Ayarladıktan sonra başlayacagım

  58
  yorum beğen
 • Göksenin
  4 yıl önce

  Midye satışı gerçektende karlı bir iş.

  52
  yorum beğen
 • Ozan
  3 yıl önce

  Fiili işyerleri açma hayallerinin çoğu malesef işyeri sahiplerinin mantıksızlığı ve açgözlülüğü nedeniyle daha en başından batmaktadır, bunca yüksek kiralar dururken ne işyeri açtığınızın pek bir önemi kalmıyor, “elbet bir ödeyen çıkar” mantığıyla çok işlek lokasyon olmayan yerler için bile anlamsız bedeller isteniyor, sokağımda yıllardır boş kalan dükkanlar var, hiç de kalabalık olmayan bir caddeye 20.000 lira kira isteniyor mesela, 4-5 yıldır boş, diğeri 16.000 istiyor 3 yıldır boş, o parayı ne iş yapacak da kazanacak, hadi kazanabilse bile vermek zoruna gitmeyecek mi, tüm kazandığıyla dükkan sahibini zengin etmek için mi çırpınacak diye düşündükleri yok, trajikomik tarafı ise 5000 lira kiraya verselerdi dahi şimdiye en az 200.000-300.000 lira kazançlarından olarak zarar etmiş olmaları 🙂 Çünkü sonuçta tutulmayıp boşta kalan dükkanlar da potansiyel kaybı demektir, bakmayın siz o girdiğiniz küçük işletmelerin size karşı canlılığına güleryüzlülüğüne, gerçekte büyük çoğunluğu zar zor kazanırlar ve işsiz kalmamak için mecburen dayanırlar, sırf kira ödeyebilmek ve üç beş kuruş da kar uğruna, bazen o karlar bile yapılamaz zaten aylarca zararına ayakta dururlar, böyle bir ortamda ya hiç işlek konum olmayan çok düşük kiralı işyerlerine yönelmek ya da internet üzerinden&evden yapılacak işler en mantıklısıdır, bana göre işletmeler sadece kişisel kazanç olmakla kalmayıp hem bireylerin hem işletmelerin dolayısıyla da ülkenin ekonomisine de doğrudan etki ettikleri için işyeri kiralarına yasal düzenlemeler getirilmelidir, maksimum değerleri incelenip o fiyatın yukarısında tek kuruş dahi talep edilememeli, tuhaf gelebilir fakat çok mantıklıdır ve herkes için faydası yüksek olacaktır. 20.000 kira alamadı diye(ki zaten alamıyor) hiçbir işyeri sahibi mahvolmaz, fakat kiraları ödeyemeyip batan işletmeler, o işletmelerde çalışanlar, işletmelerin işbirliği içinde olduğu diğer işletmeler, alternatifi azalan müşteriler, boşta bekleyen dükkanlar nedeniyle mülk sahipleri ve nihayetinde potansiyel vergisi azalan devlet olmak üzere her kesim için zarar demektir.

  47
  yorum beğen
 • serdar
  2 yıl önce

  Aklınıza neler geliyorsa ( Al-Sat ) yapabilirsiniz. Kültür Mantarında da güzel kazançlar var.

  29
  yorum beğen