arama

Para Kazandıran 18 Oyun

İnternetten para kazanma yollarından biri de oyun oynamaktır. Onlarca hatta yüzlerce farklı “oyna kazan” seçeneğine sahip oyun bulunuyor. Her oyun kendi içerisinde farklı dinamikler barındırıyor olsa; oyunlardan elde edilen kazanç çoğu zaman oyuncunun, oyunda elde ettiği başarı ile doğru orantılıdır. Elbette biraz şans da herkesin işine yarar!

Son yıllarda yeni bir spor dalı olarak karşımıza çıkan E-Spor dünya genelinde 300 bine yakın insanın doğrudan ilgisini çekmekte ve bu insanlara para kazandırmaktadır. E-Spor oyuncuları dışında bireysel olarak kendi bilgisayarlarından oyun oynayarak para kazanma yöntemlerini kullanan birçok oyuncu bulunuyor. Gamer olarak adlandırılan bu oyuncular, farklı seçenekler ile oyunlardan para kazanmaktadır.

Para kazandıran oyunlar listesine geçmeden önce, oyunlardan para kazanma seçeneklerine göz atmak faydalı olabilir.

OYUNLARDAN NASIL PARA KAZANILIR?

Genel olarak oyunlardan gerçek para kazanmanın ilk yolu, oyunda başarılı olmaktır. Oyunların herhangi birinde, başarı tablolarına girmeyi başaran oyuncuların para kazanmak için birçok fırsatı doğmaktadır. Bunlar;

Hesap Satışı

Popüler bir oyunda başarılı olabilirseniz eğer, bu hesabınıza para ödemek isteyen çok sayıda başka oyuncu bulabilirsiniz. Örneğin, Pubg adlı oyunda; AS seviyesine getirebildiğiniz bir hesabı 400-500 liraya satabilirsiniz. Satış işlemleri genellikle sosyal medya ve e-ticaret platformları üzerinden gerçekleştiriliyor.

Sosyal Medyaya Yönlendirme

Bir oyunda başarılı olduktan sonra, bu oyunun sağladığı bölümlerde sosyal medya hesaplarınıza vurgu yapabilir ve insanlara; oyunda nasıl başarılı olacağına dair ipuçları sağlayabilirsiniz. Oyunda başarılı olmak isteyen diğer kullanıcılar sosyal medya hesabınızı takip etmeye başlayacaktır. Sosyal medya hesaplarınızda takipçi elde ettikçe, reklam alabilir ve para kazanabilirsiniz.

Oyun Yayını Yapmak

Oyun oynayarak en fazla kazanç sağlamanın yöntemi ise oyuna yönelik içerik yayını yapmaktır. Son yıllarda insanlar oyunu oynamak dışında oyunu başarılı olarak oynayan insanları izlemekten hoşlanıyor. Twitch platformu ile başlayan trend, son yıllarda Youtube’de ve benzeri birçok platformda devam ediyor. Oyunu başarılı bir şekilde oynamaya başladığınız ilk anda Twitch ve Youtube üzerinden oyun videolarını paylaşmanızı öneriyoruz. Bu videolar izlendikçe para kazanacaksınız. (Örn. Youtube’den Para Kazanmak)

Metalardan Para Kazanmak

Birçok oyunu oynadıkça genellikle oyun içerisinde size farklı bir görünüm veya özellik sağlayacak çeşitli metalar(hediye) kazanırsınız. Steam gibi platformlarda bu metaları satışa sunabiliyorsunuz. Örneğin, CS:GO adlı oyunda, oyun oynadıkça çeşitli bıçak setleri kazanabilirsiniz. Bazı bıçakların pazarda 10 bin dolara alıcı bulduğunu belirtelim.

