Makale – Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin Güvenilir 10 Site

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Makaleleri Satabileceğiniz Güvenilir Web Siteleri.
makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak üzerine sahip olmanız gerekenler…

Son yıllarda dünyada freelancerlar tarafından en çok tercih edilen ek gelir yöntemlerinden biri olan yazı yazarak para kazanmak basit ve etkili bir şekilde para kazanma fırsatı sağlıyor. Bu sayede birçok serbest çalışan hızlıca para kazanabiliyor ve başka işleri için sermaye oluşturabiliyor.

Bazı başarılı girişimciler ise başkalarına hizmet vermek üzere bir makale yazan ekip kurmakta ve bu sayede önemli bir girişim aracılığıyla para kazanmaktadır. Makale yazarak para kazanmak basit ancak etkili ve uzun yıllar daha önemini koruyacak bir internetten para kazanma yoludur.

İnternet gün geçtikçe büyüyor ve en küçük işletmenin dahi ilgisini çekmeye devam ediyor. Medyanın da tamamen internete doğru yönelmesi ile birlikte çok daha fazla makaleye ihtiyaç duyuluyor. Siz de makale yazarak kolaylıkla bugünden bile başlayarak para kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı

Günümüzde hemen hemen bilgisayar kullanmayı bilen herkes makale yazarak para kazanmak üzere kolaylıkla işe koyulabilir. Çünkü her insanın doğrudan ilgili ve bilgili olduğu konular bulunmaktadır. Bir ev hanımıysanız, yemek tarifleri yazarak para kazanabilirsiniz. Bir oyun bağımlısıysanız, oyun incelemeleri yazarak para kazanabilirsiniz. Bir borsa uzmanıysanız, hisse senedi yorumları yazarak para kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, bu makaleleri satın alacak insanları bulmaktır. Bunun için de bu rehberi hazırladık.

Sizler için makale  – yazı yazarak para kazanabileceğiniz 10 siteyi inceledik. Bu platformların her biri ülkemizde makale yazanları ve satın alanları buluşturmak üzere hizmet sağlamaktadır.

NASIL BAŞLANILIR?

editör

Ülkemizde makale yazarak para kazanma fırsatı sağlayan çok sayıda platform bulunuyor. Bu platformlara kayıt olarak makale isteyen kullanıcılara ulaşmanız ve makaleleri hazırlamanız gerekiyor. Makaleler için her platformdaki ücretlendirme birbirinden farklı olabiliyor. Ancak önemli olan nokta, edebi yönden kuvvetli ve okuyana katma değer sağlayan makale üretebilmekten geçiyor.

Başarılı makalelerin ücretlendirmeleri her şart ve koşulda daha yüksektir. Dolayısıyla ana amacınız kopya olmayan ve okuyan kullanıcılara “konu hakkında” önemli bir içerik sağlayan makaleler üretmek olmalıdır.

Başarılı editörler uzun yıllar hizmet sağlamakta ve önemli gelirlere imza atmaktadır. Bugün ülkemizin en iyi editörleri 100 kelime başına değil, ortaya çıkardığı her bir makale için binlerce liralık ödeme almaktadır.

BELİRLİ ALANLARDA YOĞUNLAŞIN

Makale yazarak para kazanmak düşündüğünüz kadar zor bir sektör değildir. Ancak sektörde uzun yıllar önemli düzeyde para kazanmak için belirli bazı alanlarda yoğunlaşmanız gerekiyor. Belirli alandan kasıt, sizin herhangi bir yere bakmadan, ciddi ek araştırma olmadan makale üretebileceğiniz alanlardır. Elbette bazı ek konularda kendinizi geliştirebilirsiniz ancak ana amacınız en iyi olduğunuz alanlarda makale üretmeye odaklanmaktadır.

Örneğin, bir kimya öğretmeniyseniz, kimya konusunda harika makaleler üretebilirsiniz.

DOĞRUDAN PLATFORMLARA BAŞVURUN

İş almak için kesinlikle ama kesinlikle makale yazarak para kazanma fırsatı sağlayan platformlara başvurmanız gerekmez. Kendiniz de ilgili olduğunuz konulardaki platformlara bir mail atarak editörlük hizmeti sağlayabileceğinizi belirtebilirsiniz. Makale ihtiyacı olan nice platform, bu tür sitelerin varlığından dahi haberdar değildir.

