arama

Para Kazandıran 25 Uygulamalar ile Aylık 4000 TL Kazanın

cep telefonu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Yeni İş Fikirleri
 • 1 Star
  Loading...

Para kazandıran uygulamalar ile evinizde otururken bile kazanç sağlayabilirsiniz. Birçoğu Türkçe dil desteğine sahip olmasa bile; kolaylıkla para kazandıran çok sayıda uygulama bulunuyor.

Son 20 yılda hayatımızda en çok değiştiren şeylerden biri de elbette cep telefonları oldu. Bu cep telefonları aracılığıyla hemen hemen birçok işimizi kolaylıkla gerçekleştirebilirken aynı zamanda para da kazanabiliyoruz. Google’nin Play (Android) ve Apple’nin App Store (IOS) marketinde para kazandıran birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar aracılığıyla cep telefonuna yüklediğiniz uygulamalar aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda akıllı cep telefonu kullanıcılarının büyük bir kısmı günlük birkaç dakikasını ayırarak uygulamalardan para kazanmaktadır. Bu uygulamalar aracılığıyla cep telefonunuzu bir para kazanma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Merak etmeyin tüm gününüzü uygulamalarla geçirmek zorunda değilsiniz.

Para kazandıran uygulamalar aracılığıyla elbette zengin olamazsınız. Ancak her ay birkaç faturanızı veya alışverişinizi bu uygulamalar aracılığıyla bedavaya getirebilirsiniz. Para kazandıran uygulamaların en büyük avantajlarından biri de aynı anda tüm uygulamaları kullanabilir ve tümünden de düzenli olarak para kazanabilirsiniz. Tüm uygulamaları kullanan bir kullanıcı aylık 4000 TL‘ye kadar para kazanma fırsatına sahiptir.

Şimdi en popüler 25 para kazandıran uygulamalara göz atalım…

1. Swagbucks

uygulama cep telefonu5

Aynı anda hem anket doldurarak, hem video izleyerek hem de müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Tüm dünyada en çok indirilen para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır. Swagbucks aracılığıyla aylık 500 liraya kadar kolaylıkla para kazanabilir ve bu ödemenizi onlarca farklı ödeme yöntemiyle alabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntem ise hediye çekleri.

2. MyPoints

MyPoints, 1996 yılında kurulan ve insanlara çeşitli yollar ile para kazandırma fırsatı sağlayan bir platformdur. Son 5 senedir ise Mypoints uygulama üzerinden hizmet veriyor. Google Play ve App Store’de yer alan MyPoints uygulaması üzerinden para kazanabilirsiniz.

3. Acorns

Doğrudan para kazandıran bir uygulama olmasa da size tasarruf ipuçları sağlaması sayesinde paranızı gereksiz yere harcamanızı koruyan bir uygulamadır. Acorns’un kullanıcılarının büyük kısmı uygulama sayesinde büyük tasarruflar elde ettiklerini söylüyor.

4. eBates

Eğer internetten sık sık alışveriş yapıyorsanız eBates aracılığıyla her alışverişinzden yüzde 20’ye kadar indirim alabilirsiniz. Bu sayede aldığınız hizmet ve ürünler için indirim kazanabilirsiniz.

5. Surveysonthego

uygulama cep telefonu4

Profilinizi ayarladıktan sonra size uygun anketler gönderen bir uygulamadır. Surveysonthego aracılığıyla doldurduğunuz anketlerden 1 dolara kadar ödeme alırsınız. Bu uygulama aracılığıyla elde ettiğiniz gelirleri çeşitli hediye çekleri ile alabilirsiniz.

6. Google Ödüllü Anketler

Doğrudan Google’ye ait olan bir anket uygulamasıdır. Birçok kullanıcı bu uygulama ile aylık ortalama 30 TL kazanabiliyor. Ancak bu ödülleri sadece Google Play’de yer alan uygulamalar için kullanabiliyorsunuz. Yani Google Ödüllü Anketler ile kazandığınız paraları nakit olarak kullanamazsınız.

7. iPoll

Para kazandıran anket uygulamaları arasında yer almaktadır. iPoll aracılığıyla düzenli olarak size gönderilen anketleri yanıtlayabilir ve bu anketlerden para kazanabilirsiniz.

