Tiktok’tan Gerçek Para Kazanmak İçin 5 Kesin Yol!

tiktok

Sosyal medya platformları arasında geçtiğimiz yıl ile birlikte ülkemizde en çok kullanılanlar arasında yer almaya başlayan Tiktok ile çok ciddi düzeyde para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Çin merkezli olan sosyal video platformu Tik Tok, agresif reklam politikası ile birlikte Türkiye’de çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. 500 milyondan fazla indirme alan mobil uygulama Tiktok’u indirdikten sonra basit birkaç adım ile bir profil oluşturabiliyor ve ardından yine ücretsiz bir şekilde video oluşturabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Tiktok aracılığıyla ücretsiz bir şekilde profil oluşturduktan birkaç saniye sonra bile video çekmeye başlayabiliyorsunuz. Bu videolar belirli ilgi alanlarına göre kullanıcıların keşfetine düşmekte ve videolarınızın sevilmesi durumunda takipçi elde edebiliyorsunuz. Popüler sosyal medya platformları arasına girmesi nedeniyle Tiktok son dönemde işletmelerin de ilgisini çekmeye başlamış ve bu doğrultuda Tiktok’tan para kazanma seçenekleri gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

Tiktok’tan para kazanmanızı sağlayabilecek 5 yol bulunuyor.

1. E-TİCARET YAPMAK

tiktok money

Tiktok son dönemde ülkemizde özellikle gençler arasında çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu doğrultuda gençlere yönelik e-ticaret yapmak üzere videolarınızı ve profilinizi kullanabilirsiniz. Kısa süreli videolar oluşturulabilen Tiktok’ta bazı videoları ürün tanıtımları için kullanabilirsiniz. Tiktok profilinize de bir bağlantı yerleştirerek e-ticaret mağazanıza izleyicilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Tiktok aracılığıyla para kazanmak için en çok önerdiğimiz yollardan biri e-ticarettir. Ancak e-ticarete yönelecekseniz özellikle gençlere yönelik ürünleri odak noktası yapmanız gerekir. Tiktok üzerindeki trafiğin en çok ilgileneceği ürünler giyim ve teknolojidir.

2. SPONSOR BULMAK

tiktok

Tik tok aracılığıyla para kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de sponsor bulmaktır. Ancak Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50 bin takipçi barajını aşmış olmanız gerekir. Son dönemde Tiktok üzerinden sponsor olan markaların birçoğu minimum 50 bin takipçi talep etmektedir.

Tiktok’ta sponsor bulduktan sonra genellikle markalar videolarınızda yer vermeniz üzere size çeşitli ürünler göndermektedir. Bu ürünleri videolarınız ile uyumlu bir şekilde bir kullanarak sponsorlarınızın taleplerini uygun bir şekilde karşılamanız gerekir.

3. TRAFİĞİ YOUTUBEYE YÖNLENDİRMEK

tiktok para kazanma

Tiktok üzerinde videolarınız izlendikçe para kazanmıyorsunuz ancak Youtube üzerinde bulunan para kazanma sistemi aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz. Eğer Tiktok üzerinde videolarınız izleniyorsa ve takipçi edinmeyi başarıyorsanız, buradaki izleyicilerinizi Youtube’de bir kanal açarak bu kanala da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Youtube’den nasıl para kazanacağınızı bilmiyorsanız, Youtube Para Kazanma rehberine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

4. CANLI YAYIN

tiktok para nasıl kazanılır

Tiktok’ta sizi zengin edebilecek para kazanma yollarından biri canlı yayın yapmaktır. Tiktok aracılığıyla yapılan canlı yayınlardan hayal dahi edemeceğiniz tutarlarda para kazanabilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde bile sadece Tiktok’ta canlı yayın yaparak milyonlarca lira kazanmış Tiktokerlar bulunmaktadır.

Tiktok tüm kullanıcılarına açtığı canlı yayın bölümü aracılığıyla, kullanıcılara canlı yayın sırasında hediye alma fırsatı vermiştir. Kısaca, sizin canlı yayınızı izleyen kullanıcılar; bu esnada ücreti birkaç cent ile binlerce dolar arasında değişen hediyeleri size gönderebiliyor. Elbette bu hediyeleri alabilmek için ilgi çekmelisiniz. Nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, mevcut canlı yayınları izleyebilir ve nasıl hediye kazandıklarını keşfedebilirsiniz.

Bazen güzel bir gösteri yapmak, güzel bir şarkı söylemek ve amaçsızca sohbet etmek bile yeterli olabiliyor. Önemli olan, abonelerinizin sizden hoşlanması ve sizi desteklemek istemesidir.

