arama

Hemen Bugün Youtube’den Para Kazanmak [GÜNCEL]

Youtube size eşsiz bir kazancın kapılarını aralıyor...
youtube para kazanma

Youtube son dönemde internetten para kazanmak için en iyi fırsatları sağlayan bir platforma dönüştü. Üstelik basit ve ücretsiz bir şekilde buna başlayabilir ve eşsiz potansiyel içeren bu platformda yer almaya başlayabilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana medya algısını ciddi düzeyde değiştiren Youtube, son yıllarda sağladığı para kazanma fırsatları ile de girişimcilerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Dünyanın en büyük sosyal video platformu Youtube, aynı zamanda içerik üreticilerine para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Youtube üzerinde video yükleyerek veya doğrudan canlı video yayını yaparak nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız, Türkçe olarak hazırlanmış en iyi Youtube Para Kazanma rehberini sizler için hazırladık.

Youtube ile ilgili muhtemelen sürekli olarak birkaç video yükleyerek zengin olan insanların hikayelerini duyuyor ve bunların gerçek olmadığını düşünüyorsunuz. Ancak işin aslı, bu hikayelerden bazıları tamamen doğru. Zira, Youtube içerik üreticileri için herhangi bir gelir sınırı koymuyor. Yani basit olarak anlatmak gerekirse, videonuz izlendiği sürece ne kadar kazanacağınızın bir sınırı yok. Tek bir videodan milyonlarca dolar bile kazanabilirsiniz.

Youtube’nin para kazanma sisteminin kısa sürede bu kadar popüler olmasıyla birlikte, Youtuberlerin sayısı dünya genelinde birkaç yıl içerisinde katlanmıştır. İlk süreçte para kazanma sistemi için herhangi bir sınırlandırma getirmeyen Youtube, günümüzde ise bu sistemi kontrol altına almak üzere birkaç şart öne koymuştur. Bu şartlara ulaşmak zor olmasa da, şartları taşımayanlar Youtube Para Kazanma sistemine ulaşamıyor.

Youtube’den para kazanmak istiyorum, yeterli vaktim var ve bunun için kendimi hazır hissediyorum diyorsanız sizler için bütün incelikleri de barındırmak üzere harika bir rehber hazırladık. Kim bilir belki de bu aylık binlerce dolar kazanmanızı sağlamaya başlayacak olan sürecin ilk adımı olacak…

ADIM 1: YOUTUBE NEDİR?

youtube

Youtube’den para kazanmaya başlamak için öncelikle Youtube’nin çalışma sistemini öğrenmek önemlidir.

Youtube genel olarak bir video barındırma platformudur. Cep telefonu, kamera veya bilgisayar kameranız ile elde ettiğiniz görüntüleri yükleyebildiğiniz ve sonrasında istediğiniz her zaman dünyanın herhangi bir yerinden izleyebildiğiniz servistir. Youtube’nin tüm bu hizmetini kullanmak ücretsizdir. Yalnızca videoları izlerken çeşitli reklamlar ile karşılaşırsınız. Bu da içerik üreticilerini teşvik eder ve daha iyi içerikler ile karşılaşmanıza olanak sağlar.

ADIM 2: YOUTUBE NASIL KULLANILIR?

Youtube’ye internetin bulunduğu her cihazdan giriş yapabiliyorsunuz. Cep telefonları, televizyonlar, bilgisayarlar, tabletler ve diğer internet bağlantılı cihazlar ile Youtube.com yazıp Youtube’ye erişebilirsiniz. Platform dünyada en çok cihazda çalışan web siteleri arasında yer almaktadır.

Youtube’de video izlemek için üye olmanıza ihtiyaç bulunmazken, video yüklemek, videolara yorum veya puan vermek için ise üye olmanız gerekiyor. Üye olmak tamamen ücretsiz ve varsa eğer Google hesabınız ile sadece tek tık ile Youtube’ye üye olabiliyorsunuz.

Youtube’ye üye olduktan sonra yine tamamen ücretsiz bir şekilde cihazınızda bulunan videoları doğrudan yükleyebilir ve kişisel veya genel olarak izlenmesi için onay sağlayabiliyorsunuz. Bu adımların her biri oldukça basittir ve sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

ADIM 3: YOUTUBE’YE HANGİ VİDEOLARI YÜKLEYEBİLİRİM?