8. Sweatcoin

Yürüyerek para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Sweatcoin aracılığıyla yürürken kazandığınız paraları elbette nakit olarak alamıyorsunuz ancak çeşitli hediye çekleri ile alışveriş için kullanabiliyorsunuz. Sweatcoin tüm dünyada en çok kullanılan para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

9. Foap

Cep telefonunuzdan sık sık fotoğraf çeker misiniz? O halde mutlaka Foap’ı kullanmanız gerekir. Foap aracılığıyla çektiğiniz fotoğrafları paraya dönüştürebilirsiniz. Foap size fotoğraf satmanız için bir platform sunmaktadır. Uygulama aracılığıyla sattığınız fotoğraflar için ödenen ücretleri doğrudan nakit veya farklı ödeme yöntemleri ile alabilirsiniz.

10. Letgo

uygulama cep telefonu3

Türkiye’de son dönemde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Letgo aracılığıyla kullanmadığınız herhangi bir şeyi doğrudan ikinci el olarak satabilirsiniz. Letgo aynı zamanda spotçuluk yaparak para kazanmak isteyenler için de eşsiz bir ücretsiz hizmet sağlamaktadır.

11. Mobee

Gizli müşteri olarak para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Mobee henüz ülkemizde tam anlamıyla aktif olmasa da yakın dönemde Ortadoğu ülkeleri için de bir çalışma yapması bekleniyor. Bu nedenle Mobee’yi indirerek olası gizli müşteri işleri için para kazanabilirsiniz.

12. Bookscouter

Kullanılmış olan kitaplarınızı en hızlı şekilde satabileceğiniz bir uygulamadır. Ülkemizde de yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu sayede ikinci el kitaplarınızı doğrudan paraya çevirebilirsiniz.

13. Snapwire

Fotoğraf satarak para kazanabileceğiniz bir başka uygulamadır. Dünyada bu konuda hizmet veren en yüksek indirme almış uygulamadır. Snapwire aracılığıyla kazandığınız paraları banka hesabınıza da doğrudan çekebilirsiniz.

Şık ve profesyonel fotoğraflar çekebiliyorsanız Snapwire aracılığıyla çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

14. AppTrailers

Video izleyerek para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. App Store ve Google Play marketlerinde yer alan AppTrailers uygulamasını indirdikten sonra kayıt olun ve profilinizi oluşturun. Bu adımdan sonra size bildirim ile izleyebileceğiniz yeni videolar gönderiliyor. Genellikle yeni film, dizilerin fragmanları ve oyun videolarını izleyerek para kazanabilirsiniz.

15. iBotta

uygulama cep telefonu2

Android ve IOS cep telefonlarına indirilebilen bu uygulama aracılığıyla anket doldurarak, video izleyerek, fotoğraf çekerek ve dahası birçok yol ile para kazanabilirsiniz. iBotta size yüksek kazanç vaad etmese de birkaç faturanızı ödemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

16. Whaff Rewards

Genellikle oyunları ve çeşitli uygulamaları indirmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama aracılığıyla indirdiğiniz diğer uygulamalardan para kazanıyorsunuz. Genellikle her bir indirme için 1 dolara kadar para kazanabiliyorsunuz. Whaff rewards aracılığıyla kazandığınız bu tutarları çeşitli hediye çekleri olarak kullanabiliyorsunuz.

Türkiye’de de yaygın olarak kullanabileceğiniz bu uygulama ile aylık 40 dolara kadar para kazanabilirsiniz.

17. EasyShift

İşletmeler ve bireysel kullanıcılar için küçük işlemleri gerçekleştirerek para kazanabiliyorsunuz. EasyShift’de genellikle günlük 1 dolara kadar para kazanabiliyorsunuz. Platformda ödeme talep etmek için minimum 20 dolarlık sınırı geçmeniz gerekiyor. Banka hesabınıza olmasa da farklı yollar ile ödemeyi çekebilirsiniz.

18. Fronto

Akıllı cep telefonunuza indirdiğiniz bu uygulama aracılığıyla cep telefonunuzun kilit ekranına reklamlar yerleştiriyor. Bu reklamlara basarak ya da izleyerek para kazanabiliyorsunuz. Fronto son dönemde özellikle Android cep telefonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

19. AppKarma

Genellikle başka bir uygulamayı indirerek veya oyun oynayarak para kazanabildiğiniz bir uygulamadır. AppKarma aracılığıyla düzenli olarak pasif gelir elde edebiliyorsunuz. AppKarma’nın en büyük avantajlarından biri de referans programına sahip olması nedeniyle başkalarını da uygulamaya davet ederek 5 dolara kadar ödeme alabilmenizdir. Bu sayede hiçbir şey yapmadan da sadece referans edinerek para kazanabilirsiniz.

20. Cash for Apps

uygulama cep telefonu1

Başka sponsorlu uygulamaları indirerek para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Aynı zamanda uygulama içerisinde başka uygulamalara yorum yazarak ve bu uygulamalara 5 yıldız atarak da para kazanabiliyorsunuz. Uygulama ile genellikle aylık 20 dolara kadar para kazanabiliyorsunuz.

