Hiç Parası Olmayanlar İçin 37 Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz para kazanmanızı sağlayacak iş fikirleri hususunda en değerli Türkçe kaynağı sizler için hazırladık.

Ülkemizde girişimcilerin en büyük sorunu şüphesiz yetersiz sermaye ile başa çıkmaktır. Yetersiz sermaye sorunu yaşayan girişimciler bu nedenle hayal ettikleri bir iş fikrini hayata geçirmek konusunda sorunlar yaşıyor. Eğer siz de hayal ettiğiniz iş fikrine giriş yapmakta sermaye nedeniyle sorun yaşıyorsanız, sizler için sermaye oluşturma fırsatı sağlayacak sermayesiz iş fikirlerini araştırdık. Alıcısı hazır bu sermayesiz iş fikirleri aracılığıyla hayalinizde olan iş fikri için sermaye oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma için iş fikirlerinin en büyük sorunlarından biri genellikle yüksek emek ve çaba istemesidir. Eğer bir işe hiç para koymadan yapabiliyorsanız muhtemelen o iş fikrinde rekabet yüksektir ve uzun mesai süreleri ile yüksek çaba isteyecektir. Bazı iş fikirlerinde ise az da (bin liraya kadar) olsa sermaye ihtiyacınız kesinlikle olacaktır.

Sermayesiz iş fikirleri aracılığıyla günümüzde aylık 20-30 bin lira bile kazanan insanlar bulunmaktadır. Bu iş fikirlerindeki gelir büyük oranda sizin o iş için gösterdiğiniz çaba ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle hızlı bir büyüme istiyorsanız, elinizi taşın altına koymanız gerekir.

Sermayesiz para kazanma için 37 iş fikri…

1. DANIŞMANLIK

Öneri: 9/10

danışman

Çok iyi olduğunuz herhangi bir alan varsa bu alanda insanlara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Örneğin, şirket kurulumları konusunda iyiseniz hemen bunu bir iş fikrine dönüştürebilirsiniz. Veya nakliye, perakendecilik, ithalat-ihracat, inşaat, mühendislik, muhasebe, online platformlar…

Danışmanlık hizmetini bireysel olarak verebilirsiniz ancak biraz para kazandıktan sonra mutlaka bir ofis açmanızı öneririz. Bu tür danışmanlık firmalarında prestij çok değerli bir olgudur. Dolayısıyla sabit bir konum ayrı bir iş potansiyeli anlamına gelecektir.

2. SEYYAR SATICILIK

Öneri: 10/10

Sermayesiz iş fikirleri için öneri arıyorsanız muhtemelen aklınıza gelmiş ancak başlamak konusunda sorunlar yaşadığınız bir iş fikri de seyyar satıcılıktır. Bunun için çekincelerinizin olduğunu biliyoruz ancak günümüzdeki en zengin insanların bile çok büyük bir kısmı hayatının belirli dönemlerinde zor işlerde çalışmışlardır. Bu nedenle bir gün mutlu olmak için kendinizden biraz fedakarlık yapmanız gerekecek.

Seyyar satıcılık hızlı nakit dönüşümü ve minimum sermaye talebi nedeniyle popüler bir iş fikridir. Hemen hemen her ürün için seyyar satıcılık fırsatına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken, o ürünü satın alma potansiyelinin yüksek olduğu bir noktada satış pazarlaması yapmaktır.

3. SPOTÇULUK

Öneri: 10/10

Ülkemizde çok düşük sermayeler ile başlayabileceğiniz harika bir iş fikri spotçuluktur. Sektörde ortalama kar marjları yüzde 100’ün üzerinde bulunurken, bu iş fikrine kendi evinizden bile rahatlıkla başlayabilirsiniz. Üstelik spotçuluk çok kapsamlı bir sektördür ve her türden ürünün ikinci el alım ve satımını yapabilme fırsatına sahipsiniz.

