arama

Anket Doldurarak Para Kazanmak: En Çok Kazandıran 20 Anket Sitesi

Anket Doldurarak Para Kazanmak İsteyenlere Harika Fikirler!
anket doldur para kazan
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Yeni İş Fikirleri
 • 1 Star
  Loading...

İnternette basit birkaç anket doldurarak para kazanmak mümkün. Çok fazla bir gelir sağlamasa da aynı anda onlarca platform kullanılarak elde edilen gelir düzeyini artırmak mümkün.

Türkiye ve dünyada internetten para kazanma seçenekleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri de anket doldurarak para kazanmaktır. Ülkemizde çok fazla sayıda anket doldurarak para kazandıran siteler bulunmasa da yurt dışında çok sayıda anket doldur para kazan seçeneğine sahip internet sitesi bulunmaktadır. Platformların çoğu anket başına Ödeme yapmakta ve belirli bir alt limite ulaşan üyelere Ödeme yapmaktadır.

Öncelikle anket doldurarak para kazanıp zengin olacağınızı asla düşünmeyin. Bu yöntem genellikle birkaç faturanızı Ödemenizi sağlamak dışında çok ciddi gelir sağlamaz. Ortalama olarak 10-20 platforma üye olup anketleri düzenli olarak doldursanız dahi ay sonunda en fazla 600-700 TL civarında pasif gelir sağlarsınız. Ancak birçok anket platformunda referans sistemi bulunmaktadır. Örneğin; Yeni getirdiğiniz her üye için size 5 ile 10 dolar arası Ödeme yapılıyor. Bu Durumda hem anketlere katılarak hem de insanları bu platforma getirerek kazancınızı aylık 1000-2000 Dolara kadar dahi çıkartabilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIYOR?

 

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey, bulabildiğiniz tüm platformlara üye olmak ve yeni gelen anketleri hızla ve tamamen doğru bir şekilde yanıtlamaktır. Bazı kullanıcılar anketlere direkt ilk aklına gelen cevabı veriyor, ancak bu Durumda anketleriniz arasında tutarsızlık yaşanırsa; sistem hesabınızı kapatabiliyor. Örneğin bir ankette aylık gelirinizin 10 bin lira olduğunu söyleyip, bir başka ankette 5 bin lira olduğunu belirtirseniz, hesabınız muhtemelen kapatılacaktır. Bu nedenle anketlere birkaç dakika fazla vakti ayırıp doğru cevap vermeye özen gösterin.

Anket doldurarak kazanç sağlamak için birçok internet sitesi bulunuyor. Bu internet siteleri arasında en çok tercih edilen 20 tanesine yönelik bilgi sağlayacağız. Elbette zaman zaman yeni platformlar ortaya çıkıyor, bunlar için de sık sık güncelleme yapmaya özen göstereceğiz.

Bir anket platformunun Ödeme yapmadığını fark etmeniz Durumunda lütfen bunu bizlere bildiriniz, bu Durumda anket platformunu rehberimizden kaldıracağız.

1. ACOP.COM

Öneri: 6/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Platforma üye olmak ücretsizdir. Her anket başına 100 ile 300 arası puan kazanıyorsunuz. Bu puanlar birkaç cent anlamına geliyor. Sıklıkla gelen anketleri yanıtlayarak 10 Dolarlık Ödeme eşiğine gelince Ödeme talep edebiliyorsunuz.

2. SURVEYSAVVY.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

ABD kaynaklı Surveysavvy, en iyi müşteri hizmetlerine sahip anket sitesi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Platformda anket başına 10 Cent civarı Ödeme yapılıyor. Ödemeler kripto para ve hediye çekleri ile veriliyor.

3. YSENSE.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Son dönemin en çok kullanılan anket doldur para kazan siteleri arasında yer alan Ysense, özellikle referans sistemiyle kullanıcılarına önemli oranda gelir sağlıyor. Ysense’de profilinizi doldurduktan sonra size uygun anketler getiriliyor ve bu anketler başına 15 Cent civarı gelir kazanabiliyorsunuz. Ysense’nin Ödeme sistemi ise çok gelişmiştir. Alt limite ulaştığınız takdirde Ödemenizi onlarca farklı şekilde alabiliyorsunuz.

4. MYIYO.COM

Öneri: 7/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkçe olarak da hizmet veren Myiyo, 10 yılı aşkındır bu sektörde bulunan platformlar arasında yer alıyor. Esomar üyesi olan Myiyo’da anketleri doldurarak 20 Euro sınırı aştığınız anda Ödeme talep edebiliyorsunuz. Türkiye dışındaki ülkelerde Paypal ile Ödeme yapan Myiyo, Paypal’ın Türkiye’de kapalı olması nedeniyle direkt banka hesabınıza Ödeme yapıyor.

5. MARKETAGENT.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Platforma üye olduktan sonra profilinizi doldurmak amacıyla birkaç test anket gönderiliyor. Bu testler sonrasında üyeliğini oluşturuluyor ve size uygun olan anketler gönderiliyor. Her anket için ortalama 200 puan kazanıyorsunuz ve bu puanlar ortalama 12 Cent tutarında size gelir kazandırıyor. Türkçe dil desteği de bulunan Marketagent’te Ödeme alabilmeniz için çok sayıda seçenek oluşturulmuş.