Turnuvalardan Para Kazanmak

Birçok oyun dönem dönem çeşitli ödüllü turnuvalar düzenlemektir. Bunların belirli bir takvimi yoktur. Oynadığınız oyunun haberler bölümünü sıklıkla takip etmenizi ve turnuvalara katılmanızı öneririz. Bazı turnuvalarda para ödülü yerine çeşitli hediyeler de bulunabiliyor. Örneğin, bir oyuncu bilgisayarı kazanırsanız, satışa sunabilirsiniz!

PARA KAZANDIRAN OYUNLAR LİSTESİ

Son dönemde en çok para kazandıran 18 oyun…

1. CS:GO

csgo

Tür: Aksiyon – Savaş
Para Kazanma Potansiyeli: 10/10
Popülarite: 9/10

Counter-Strike: Global Offensive ile son yıllara damgasını vuran efsanevi aksiyon-macera oyunu olan CS:GO, oyun oyna para kazan seçenekleri arasında en yüksek potansiyeli barındırmaktadır.

2012 yılında çıkıp yapan CS:GO, Steam platformu aracılığıyla indirilebiliyor. CS:GO’yu oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Oyunda başarılı olmak ve meta adı verilen parçaları satışa sunmak için de ücret ödemeniz gerekmiyor. Aktif milyonlarca oyuncu ile en popüler oyunlar arasında yer alan CS:GO’da başarılı olmak için 4 kişilik bir takıma ihtiyacınız olacak. Bu nedenle başarılı bir takım oluşturmak veya dahil olmak, oyunda para kazanmak için kritik öneme sahip konular arasında yer alıyor.

2. WARFRAME

warframe

Tür: Aksiyon – Savaş
Para Kazanma Potansiyeli: 6/10
Popülarite: 7/10

Temel olarak bir nişancılık-savaş-aksiyon oyunu olan Warframe, çıkış yaptığı 2013 yılından bu yana en popüler dönemlerinden birini yaşıyor. Oynaması ücretsiz olarak Warframe’de para kazanma potansiyellerinin tamamı aktiftir. Oyunda tek ve çoklu oyun seçenekleri bulunuyor.

Twitch üzerinden yayınlar göz önüne alındığında, trend oyunlar arasında yer almakta olup; çoklu oyun seçeneklerine ilgi üst düzeyde.

3. MOUNT & BLADE II: Bannerlord

bannerlord

Tür: Savaş & Strateji
Para Kazanma Potansiyeli: 5/10
Popülarite: 6/10

Serinin ikinci oyunu olan Bannerlord, geçtiğimiz ay çıkış yaparak tüm dünyada ciddi bir oyuncu kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı. Mart 2020 itibarıyla oyunda 500 bin aktif oyuncu bulunmaktadır. Youtube ve Twitch platformlarında ciddi bir izlenme elde eden Savaş Stratejisi oyunu genel olarak Orta Çağ’da geçmektedir.

Mount & Blade II: Bannerlord genel bir aksiyon oyunundan çok bir strateji oyunudur. Oyunda genel amaç savaşları doğru yönetmek ve krallığınızı kurmaktır.

Oyunu oynamak için 150 lira ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

4. RED DEAD REDEMPTION 2

red dead redemption

Tür: Aksiyon – Macera
Para Kazanma Potansiyeli: 5/10
Popülarite: 6/10

Serinin 2019 yılında çıkış yapan ikinci oyunu olan Red Dead Redemption 2, oyun dünyasının yakından takip ettiği Rockstar Games’e aittir. Açık dünyada geçen oyun sizleri tam anlamıyla eşsiz bir maceraya sürüklemektedir.

Oyuna dahil olan kullanıcılar 1900’lü yıllarda Amerika’nın çetelerinden birine katılarak yağmalara, soygunlara ve ödül avcılığına dahil oluyor. Kısa sürede sizi sürükleyen bir senaryoya sahip olan Red Dead Redemption 2’un maalesef Türkçe dil desteği bulunmuyor. Oyunun indirilme ücreti ise 240 TL.