Youtube’ye telif hakkının sizde olduğu ve yasalara uygun her videoyu doğrudan yükleyebilirsiniz. Telif hakkı konusunda son yıllarda ise bir esnetilmeye gidilmiştir. Örneğin herhangi bir sanatçıya ait bir şarkıyının klibini de yükleyebilirsiniz ancak bu videonun tüm gelir hakları eserin telif hakkının sahiplerine gidecektir. Bu sahipler diledikleri zaman videonun kaldırılması için de talepte bulunabiliyor.

Eğer Youtube’den para kazanmak istiyorsanız bu kapsamda videonun telif haklarının size ait olması gerekiyor. Youtube’nin telif hakları ile ilgili politikalarını ayrıntılı bir şekilde bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Son derece önemli bir husustur. Sorun yaşamamak adına telif haklarına karşı mutlaka dikkatli olun.

ADIM 4: YOUTUBE’YE ÜYE OLMAK

Youtube’den para kazanmak istiyorsanız elbette öncelikle Youtube’ye üye olmanız gerekiyor. Eğer Youtube’de zaten üyeliğiniz bulunuyorsa bu adımı geçebilirsiniz.

Youtube’ye üye olmak için öncelikle internet bağlantılı cihazınızdan Youtube.com ‘a giriş yapın ve aşağıdaki videoyu izleyerek Youtube hesabınızı tamamen ücretsiz olarak oluşturun.

ADIM 5: YOUTUBE’ KANALINIZI AÇIN

Youtube’ye üye olmadan kanal açamazsınız. Youtube kanalınızı açmadan da para kazanmaya başlayamazsınız. Youtube’de kanal açmak tamamen ücretsizdir ve bu hak tüm üyelere sağlanmaktadır.

Yukarıda yer alan videodan hem nasıl üye olabileceğinizi hem de nasıl kanal açabileceğinizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Tamamen ücretsizdir ve sadece bir mail adresine ihtiyacınız var. Yukarıdaki videodan adım adım bunu nasıl yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

ADIM 6: YOUTUBE KANALINIZI ÖZELLEŞTİRİN

Youtube’de kanal açtıktan sonra kanalınıza giriş yapacak olan insanların hoş birkaç görüntü ile karşılaşması fark oluşturacaktır. Bu nedenle kanalınızı açtıktan sonra mutlaka kanalınızı özelleştirmeniz gerekiyor.

Youtube’de kanal açtıktan sonra, kanalınız için bir açıklama yazmak, profil ve kanal resmi yüklemek gibi çeşitli özelleştirmeleri yapmanızı öneriyoruz. Bu kısımları kolaylıkla yapmanızı sağlayacak olan aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli.

Böylelikle rahatlıkla kanalınızı özelleştirebilir ve kanalınıza giriş yapan kullanıcıları cezbedebilirsiniz.

ADIM 7: KANALA KARAR VERMEK

Youtube’de artık kanalınız hazır, ancak kanalı hazırlarken de muhtemelen aklınıza “Kanal ne üzerine olacak” sorusu gelmiştir. Bu Youtube’den para kazanmak sürecinde en kritik sorulardan biridir. Bu soruya yanıt vermeden kanal açmaya başlamak bile doğru değildir. Bu nedenle öncelikli olarak kanalda ne tür videolar yayınlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Youtube’de her saat binlerce yeni kanal açılırken, on binlerce yeni video yükleniyor. Böylesine rekabet dolu bir platformda fark oluşturabilecek bir kanala ihtiyacınız var. Herkesin yaptığı videoları yaparak da ilerleyebilirsiniz ancak bir fark oluşturmak kısa sürede daha büyük bir kanala erişmek için sizlere yardımcı olacaktır.

Herkesin yaptığı videoları üretmeye karar verirseniz bile mutlaka sizi diğer kanallardan ayıran birkaç ayrıntıya ihtiyacınız olacak. Youtube’de en çok tercih edilen kanal türleri listesini sizler için bırakıyoruz, bu fikirlerden hangisinin size daha uygun olduğunu belirlemek elbette tamamen sizin kişisel özelliklerinize bağlı bir durum. Eğer hangi alanda en iyi olabileceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, ilk etapta farklı türlerden videolar çekebilir ve bunları arkadaşlarınıza izletebilirsiniz. Böylelikle hangi videonuz için daha olumlu görüşler alırsanız o konuda ilerleyebilirsiniz.