Kısa sürede büyüme fırsatı da barındıran spotçuluk aracılığıyla çok büyük bir işletmeye bile dönüşebilme şansınız var. Letgo, Sahibinden, Gittigidiyor ve Facebook grupları aracılığıyla harika ürünleri çok ucuza alabilir ve yine bu platformlarda satışa sunabilirsiniz.

4. YEMEK TESLİMATI

Öneri: 7/10

İşletmeler için yemek teslimatı yapabilirsiniz. Eğer kendi motosikletinize sahipseniz bugün bile rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Kendi motosikletinize sahip değilseniz de günlük 70-80 lira kazanmak için güzel bir yoldur.

5. EV TADİLATI

Öneri: 8/10

tadilat

Evler için tadilat hizmeti verebilirsiniz. Elbette bu konuda becerikli olmanız gerekir. Bu konuda becerilere sahip değilseniz, tadilat çalışmaları konusunda hizmet veren bir işletmede birkaç aylık deneyim elde etmeniz yeterli olacak. Bu konularda çalışmak için ortalama 300 liralık ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Bundan sonraki tüm işler için emek harcamanız gerekecek.

6. BOYAMA

Öneri: 8/10

Ev tadilatlarının bir parçası olsa da özel olarak ele almanın gerektiği bir iş fikridir. Son yıllarda insanlar masabaşı iş istediği için boyama ustalarına erişmek gerçekten zor. Üstelik eskiden 200-300 liraya alınabilen bir boyama hizmeti, bu konuda çalışan insanların azalmasıyla birlikte bin liradan daha pahalıya satın alınıyor. Ayrıca ev boyaması konusunda bilgi sahibi değilseniz bunu evinizdeki bir odada deneyerek birkaç gün içerisinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İpuçları için Youtube de sizleri bekliyor.

7. BİSİKLET KİRALAMA

Öneri: 7/10

Daha önce de belirttiğimiz gibi sermayesiz iş fikirleri dediğimiz zaman tamamen sıfır sermayeden bahsetmiyoruz. Bin liraya kadar sermaye isteyen işler de bu kategoriye dahil edilmektedir. Bu iş fikirlerinden biri de bisiklet kiralamadır. Bir bisikleti ortalama 400-500 liraya satın alabilir ve işlek bir noktada kiraya verebilirsiniz. Ortalama olarak bir saatlik bisiklet kiralaması için 20 lira ücret alabilirsiniz. Turistik ve sahil noktalarında bisikletleri kolaylıkla kiraya verebilirsiniz.

8. YOUTUBERLİK

Öneri: 7/10

Youtube son yıllarda kullanıcılarına eşsiz para kazanma fırsatları sağlayan bir platform olarak ön plana çıkıyor. Youtube’ye yüklediğiniz videolar aracılığıyla kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Üstelik Youtube’den para kazanmak için herhangi bir kazanç sınırı yok. Birçok başarılı Youtuber aylık yüz binlerce lirayı aşan tutarlarda ödeme almaktadır.

Siz de kendinizi bu konuda geliştirerek para kazanabilirsiniz. Ek bilgiler; Youtube Para Kazanma rehberinde.

9. TİKTOK

Öneri: 5/10

Son dönemde en çok kullanılan sosyal video ağlarından biri ise Tiktok’tur. Her ne kadar platformdan doğrudan para kazanma yöntemi olmasa da, Tiktok’ta başarılı bir profil oluşturarak harika kazançlar elde edebilirsiniz. Bu konuda hazırladığımız rehbere Tiktok’tan para kazanma bağlantısından ulaşabilirsiniz.

10. DRONE KİRALAMA ve PİLOTLUĞU

Öneri: 6/10

drone

Son dönemde düğün, nişan ve çeşitli organizasyonlar için sık sık drone ihtiyacı bulunuyor. Eğer bir drone aracına sahipseniz işletmeler ve doğrudan şahıslar için bu hizmeti sağlayabilirsiniz. Ortalama olarak 1 saatlik hizmetten 200 – 300 TL para kazanabilirsiniz.