Örneğin, bir kimya öğretmeniyseniz, kimya konusunda hizmet veren platformlara başvurabilirsiniz. Kimya üretim tesislerinin web siteleri, kimya bilimi içeren web siteleri, kimya konulu dergiler gibi…

1. R10.NET

Türkiye’de makale yazarak para kazananların ve makale satın alanların en fazla bulunduğu platformdur. Ancak R10.net’e kayıt olmak için bir davetiyeye ihtiyacınız olacak. Sosyal medya üzerinden platformda bulunan birinden veya davetiye listesine dahil olarak davetiye elde edebilirsiniz. R10.net’e ortalama olarak her 100 kelimelik makale için 1,5 TL kazanabilirsiniz.

R10.net’e hemen hemen her konuda makale ihtiyacı bulunan insanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Platformda makale satışları için komisyon alınmamaktadır.

2. WMARACi.COM

Türkiye’de en çok sevilen webmaster forum platformlarından biridir. Makale yazarak para kazanabileceğiniz bölüme de sahiptir. Burada üye olmak ve makaleler için ilan oluşturmak tamamen ücretsizdir. Ayrıca alım-satım işlemleri için komisyon da ödemeniz talep edilmiyor. Forum içerisinde yer alan hiyerarşiye uygun hareket ederek makale yazarak para kazanabilirsiniz.

3.  MAKALEHiZMETi.COM

Makale yazarak para kazanabileceğiniz platformlar arasında yer almaktadır. Platformda editör olarak kayıt olduktan sonra talep edilen makaleleri yazarak para kazanabiliyorsunuz. 2014’ten beri hizmet veren MakaleHizmeti.com ‘da 100 makale için ortalama 1 ile 2 TL arası ödeme alırsınız.

4. YAZKAZAN.NET

En çok tercih edilen makale yaz para kazan siteleri arasında bulunuyor. Platforma yeni üye olanlar 300 kelime için maksimum 1.5 TL ödeme alabiliyor. Ayrıca ödemeler için minimum alt limit 200 TL ve bu tutar her ayın 15’inde banka hesabına yapılıyor.

5. iCERiK.NET

Son dönemde öne çıkan makale yaz para kazan sitelerinden biridir. Hazır makale oluşturduktan sonra bu makaleleriniz satıldıkça para kazanabiliyorsunuz. Özellikle teknoloji ve sağlık konusundaki makaleler platformda kısa sürede satılıyor. Ancak dil bilgisi kurallarına dikkat etmeli ve bu konularda gerçekten doyurucu bilgiler sağlamanız gerekir. icerik.net ortalama olarak 100 kelime için 2 TL ödeme yapmaktadır.

6. YAZANKAZANiR.NET

Alternatif olarak değerlendirilebilen bir platformdur. Bugüne kadar 500 bin liraya yakın ödeme yaptıklarını dile getiren Yazankazanir.net’te 1500’ü aşkın yazar profili bulunuyor.

7. MAKALEYAZ.NET

Makale yazarak para kazanılabilecek siteler arasında bulunuyor. Uzun bir süredir hizmet sağlayan makaleyaz.net’te 400’ü aşkın yazar bulunuyor. Yazar hesabı oluşturduktan sonra ilanlara göre makaleler yazabilir ya da hazır makale oluşturarak satışa sunabilirsiniz.

8. FREELANCER.COM

Türkçe servisi de bulunan platforma kayıt olduktan sonra hazır makale oluşturarak satışa sunabilir ya da doğrudan kullanıcılardan gelen makale taleplerine uygun makaleler oluşturarak satabilirsiniz. Güvenli bir altyapı sağlayan Freelancer.com’un Türkiye’den gelen on binlerce editör üyeliği bulunuyor.

9. BiONLUK.COM

Makale yazarak para kazanabileceğiniz platformlar arasında yer alıyor. Bionluk.com’a üye olduktan sonra makale yazabileceğinize ilişkin bir profil oluşturmanız gerekiyor. Bu adımdan sonra alıcıların size ulaşmasını beklemeniz gerekecek. Hazır makale satışı ne yazık ki bulunmuyor.

10. SADECEON.COM

Doğrudan makale yazarak para kazanılacak bir site değil ancak ilan oluşturarak bu konuda hizmet sağladığınızı belirtebiliyorsunuz. Yoğun ziyaretçi çeken bir sitedir ve burada internet üzerinden her türlü hizmet için alıcılar bulmanız mümkün. Güvenilir ve hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirmektedir.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Genel olarak ülkemizde standart ve ciddi bir beklenti içerisinde olunmayan makalelerin her 100 kelimesi için 1.5 TL para kazanırsınız. Dolayısıyla yazdığınız kadar para kazandıran bir internetten para kazanma yöntemidir.

Her Gün Kaç Kelime Makale Yazabilirim?

