arama

Henüz Yapılmamış 32 Mobil Uygulama Fikirleri

mobil uygulama fikri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Henüz yapılmamış mobil uygulama fikirleri aracılığıyla hızla büyüyen uygulama sektörüne giriş yapabilir ve hayal dahi edilemeyecek bir kazancın kapılarını aralayabilirsiniz.

Dünyanın her noktasında insanların ellerinden düşürmediği cep telefonlarıyla hayatımıza giren mobil uygulamalar, birçok ihtiyacımızı daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmenin harika yollarını sağlıyor.

Günümüzdeki hemen hemen tüm analistlere göre, önümüzdeki yıllarda pazarı en çok artan sektörler arasında yer alacak olan mobil uygulama sektörüne giriş yapmak istiyorsanız; henüz yapılmamış harika mobil uygulama fikirlerini sizler için inceledik.

Mobil uygulama hazırlayabilecek teknik donanıma sahipseniz veya bu donanıma sahip insanlardan hizmet alabilecek sermayeye sahipseniz; bir mobil uygulama hazırlamak ve Google PlayApp Store gibi marketlerde pazarlamak önemli düzeyde para kazanmanızı sağlayabilecek harika bir yoldur. Bu nedenle, mobil uygulama fikirlerini iyi bir şekilde analiz ederek, en yüksek potansiyel içeren fikirlere odaklanmanızı ve hızlı bir şekilde harekete geçmenizi öneririz.

En yüksek potansiyel içeren ve henüz yapılmamış 32 mobil uygulama fikri…

uygulama

1. Aradığınız bir ürünü tarayarak bulmanızı sağlayan bir uygulama. Hşlandığınız bir ayakkabının resmini çekin ve online olarak nerede satıldığını bulsun.

2. Alışveriş merkezlerinin online harita uygulaması. İnsanlar etrafındaki alışveriş merkezlerinde, hangi markaların, standların olduğunu görmek için kullanmak isteyecektir.

3. Oto yıkama siparişi veren uygulama. Yemek sipariş eder gibi, aracınızın konumunu işaretleyin ve ekipler birkaç dakika sonra gelip aracınızı alsın. Yıkadıktan sonra da yerine bırakıp; anahtarı size teslim etsin.

4. Farklı güzergah sağlayan bir navigasyon uygulaması. Günümüzdeki tüm navigasyon uygulamaları, sizi kısa yoldan götürür. Peki ya biraz gezmek istiyorsak?

5. Özel gün hatırlatan uygulama. Bu şekilde çok sayıda uygulama olmasına rağmen hiçbiri yeteri kadar pazarlanmadığı için başarıya ulaşamadı. Tüm özel günleri bir kere uygulamaya girin ve size belirttiğiniz süre öncesinde haber versin.

6. Markette alışveriş yaptıktan sonra kasada sıra beklerken sıkıldığınızı biliyoruz. Peki ya alışveriş sepetine koyduğunuz ürünleri cep telefonunuz ile tarayıp kredi kartı bilgileriniz ile online ödeyebilseydiniz? Henüz yapılmamış harika bir uygulama fikri.

7. Yemek fikri sağlayan bir uygulama hiç fena olmazdı değil mi? Her gün ne yemek sipariş vereceğinizi düşünmek yerine, 30-40 farklı yemek uzmanının önerisine göz atmak için onları takip edebileceğiniz bir uygulama işe yarayabilirdi.

8. Markete eklendiği anda yüz binlerce hatta milyonlarda indirme alabilecek bir uygulama fikri ister misiniz? Ancak ciddi bir altyapı ve pazarlama ihtiyacınız olacak. Uygulamanın genel amacı, yakın yerlerde park yerlerini tespit etmek. Özellikle sokak ve cadde kameralarına erişebilecek veya kendi kameralarını sisteme entegre edebilecek olan girişimci ve yatırımcılar için eşsiz bir uygulama fikri olarak öne çıkıyor.