Oyunu oynayarak para kazanmak isteyen kullanıcılara en ciddi önerimiz ise, levelleri aşmak üzere Youtube veya Twitch üzerinden yayınlar yapmaktır. Son dönemin popüler oyunları arasında yer alıyor.

5. GRAND THEFT AUTO V

gta5

Tür: Aksiyon – Macera
Para Kazanma Potansiyeli: 9/10
Popülarite: 8/10

Serinin çok sevilen 5’nci oyunu ile oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Oynanış videoları tüm platformlarda ciddi düzeyde ilgi çeken ve eskimeyen bu oyunda; Online seçenekleriyle kendi grubunuzu kurun ve ardından hemen yayınlar oluşturmaya başlayın.

Türkçe dil desteği bulunmayan oyun, size açık dünyada eşsiz bir özgürlük sağlıyor. Yapacaklarınızın herhangi bir sınırı yok.

Oyundan para kazanmak için mutlaka ONLINE bölüme odaklanmanız gerektiğini hatırlatalım.

6. SUBNAUTICA

subnautica

Tür: Hayatta Kalma
Para Kazanma Potansiyeli: 5/10
Popülarite: 4/10

Çok popüler bir oyun olmasa da, özellikle oyun içerisinde sıklıkla kazandığınız metaları paraya dönüştürme fırsatı sağladığı için bu listede yer almaktadır.

Tek oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Denizlerde yaban hayatına karşı ayakta kalmayı başararak seviye atlayabilir ve meta kazanabilirsiniz. Oyunun bazı metaları 10-20 lira ücretler ile kolaylıkla satılabilmektedir. Oyunu oynamak için ise 40 TL’lik ücretini ödemeniz gerekir.

7. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

pubg

Tür: Hayatta Kalma
Para Kazanma Potansiyeli: 10/10
Popülarite: 10/10

Kısa adı PubG olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, son yılların en popüler hayatta kalma oyunlarından biri. Tek ve çoklu oyun seçeneklerine sahip olan bir FPS oyunu olan PUBG’de ciddi düzeyde oyna kazan fırsatınız bulunmaktadır.

Twitch ve Youtube üzerinden oynanış videoları rekor izlenme rakamlarına ulaşmaktadır. Ayrıca oyun içerisinde seviye atlayarak çeşitli hediyeler/kutular/metalar kazanıyorsunuz ve bu hediyeler aracılığıyla hesabınız daha değerli bir hale geliyor. AS rütbesine sahip çeşitli  metalara sahip bir hesabı oyun platformlarında 400-500 liraya rahatlıkla satabiliyorsunuz.

Oyunda başarılı olan oyuncuların sosyal medya hesaplarına da ciddi düzeyde ilgi bulunmaktadır. Ayrıca oyun üzerine çeşitli oynanış videolarının, ipuçlarının bulunduğu web siteleri de yüksek sayıda ziyaretçi çekmektedir.

Oyun oynayarak para kazanmak isteyenler için en yüksek potansiyel içeren oyunlar arasında yer almaktadır.

8. RUST

rust

Tür: Hayatta Kalma
Para Kazanma Potansiyeli: 5/10
Popülarite: 6/10

Çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Çıkış yaptığı 2018 yılından itibaren Türkiye’de de gamerlerin yoğun ilgisini çekmiştir.

Çok popüler bir oyun olan Rust’un video platformlarındaki oynanış videoları ciddi düzeyde ilgi çekiyor. Ayrıca oyunda başarılı olan hesapları kolaylıkla paraya dönüştürebilirsiniz.

Steam Market‘te en çok metaları satılan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun fiyatı ise 61 TL.

9. VALORANT

valorant

Tür: Nişancılık – Aksiyon
Para Kazanma Potansiyeli: 7/10
Popülarite: 8/10

Oyun sektörünün yakından takip ettiği Riot Games’in geliştirdiği oynaması ücretsiz nişancılık oyunudur. Çok oyuncu olarak tercih edilmekte olup, 2020 yılı itibarıyla Twitch üzerinde en çok takip edilen oyunlar arasında yer almaktadır.