11. NOHUT DÜRÜM

Öneri: 6/10

Çok az sermayeniz varsa eğer tam olarak size kısa sürede para kazandırabilecek bir iş fikri de nohut dürüm satışıdır. Son dönemde standart dürümler yerine nohut içerikli dürümlerin satışı hızla yükselişe geçmiş durumda. Bir seyyar araç kiralayarak bu işe bin liradan az sermaye ile kolaylıkla başlayabilirsiniz. Nohut dürüm için ipuçlarını Youtube’den kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

12. DROPSHIPPING

Öneri: 9/10

Stoksuz olarak e-ticaret yaparak sermayesiz para kazanabilirsiniz. Ancak elbette stoksuz olarak e-ticaret yapabilmek için işletmelere kullanıcıları yönlendirebilmeniz gerekiyor. Bunun için bir satış ortaklığı programına katılın ve ardından size verilen satış bağlantısını sosyal medya ağlarınızda, forumlarda, sözlüklerde paylaşın. Bu bağlantı üzerinden platforma giriş yapıp herhangi bir ürün veya hizmet satın alanlardan komisyon kazanacaksınız. Böylelikle hiç sermaye ortaya koymadan para kazanma fırsatınız olacak. Son dönemin en gözde iş fikirleri arasında yer almaktadır.

13. DOMATES KURUTMA

Öneri: 8/10

Kurutulmuş domates özellikle kış aylarında yoğun olarak ülkemizde kullanılan bir lezzettir. Ancak insanlar artık domates kurutmak için vakit ve yeterli uygun ortama sahip değil. Bu nedenle kurutulmuş domatesler genellikle pazarlardan veya marketlerden satın alınıyor. Eğer yeterli alana sahipseniz domates kurutma işini yapabilir ve elde ettiğiniz ürünleri pazardaki tezgahlara ya da bu ürünü satabilecek işletmelere satabilirsiniz. Fiyat avantajı sağlamanız yeterli.

14. KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Öneri: 10/10

Ülkemizde çok sevilen kaz eti için bir girişim başlatabilirsiniz. Ortalama olarak 10 liraya satılan yavru kazlardan satın alabilir ve bunları büyüterek ortalama 120 lira karşılığında satabilirsiniz. Elbette bu kazları yetiştirebilecek bir alana sahipseniz.

15. HİNDİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Öneri: 10/10

hindi

Tıpkı kaz yetiştiriciliğinde olduğu gibi yavru hindilerin satın fiyatı 8 TL civarında bulunurken, ortalama büyüklükte bir hindi 90 TL civarında alıcı bulmaktadır.

16. AHŞAP OYUNCAK

Öneri: 7/10

Ebeveynler artık çocuklarına çeşitli kimyasallar ile donatılmış plastik oyuncakları satın almıyor. Bunun yerine genellikle ahşap oyuncaklar tercih ediliyor. Ve büyük işletmeler henüz ahşap oyuncaklar konusunda seri üretime tam olarak geçmiş değil. Bu nedenle evde ahşap oyuncak yapan birçok kişi bu yol ile önemli gelirler sağlıyor. Siz de Youtube’de birkaç video izleyerek ahşap oyuncak yapabilir ve bunları pazarlardaki tezgah sahiplerine veya doğrudan oyuncakçılara komisyon karşılığı satabilirsiniz.

17. MAKALE

Öneri: 9/10

İnternet üzerinden makale yazarak para kazanabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlarda ortalama olarak her 200 kelime için 3-4 TL para kazanırsınız. Bu durumda çalıştığınız kadar kazanç elde edebileceğiniz harika bir para kazanma fikridir. Bu konuda ek bilgiler ve siteler için Makale Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimize ulaşabilirsiniz.

Klavye kullanımınız iyi bir durumda bulunuyorsa günlük geliriniz 200-300 lirayı bile aşabilmektedir.