Youtube Kanal Fikirleri:

 • Spor
 • Gezi
 • Oyun
 • Parodi
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Yarışma
 • Genel Eğlence
 • TV
 • Müzik
 • Makyaj
 • Şaka
 • Animasyon
 • Felsefe
 • Sihir – Büyü
 • Astroloji
 • Tarih
 • Makine – Mühendislik
 • Yemek
 • Bilgi

Elbette bunlardan birkaçını da bütünleştirerek kanal oluşturabilirsiniz ancak genel bir video kanalı açmanızı önermiyoruz. Youtube’de genel video kanallarına karşı algoritma sıkıntısı yaşanmaktadır. Belirli bir alan üzerine en iyi videoları oluşturma çabanız algoritma tarafından daha fazla ödüllendirilmektedir. Belirli bir kanal üzerine video açmanız en doğru seçenek olacak.

En iyi kanal türünü bulmak için kendi eğitim düzeyinizi, yaşınızı, deneyim ve tecrübelerinizi, kamera karşısındaki durumunuzu ve konuşma düzeyinizi ele alın. Ayrıca ana seçim elbette yeteneklerinizdir.

ADIM 8: KAMERA VE MİKROFONU EDİNİN

kamera mikrofon

Üyelik tamam, kanal tamam, kanal türü tamam. İsteğiniz de muhtemelen hadsafhada. Ancak büyük bir eksikliğiniz var; kanal için oluşturulacak olan videoları çekmek için muhtemelen minimum 1080p kalitede video çekimi yapabilecek kalitede kamera ve bu kamera için ses alımı yapacak kalitede mikrofonunuz yok.

Youtube’den para kazanmak için hiçbir sermayeye ihtiyacınız olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak kaliteli videolar çekmeden Youtube’de başarılı olmak çok zordur. Bu nedenle minimum 1080p kalitede video çekimi yapabilecek bir cihaza ihtiyacınız olacak. Ayrıca en azından bir yaka mikforonunu da mutlaka edinmenizi öneriyoruz.

Youtube algoritması kaliteli videoları daha fazla ön plana çıkartmaktadır.

ADIM 9: VİDEO ORTAMI HAZIRLAYIN

Herhangi bir yerde veya direkt bilgisayar başında dahi video çekmeye karar verdiyseniz, mutlaka etrafınızda yer alan alanı düzenlemeniz gerekir. Daha iyi videolar çekebilmek için bir elzemdir. Basit biblolar ve afişler ile bile harika bir video çekim alanı oluşturabilirsiniz. Ancak her halükarda daha iyi videolar hazırlamak üzere kaliteli ve dikkat çekici bir video ortamı hazırlamayı ihmal etmeyin.

Teknik olarak da özellikle ses ve ışık uyumu sağlamanız için bu gereklidir. Çok karanlık ve sesin dağıldığı ortamlarda çekim yapmanızı önermiyoruz. Ses ve ışık konusunda teknik gereksinimleriniz olacak. Örneğin bir ses perdesi ve aydınlatma ışığı satın almanız gerekebilir. Daha kaliteli videolar ortaya çıkartmak zor olabilir; her videonuzu daha kaliteli yapmak için çaba gösterin.

ADIM 10: VİDEO ÇEKİN

youtube video

Video çekmek için artık her şey tamam. Sırada ise harika videolar çekmek üzere yola koyulmanız kaldı. İlk videolarınızı çektikten birkaç dakika sonra muhtemelen videoyu yayınlamadan önce hemen sileceksiniz. Hemen hemen her Youtuber’in ilk döneminde geçirdiği bir süreçtir. Video çekmeye başlama döneminiz biraz uzun sürebilir. İlk videolarınız her halükarda tam istediğiniz gibi olmayacaktır. Elbette tamamen amatör bir video ile başlamanızı da önermiyoruz.

İlk videolarınızı çektikten sonra bunları yayınlamadan önce arkadaşlarınıza göndererek yorum yapmalarını isteyin. Gönderebildiğiniz kadar kişiden yorum almayı ihmal etmeyin. Birkaç denemeden sonra daha iyi olduğunuzu ve kameraya daha iyi uyum sağladığınızı fark edeceksiniz.

Üzerinizde kesinlikle bir utangaçlık olacaktır, bunu engellemek ilk etapta zordur. Sıklıkla deneme yaparak bu utangaçlığı üzerinizden atmaya çalışın. Zamanla çok daha iyi olacağınızı da aklınızdan çıkarmayın.

ADIM 11: VİDEO DÜZENLEMEYİ ÖĞRENİN

Youtube’de video izlerken videoların yazılar, grafikler, geçişler, farklı ses ve müzikler aracılığıyla daha şık ve dikkat çekici bir şekilde hazırlandığını fark edersiniz. Bu işleme genel olarak “Video Editleme” ya da “Video Düzenleme” adı veriliyor.