9. Önceden belirlediğiniz konumda bulunduğunuz zaman kendini otomatik olarak sessize alan bir telefon uygulaması. Örneğin toplantı odası veya ibadet ettiğiniz yerlerde otomatik olarak devreye girmesini isteyebilirsiniz.

10. İlginç ve yaratıcı bir uygulama fikri arayanlar için; farklı dillerde sesli veya görüntülü konuşanların seslerini birbirine gerçek zamanlı olarak kendi dillerinde çeviren bir uygulama kesinlikle yüksek potansiyel içermektedir.

11. Günlük görevlerinizi tam zamanlı olarak hatırlatan bir uygulama. Özellikle üşengeç insanların ilgisini çekecektir.

12. Kişisel özelliklerinizi, hobilerinizi ve görmekten hoşlanabileceğiniz lokasyonları uygulamaya girin; size otomatik olarak bir seyahat önerisinde bulunsun. Avrupa’da bunu yapan birkaç uygulama olduğunu ve ciddi oranda indirme aldığını belirtmekte yarar var. Henüz ülkemize yönelik fikirleri bulunmuyor. Acele etmekte fayda var.

13. Teslim edilmesi gereken ürünün türü, yeri, boyutu ve ağırlığına göre bölgenizdeki en iyi teslimat seçeneğini bulan ucuz teslimat ve posta/kargo uygulaması.

14. Sık sık gıda ürünlerinizi, kime bağışlayacağınızı bilmediğiniz için atmak zorunda kaldığınızı biliyoruz. Bu durumda; gıda bağışı yapabilmek için bir uygulama hazırlanabilir. Kullanıcı gıdanın niteliğini ve adresinizi girsin; bağlı dernekler gelip ürünü yerinde teslim alsın. Daha güzel bir dünya için, bu tür uygulamalara da ihtiyacımız var. Aynı zamanda çeşitli reklamlar ve sponsorlar ile gelir elde edilebilir.

15. Tüm gelir, gider ve vergi işlemlerinizin kayıtlarını tutacak ve belirli bir dönem için vergi borcunuzu otomatik olarak hesaplayacak bir vergi uygulaması. Her türlü vergi mükellefi için son derece yararlı olacaktır.

16. Tek başına yemek yemek zorunda kalmamanız için bulunduğunuz yere, programınıza ve girdiğiniz tercihlere göre her gün sizin için mükemmel bir yemek arkadaşı bulabileceğiniz bir sosyal yemek uygulaması. Sosyal medyada viral sağlayacak birkaç içerik ile ciddi indirmeler elde edilebilir.

17. Yaşam hedefleri oluşturmanıza, izlemenize, başkalarıyla paylaşmanıza ve aynı hedefleri paylaşanları bulmanıza olanak tanıyacak bir hedef yönetimi ve paylaşım uygulaması. Böylece kullanıcıların bu hedeflerin tamamlanmasında birbirlerini destekleyebilmelerini sağlar. Özellikle zayıflamak, sigarayı bırakmak veya yeni bir öğrenmek isteyenler için ilgi çekici olacak.

18. Bir kitabın resmini çekin ve size sosyal medyada, kitap satış sitelerinde bu kitap hakkında yazılan yorumları direkt getirsin. Böylelikle kitabı alıp almamanıza karar vermeniz sağlanır. Özellikle kitap kurtları için eşsiz bir uygulama olabilir.

19. Sadece tarayarak belirli bir kişi veya bir nesne hakkında daha fazla ayrıntı bulmanızı sağlayacak bir uygulama. Kısaca, arama yapmak yerine bir şeyin fotoğrafını çekmeniz yeterli olacak. Son derece yüksek potansiyel içermekte olan bir uygulama.