18. SARMA

Öneri: 5/10

Alıcı bulmanın biraz zor olduğu bir evde ek iş fikri olarak değerlendirilebilir. Evde sarma yaparak satışa sunabilirsiniz. Potansiyel alıcı ise genellikle restaurantlardır. Menüde yer edinmek için örnek sarmalarınız ile bu işletmelere gidebilirsiniz. Kendilerinden doğrudan iş alma şansınız da olacak.

19. ÖZEL DERS

Öneri: 8/10

Herhangi bir ders için kurs verebilecek düzeyde bulunuyorsanız, bunu kolaylıkla paraya çevirebilirsiniz. Öğrenci bulmak üzere etrafınızdaki insanlara haber verin, sosyal medyadan yazın ve birkaç el ilanı bastırarak bunu bazı işlek noktalara asın. Birkaç öğrenciden referans aldıktan sonra telefonlarınız daha sık çalmaya başlayacak. En çok tercih edilen özel dersler ise matematik ve İngilizce’dir.

20. TERCÜME

Öneri: 9/10

tercüme

Yabancı bir dile sahipseniz bu yol ile kolaylıkla sermayesiz para kazanabilirsiniz. İşletmeler veya şahıslar için hizmet verebilirsiniz. Hızlıca iş bulmak için tercüme bürolarına da CV’nizi gönderebilirsiniz. Bireysel olarak iş bulabilmek için ithalat-ihracat yapan firmalara bir mail atabilirsiniz.

21. TRÜF MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Öneri: 9/10

Trüf mantarı günümüzde en değerli mantarlar arasında yer alıyor olup, ormanlık alanlarda kendi araziniz olmadan da yetiştiricilik fırsatı sağlar. Bu kapsamda eğer yaşadığınız şehirde özellikle meşe ağaçlarının bulunduğu bir orman varsa, burada bir alan belirleyerek ücretsiz olarak yetiştiricilik yapabilir ve harika kazançlar elde edebilirsiniz. Ek Bilgiler Trüf Mantarı Yetiştiriciliği rehberinde.

22. UYGULAMALAR

Öneri: 5/10

Google’nin Play ve IOS’un App Store marketinde para kazandıran birçok uygulama bulunmaktadır. Eğer bir akıllı cep telefonunuza sahipseniz birkaç faturanızı ödemek için bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda onlarca uygulamayı aktif olarak kullanarak kazancınızı artırabilirsiniz. Para kazandıran uygulamaları indirmek ve bu uygulamalar hakkında bilgi almak için Para Kazandıran 23 Uygulama bağlantısını kullanın.

23. TAMİRCİLİK

Öneri: 8/10

Herhangi bir ürün için tamir hizmeti verebilecek kadar deneyime sahipseniz hemen bunu bir para kazanma yoluna dönüştürebilirsiniz. Son dönemde en çok para kazandıran işler mobilya tamiri ve akıllı cep telefonu tamiridir. Eğer daha az sermaye isteyen bir iş fikri arıyorsanız doğrudan cep telefonu tamirine odaklanabilirsiniz. Bu iş fikrine başlamak için 400-500 liralık ekipman almanız yeterli. Üstelik kendi evinizde de kolaylıkla başlayabileceğiniz sermayesiz iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Akıllı cep telefonlarının tamirini bir süre Youtube’den video izleyerek ve birkaç bozuk cep telefonu satın alarak deneme-yanılma yöntemi ile de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer bu şekilde kendinizi geliştirmekte sorun yaşıyorsanız, bir süre ücretsiz veya çok az ücret ile tamircilerin yanında çalışabilirsiniz.

24. EDİTÖRLÜK

Öneri: 6/10

Hayalinizdeki iş fikrini hayata geçirmek için sermayeye ihtiyacınız varsa, bir süre başkaları için çalışmak kötü bir fikir değildir. Bu açıdan özellikle haber sitelerine yönelik editörlük hizmeti verebilirsiniz. Genellikle bu haber sitelerinin gece editörü sıkıntısı bulunmaktadır.