21. AppBounty

Yine sponsorlu uygulamaları ve oyunları indirerek para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Aynı zamanda özellikle indirdiğiniz bu oyunlarda seviye geçerek de kazancınızı artırabiliyorsunuz. Son dönemin en popüler para kazandıran uygulamaları arasında yer alan AppBounty’de minimum ödeme talep etme tutarı ise 20 dolar.

22. Money App

1 milyonu aşkın indirme alan Money App aracılığıyla anket doldurarak, video izleyerek, uygulama indirerek ve reklamlara göz atarak para kazanabilirsiniz. Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan platformda bir referans sitemi de bulunuyor. Arkadaşlarınızı uygulamaya yönlendirerek onların da kazancından pay alabilirsiniz. Platform 3 gün içerisinde ödeme taleplerini yanıtlamaktadır.

23. OnePulse

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Alternatif olarak diğer anket uygulamalarıyla birlikte kullanarak gelirinizi artırabilirsiniz.

24. WikiBuy

Özellikle Apple kullanıcıları arasında çok popüler olan bir alışveriş ödüllendirme platformudur. Genel olarak size herhangi bir görev karşılığında para kazandırmaz ancak internetten sıklıkla alışveriş yapıyorsanız; uygulamanın yönlendirme sistemini kullanarak çeşitli indirimler, hediye çekleri ve bonus elde edebiliyorsunuz. ABD kaynaklı bir uygulama olmasına rağmen dünyanın neredeyse tamamında yönlendirmeler gerçekleştiriyor.

25. Earny

uygulama cep telefonu

Wikibuy benzeri bir uygulama olmasına rağmen daha efektif bir sisteme sahip. Örneğin bir e-ticaret platformundan alışveriş yaptınız; ardından ürün için indirim gelirse uygulamadan indirim kadarıyla bonus para kazanıyorsunuz. Sık sık e-ticaret platformunda alışveriş  yapanlar için kullanılabilen bir alternatif.

 • Akran
  2 hafta önce

  Teşekkürler inceleyelim bakalım.

  0
  yorum beğen
 • Mehmet
  3 ay önce

  Daha çaylak bir webmasterken bu uygulamaların bir çoğuyla haşır neşir olmuştum. O dönem için bana hatrı sayılır paralar kazandırmışlardı. Deneyecek arkadaşlara bir iki cümlelik önerim var. İlk önerim sabırlı olmanız ve asla vazgeçmemeniz. Bir diğer önerim ise deneme yanılma yoluyla en iyi uygulamayı bulup ona yönelerek kazancınızı garanti altına almanız.

  3
  yorum beğen
 • Kağan
  3 ay önce

  Google ödüllü anketleri denemiştim. Eğer şanslıysanız iyi miktarda kazanabiliyorsunuz. Ben anketten kazandığım paraları play storeda harcamıştım. Siz de öyle yapabilirsiniz 🙂

  1
  yorum beğen
 • Osman
  3 ay önce

  Letgo ile yüze yakın satışım olmuştur.evde kullanılamayan eşyaları çok sattım.Yeri geldi toptan ürün alıp sattım.Çok faydasını gördüm.Tavsiye ederim.

  1
  yorum beğen
 • Erden
  3 ay önce

  Para kazanmak için güzel uygulamalar keşfettim

  2
  yorum beğen
 • Gokhan BOZKURT
  3 ay önce

  denemediğim bir kaçtane içlerinde buldum şimdi onları deniyecem teşekkürler paylaşım için

  2
  yorum beğen
 • Merteren
  3 ay önce

  Buradaki uygulamaların bir kaç tanesini kullandım ve gerçekten iyi miktarlarda paralar kazandım sizede tavsiye ederim ama uzun süreli kullanmak gerekir

  4
  yorum beğen
 • hande
  3 ay önce

  öncelikle adım hande şu korona sürecinde maddi sıkıntılar çekmekteydim ama en azından evdeyiz hemen okurken 1 2 tane ufaktan deneme şansım oldu güvenilir uygulamalar gibi duruyor çok teşekkürler içerik için

  3
  yorum beğen
 • Adem
  3 ay önce

  Çoğu uygulamalar sahtekar veya çok az kazandırıyor. Bazı uygulamalar gerçekten kazandırıyor ama uzun süreli kullanmak ve uğraşmak gerek. Uygulamayı denemeden önce iyice araştırmanızı öneririm.

  3
  yorum beğen
 • Hasan
  3 ay önce

  Letgodan gerçekten güzel paralar kazandım faydalı bir konu

  2
  yorum beğen