arama

Türkiye’de Olmayan ve Yapılmamış 16 İş Fikirleri

iş fikirleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Türkiye’de olmayan ve yapılmamış iş fikirleri ile harekete geçerek iş dünyasına daha sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

İş dünyası özellikle 2000’li yıllardan sonra hızlı bir dönüşüm geçirmeye başladı. Özellikle teknolojinin gelişimi ve insanların taleplerindeki dönüşümler nedeniyle dünya genelinde birçok yeni iş fikri piyasada kendine hızlı bir şekilde yer edinebiliyor. Eğer Türkiye’de olmayan ve denenmemiş iş fikri arıyorsanız dünyadaki gelişmeleri yoğun bir şekilde takip etmeniz gerekiyor.

Dünyada yatırımcılarına ciddi düzeyde para kazandıran ancak ülkemizde yapılmamış birçok iş fikri var. Girişimciler için yeni iş fikirleri genellikle belirli ölçülerde riskler barındırıyor olsa bile; doğru bir planlama sürecinin ardından hayata geçirilerek önemli düzeyde para kazanmak mümkün olabilir.

Sizler için dünya genelinde halihazırda yatırımcılarına para kazandıran ancak ülkemizde henüz denenmemiş 16 iş fikrini inceledik… Rehberde henüz ülkemizde olmayan ürünler ve hizmetleri de keşfedebilirsiniz. Odaklanmanız gereken konu, bir işi en iyi şekilde yapabilmek için harekete geçmektir.

Türkiye’de olmayan bir iş fikrini hayat geçirmek için en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de iş planı hazırlamaktır. Plansız hareket etmeniz genellikle sizi istediğiniz yere götürmeyebilir. Bu nedenle her hareketinizi mutlaka iyi bir şekilde planlamaya özen gösterin.

1. CENAZE HİZMETLERİ

cenaze

Dünyanın hemen hemen her ülkesinde bu konuda ciddi girişimler bulunuyor. Sayısız danışmanlık firması aracılığıyla bir ailenin cenaze konusundaki tüm ihtiyaçlarını bu tür işletmeler gerçekleştiriyor. Ülkemizde bu konuda henüz bir girişim bulunmuyor.

Kötü günlerinde insanları bu tür sorunlardan kurtarmak amacıyla bu konudaki ilk girişimi başlatma fırsatınız var.

2. ENGELLİ TATİLİ

engelli tatil

Ülkemizde 3 milyonu aşkın engelli bulunuyor. Bu tür özel ihtiyaçlara sahip insanlara özel tatil paketleri üzerine bir girişim başlatılabilir. Engellilerin tüm ihtiyaçlarını da içerisinde barındıracak bir konsept geliştirilerek; buradaki hedef kitlesine yönelik faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz.

Ülkemizde olmayan ve henüz denenmemiş iş fikirleri arasında bulunuyor. Konu üzerinde geniş bir araştırma gerçekleştirerek ve önemli bir pazarlama bütçesi oluşturarak ciddi bir gelir elde etme potansiyeliniz var.

3. ONLİNE GÜVENLİK

siber güvenlik

Ülkemizde bireysel ve kurumsal düzeyde işletmelere siber güvenlik desteği veren şirketlerin çoğu yabancı ülkelere ait şirketler. Yerli bir siber güvenlik şirketi kurarak sektörde hızlı bir ilerleme şansı elde edebilirsiniz.

4. HAYVAN KİRALAMA

inek

Dünyada artık belirli dönemler için hayvan kiralama hizmeti veriliyor. Örneğin, yazlık evinde inek beslemek ve doğal süt içmek isteyen bir kişi; birkaç ay için inek kiralayabiliyor. Sonrasında yazlıktan ayrılırken ineği tekrar şirkete iade ediyor.

Özellikle tavuk, inek ve koyunlara yönelik kiralama hizmetlerinde büyük artış var.

5. ANTİKA YENİLEME

antika

Doğrudan son kullanıcı odaklı bir iş fikri olarak hayata geçirilebilir. İnsanların maddi ve manevi olarak değer verdiği antika ürünleri için yenileme ve restorasyon hizmeti sağlayabilirsiniz.