25. TAKSİCİLİK

Öneri: 8/10

taksi

Günlük 200-300 lira kazanabilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Ehliyetiniz varsa ve yaşadığınız şehri iyi bir şekilde tanıyorsanız tek yapmanız gereken bir taksi durağına giderek iş fırsatları hakkında bilgi almaktır. Birkaç durak gezdikten sonra kolaylıkla iş bulabilirsiniz.

26. ANKETLER

Öneri: 4/10

Çok fazla önerdiğimiz bir yol değil ancak tamamen sıfır sermaye istemesi ve aynı anda onlarca platforma kayıt olunabilmesi nedeniyle alternatif olarak değerlendirilebilir. Ek bilgiler için Anket Doldurarak Para Kazanmak rehberine göz atın.

27. TEMİZLİK

Öneri: 6/10

Para kazanmanın nispeten birçok kolay yolunun olduğunu ifade etmiştik. Ancak bu durum, bu yollar için emek harcamamanız gerektiğini belirtmiyor. Günlük 2-3 saatlik temizlik işiyle 300-400 lira para kazanabilirsiniz. Böylelikle çalışma sıklığınıza bağlı olarak aylık 10 bin lira dahi kazanabilirsiniz. İlk etapta iş bulmak zor olacak, ancak birkaç kişi için kaliteli bir hizmet sağladıktan sonra telefonunuz daha sık çalmaya başlayacak.

Özellikle 1+1 evlerin artması ve insanların gittikçe yalnız yaşaması nedeniyle ev temizlik hizmetlerine yönelik ihtiyaçlarda artış yaşanmaktadır.

28. SATIŞ PAZARLAMA

Öneri: 7/10

İşletmelere yönelik satış pazarlama hizmeti verebilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken, satabileceğiniz bir ürünü satan bir işletme ile anlaşmaktır. Bu ürünleri aldıktan sonra ev ev, iş yeri iş yeri gezerek ürünleri satabilmeniz gerekir. Ayrıca son dönemde internet ve telefondan satış hizmetleri de artmaktadır.

29. TURİST DANIŞMANLIĞI

Öneri: 6/10

Türkiye tam anlamıyla bir turizm ülkesidir. Bu potansiyele yönelik iş fikirlerinde ise önemli oranda hacim artışı yaşanmaktadır. Bu kapsamda turistlere yönelik danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz.

30. SESLENDİRME

Öneri: 7/10

seslendirme

İşletmelere yönelik bir seslendirme hizmeti vermek üzere bir girişim başlatabilirsiniz. Profesyonel bir kayıt cihazı dışında herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok. Youtuberler, oyun şirketleri, haber platformları ve reklam ajansları için sık sık seslendirme ihtiyacı bulunmaktadır.

31. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

Öneri: 7/10

Son yıllarda sermayesiz kazanç sağlayan en iyi potansiyelli iş fikirlerinden biri de sosyal medya hesaplarını büyütüp satmak veya reklam almaktır. Özellikle Instagram hesaplarının çok değerli olduğunu ifade etmekte büyük yarar var.

Instagram hesaplarının kullanıcı adı ve ismi kolaylıkla değiştirebildiği için halihazırdaki yüksek takipçi hesaplar önemli projeler için kolaylıkla satın alınabiliyor. Ayrıca bağımsız reklam oranının en yüksek olduğu sosyal medya platformları arasında Instagram da yer almaktadır. Instagram’da düzenli ve yüksek bir gelir kalemi için 100 bin takipçi sınırına yaklaşmanız gerekmektedir.

32. ÖZEL ŞEF

Öneri: 6/10

Harika yemekler yapmayı biliyorsanız, bu yeteneğinizi başkaları için özel bir şef hizmeti sağlayarak verebilirsiniz. Özel şefler önemli düzeyde gelir elde etmektedir. Ayrıca başkalarına eğitim verebilecek düzeyde bulunuyorsanız, kendi şef kursunuzu da açabilirsiniz.