20. Cep telefonu bağımlılığı uygulaması. Size cep telefonunuzu fazla kullandığınız zamanlarda uyarılarda bulunacak ve gözlerinizi dinlendirmeniz veya kısa bir yürüyüş yapmanıza yönelik tavsiyede bulunacak.

21. Özel Şef uygulaması. Her gün ne yediğinizi 30 gün uygulamaya girdikten sonra size daha sağlıklı ve yedikleriniz ile uyumlu olarak hoşunuza giden önerilerde bulunacak. Personel masrafı yüksek olsa da başarılı bir pazarlama çalışması ile yüksek potansiyel içeriyor.

22. Mırıldanarak şarkı bulma uygulaması. Hayata geçirmesi çok zor olan bir uygulama fikridir. Ancak potansiyeli bir hayli fazla.

23. Oyuncak değişim uygulaması. Çocuklar büyüdükçe gereksinim duydukları oyuncaklar farklılaşır. Bu nedenle çoğu ebeveyn aldığı oyuncakları bir süreden sonra atmak ve yeni oyuncaklar satın almak durumunda kalıyor. Başarılı bir uygulama hazırlayarak ebeveynlerin birbiri ile oyuncak takası yapmasına imkan sağlanabilir.

24. Son kullanma tarihi hatırlatıcı. Hayatımızda her zaman son kullanma tarihi geçen bazı şeyleri tükettik veya kullandık. Son kullanma tarihi hatırlatıcısı; satın aldığımız ürünler için girdiğimiz bilgiler doğrultusunda bize sıklıkla hatırlatma yaparak daha iyi bir tüketici olmamızı sağlayabilir.

25. İç tasarım fikirleri. Artırılmış gerçeklik sayesinde iç mekanınızın iç tasarım fikirlerini cep telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla kolaylıkla görebilirsiniz. Uzmanlık açısından 3D modelleme ile geliştirilmesi bir hayli maliyetli bir uygulama olabilir.

26. Okul eşyası takas uygulaması. Eğitim-öğretim yılının bitiminden sonra tüm öğrenciler eski kitapları ve araçlarıyla baş başa kalırlar. Bunlardan bazılarına gelecekte hiç ihtiyaç duymayacaklar. Bir takas uygulaması geliştirerek bu ürünlere ihtiyaç duyanların satın almasının önü açılabilir. Takas her zaman para olmak durumunda değil. İkinci el söz konusu olduğu zaman fırsatlar bitmez.

27. Mülteciler için faydalı bilgiler uygulaması. Türkiye dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkelerinden biridir. Onlar için kendi dillerinde Türkiye’de yapılması gerekenler, yapılabilecekler ve ihtiyaç duydukları konularda soru-cevap olacak bir bölüm hazırlanabilir.

28. Tara ve satın al. Marketlerde gördüğünüz bir ürünü en uygun fiyat ile hemen internetten sipariş vermek ister misiniz? Bir uygulama bunu kolaylıkla çözebilir. Elbette geniş bir ürün yelpazesini desteklemesi gerekecek.

29. Kitap öneri uygulaması. Son dönemde yoğun ihtiyaç duyulan bir alandır. İnsanlar daha önce severek okuduğu kitapları uygulamaya girecek ve yapay zeka yardımı ile bu kitaplara ilgi duyanların okumaktan keyif alacağı başka kitap önerilerinde bulunacak. Uygulamayı kullananlar bu yeni kitap önerilerinden hoşlanırsa; bunu başkalarına da yoğun bir şekilde önerecekler. Uygulamadan para kazanmak için kitap satın alma marketi de geliştirilmelidir.

30. Sanatçı kiralama uygulaması iyi bir uygulama fikri olarak tercih edilebilir. İş yerinizde veya evinizde bir şarkı dinlemek, stand-up gösterisi izlemek veya çocuklar için neşeli bir oyun sahnelenmesi için sanatçıları kolaylıkla bulabileceğiniz bir uygulama. Geliştirilmesi kolay ancak sanatçıları programa dahil etmek için ajanslar ile görüşmeler gerçekleştirmeniz gerekecek.

