sv

En İyi Reklamcılık Trendleri ve Küresel Reklamcılık Sektöründeki Etkileri

reklam trendleri

Küresel reklamcılık endüstrisi için pazar büyüklüğü 2016’dan bu yana istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Her yıl ortalama yüzde 5’lik bir büyüme kaydeden reklamcılık endüstrisinin 2020 yılında da benzer oranda büyümesi bekleniyor.

Sürekli yeni reklam biçimleri oluşturuluyor ve reklam bütçeleri hızla çevrimiçi ve dijital kanallara kaydırılıyor. Örneğin, içeriğin yerelleştirilmesi gibi yeni ortaya çıkan dijital reklamcılık eğilimlerinin, 2018 yılına kıyasla 200 milyar doların üzerinde bir artışla 2023 yılına kadar dijital reklam harcamalarının yıllık 475 milyar dolardan fazla artmasına yardımcı olması beklenmektedir.

Dijital reklamcılık sektörü fırsatlarla dolu olmasına rağmen sektörde rekabet her geçen gün artış göstermektedir. Bu nedenle önümüzdeki 5 yılda reklam kampanyalarına odaklanacak olan işletmelerin en iyi reklamcılık trendlerini yakından takip etmesi önemlidir.

Dijital Reklam Trendleri

Geçtiğimiz yıl dijital reklamcılık sektörü sürekli teknolojik gelişmeler nedeniyle küresel reklamcılık sektöründeki en hızlı büyüyen segmentlerden biridir.

Dijital tabela için 3D teknolojisinin kullanımı, dijital reklamcılık için öne çıkan bir eğilimdir. Farklı medya formatlarında benimsenebilen dijital tabela, benzersiz deneyimi nedeniyle tüketicilerin dikkatini sınırlı bir sürede yakalamak için en uygun yöntemdir. 3D dijital tabela, yalnızca tüketicinin dikkatini çekmekle kalmayıp aynı zamanda ürünün önünde önemli ölçüde daha fazla zaman harcamalarını teşvik eden ekrandan çıkan çarpıcı görseller sağlayabilir.

AR teknolojisinin dijital reklamcılığa katılması, 2019’da segmentin büyümesini daha da hızlandırıyor ve önümüzdeki dört ila beş yıl boyunca da bunu sürdürecek. Pazarlamacılar, AR teknolojisini kullanarak kullanıcı deneyimini geliştirmek için içeriklerini geliştiriyorlar. Reklamlarda, AR, işlevlerin ve benzersiz satış tekliflerinin yanı sıra ürün özelliklerini göstermede de faydalıdır.

Mobil Reklam Trendleri

Mobil reklamcılık, reklamcılık endüstrisindeki hızlı büyüyen segmentler arasında yer almaktadır. Son dönemde ortaya çıkan mobil reklamcılık trendlerinin, pazar büyüklüğünü etkilemesi bekleniyor ve 2019-2023 arasında 110 milyar ABD Dolarından fazla artması bekleniyor. Bu eğilimler uygulama içi reklamların artan popülaritesini ve video reklam formatlarının yükselişini de içermektedir.

Akıllı telefonların kullanıcıları tarafından uygulamalara harcanan çok büyük zaman, reklamverenleri ürünlerinin ve hizmetlerinin uygulama içi reklamlarına odaklamaya teşvik etti. Uygulama içi reklamcılık ve sosyal medya, özellikle “hikayeler” işlevi 2019’da ciddi oranda popüler oldu.

2019’da, sosyal medya hikayeleri artık uygulamanın ikincil bir işlevi olarak görülmüyor ve giderek artan bir şekilde kullanıcı deneyiminin çekirdeği haline geliyor. Bu yükseliş ile birlikte reklamverenler özellikle Instagram ve Snapchat’ın hikayeler bölümüne daha fazla reklam vermeye başladı.

E-TV Reklam Trendleri

Netflix’in hızla yükselişi ile birlikte artık programlı reklamcılık sektörü ortaya çıktı. İnternet üzerinden izlenen film, dizi ve diğer içeriklere yönelik yerleştirilen reklamlar, video reklama göre daha maliyetli ve doğrudan hedef odaklı olarak dikkat çekiyor.

E-TV reklamlarının 2020 yılı itibarıyla 10 milyar dolarlık bir sektöre dönüşmesi bekleniyor.

Dış Mekan Reklam Trendleri

Tüm reklamlar dijital değildir ve evet, açık hava reklamları hala mevcuttur. Bu araç, en eski reklamcılık biçimlerinden biridir (reklam panoları, afişler, transit ekranlar ve dijital ekranlar gibi) ve hala en önemli reklamcılık segmentlerinden biri olmaya devam etmektedir. LED mobil reklam panolarının giderek artan kullanımı, son yıllarda çekiş kazanan en iyi dış reklamcılık eğilimlerinden biridir. LED mobil reklam panolarının birincil avantajı, maksimum izleyici elde etmek için fiziksel yerlere taşınabilmeleri nedeniyle hareketli faktörleridir.

LED mobil reklam panoları, LED ekran aracılığıyla kampanya olarak birçok izleyiciye ulaşabilir ve spor etkinlikleri, okullar ve kongre gibi çeşitli yerleri kapsayan belirli coğrafyaları hedeflemek için kullanılabilir. Ayrıca, LED mobil reklam panoları reklam kampanyaları üzerinde daha fazla kontrole sahiptir, bu da reklamın izleyiciye görünme şansını arttırır ve dış reklamcılığın verimliliğini arttırır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.