33. MÜZİK DERSİ

Öneri: 6/10

Müzik konusunda yetenekli olanlar için, belirli bir enstrümanı öğrenmek isteyenler için özel ders vermek ekstra gelir kaynağı sağlayabilir. Özellikle Piyano, Keman gibi enstrümanları öğrenmek isteyenlerin sayısı azımsanmayacak düzeyde yüksektir. Onlara ister kendi evinizde isterseniz de doğrudan onların konut veya iş yerlerinde eğitim verebilirsiniz. Ortalama saatlik ücret 200 lira civarında bulunmaktadır.

34. DİJİTAL PAZARLAMA

Öneri: 8/10

Tüm işletmeler için kritik öneme sahip olan konulardan biri de dijital pazarlamadır. Özellikle Covid-19 süreci ile birlikte online hizmetlere olan ciddi talep dolayısıyla dijital pazarlamaya yönelen işletmelerde önemli düzeyde artış yaşandı. Bu da sektörün yeni oyunculara açık hale gelmesine olanak sağladı. Freelancer olarak da çalışabileceğiniz bu sektöre giriş için sermayeye ihtiyacınız yok.

İşi biliyorsanız kendi sosyal medya hesaplarından ilan açabilir, iş ilanı platformlarında başvurular yapabilir veya bu hizmete ihtiyacı olan işletmelere doğrudan ulaşabilirsiniz.

35. EV veya EL YAPIMI ÜRÜNLER SATIN

Öneri: 8/10

buts

Üretebileceğiniz harika ürünler bularak bunların satışı ile çok düşük sermaye bedelleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dikiş, nakış, oyuncak, kapak, kılıf gibi aklınıza gelebilecek her türlü ürünü el yapımı olarak üretebilir ve satışa sunabilirsiniz.

36. OYUN OYNAMAK

Öneri: 7/10

İnternet üzerinden oynanan bazı oyunlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bu iş fikri hem hobi hem de para kazanma amacıyla değerlendirilebilmektedir. Oyun oynayarak para kazanmanızı sağlayacak oyunlara ulaşmak için Para Kazandıran Oyunlar rehberine göz atabilirsiniz.

Bu oyunlar size zenginlik fırsatı sağlamaz ancak oyunlarda başarılı olursanız önemli düzeyde gelir elde etme potansiyeliniz var.

37. BLOG AÇMAK

Öneri: 8/10

Blog açarak para kazanmak için neredeyse hiçbir sermayeye ihtiyacınız yok. Sermayesiz para kazanma için önemli bir yoldur. Ancak son yıllarda internetin gelişmesi ile birlikte ziyaretçi elde edebilecek bir blog oluşturmak çok daha zordur. En iyi içerikleri sağlamalı ve teknik olarak SEO ve benzeri konulara hakim olmalısınız. Aksi durumda gelir potansiyeliniz çok yüksek olmayacaktır.

İlgili rehberimize ulaşmak için:

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Ece ekici
  1 sene önce

  8 kişilik ekibimiz var hızlı özenli iş yapılır beklenen sürede tamamlanır

  yorum beğen
 • Ece ekici
  1 sene önce

  8 kişilik ekibimiz var hızlı özenli iş yapılır beklenen sürede tamamlanır

  yorum beğen
 • Mükremin
  1 sene önce

  Merhaba evde iş yapmaya ihıyacımız var 3 kişiyız

  yorum beğen
 • Sinem
  1 sene önce

  Benim bu işe acil ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

  yorum beğen
 • Ayşe
  1 sene önce

  Evde 2 kisiyiz benimde ihtiyacim var evliyim kizim var borcumuz icin bende esim e destek amacli istiyorum lutfen msjimi görün

  yorum beğen
 • Neslihan karademir
  1 sene önce

  Ankara Sincan da oturuyom. Ev hanimiyim surekli ve devamli is ariyorum. Bu ise cok ithiyacim var 2 cocugum var. Donus yaparsaniz cok sevinirim.

  yorum beğen
 • Akın
  1 sene önce

  Seslendirme hizmeti mantıklı. Sesim iyi ilan sitelerine bakayım

  yorum beğen
 • mavikorku
  1 sene önce

  Bunu geçen birinden duydum okudum. Arkadaşı ile iddaaya girip kaybediyor ve iddaa olarak. Işıklarda araçlara su satıyor. Ortalama 1 günde 200 tl para kazanmış. Diğer detaylar için teşekkür ederim.

