arama

Türkiye’de Olmayan ve Yapılmamış 14 İş Fikirleri

iş fikirleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Yeni İş Fikirleri
 • 1 Star
  Loading...

Dünyada iş dünyası için her geçen gün gelişmeler yaşanıyor. Özellikle teknolojinin dönüşümü ve insanların taleplerindeki dönüşümler nedeniyle dünya genelinde birçok yeni iş fikri piyasada kendine yer ediniyor. Eğer Türkiye’de olmayan ve denenmemiş iş fikri arıyorsanız dünyadaki gelişmeleri yoğun bir şekilde takip etmeniz gerekiyor.

Dünyada yatırımcılarına ciddi düzeyde para kazandıran ancak ülkemizde yapılmamış birçok iş fikri var. Girişimciler belirli ölçülerde riskler barındırıyor olsa bile; doğru bir planlama sürecinin ardından hayata geçirilerek önemli düzeyde para kazanmak mümkün olabilir.

Sizler için dünya genelinde halihazırda yatırımcılarına para kazandıran ancak ülkemizde henüz denenmemiş 14 iş fikrini inceledik… Rehberde henüz ülkemizde olmayan ürünler ve hizmetleri de keşfedebilirsiniz.

1. İŞLETME DESTEĞİ

işletme desteği

Ülkemizde yeni bir iş fikrini hayata geçiren girişimcilere işletme desteği sağlayan herhangi bir danışmanlık şirketi yok. Birçok şirket doğrudan işletmeyi kurarken emekleme adımlarını kendi başına ve genellikle yanlış bir şekilde atmak zorunda kalıyor. İşletmelere Startup desteği sağlamak üzere bir danışmanlık ajansı kurulabilir.

Türkiye’de olmayan hizmetler arasında yer alan bu iş fikri ile sektöre yeni bir hizmet alanı kazandırabilirsiniz.

2. OYUN MOTORU

oyun

Günümüzde bilgisayar oyunlarına yeniden ciddi bir yönelim bulunuyor. Lakin henüz ülkemizde bu oyunların altyapısının sağlandığı oyun motorlarına yönelik bir yatırım bulunmuyor.

Dünya genelinde çok ciddi düzeyde büyüyen bir sektör olarak ülkemizde bu sektöre yönelik yeni bir işletme kurulabilir.

3. ONLİNE GÜVENLİK

siber güvenlik

Ülkemizde bireysel ve kurumsal düzeyde işletmelere siber güvenlik desteği veren şirketlerin çoğu yabancı ülkelere ait şirketler. Yerli bir siber güvenlik şirketi kurarak sektörde hızlı bir ilerleme şansı elde edebilirsiniz.

4. HAYVAN KİRALAMA

inek

Dünyada artık belirli dönemler için hayvan kiralama hizmeti veriliyor. Örneğin, yazlık evinde inek beslemek ve doğal süt içmek isteyen bir kişi; birkaç ay için inek kiralayabiliyor. Sonrasında yazlıktan ayrılırken ineği tekrar şirkete iade ediyor.

Özellikle tavuk, inek ve koyunlara yönelik kiralama hizmetlerinde büyük artış var.

5. ANTİKA YENİLEME

antika

Doğrudan son kullanıcı odaklı bir iş fikri olarak hayata geçirilebilir. İnsanların maddi ve manevi olarak değer verdiği antika ürünleri için yenileme ve restorasyon hizmeti sağlayabilirsiniz.

6. DRONE KİRALAMA

drone

İnsanların özel günlerinde kullanabileceği droneler için bir kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu işi yapan birkaç bireysel kullanıcı bulunuyor ancak ülke genelinde hizmet veren profesyonel bir işletme henüz bulunmuyor.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında yer almaktadır. Önemli düzeyde potansiyel var!

7. GİZEM DÜKKANI

kutu

Birçok insan birilerine ne hediye alacağı konusunda büyük kararsızlık yaşıyor. Dünyada bu kararsızlığı fark eden girişimciler gizem dükkanı adı verilen yeni bir iş fikrini hayata geçirdi. Özellikle online olarak verilen hizmette insanlar içerisinde ne olduğunu bilmediği bir hediye kutusu satın alıyor ve istediği kişiye gönderiyor. Hediye kutuları birbirinden farklı malzemeler içeriyor.