Hediyeler Tiktok’a yüklenen Jetonlar aracılığıyla satın alınmaktadır.

Jeton ücretleri:

70 Jeton 6,69 TL
350 Jeton 33,99 TL
1400 Jeton 134,99 TL
3500 Jeton 339,99 TL
7000 Jeton 679,99 TL

Ortalama olarak her jeton 10 kuruştur. Dolayısıyla aşağıdaki hediyeleri alırken bu tutarı göz önünde bulundurmanız gerekir. Tiktok ise alınan hediyelerden yüzde 30’luk kesinti yapmaktadır. Yani aşağıdaki hediyelerden birini aldığınız zaman jeton başına 7 kuruş kazanacaksınız.

Hediye ücretlerini ve bu hediyelerden SİZİN bir yayıncı olarak kazanacağınız net tutar şöyle:

Lokum 2 Jeton – 14 kuruş
Ramazan Feneri 1000 Jeton – 70 lira
Bravo 2 Jeton – 14 kuruş
Alkış 9 Jeton – 63  kuruş
Baklava 2 Jeton – 14 kuruş
Nazar Boncuğu 5 Jeton – 35 kuruş
Merhaba 10 Jeton – 70 kuruş
Çay 50 Jeton – 3.5 lira
Kalp 10 Jeton – 70 kuruş
Çiçekler 7 Jeton – 49 kuruş
Lolipop 10 Jeton – 70 kuruş
Parfüm 20 Jeton – 1.4 lira
Gül 1 Jeton – 7 kuruş
Tiktok 1 Jeton -7  kuruş
Finger Heart 5 Jeton – 35 kuruş
Mikrofon 5 Jeton – 35 kuruş
Goodnight 10 Jeton – 70 kuruş
Konfeti 100 Jeton – 7 lira
Kapler 199 Jeton – 13.9 lira
Güneş Gözlüğü 199 Jeton – 13.9 lira
Garland 1500 Jeton – 10.5 lira
Ferris Whell 3000 Jeton – 21 lira
Panda 5 Jeton – 35 kuruş
Big Love 25 Jeton -1.75 lira
Güneş Kremi 50 Jeton – 3.5 lira
Gökkuşağı 100 Jeton – 7 lira
Görkemli Şato 20000 Jeton – 140 lira
Unicorn 5000 Jeton – 35 lira
Mishka Bear 100 Jeton  – 7 lira
Oud 300 Jeton – 21 lira
Nakit Yağmuru 999 Jeton – 70 lira
Yat 7499 Jeton – 52.4 lira
Öpücük 150 Jeton – 10.5 lira
Elmas Aşk Yüzüğü 300 Jeton – 21 lira
Altın Spor Araba 29999 Jeton – 210 lira
Konser 500 Jeton – 35 lira

Önemli Not: Bu tutarlar yüzde – / + %5 düzeyinde değişiklik gösterebilmektedir.

5. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

tiktok para

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de sosyal medya hesaplarını büyütmek ve bu hesapaları ya satmak ya da reklam yayını yapmaktır. Tiktok’ta geniş bir takipçi kitlesi bulunan kullanıcıların genellikle Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarına da kullanıcılar tarafından yönelim gerçekleşmektedir. Bu nedenle eğer Tiktok’ta bir fenomene dönüşebilirseniz diğer sosyal medya hesaplarınız da doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını ister satarak isterseniz de reklam alarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram hesaplarına yönelik reklamlar son dönemin en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

NASIL DAHA FAZLA TAKİPÇİ EDİNİLİR? İZLENME ALINIR?

Tiktok son dönemde ülkemizde en çok kullanılan sosyal video platformları arasında yer almaktadır. Özellikle 17 – 24 yaş aralığının yoğun bir şekilde kullandığı Tiktok’ta başarılı olmanız için kaliteli ve eğlenceli videolar çekmeniz gerekiyor.

Tiktok’ta belirli dakika, saat veya günler için farklı etiketler popüler olmaktadır. Bu etiketleri kullanarak videolar çekmeniz aynı anda daha fazla kullanıcıya ulaşmanızın en etkili yollarından biridir.

Tiktok’ta başarılı olmak için sık sık videolar çekmeniz gerekiyor. Eğer sık sık video çekemiyorsanız, Tiktok’un trend videolar bölümünde yer alma şansınız azalmaktadır. Ayrıca videolarınızda dikkat çekici ve popüler müzikler de kullanmanız gerekir.