Birkaç yıl öncesine göre video düzenleme işlemi için sahip olmanız gereken teknik bilgi ve gereksinim seviyesi düşmüştür. Artık standart bir kullanıcı bile kolaylıkla video düzenlemesi yapabilmektedir. Ancak elbette bu konuda kendinizi geliştirerek, daha iyi videolar ortaya çıkartabilirsiniz.

Ayrıca videoları çekerken yaptığınız küçük hataları da ortadan kaldırmak için mutlaka video düzenlemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Birkaç arama yaparak Video Editleme için birbirinden farklı onlarca program bulabilirsiniz. Karar verdiğiniz programı Youtube’de arayarak basit bir şekilde kullanımını öğrenebilirsiniz.

Video düzenleme konusunda başarıya ulaşmadan Youtube’den para kazanma olasılığınız düşüktür. Bu nedenle kendinizi bu konuda mutlaka geliştirin.

ADIM 12: İLGİ ÇEKİCİ VİDEO BAŞLIKLARI

Youtube’de videonuz izlendikçe para kazanırsınız. Bu nedenle videonuzun ilgi çekmesi gerekiyor. Videonuzun ilgi çekmesi için özellikle aramalarda ve önerilerde ilgi çekici başlıklar kullanmanızı öneriyoruz.

İlgi çekici video başlıkları oluştururken elbette videonuzda olmayan şeylere odaklanmayın. Mutlaka videonuz ile alakalı olmak üzere, çeşitli ilgi çekici video başlıkları oluşturun. Örneğin, “Güzel Arabalar” gibi bir video başlığı yerine “Dünyanın En İyi 10 Arabası” gibi bir başlık bile daha ilgi çekicidir. Elbette videonuzun bu başlık ile uyumlu olması önemlidir. Aksi durumda “spam” yapmış olursunuz ve bu durum kanalınızın kapanmasına dahi neden olabilir.

ADIM 13: UYUMLU AÇIKLAMALAR

Videolarınızı oluşturduktan sonra videonuz için bir başlık ve açıklama eklemeniz istenir. Video açıklaması kısmına da mutlaka videonuzu anlatan ve videoyu izleyenlere bilgi sağlayacak açıklamalar eklemeniz önerilir. Video açıklaması kısmının boş olmaması önemlidir. Videolar izlendikçe daha fazla kazanacağınız için bu adıma dikkat edin.

Video açıklaması kısmında sağladığınız bilgiler aracılığıyla aramalarda daha fazla görünürsünüz. Örneğin, “Dünyanın en iyi 10 arabası” videonuz için bu 10 arabanın markasını ve bu markalar için kısa bir not ekleyebilirsiniz.

ADIM 14: DİKKAT ÇEKİCİ VİDEO RESMİ

Youtube’de videonuzun izlenme sayısını doğrudan etkileyen ve harika fırsatlar barındıran konulardan biri de video resmidir. Bu konu için de çeşitli resim düzenleme programları konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Video resmi için yine Youtube’de birkaç arama yaparak “nasıl harika öne çıkan video resmi” oluşturabileceğiniz hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

Dikkat çekici bir video resmi aracılığıyla videoların önerilerinde ve aramalarında daha fazla tıklanma elde edebilir ve böylelikle videonuzun doğrudan popüler olmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür öneri ve arama kısmında daha fazla tıklanan videolar gittikçe daha yukarıda listelenmeye başlamaktadır.

ADIM 15: VİDEOLARINIZI YAYIN

youtube para kazanmak

İlk videolarınızı yüklemeye başladığınız anda muhtemelen her sabah bir hayal kırıklığı ile uyanacaksınız. Çünkü birçok videonuzu sadece sizin izlediğinizi fark edeceksiniz. Bu durumu aşmak ve biraz heves elde etmek için ilk olarak videolarınızı yaymaya başlamanız gerekiyor.

İlk olarak hesabınızın bulunduğu tüm sosyal medya ağlarında videolarınızı paylaşın. Instagram, Facebook, Twitter bu videolarınızı yaymak için harika platformlardır. Ayrıca hemen WhatsApp‘ta arkadaşlarınız ve akrabalarınıza videonuzu göndererek, bu videonuzu izlemelerini, paylaşmalarını ve yorum yapmalarını ve kanalınıza abone olmalarını isteyin. Böylelikle videolarınız kısa bir sürede yüzlerce izlenmeyi aşabilir. Hatta eğer herkes videonuzu başkalarıyla paylaşırsa kısa sürede binlerce izlenme dahi elde edebilirsiniz.

