sv

Henüz Yapılmamış 20 Mobil Uygulama Fikirleri

mobil uygulama fikri

Dünyanın her noktasında insanların ellerinden düşürmediği cep telefonlarıyla hayatımıza giren mobil uygulamalar, birçok ihtiyacımızı daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmenin harika yollarını sağlıyor.

Günümüzdeki hemen hemen tüm analistlere göre, önümüzdeki yıllarda pazarı en çok artan sektörler arasında yer alacak olan mobil uygulama sektörüne giriş yapmak istiyorsanız; henüz yapılmamış harika mobil uygulama fikirlerini sizler için inceledik.

Mobil uygulama hazırlayabilecek teknik donanıma sahipseniz veya bu donanıma sahip insanlardan hizmet alabilecek sermayeye sahipseniz; bir mobil uygulama hazırlamak ve Google PlayApp Store gibi marketlerde pazarlamak önemli düzeyde para kazanmanızı sağlayabilecek harika bir yoldur. Bu nedenle, mobil uygulama fikirlerini iyi bir şekilde analiz ederek, en yüksek potansiyel içeren fikirlere odaklanmanızı ve hızlı bir şekilde harekete geçmenizi öneririz.

En yüksek potansiyel içeren ve henüz yapılmamış 20 mobil uygulama fikri…

uygulama

1. Aradığınız bir ürünü tarayarak bulmanızı sağlayan bir uygulama. Hşlandığınız bir ayakkabının resmini çekin ve online olarak nerede satıldığını bulsun.

2. Alışveriş merkezlerinin online harita uygulaması. İnsanlar etrafındaki alışveriş merkezlerinde, hangi markaların, standların olduğunu görmek için kullanmak isteyecektir.

3. Oto yıkama siparişi veren uygulama. Yemek sipariş eder gibi, aracınızın konumunu işaretleyin ve ekipler birkaç dakika sonra gelip aracınızı alsın. Yıkadıktan sonra da yerine bırakıp; anahtarı size teslim etsin.

4. Farklı güzergah sağlayan bir navigasyon uygulaması. Günümüzdeki tüm navigasyon uygulamaları, sizi kısa yoldan götürür. Peki ya biraz gezmek istiyorsak?

5. Özel gün hatırlatan uygulama. Bu şekilde çok sayıda uygulama olmasına rağmen hiçbiri yeteri kadar pazarlanmadığı için başarıya ulaşamadı. Tüm özel günleri bir kere uygulamaya girin ve size belirttiğiniz süre öncesinde haber versin.

6. Markette alışveriş yaptıktan sonra kasada sıra beklerken sıkıldığınızı biliyoruz. Peki ya alışveriş sepetine koyduğunuz ürünleri cep telefonunuz ile tarayıp kredi kartı bilgileriniz ile online ödeyebilseydiniz? Henüz yapılmamış harika bir uygulama fikri.

7. Yemek fikri sağlayan bir uygulama hiç fena olmazdı değil mi? Her gün ne yemek sipariş vereceğinizi düşünmek yerine, 30-40 farklı yemek uzmanının önerisine göz atmak için onları takip edebileceğiniz bir uygulama işe yarayabilirdi.

8. Markete eklendiği anda yüz binlerce hatta milyonlarda indirme alabilecek bir uygulama fikri ister misiniz? Ancak ciddi bir altyapı ve pazarlama ihtiyacınız olacak. Uygulamanın genel amacı, yakın yerlerde park yerlerini tespit etmek. Özellikle sokak ve cadde kameralarına erişebilecek veya kendi kameralarını sisteme entegre edebilecek olan girişimci ve yatırımcılar için eşsiz bir uygulama fikri olarak öne çıkıyor.

9. Önceden belirlediğiniz konumda bulunduğunuz zaman kendini otomatik olarak sessize alan bir telefon uygulaması. Örneğin toplantı odası veya ibadet ettiğiniz yerlerde otomatik olarak devreye girmesini isteyebilirsiniz.

10. İlginç ve yaratıcı bir uygulama fikri arayanlar için; farklı dillerde sesli veya görüntülü konuşanların seslerini birbirine gerçek zamanlı olarak kendi dillerinde çeviren bir uygulama kesinlikle yüksek potansiyel içermektedir.