Antika ürünleri için yenileme ve restorasyonu hizmeti vermek üzere bir antikacı dükkanı açabilirsiniz. Kendi işletmenizi kurmak istiyorsanız Antika Dükkanı Açmak adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

6. DRONE KİRALAMA

drone

İnsanların özel günlerinde kullanabileceği droneler için bir kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu işi yapan birkaç bireysel kullanıcı bulunuyor ancak ülke genelinde hizmet veren profesyonel bir işletme henüz bulunmuyor.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında yer almaktadır. Önemli düzeyde potansiyel var!

7. GİZEM DÜKKANI

kutu

Birçok insan birilerine ne hediye alacağı konusunda büyük kararsızlık yaşıyor. Dünyada bu kararsızlığı fark eden girişimciler gizem dükkanı adı verilen yeni bir iş fikrini hayata geçirdi. Özellikle online olarak verilen hizmette insanlar içerisinde ne olduğunu bilmediği bir hediye kutusu satın alıyor ve istediği kişiye gönderiyor. Hediye kutuları birbirinden farklı malzemeler içeriyor.

8. ELEKTRİKLİ BİSİKLET İMALATI

elektrikli bisiklet

Ülkemizde elektrikli bisikletlerin tamamı yurt dışında üretiliyor. Yerli bir işletme kurmak için çok ciddi düzeyde bir yatırıma ihtiyacınız yok. Doğrudan KOSGEB Destekleri ile bir elektrikli bisiklet imalatı şirketi kurabilirsiniz.

9. KARİZMA ve GÜVEN EĞİTİMİ

danışma

Karizma ve güven kazanmak isteyen insanlara profesyonel bir danışmanlık sağlamak üzere potansiyeli yüksek bir iş fikridir. Özellikle seçim dönemlerinde ciddi düzeyde potansiyel içermektedir.

Türkiye’de karizma ve güven eğitimi genellikle işletmeler yerine doğrudan alanında uzman kişiler tarafından özel olarak veriliyor. İş fikrini profesyonel bir işletme çatısı altına almak para kazandıracaktır.

10. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DANIŞMANI

sürdürülebilirlik

Küçük işletmeler de dahil olmak üzere; hemen hemen tüm işletmeler daha çevreci bir yaklaşıma sahip olmak amacıyla yeni yollar arıyor. İşletmelere doğrudan sürdürülebilirlik danışmanlığı verilebilir.

11. SEYAHAT PLANLAMA

seyahat

Ülkemizde olmayan ve denenmemiş iş fikirlerinden biri de seyahat planlamadır. Dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri olan Türkiye’de insanlara ve gruplara seyahat danışmanlığı hizmeti veren bir işletme ne yazık ki bulunmuyor.

Avrupa ve ABD’de yüksek potansiyel içeren online iş fikirleri arasında yer almaktadır.

12. ÇAMAŞIR HİZMETLERİ

çamaşır

Dünya genelinde çok aktif bir iş fikri olmasına rağmen ülkemizde bu konuda çalışan işletmelere rastlamak pek mümkün değil. Özellikle 1+0 ve 1+1 evlerde yaşanan artış ile birlikte ülkemizde insanların çamaşırlarını yıkamak konusunda hizmet alabileceği bir işletme kurulabilir. Hizmet vermek için doğrudan para ile çalışan otomat tarzındaki çamaşır makineleri satın alınabilir.

13. KAÇIŞ ODASI

kaçış odası

Oyun oynamayı sevenler için harika bir iş fikri. Bir kaçış odası inşa ederek, ayrıntılar oluşturarak insanların odadan çıkıp çıkamayacağını kurgulayın. Viral birkaç reklam pazarlaması ile ciddi düzeyde para kazanabilirsiniz. Özellikle 3-4 kişilik aileler için harika bir eğlence!

14. ÖFKE ODASI

öfke

Çok ilginç gelecek ama insanlar öfkelerini atmak için son dönemde öfke odalarına ihtiyaç duyuyor. Asya ülkelerinden çıkan bu iş fikrine talep gerçekten çok fazla! İnsanlar koruyucu elbise giydikten sonra girdikleri bir odada öfkelerini atmak için cam veya plastikten yapılmış ürünleri parçalama fırsatı bulunuyor.

Güvenlik önlemlerini ciddi düzeyde almayı unutmayın!