Birçok Youtuber ilk süreçte sadece sosyal medya ve arkadaş çevresiyle bin abone sayısını rahatlıkla aşmıştır. Belirli bir abone sayısından sonra videolarınız kendiliğinden daha fazla izlenmeye başlayacaktır. İlk süreç sancılıdır, asla pes etmeyin. Youtube’den para kazanmak demek videoları en iyi şekilde yaymak demektir, asla unutmayın!

ADIM 16: İZLEYİCİ İLE ETKİLEŞİME GEÇİN

Videolarınız için 15’nci adımdakilerini uyguladığınız anda videolarınıza yönelik yorumlar gelecektir. Mutlaka her yoruma yanıt sağlayın ve yorumlarına kulak vererek daha iyi videolar oluşturmaya çalışın. Bazı yorumlar eleştiri düzeyinde olacaktır ve bunlara mutlaka dikkat edin.

ADIM 17: PARA KAZANMA ŞARTLARINI TAMAMLAYIN

Youtube’de para kazanmak için belirli bazı şartları tamamlamanız gerektiğini belirtmiştir. Video yüklemeye başladıkça yavaş yavaş bu şartlara yaklaşmaya başlayacaksınız.

Youtube’de para kazanma sistemine dahil olabilmek için sağlamanız gereken 2 şart bulunuyor.

 1. Bin abone sayısına ulaşmak
 2. Son 12 ayda minimum 4000 saat izlenmek

Her iki şart da ilk etapta zor gibi görünsede genellikle 1 aylık bir sürede video yüklemeye devam ederek kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Video izlenme istatistiklerinizi görmek için kanalınıza giriş yapmanız ve kontrol paneline tıklamanız yeterli. Burada kaç aboneniz olduğunu ve son 365 günde kaç saat izlenme elde ettiğinizi öğrenebilirsiniz.

Her iki şartı tamamlamadan Youtube’de para kazanma başlayamazsınız. Aynı zamanda bu dönemde daha profesyonel bir içerik üreticisi olacağınızı belirtmekte yarar var.

ADIM 18: PARA KAZANMAYA BAŞVURUN

youtube para kazanma yolu

Youtube’de belirtilen şartları tamamlayan kanallar artık para kazanma sistemine başvurabilir. Youtube Studio’ya giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan PARA KAZANMA bölümüne tıklayın. Ardından bu bölümde Youtube Para Kazanma için başvurunuzu tamamlayın. Bu kısımda teknik olarak herhangi bir şey bilmenize gerek yok, sadece birkaç tıklama ile şartları kabul etmeniz yeterli.

Asıl süreç ise bu adımdan sonra bekliyor. Başvurunuzu gönderdikten sonra aşağıdaki uyarı ile karşı karşıya geleceksiniz:

yt-1

Bu süreç ise genellikle 1 ay sürer. Ancak bazı durumlarda birkaç ay sürdüğü de ve sonunda olumsuz yanıt aldığınız da olabilir. Bu süreç için aşağıda yer alan videoyu önerebiliriz, aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz:

ÖZET

Youtube’de para kazanmak için aklınıza takılabilecek tüm soruları ve yapmanız gerekenleri 18 adımda sizlere sunduk. Yukarıda yer alan süreci başarılı bir şekilde tamamlayabilirseniz harika bir kazanç kapısını kolaylıkla açabilirsiniz. Elbette tüm bu adımları başarıyla yaptığınız halde Youtube’den para kazanamayabilirsiniz. Çünkü Youtube’nin para kazanma sistemine son dönemde çok sayıda başvuru yapılıyor ve Youtube en iyi kanalları programa dahil etmek istiyor.

Başvurudan olumsuz yanıt alırsanız daha kaliteli video içerikleri üretmenizi öneriyoruz. Genellikle telif haklarına saygılı ve spam adı verilen tamamen anlamsız içerikler üretmeyen kanallar onay almakta ve para kazanma sistemine dahil olmaktadır. Youtube’de para kazanma sistemi açıldıktan sonra videolarınız izlendikçe para kazanırsınız.

Genel olarak video izlenmelerinden para kazanmanız için Youtube otomatik olarak videolarınızın başına ve ortasına çeşitli reklamlar yerleştirmektedir. Bu reklamlar izlendikçe ve tıklama aldıkça siz de gelir kazanırsınız. Her ay bu gelir toplanır ve bir sonraki ayın son 10 günlük periyodu içerisinde ödeme banka hesabınıza doğrudan yapılmaktadır.