Popüler sosyal video platformunda fenomen olmanın bir diğer yolu da izleyiciler ile bağ kurabilmek ve onlara keyifli vakit geçirebilmeyi sağlamaktır. Bunu sağladıktan sonra takipçilerinizin hızla yükseldiğini fark edeceksiniz. Genellikle eğlenceli videolara yönelmeyi unutmayın.

PROFİLİNİZİ MÜKEMMELEŞTİRİN

Tiktok’ta abone edinmek para kazanmak için hayati öneme sahip bir konudur. Abonelerin tamamı profil sayfanızdan gerçekleştiği için profilinizi mükemmeleştirmeniz gerekir. Profiliniz, birçok insana ilk izleniminizi verdiğiniz yer olacak, bu yüzden kalabalığın arasından sıyrılmasını öğrenmeniz gerekir.

İyi ve kısa bir kullanıcı adı. Yaratıcılığınızı yansıtan harika bir açıklama ve dikkat çekici bir profil fotoğrafına ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda diğer sosyal medya hesaplarınızı da Tiktok profilinizde mutlaka linkleyin. Bu sizi daha profesyonel gösterecek ve abone olmak isteyen kullanıcılara yönelik daha ayrıntılı bilgi sağlayacaktır.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Berat
  1 sene önce

  Tiktok para nasil veriyorlar bize para verin

  yorum beğen
 • Eren şen
  1 sene önce

  @ ben 170 takipciyim kaç para alırım

  yorum beğen
  • murat
   1 sene önce

   100000000k takipçim var hilesiz bence hile denemeyinnnnnnnnnnnnnnnnnn89889/8988vjbjgjggkkgjgjhghhh

   yorum beğen
 • Yosit25
  1 sene önce

  Paypal kapandi 2006 dan beri yok biz tiktokta 105bin takipci aldık fenomen olduk ama paramizi cekemiyoruz bizde bıraktık tiktoku inanmayın tiktoktae parayı ancak sponsoru olanlar orasını burasını acanlar alıyor boşuna video çekmeyin boşuna da internet parası yatirmayin tiktokta parayı sponsor reklam alanlar ancak alıyor bizler gibi edepli düzgün video çekenler alamıyor buda bir gerçek yaşadık gördük

  yorum beğen
 • Ecem Tuana
  1 sene önce

  Para yağmuru

  yorum beğen
 • Netice
  1 sene önce

  Öğrenci olup kendi ihtiyaçlarını karşılayan çok az insan var

  yorum beğen
 • Esra
  1 sene önce

  Benim 10961 takipcim var ama para kazanmıyorum oramı buramı açmadığım için acmamda zaten para iç in

  yorum beğen
 • Esra
  1 sene önce

  Benim 10998 takipcim var ama para kazanmıyorum neden oramı buramı açmadığım için acmamda zaten para iç in bu da büyük haksızlık

  yorum beğen
 • Esra
  1 sene önce

  Benim 10998 takipcim var ama para kazanmıyorum

  yorum beğen
 • İlkim
  1 sene önce

  Yarlanmaq isderim

  yorum beğen
 • harun
  1 sene önce

  öğrenciler için tam bir kazanç kaynağı

  yorum beğen
 • Rukiye
  1 sene önce

  Sadece Tiktok’tan da değil aslında kitlenizi instagram, twitter gibi yerlere yönlendirip oralardan da sponsor bulmanız size + katacaktır

  yorum beğen
 • sercan
  1 sene önce

  sanırım beyninizin olmaması yeterli 🙂

  yorum beğen
 • Adem
  1 sene önce

  Tiktokdan gerçekten para kazanılabiliyor. Bir tanıdığım canlı yayınlar ile güzel bir para kazanıyor. Sizinde aklınızda varsa ilk önceliğiniz canlı yayınlar olsun. Tabi ilk olarak takipçi kasın. 😀

  yorum beğen
 • Gökhan
  1 sene önce

  TikTok EN yaygın kullanılan para kazanma yöntemi Canlı Yayın Yaparak Kazanmak

  yorum beğen
 • Osman
  1 sene önce

  Ne kadar ilginç video çekersen o kadar izlenme olur.O oranla da kazanç oluşur.Ama bunu iş edinmek gerek.Her insan kazanamaz.