5’e 5 rekabete dayalı bir oyun olan Valorant’ta başarılı olmak ve oyundan para kazanmak istiyorsanız mutlaka 5 kişilik başarılı bir ekip kurmanız gerekir. Ardından video yayınlarını hem Youtube hem de Twitch aracılığıyla insanlara sunabilirsiniz.

10. LEAGUE of LEGENDS

lol

Tür: Savaş
Para Kazanma Potansiyeli: 8/10
Popülarite: 9/10

Çıkış yaptığı 2009 yılından itibaren gün geçtikçe popülaritesini korumayı başarmış bir oyundur. Çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası tarzındaki oyunda başarılı olan hesapları çok ciddi rakamlar ile satışa sunabiliyorsunuz. Oyunda rekabet çok üst düzeyde bulunmakta olup, başarılı olmak için çok ciddi düzeyde çaba ve zaman harcanması gerektiğini belirtmekte yarar var.

Türkiye’de de milyonlarca indirilme alan LOL‘da para kazanmanızı sağlayacak birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Hesap satışı, video içerik akışı ve sosyal medya yönlendirmeleri ile para kazanmak mümkün. Ayrıca strateji içermesi nedeniyle çeşitli püf noktalarına yönelik bir blog oluşturabilirsiniz.

Twitch üzerinde yıl boyunca en çok takip edilen oyunlar arasında yer almaktadır.

11. MINECRAFT

minecraft

Tür: Açık Dünya
Para Kazanma Potansiyeli: 9/10
Popülarite: 9/10

Ünlü oyun geliştirici Mojang tarafından oyun dünyasına kazandırılan sanal bir video oyunudur. Çıkış yaptığı 2011 yılından itibaren dünya genelinde 180 milyondan fazla kopya satarak, dünyada en çok satılan oyunlar listesinin tepesinde yer almaktadır.

Çok farklı tarzlarda da oynanabilen oyundan para kazanmanın birçok farklı yolu bulunmaktadır. Türkiye’de de özellikle çocuklar ve gençler arasında çok popüler olan Minecraft’tan para kazanmak istiyorsanız odaklanmanız gereken ana nokta video içerik üretimidir. Twitch ve Youtube üzerinde oynanış videoları en çok izlenen oyunlar arasında yer almaktadır.

Minecraft çeşitli stratejiler de içermesi nedeniyle, oyun üzerine bir blog açarak da ziyaretçi çekebilir ve reklam alarak para kazanabilirsiniz.

12. KNIGHT ONLINE

knight online

Tür: Aksiyon – Macera – Savaş
Para Kazanma Potansiyeli: 7/10
Popülarite: 7/10

2016 yılında çıkış yapmış harika bir macera oyunu. Oynaması tamamen ücretsizdir. Türkçe dil desteği de bulunması sayesinde ülkemizde de yoğun bir oyuncu kitlesi bulunuyor. Twitch ve Youtube üzerindeki oynanış videoları ciddi düzeyde ilgi çekmektedir.

13. TEAMFIGHT TACTICS

teamfight tactics

Tür: Savaş Arenası
Para Kazanma Potansiyeli: 6/10
Popülarite: 7/10

2020’de Twitch platformu üzerinde en çok takip edilen ve yayınları izlenen oyunlardan biri. Oyun dünyasının yakından takip ettiği Riot Games tarafından geliştirildi. 2020 yılının Mart ayı itibarıyla Android ve IOS platformlarına dahil edilerek ciddi düzeyde popülaritesini artırmıştır.

Çok oyunculu savaş arenası tarzındaki oyunda başarılı olmak için ciddi stratejilere ve uzun sürelere ihtiyacınız olacak.

Para kazandıran yeni bir oyun arıyorsanız çok iyi bir tercih olacak.