15. İŞLETME DESTEĞİ

işletme desteği

Ülkemizde yeni bir iş fikrini hayata geçiren girişimcilere işletme desteği sağlayan herhangi bir danışmanlık şirketi yok. Birçok şirket doğrudan işletmeyi kurarken emekleme adımlarını kendi başına ve genellikle yanlış bir şekilde atmak zorunda kalıyor. İşletmelere Startup desteği sağlamak üzere bir danışmanlık ajansı kurulabilir.

Türkiye’de olmayan hizmetler arasında yer alan bu iş fikri ile sektöre yeni bir hizmet alanı kazandırabilirsiniz.

16. OYUN MOTORU

oyun

Günümüzde bilgisayar oyunlarına yeniden ciddi bir yönelim bulunuyor. Lakin henüz ülkemizde bu oyunların altyapısının sağlandığı oyun motorlarına yönelik bir yatırım bulunmuyor.

Dünya genelinde çok ciddi düzeyde büyüyen bir sektör olarak ülkemizde bu sektöre yönelik yeni bir işletme kurulabilir.

ÖZET

Yeni iş fikirleri platformu olarak Türkiye’de girişimciliği artırmak amacıyla farklı ve değerlendirilebilir iş fikirlerine yönelik araştırmalarımız sürüyor. Bu kapsamda Türkiye’de karlılığı yüksek olabilecek iş fikirlerine yönelik rehberlerimiz gün geçtikçe artacaktır.

Yeni İş Fikirleri’ni takip ederek bu rehberleri ve yüksek potansiyelli iş fikirlerini kaçırmayın.

 • umut
  4 yıl önce

  bana elimi tutup gösterecek birisini ariyorum

  51
  yorum beğen
 • Ömer Çelik
  4 yıl önce

  Elektrikli bisiklet imalatı işi aslında hiçte fena sayılmaz. Hali hazırda yerli araba projesi kapsamında bir araç üretimi söz konusu. Ardından bu sektörde de girişim sağlanabilir.

  47
  yorum beğen
 • GokhanBozkurt
  4 yıl önce

  Türkiye’de İş Bulmak Zorlaşıyor Her Giden Gün Tek Çare İnternet Üzerinden Para Kazanmak Oluyor

  45
  yorum beğen
 • Akrep
  4 yıl önce

  Çamaşır hizmetleri çok mantıklı ama belki İstanbul da piyasası var

  45
  yorum beğen
 • Sedef
  4 yıl önce

  Mobilma mağazası için modern sık bir isim arıyorum

  54
  yorum beğen
  • casandrah
   4 yıl önce

   frapis ispanyolca deniz gökyüzü demek

   48
   yorum beğen
 • Mesut
  3 yıl önce

  Güzel fikirler var Türkiye’de olmayan hatta Avrupa da daha yok araştırdım gençler ve işletmeler hemen satın alacak bi mühendis bi yazılımcı ve bende olmayan para bir yılda yüz belki binlerce kat kat para kazanacak işler var güzel bi isim var aklımda oda daha yok Avrupa’da Avrupa i isim soyisim 2021 benim yılım olabilir 👍

  42
  yorum beğen
  • Murat
   3 yıl önce

   İletişime geçerseniz birlikte yapabiliriz

   25
   yorum beğen
 • Büşra
  3 yıl önce

  Gizem dükkanı için örnek sayfa paylaşır misiniz

  41
  yorum beğen
 • Garip
  3 yıl önce

  Artık iş yapacak gücüm kalamadı ve özür dilerek söylüyorum 3 yada 5 oruspu çalıştıracağım başka bir şey değil

  25
  yorum beğen
 • halil
  3 yıl önce

  para kazanmak istiyorum

  29
  yorum beğen
 • Halil
  3 yıl önce

  Sermaisiz iş arıyorum

  24
  yorum beğen
 • Ayten
  2 yıl önce

  bilgi almak istiyorum

  28
  yorum beğen
 • Serok
  12 ay önce

  Gizem dükkanı için örnek sayfa paylaşır misiniz

  14
  yorum beğen
 • ILGIN
  12 ay önce

  Değerli bilgilerimiz için teşekkür ederiz ama ben şu an Türkiye’de yapılmamış işlere girilmek için uygun bir zaman olduğunu düşünmüyorum ya

  17
  yorum beğen