  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  1 sene önce

  Hiç parası olmayan tavsiyem bir şeyler üretip değerlendirmesidir

  yorum beğen
 • Murat S.
  1 sene önce

  Bana listeden en yatkın geleni editörlük oldu. Okumayı sevdiğim için bildiklerimi aktarmakta beni geliştirecektir. Geliştirirken de kazanç sağlamak daha fazla keyif verir.

  Fakat anket işlerine hiç sıcak bakmıyorum

  yorum beğen
 • Mehmet Çiçek
  1 sene önce

  uzun zamandır dropshipping konusunda araştırmalar yapıyorum. youtube olsun, udemy olsun onlarca video, ders izledim. bu yazıdaki diğer fikirlere bir göz atacağım. belki bu sefer köşeyi döneriz 🙂

  yorum beğen
 • Adem
  1 sene önce

  Parası olmayıp bir işe girişmek isteyenler için güzel bir liste olmuş. Listede gerçekten de yatırım istemeyen işler var.

  yorum beğen
 • Hale
  1 sene önce

  Yeni mezun oldum istanbul üniversitesi iktisad bölümünden ve bir süredir araştırma içindeyim maddi bir kaynağım olmadığı için ne yapabileceğimi bilmiyordum en azından kafamda bir şeyler oluşmuş oldu çok teşekkürler artık sitenizi sürekli olarak takipteyim

  yorum beğen
 • Gökhan
  1 sene önce

  Liste Çok Güzel Olmus Gerçekten yatırım istemeyen 2 fikir Youtuberlık ve Makale Yazmak Bu ikisini tuttum ben

  yorum beğen
 • Kağan
  1 sene önce

  Spotçuluk bence harika bir iş. Öğrenciyken eve çıkacağım zaman eşyalara güzel para vermiştim. Tekrar satacağım zaman ise karşılığında az almıştım. Benim için üzücüydü ama spotçu olsam kesinlikle mutlu olurdum 🙂

  yorum beğen
 • Ersin
  1 sene önce

  Satış pazarlama için çok planlarım var bakalım artık

  yorum beğen
 • Ahmet Faruk Gülenç
  1 sene önce

  Hepsi güzel fikirler, ancak seçim, azim, sebat, hedef ve şans ı halletseniz bile ya bir mali müşavir ile yada bir ticaret erbabı ile konuşunuz.Hiç birşey göründüğü gibi değil ve daha kazanmadan veriniz başlar tabi vergi dışı satışın bir yöntemini bulamazsanız 😅ben bulamadım hala Ve unutmayın Burda bahsedilenler küçük yada büyük ne iş olursa olsun ticaretin 10 da 9 u cesaret ve kalan 1 akıl tabi birde ilahi taktir var, hepinize mutluluklar ve severek yapacağınız işler dilerim

  yorum beğen
 • İstoç toptan
  1 sene önce

  Kendi işini yapanlar al sat para kazan en dip fiyata alabileceğiniz renkli ultrasonik maske sadece 17.5tlden 50li kutularda 100 kutu 1750tlden al adeti 1 TL’den satılıyor 100 kutuda toplam 5bin adet var 5bin TL kazazanabilir esnafa al satciya yüksek kar marjı olan üründür

  yorum beğen
  • Firdevs
   11 ay önce

   Bana yardımcı olurmusunuz lutfen

   yorum beğen
 • Nuray kul
  12 ay önce

  Seslendirme yapabilecek ses tonuna sahibim.dil konuşma eğitim eğitmenligim var.diksiyon ve beden dili konularında eğitim verdim.16 yıllık eğitimciyim.seslendirme yapabilirim.

  yorum beğen