14. FORTNITE

fortnite

Tür: Hayatta Kalma
Para Kazanma Potansiyeli: 9/10
Popülarite: 9/10

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilmiş ve çok ciddi popülarite elde etmeyi başarmış online hayatta kalma oyunudur. Pubg’nin en iyi rakipleri arasında yer alan oyunda en başarılı olan kullanıcıların büyük bir kısmı milyonlarca doları aşan gelirler elde etmektedir. Türkiye’de de oyunun ciddi takipçisi bulunuyor.

PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android, iOS, Microsoft Windows, Mac OS’ta yer alan Fortnite’yi ücretsiz olarak da indirebiliyorsunuz. En çok takip edilen platformlar ise Android ve Ios sürümüdür.

Fortnite’de para kazanmanın en iyi yollarından biri Twitch ve Youtube üzerinden oynanış videoları yayınlamaktadır. Ayrıca oyuna yönelik taktiksel içeriklerin sağlandığı bir blog açarak ziyaretçi çekebilirsiniz.

15. CALL of DUTY: MODERN WARFARE

call of duty

Tür: Savaş
Para Kazanma Potansiyeli: 7/10
Popülarite: 6/10

Ünlü Call Of Duty serisinin son dönemde en çok indirilen sürümlerinden biridir. Efsanevi bir savaş deneyimi yaşamak isteyenler için tercih edilebilecek nadide oyunlar arasında yer alıyor. Steam aracılığıyla 40 TL civarında ücret ile satın alabiliyorsunuz. Oyunda başarı elde ederek çeşitli metalar kazanabiliyor ve bunları Steam Market’te satarak para kazanabiliyorsunuz.

Call of Duty’nin tüm serilerine yönelik oynanış videoları ise Twitch ve Youtube üzerinden ilgi çekmektedir. Bir içerik üreticisi olarak oyundan para kazanabilirsiniz. Türkiye’de oyunda başarılı olan çok sayıda kişinin bulunmuyor. Bu nedenle oyuna yönelik içerik akışı ciddi potansiyel içermektedir.

16. MISTPAY

Mistplay

Tür: Eğlence
Para Kazanma Potansiyeli: 3/10
Popülarite: 2/10

Bir online oyun olan Mıstpay, Android ve IOS cihazlarda oynanırken para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Çok geniş bir para kazanma potansiyeli barındırmıyor olsa da birkaç faturanızı ödemek için değerlendirebilirsiniz.

17. World Winner

WorldWinner-Homepage

Tür: Çeşitli
Para Kazanma Potansiyeli: 4/10
Popülarite: 3/10

Birçok oyunu içinde barındıran bir oyun platformu olan World Winner özellikle barındırdığı turnuva sistemi aracılığıyla önemli bir kazanma fırsatı sağlamaktadır. İngilizce dili dışında desteklenmeyen platformda dünyanın her yerinden oyuncu bulabilmek mümkün.

18. GamerSaloon

Gamer-Saloon-Homepage

Tür: Macera
Para Kazanma Potansiyeli: 4/10
Popülarite: 3/10

Halo and Call of Duty to NBA2K20 and Madden NFL 20 gibi oyunların turnuvalarının yer aldığı bir platformdur. Bu oyunlarda halihazırda başarılı olanların katılmasının önerildiği platformda ödüller hediye çeki olarak verilmektedir.

 • Hasan
  4 yıl önce

  Oyun yayınları baya para kazandırıyor heralde youtubede örnekleri çok var

  31
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Oyun konusunda devamlılık sağlayabilsem kesinlikle denemek istediğim işlerden. Hem sevdiğin bir şeyi yapıyorsun hem para kazanıyorsun. Ama zaman olmayınca da olmuyor. Güzel de bir yazı olmuş

  40
  yorum beğen
 • Beyze Kardelen
  6 ay önce

  bazı yerlerde yazım hataları var, geri kalanı güzel.

  6
  yorum beğen
 • Ayşe Harlı
  6 ay önce

  kolay şeyler değil, uğraşmak gerek teşekkürler.

  6
  yorum beğen