  yorum beğen
 • Nihad
  1 sene önce

  Men pul qazanmaq isdiyirem

  yorum beğen
 • Muhammedeminkılıç
  1 sene önce

  Çok azimliyim

  yorum beğen
 • Emin
  1 sene önce

  İyi

  yorum beğen
 • @z.h.153724557
  1 sene önce

  1 m takipçi

  yorum beğen
 • @z.h.153724557
  1 sene önce

  49 m takipçi

  yorum beğen
 • Emir kerem
  1 sene önce

  Bana tiktoktan takipçi ve para yollarmısınız lütfen

  yorum beğen
 • Sunay
  1 sene önce

  Tik tok en güzel bir şey para verersenis.teşekürler

  yorum beğen
 • eda_fan5
  1 sene önce

  edasakizz

  yorum beğen
  • eda_fan5
   1 sene önce

   bana 1000 takipçi kazandirirmisiniz

   yorum beğen
 • @isibala18
  1 sene önce

  Tiktokda necə para qazanmak olur

  yorum beğen
 • @isibala18
  1 sene önce

  Çoxlu takib lazimdi komek ede bilersiz

  yorum beğen
 • _cellatin_kurabiyesi_
  1 sene önce

  Banada lütfen

  yorum beğen
 • zeliha
  1 sene önce

  takipçilerim azalıyor ne yapmalıyım

  yorum beğen
 • Idoş
  1 sene önce

  Tik tok için 1000 Jeton istiyorum

  yorum beğen
 • Burak770404
  1 sene önce

  Bana 2000 takipçi kazandira bilitmisin

  yorum beğen
 • EdaSakızz
  1 sene önce

  Balarım sizi fark ettim en sevdiğim tiktok ismi cerenyaldzz__fann4 onun videolarını beğenin lütfen çok tatlı ooo! sizde öylesiniz ama

  yorum beğen
  • gcd
   10 ay önce

   kardeşim malmısın

   yorum beğen
 • BARAN KESKİN
  1 sene önce

  Olsun

  yorum beğen
 • Mahmut can
  1 sene önce

  Para kazanmak istiyorum

  yorum beğen
 • Serkan
  1 sene önce

  Çok iyi bir uygulama

  yorum beğen
 • @huseyinanalay
  12 ay önce

  2259.takipçin.jeton.istiyorum

  yorum beğen
 • bahar.hakan
  12 ay önce

  Takip edin sizlere anlatayım neleri nasıl yapacağınızı bahar.hakan kullanıcı adı tiktokta

  yorum beğen
 • Amaç Polat
  12 ay önce

  Takipçi kazanmak istiyorum

  yorum beğen
 • Serkan
  11 ay önce

  İyi

  yorum beğen
 • Ahmedpoiiu
  11 ay önce

  1000 takipçi

  yorum beğen
 • Ömər
  11 ay önce

  Takipçi kazan

  yorum beğen
 • Mhd21212121
  11 ay önce

  50 bin

  yorum beğen
 • Mehemmedebilov
  11 ay önce

  2Sponsor lazımdı

  yorum beğen
 • Mehemmedebilov
  11 ay önce

  Ehtiyacım varr

  yorum beğen
 • :)
  10 ay önce

  1 hafta oldu 41k bin takipçlerim var para kazanmıyor ne yapmam lazım

  yorum beğen
 • Gamze
  10 ay önce

  Hayvanlar için destek olun.

  yorum beğen
 • Metin
  10 ay önce

  Ben tiktok ta yeniyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  yorum beğen
 • Mustafa polat
  9 ay önce

  4098 takipcim var para kazanamiyorum yardimci olurmusunuz

  yorum beğen
 • Mustafa polat
  9 ay önce

  4098 takipcim var para kazanamiyorum yardimci olurmusunuz

  yorum beğen
 • turkbirirsi0
  9 ay önce

  Para kazanmak

  yorum beğen
 • inci
  8 ay önce

  Selam

  yorum beğen
 • Metin
  8 ay önce

  Bu biraz güzel

  yorum beğen
 • Irmak
  8 ay önce

  Valla tik tok gibisi yok ama heralde 1000 takipçi olunca aydan aya 500 TL aliyorsunn

  yorum beğen
 • demet durmus
  7 ay önce

  tiktokdan para kazanmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

  yorum beğen
 • eypurp
  7 ay önce

  23.000 takipçim var fakat hiçbir şekilde para kazanamıyorum.

  yorum beğen
 • Rifat
  6 ay önce

  Para kazanmak istiyorum ne yapacagim

  yorum beğen
 • Rifat
  6 ay önce

  Tiktok bana hesap yatırmıyor baya reytıkler vhesap şüana kadar bana tiktok para vermedi nasılbolcak gjkkvvjv,,bdııdbkcsxzhjşkgsrjlkkbxzstynmpşoc❣️❣️❣️

  yorum beğen