6. TOLUNA.COM

Öneri: 9/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Son dönemde ülkemizde en çok kullanılan anket siteleri arasında yer alıyor. Toluna’nın Türkçe dil desteği bulunması nedeniyle anketlere katılımınız çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Toluna’ya ücretsiz üyelik oluşturduktan sonra profilinizi tam olarak doldurun ve anketlerin size gönderilmesini bekleyin. Toluna’da çok fazla üye olması nedeniyle anketlerin az sayıda geldiğini belirtmekte yarar var. Ancak platform bugüne kadar Ödeme konusunda herhangi bir sorun çıkartmadı.

7. FIKIRPAZARI.WEB.TR

Öneri: 6/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkçe dil desteği bulunan anket siteleri arasında yer alıyor. Platform Ödeme yapıyor ve aktif olarak hizmet veriyor ancak anket sayısının az olması nedeniyle kullanıcılardan şikayet alıyor.

8. THEPANELSTATION.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkiye’nin de dahil olduğu dünyanın 35 ülkesinde hizmet veren anket sitelerinden biri olan Thepanelstation.com’da üye olduktan sonra profilinizi tamamen doğru bir şekilde doldurun. Ardından gelen anketleri yanıtlayarak para kazanın. Her anket için farklı olsa da ortalama olarak bir anketten 50 kuruş para kazanırsınız. Sistemde ekstra olarak referans bölümü de bulunuyor. Böylelikle anket platformunu tavsiye ederek gelirinizi büyük ölçüde artırabiliyorsunuz.

ThePanelstation’un çok sayıda Ödeme alma yöntemi bulunuyor ve platform ülkemizde önemli markaların da araştırmalarını yönetiyor.

9. JTNPANEL.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkiye’de en çok kullanılan anket doldur para kazan sitelerinden biridir. Platformda her anket doldurmanız için JTN adı verilen bir puan alıyorsunuz. Bin puana ulaştığınız takdirde bu tutarı Türk Lirası’na çevirebiliyor ve ardından banka hesabınıza Ödemeyi çekebiliyorsunuz.

JTNPanel’de Ödemeler PayPal ve Skrill ile yapılıyor. Ancak platformun tek kötü yanı Ödemeleri 45 gün içerisinde yapması. Birçok anket platformu Ödemeleri 10 gün içerisinde yapmaktadır.

10. MOBROG.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Agresif reklam politikası ile dikkat çeken Mobrog, Türkçe dil desteğine sahiptir. Anketleri doldurmak için ücretsiz bir üyelik oluşturur ve ardından her anket başına ortalama 1 TL ücret kazanırsınız. Ancak Ödemeler Paypal ile yapıldığı için eğer Paypal hesabınız yoksa Mobrog’u kullanmanızı önermiyoruz.

11. LIFEPOINTSPANEL.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Platform Türkçe dil desteğine sahip ve aktif olarak Ödeme yapmaktadır. Üye olduktan sonra gelen anketleri her doldurduğunuzda puan kazanıyorsunuz. Bu puanları daha sonra Türk Lirası’na çevirip Ödemeleri aralarında Paypal ve Banka Hesabına Havale birçok farklı şekilde çekebiliyorsunuz. LifePointsPanel’de anketlerin sıklığı sizi memnun edebilir.

12. OPINIONOUTPOST.COM

Öneri: 6/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Platformun Türkçe dil desteği yok ancak Türkiye’deki kullanıcılara yönelik de çok sayıda anket bulunuyor. Bu anketleri doldurmak üzere öncelikle İngilizce olan kayıt formunu doldurmalı ve İngilizce olarak gönderilen anketleri yanıtlayabilmeniz gerekiyor. Eğer İngilizce bilmiyorsanız bu açıdan platform size uygun olmayabilir.

13. YOUGOV.COM

Öneri: 6/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkçe dil desteği bulunan para kazandıran anket siteleri arasında yer alıyor. Son dönemde özellikle 40 yaş üstü için güzel ek para kazandırmaktadır.

14. JOINHIVING.COM

Öneri: 7/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkçe dil desteğine sahip anket doldurarak para kazanma sitelerinden biridir. Birçok farklı Ödeme yöntemi bulunan platforma sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla kayıt olabilirsiniz. Platformda anket dışında para kazandırma fırsatı sağlayan yarışma gibi birçok ek etkinlik de bulunuyor.

15. PROLIFIC.CO

Öneri: 7/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

ABD merkezli bir anket sitesi. Türkçe dil desteği yok. Ancak sosyal medyada bu platforma yönelik yapılan aramalarda; çok sayıda Ödeme aldığını dile getiren kullanıcıya rastlamak mümkün.

16. PANELBASE.NET

Öneri: 7/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Alternatif anket siteleri arasında yer almaktadır. Platformda yer alan anketler ortalama 15 dakika sürüyor ve yaklaşık 2 Euro para ödüyor.