Elbette her para kazanma sistemi açık olan kanal ciddi düzeyde gelirler elde edemeyebilir. Ancak Youtube’de geçirdiğiniz 3-4 aylık süre içerisinde tüm bu sistemleri çok iyi bir şekilde öğrenme fırsatı elde ederek gelirinizi artırmak üzere kendinizi geliştirebileceksiniz.

Youtube’de para kazanmanın en önemli kuralı videolarınızı izletebilmektir. Bunun da en basit yolu abone elde etmektir. Youtube’de izlenmelerinizi artırmak üzere çeşitli ipuçlarına değinebiliriz.

YOUTUBE’DEN NE KADAR PARA KAZANIRIM

Youtube için kazanç hesaplaması yapmak istiyorsanız, Youtube Kazanç Hesaplama sayfamıza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Youtube’den para kazanmanızı sağlayacak 5 ana sistem bulunmaktadır. Bunlar;

Reklam Geliri

Youtube videonuza gömülü veya sayfanın herhangi bir yerindeki reklamlardan kazanç elde edebiliyorsunuz.

Kanal Üyeliği

Bu yıl aktif edilen bir sistem. Kanalların özel abonesi olunabiliyor. Bu sayede kanal sahipleri özel üyelerden aylık gelir elde ediyor.

Ürün Rafı

Türkiye’de çok fazla kullanılmıyor ancak lisanslı ürünlerinizi videolarınız aracılığıyla satışa sunabiliyorsunuz.

Süper Chat

Hayranlarınız özellikle canlı yayınlarınızda daha “şekilli” mesaj atmak için ödeme yapıyor ve bu ödemeler kazancınıza dahil ediliyor.

Premium Payı

Youtube’de premium üyelik sistemi bulunur. Premium üyelerden gelen izlenmelerden de doğrudan para kazanırsınız.

Youtube Para Kazanma Hangi Ülkelerde Açık?

Youtube ile para kazanabileceğiniz ülke sayısı çok fazla. https://support.google.com/youtube/answer/7101720 sayfasından net olarak öğrenebilirsiniz.

6 Ay Kuralı Nedir?

Youtube geçen Haziran ayı yeni bir karar alarak; 6 ay içerisinde aktif olmayan kanalların para kazanma sistemlerini kapatabileceğini duyurdu. Bu nedenle 6 aydan uzun bir süre hesabınıza giriş yapmamanın risk içerdiğini unutmayın.

Youtube Para Kazanma İncelemesi Ne Kadar Sürüyor?

Genellikle Youtube'nin şartlarını karşıladıktan 1 ay sonra cevap veriliyor. Programa uyan kanallar Youtube'nin gerçek personeli tarafından inceleniyor. Yani sistemi aldatmaya çalışıyorsanız, muhtemelen onay alamazsınız.

İnceleme Sürecinde Şartların Dışına Çıkarsam Ne Olur?

İnceleme sürecine bir kere dahil olduktan sonra şartları karşılamıyor duruma gelmenizin bir önemi yoktur. Süreç başladıktan sonra bunu dert etmeyin.

 • Adem
  4 yıl önce

  Youtube’den para kazanmak eskiden daha kolaydı. Şimdi ise eğer özgün bir kanal oluşturup bıkmadan, usanmadan videoları aksatmadan yayınlamaya devam ederseniz kazanmamanız içten bile değil. Tavsiye ederim.

  38
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  İlgi çekici konular bulduktan sonra neden olmasın diyor insan. Tabi devamlılık da çok önemli. Hevesle başlayıp video bir atıp bir atılmazsa bu iş olmaz. Yeterli abone sayısına ulaşmak biraz zor olabilir gibi

  41
  yorum beğen
 • Neriman
  3 yıl önce

  Her türlü paketleme işi yapabilirim 3 tane yetimim var 6 aylik bebegim var çalışamıyorum sizden ricam olsada olmazsa da haber verin..şimdiden TEŞEKÜR EDERİM.

  30
  yorum beğen
 • Berdi
  3 yıl önce

  Teşekkürler.Güzel ve faydalı tavsiyeler var.Benim YouTube’a video çekip para kazanmam için sadece 3 yılım var lütfen kanalıma abone olun kanalımın adı:YouTuberTM.Yeniden teşekkürler♡

  29
  yorum beğen
 • Cem
  2 yıl önce

  Para istiyom

  29
  yorum beğen