11. Günlük görevlerinizi tam zamanlı olarak hatırlatan bir uygulama. Özellikle üşengeç insanların ilgisini çekecektir.

12. Kişisel özelliklerinizi, hobilerinizi ve görmekten hoşlanabileceğiniz lokasyonları uygulamaya girin; size otomatik olarak bir seyahat önerisinde bulunsun. Avrupa’da bunu yapan birkaç uygulama olduğunu ve ciddi oranda indirme aldığını belirtmekte yarar var. Henüz ülkemize yönelik fikirleri bulunmuyor. Acele etmekte fayda var.

13. Teslim edilmesi gereken ürünün türü, yeri, boyutu ve ağırlığına göre bölgenizdeki en iyi teslimat seçeneğini bulan ucuz teslimat ve posta/kargo uygulaması.

14. Sık sık gıda ürünlerinizi, kime bağışlayacağınızı bilmediğiniz için atmak zorunda kaldığınızı biliyoruz. Bu durumda; gıda bağışı yapabilmek için bir uygulama hazırlanabilir. Kullanıcı gıdanın niteliğini ve adresinizi girsin; bağlı dernekler gelip ürünü yerinde teslim alsın. Daha güzel bir dünya için, bu tür uygulamalara da ihtiyacımız var. Aynı zamanda çeşitli reklamlar ve sponsorlar ile gelir elde edilebilir.

15. Tüm gelir, gider ve vergi işlemlerinizin kayıtlarını tutacak ve belirli bir dönem için vergi borcunuzu otomatik olarak hesaplayacak bir vergi uygulaması. Her türlü vergi mükellefi için son derece yararlı olacaktır.

16. Tek başına yemek yemek zorunda kalmamanız için bulunduğunuz yere, programınıza ve girdiğiniz tercihlere göre her gün sizin için mükemmel bir yemek arkadaşı bulabileceğiniz bir sosyal yemek uygulaması. Sosyal medyada viral sağlayacak birkaç içerik ile ciddi indirmeler elde edilebilir.

17. Yaşam hedefleri oluşturmanıza, izlemenize, başkalarıyla paylaşmanıza ve aynı hedefleri paylaşanları bulmanıza olanak tanıyacak bir hedef yönetimi ve paylaşım uygulaması. Böylece kullanıcıların bu hedeflerin tamamlanmasında birbirlerini destekleyebilmelerini sağlar. Özellikle zayıflamak, sigarayı bırakmak veya yeni bir öğrenmek isteyenler için ilgi çekici olacak.

18. Bir kitabın resmini çekin ve size sosyal medyada, kitap satış sitelerinde bu kitap hakkında yazılan yorumları direkt getirsin. Böylelikle kitabı alıp almamanıza karar vermeniz sağlanır. Özellikle kitap kurtları için eşsiz bir uygulama olabilir.

19. Sadece tarayarak belirli bir kişi veya bir nesne hakkında daha fazla ayrıntı bulmanızı sağlayacak bir uygulama. Kısaca, arama yapmak yerine bir şeyin fotoğrafını çekmeniz yeterli olacak. Son derece yüksek potansiyel içermekte olan bir uygulama.

20. Cep telefonu bağımlılığı uygulaması. Size cep telefonunuzu fazla kullandığınız zamanlarda uyarılarda bulunacak ve gözlerinizi dinlendirmeniz veya kısa bir yürüyüş yapmanıza yönelik tavsiyede bulunacak.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Banks
  11 ay önce

  Teşekkürler. Park uygulaması çok mantıklı

  yorum beğen
 • Rukiye
  10 ay önce

  Aklıma harika bir fikir geldi sayenizde çok teşekkür ederim 🙂

  yorum beğen
 • Osman
  10 ay önce

  Benim moto kurye taksi bir fikrim vardı.Onu bitaksi gibi projelendirseydim çok güzel paralar kazandırdım kesin.Ama sermaye lazım.

  yorum beğen
 • Kağan
  10 ay önce

  Alışveriş merkezlerinin online harita uygulaması çok cazip geldi. Bir şey alırken görerek almayı tercih ediyorum. Ama alışveriş merkezlerinde çok dolaşarak vakit geçirmeyi de sevmem. O yüzden böyle bir uygulama olsa gerçekten hayatımı kolaylaştırırdı

  yorum beğen
 • Samet
  10 ay önce

  4. numaralı fikir hayatım da duyduğum en saçma ve gereksiz fikir. gezmek istiyorsan sen gezersin uygulama değil.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Henüz Yapılmamış 20 Mobil Uygulama Fikirleri