17. MINDMOVER.CO.UK

Öneri: 7/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Günlük 3 Euro’ya kadar para kazandığını söyleyen anketörlerin bulunduğu platform. Ancak Türkiye’den gelen kullanıcılara yönelik ne kadar anketlerinin olduğunu bilmek zor. Zira platform Avusturalya çıkışlı.

18. POPUSLIVE.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Anket başına 2 Euro’ya kadar Ödeme yapan bir yabancı anket sitesi. Genellikle yüksek gelir grubuna yönelik anket seçenekleri sağlıyor. Doğru bilgi sağlamamanız durumunda hesabınız kapatılma riski ile karşı karşıya kalabilir. Doldurduğunuz anketler arasında tutarlılık bulunmalı.

19. NEWVISTALIVE.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Aktif olarak Ödeme yapan anket doldur para kazan siteleri arasında yer almaktadır. İngilizce bilenler için harika bir platform. Yüksek oranda Ödeme yapıyor ve çok yoğun olarak anket bulabilmek mümkün. Sitede ortalama her anket 25 dakika sürmektedir. Birçok farklı Ödeme kanalı bulunuyor.

20. I-SAY.COM

Öneri: 8/10
Durum: Aktif
Ödeme: Yapıyor

Türkçe dil desteği bulunan ve dünya genelinde 3 milyon üyesi bulunan harika bir anket sitesi. Anket doldurarak aylık 200 liraya kadar para kazanabilirsiniz. Sürekli aktif olarak en yeni gelen anketlere katılma şansı elde edebilirsiniz. Ödüller ise genellikle hediye çekleri olarak veriliyor.

 • Osman
  3 ay önce

  Diğerlerini bilmem .ama Market agent ile 20 ankete ödemeler eksiksiz yatıyordu.guvenilir bir şirket.İyi ki üye olmuştum .

  0
  yorum beğen
 • Erden
  3 ay önce

  Anket doldurarak para kazanmak isteyenler için çok iyi siteler var

  1
  yorum beğen
 • Göksenin
  3 ay önce

  Siteleri tek tek okudum.Deneyeceklerim olacaktır.

  2
  yorum beğen
 • Merteren
  3 ay önce

  Bilgilendirici bir yazı olmuş . Bu sitelerden 8. ve 9. anket sitesini kullandım gerçekten sabırlı ve uzun ömürlü kullanırsanız kazanırsınız. Ödemelerini yapıyor

  0
  yorum beğen
 • Mehmet
  3 ay önce

  Bir çok anket sitesi kullandım para kazanmak için fakat ödeme yapan cok az site vardı simdi sizin verdiklerinizi deniyorum olumlu dönus alırsam tekrar deönüş saglayacağım

  0
  yorum beğen
 • Adem
  3 ay önce

  İnternetten para kazanmanın en kolay yolu anket siteleri ancak hemen yüzlerce lira kazanmayı beklemeyin. Yalnız vazgeçmez ve biriktirmeye devam ederseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

  1
  yorum beğen
 • Mehmet Çiçek
  3 ay önce

  Sayısız anket doldurma sitesini denedim. iyi paralarda kazandım. bence bu işin kilit noktası sabırlı olmak ve anket için aranan profilde olmak. her site herkesin üyeliğini kabul etmeyebiliyor.

  0
  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  3 ay önce

  Biraz uğraşmanız gerekir ama ek gelir olarak anket iyi bir seçim olabilir

  1
  yorum beğen
 • Alp
  3 ay önce

  Sitelerin hepsi kaliteli. Zamanında bu işlere çok kafa yordum lakin ne zaman ayırabildim ne de odak..

  1
  yorum beğen
 • sude
  3 ay önce

  Korona sürecinde evde çok boş vakit oluştu ve harçlık çıkarmak adına mükemmel fikirler var çok teşekkürler işime çok yarayacak

  1
  yorum beğen
 • mavikorku
  3 ay önce

  Mobrog ve yougov bir ara denemiştim. Eğer isteyen varsa tavsiye ederim ama şu anda nasıllar bilmiyorum. Yazıda detaylar var bence gene fena değil. Teşekkürler 😉

  1
  yorum beğen
 • Göksel Eren
  3 ay önce

  Bugüne kadar hep kandırmaca olduğunu düşünmüşümdür, ta ki bu yazıyı okuyana kadar. Fikirleriniz benim için önemli, boş vakitlerimde bakacağım. 🙂

  0
  yorum beğen
 • Rukiye
  3 ay önce

  Bunu bir ara denemiştim gerçekten de para kazanmak isteyenler için çok güzel bir fikir bence

  0
  yorum beğen
 • Cemil
  3 ay önce

  Güzel siteler var deniyorum bakalım.

  1
  yorum beğen
 • Melike Öztürk
  4 ay önce

  Adım Melike Öztürk. İstanbul Beykoz’da ikamet ediyorum. Üniverisite öğrencisiyim. Okul masraflarım fazla olduğu için kendi harçlığımı çıkarmam gerekiyor. El işlerine yatkınımdır ve elim de hızlıdır.Teşekkür eder, iyi günler dilerim.

  3
  yorum beğen