31. Tazelik kontrolü uygulaması. Sağlık endişelerinin hızla arttığı bir dönemde yapılabilecek en iyi uygulamalardan biri olacaktır. Başta meyve ve sebze olmak üzere; fotoğrafı çekilen bir ürünün tazeliğini yapay zeka ile öğrenen bir uygulama geliştirilebilir. Elbette bu uzmanlık isteyen bir alan olarak üzerinde yoğun bir çalışma dönemi isteyen bir fikirdir.

32. Yatırım önerisi uygulaması. Türkiye’de çeşitli lisanslama yasaları çerçevesinde gerçekleştirmesi son derece sorunlu bir uygulama olmasına rağmen ülkemizde henüz yapılmamış bir uygulama fikridir. Alanında uzman isimler tarafından başarılı bir uygulama ortaya çıkarılabilir ve çeşitli premium paketler ile önemli düzeyde para kazanılabilir.

 • Banks
  4 yıl önce

  Teşekkürler. Park uygulaması çok mantıklı

  40
  yorum beğen
 • Rukiye
  4 yıl önce

  Aklıma harika bir fikir geldi sayenizde çok teşekkür ederim 🙂

  36
  yorum beğen
 • Osman
  4 yıl önce

  Benim moto kurye taksi bir fikrim vardı.Onu bitaksi gibi projelendirseydim çok güzel paralar kazandırdım kesin.Ama sermaye lazım.

  33
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Alışveriş merkezlerinin online harita uygulaması çok cazip geldi. Bir şey alırken görerek almayı tercih ediyorum. Ama alışveriş merkezlerinde çok dolaşarak vakit geçirmeyi de sevmem. O yüzden böyle bir uygulama olsa gerçekten hayatımı kolaylaştırırdı

  35
  yorum beğen
 • Samet
  4 yıl önce

  4. numaralı fikir hayatım da duyduğum en saçma ve gereksiz fikir. gezmek istiyorsan sen gezersin uygulama değil.

  40
  yorum beğen
 • AYSU
  3 yıl önce

  ile çalışıyorum ve gayet memnunum. 6000 çeşit ürün var ve stoksuz satış yapabiliyorsunuz.

  25
  yorum beğen
 • Hikmet
  3 yıl önce

  Eş zamanlı çeviri güzel, diğerleri saçma.

  24
  yorum beğen
 • Berdi
  3 yıl önce

  Çok teşekkürler!Bence önce bu sitenin uygulamasını yapalım.Çok faydalı çünkü.Ve bana da iyi bir fikir verdi YouTube gibi uygulama yapıcam.Adı da BoxTube.Yeniden teşekkür ederim!

  21
  yorum beğen
 • Hayati
  3 yıl önce

  Gerçek zamanlı ses çevirisi mantıklı aslında. Önce İngilizce Türkçe olabilir.

  20
  yorum beğen
 • mehmet
  1 yıl önce

  Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederiz.

  10. uygulama önerisini, Görüntülü görüşme esnasında otomatik çeviri özelliği sağlayarak iki farklı dili konuşmak isteyenler için “Revel Move” adlı uygulamamızı 176 ülkede yayına aldık. Sesten çeviri içinde çalışmalarımız devam ediyor.

  Ama maalesef Türkiye’de girişimcilerin önünü açacak neredeyse kimse yok.
  Tek dertleri para kazanmak. :((

  11
  yorum beğen
 • Lila
  1 yıl önce

  Aslında şöylede olabilir günümüzde hastaneler oldukça büyük artık poliklinikleri bulmak blok blok gezmek oldukça zor hastanelerin haritası bir uygulamada toplana bilir randevu alınan bölüm bilgisi kullanıcı tarafından uygulamaya girilecek ve uygulama onu direk olarak randevu yerini tarif edecek

  12
  yorum beğen