Ne kadar para kazanacağınız ile ilgili olan soruya en iyi yanıt; günde ne kadar makale yazabileceğiniz ile ilgilidir. Ortalama olarak yazdığı konuya hakim ve klavye kullanımı ortalama seviyede bulunan biri günlük 4-5 bin kelime yazabilmektedir. Ancak yazdığınız her şeyi araştırmanız gerekiyorsa ve klavyede çok iyi değilseniz bin kelime bile fazla olabilir.

Hangi Konulara Yönelmeliyim?

Makale yazacağınız konuyu seçmek üzere kendi becelerilerinizi ve yeteneklerinizi kullanın. En iyi makale yazabileceğiniz konu; sizin en iyi olduğunuz konudur. İnternette her konuda makale ihtiyacı bulunabilmektedir. Çiçekler ile ilgileniyorsanız; çiçeklere yönelik makaleler yazmaya odaklanmanızı öneririz. Üstelik kaliteli makalelere daha fazla para ödemek isteyen müşteriler bulacaksınız.

Pasif Gelir Kazandırır Mı?

Hayır, makale yazarak para kazanmak bir pasif gelir yöntemi değildir. Bir kere yazdığınız makale size düzenli olarak gelir kazandırmaz. Satılan bir makaleyi başka birine satamazsınız; kimse başkasının kullandığını bir makaleye para ödemek istemeyecektir. Bu nedenle ancak yazdığınız kadar kazanabilirsiniz.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Gökhan
  1 sene önce

  r10 sitesinde gerçekten cok ıyı fıyatlara makale almak isteyenler var tavsiye ederim

  yorum beğen
  • Kubra
   7 ay önce

   Bilgi alabilirmiyim.rica etsem

   yorum beğen
  • Yağmur
   8 ay önce

   Mesela günlük mü haftalık mı veya aylık mı para kazanıyorsunuz? Birde iyi para dediniz ne kadar kazanıyorsunuz ?? 🌹

   yorum beğen
 • Kağan
  1 sene önce

  Öğrenciyken yaptığım işlerden en severek yaptığım kesinlikle makale yazmaktı. Hem fiziksel bir yorgunluk olmuyordu hem de insanlarla görüşmek zorunda kalmıyordum. Hızlı yazamamak tek sorunum olabilir. Yazı işlerine meraklı biriyseniz kesinlikle öneririm

  yorum beğen
 • Celil
  12 ay önce

  MakaleYaz.net kraldır kendi sitemizde efe beyle baya çalıştık. Rahatlıkla güvenebilirsiniz.

  yorum beğen
 • oğuzhan
  12 ay önce

  7. sırada yer alan Makaleyaz.net adresinde yazar olarak makale yazıyorum. Hem yoğun iş trafiği hem de ödeme hızı ile sektörün güvenilir sitelerinden biri. Ek gelir elde etmek isteyenlere ve sitesi için kaliteli makale almak isteyenler için tavsiye ederim.

  yorum beğen
 • Nalan
  12 ay önce

  Uzun süre forumlarda makale yazmak için müşteri kovalamış bir yazar olarak makaleyaz.net ile tanıştıktan sonra hayatım değişti. Düzenli bir gelir elde etmeme olanak sağlayan makaleyaz.net de 2 yıldır yazar olarak yer almaktayım. Aktif bir yazarım ve sürekli olarak satış yapma imkanı buluyorum. Herkesin en çok merak ettiği soruya gelecek olursak ödemeler limiti geçer geçmez anında banka hesabıma yatıyor saat gece 2 olsa bile. 🙂

  yorum beğen
 • Gülden
  12 ay önce

  Öğrenciyim ve makale yazarak para kazanabiliyorum. Bir çok site var mesela makaleyaz.net gayet iyi ve ödemelerde sıkıntı olmuyor.

  yorum beğen
 • zelal
  11 ay önce

  Makale yazarak hem para kazanmak hem de daha eğitici bi iş yapmak istiyorum ve bu işe ihtiyacım var en iyi şekilde yaparım. Geri dönüş yapın lütfen

  yorum beğen
 • Medine körpe
  11 ay önce

  Bnde makale yazmak istiyorum

  yorum beğen
 • Turan Çağlar
  10 ay önce

  40 yıldır alt yapıda futbolcu yetiştiriyorum SPOR VE GENÇLİK hakkında yazmak isterim Makale yazmak benim için eğlenceli olacak

  yorum beğen
 • Pınar
  10 ay önce

  Makale yazmak istiyorum

  yorum beğen
 • Yıldız Tulmaç
  9 ay önce

  Ben on parmak klavyeyi iyi biliyorum gayet hızlıyım makale yazmak istiyorum ancak hiç bilgim yok nasıl başlamak lazım

  yorum beğen
 • Deniz
  7 ay önce

  Super

  yorum beğen