8. ELEKTRİKLİ BİSİKLET İMALATI

elektrikli bisiklet

Ülkemizde elektrikli bisikletlerin tamamı yurt dışında üretiliyor. Yerli bir işletme kurmak için çok ciddi düzeyde bir yatırıma ihtiyacınız yok. Doğrudan KOSGEB Destekleri ile bir elektrikli bisiklet imalatı şirketi kurabilirsiniz.

9. KARİZMA ve GÜVEN EĞİTİMİ

danışma

Karizma ve güven kazanmak isteyen insanlara profesyonel bir danışmanlık sağlamak üzere potansiyeli yüksek bir iş fikridir. Özellikle seçim dönemlerinde ciddi düzeyde potansiyel içermektedir.

Türkiye’de karizma ve güven eğitimi genellikle işletmeler yerine doğrudan alanında uzman kişiler tarafından özel olarak veriliyor. İş fikrini profesyonel bir işletme çatısı altına almak para kazandıracaktır.

10. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DANIŞMANI

sürdürülebilirlik

Küçük işletmeler de dahil olmak üzere; hemen hemen tüm işletmeler daha çevreci bir yaklaşıma sahip olmak amacıyla yeni yollar arıyor. İşletmelere doğrudan sürdürülebilirlik danışmanlığı verilebilir.

11. SEYAHAT PLANLAMA

seyahat

Ülkemizde olmayan ve denenmemiş iş fikirlerinden biri de seyahat planlamadır. Dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri olan Türkiye’de insanlara ve gruplara seyahat danışmanlığı hizmeti veren bir işletme ne yazık ki bulunmuyor.

Avrupa ve ABD’de yüksek potansiyel içeren online iş fikirleri arasında yer almaktadır.

12. ÇAMAŞIR HİZMETLERİ

çamaşır

Dünya genelinde çok aktif bir iş fikri olmasına rağmen ülkemizde bu konuda çalışan işletmelere rastlamak pek mümkün değil. Özellikle 1+0 ve 1+1 evlerde yaşanan artış ile birlikte ülkemizde insanların çamaşırlarını yıkamak konusunda hizmet alabileceği bir işletme kurulabilir. Hizmet vermek için doğrudan para ile çalışan otomat tarzındaki çamaşır makineleri satın alınabilir.

13. KAÇIŞ ODASI

kaçış odası

Oyun oynamayı sevenler için harika bir iş fikri. Bir kaçış odası inşa ederek, ayrıntılar oluşturarak insanların odadan çıkıp çıkamayacağını kurgulayın. Viral birkaç reklam pazarlaması ile ciddi düzeyde para kazanabilirsiniz. Özellikle 3-4 kişilik aileler için harika bir eğlence!

14. ÖFKE ODASI

öfke

Çok ilginç gelecek ama insanlar öfkelerini atmak için son dönemde öfke odalarına ihtiyaç duyuyor. Asya ülkelerinden çıkan bu iş fikrine talep gerçekten çok fazla! İnsanlar koruyucu elbise giydikten sonra girdikleri bir odada öfkelerini atmak için cam veya plastikten yapılmış ürünleri parçalama fırsatı bulunuyor.

Güvenlik önlemlerini ciddi düzeyde almayı unutmayın!

ÖZET

Yeni iş fikirleri platformu olarak Türkiye’de girişimciliği artırmak amacıyla farklı ve değerlendirilebilir iş fikirlerine yönelik araştırmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Türkiye’de karlılığı yüksek olabilecek iş fikirlerine yönelik rehberlerimiz gün geçtikçe artacaktır.

Yeni İş Fikirleri’ni takip ederek bu rehberleri ve yüksek potansiyelli iş fikirlerini kaçırmayın.

 • Akrep
  2 hafta önce

  Çamaşır hizmetleri çok mantıklı ama belki İstanbul da piyasası var

  0
  yorum beğen
 • GokhanBozkurt
  2 ay önce

  Türkiye’de İş Bulmak Zorlaşıyor Her Giden Gün Tek Çare İnternet Üzerinden Para Kazanmak Oluyor

  2
  yorum beğen
 • Ömer Çelik
  2 ay önce

  Elektrikli bisiklet imalatı işi aslında hiçte fena sayılmaz. Hali hazırda yerli araba projesi kapsamında bir araç üretimi söz konusu. Ardından bu sektörde de girişim sağlanabilir.

  3
  yorum beğen
 • umut
  2 ay önce

  bana elimi tutup gösterecek birisini ariyorum

  2
  yorum beğen