arama

Tiktok’tan Gerçek Para Kazanmak İçin 6 Süper Yol! [2023]

tiktok

Tiktok’tan para kazanmak 2023 yılı itibarıyla yüksek potansiyel taşıyan internetten para kazanma fikirleri arasında yer almaktadır.

2023 yılı itibarıyla yeni bir sosyal medya platformu üzerinden para kazanmak isteyenler için Tiktok çok önemli fırsatlar sağlamaktadır. Siz de Tiktok aracılığıyla gelir sağlamak istiyorsanız, Tiktok’un sağladığı para kazanma fırsatlarını rehberimiz aracılığıyla keşfedebilirsiniz.

Tiktok’tan para kazanmak için sahip olmanız gerekenler ve onları nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek için rehberimizde 6 süper yolu bulabilirsiniz. İlgili adımları başarıyla tamamlayanlar önemli bir gelir akışına sahip olacaktır.

1. TİKTOK YAYINCISI OLUN

tiktok

Tiktok, platformda önemli yayın yapan kullanıcıları ödüllendirmek için bir Tiktok İçerik Üreticisi platformuna sahiptir. İlgili platforma dahil olmayı başaran yayıncılar para kazanmak için birçok imkan elde etmektedir.

Tiktok yayıncılarının ana gelir kaynağı izlenme ve beğenilerdir. Tiktok’un ücretli yayıncı servisine dahil olduktan sonra Tiktok üzerinden para kazanabilirsiniz.

Tiktok İçerik Üreticisi olmanın belirli şartları vardır. İlgili programa dahil olmak için sağlamanız gereken şartlar:

Canlı Yayın Topluluğu İçin:

 • Son 28 günde en az 30 dakika boyunca canlı yayın açmak
 • En az 1000 takipçiye sahip olmak

Tiktok Creator Marketplace İçin:

 • En az 1000 takipçi
 • En az 20 yaşında olmak
 • Son 30 gün içinde en az 3 video yayınlamak
 • Son 30 gün içinde en az 10000 izlenme almak
 • Topluluk kurallarına uygun içerikler yüklemek

2. E-TİCARET YAPMAK

tiktok money

Tiktok son dönemde ülkemizde özellikle gençler arasında çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu doğrultuda gençlere yönelik e-ticaret yapmak üzere videolarınızı ve profilinizi kullanabilirsiniz. Kısa süreli videolar oluşturulabilen Tiktok’ta bazı videoları ürün tanıtımları için kullanabilirsiniz. Tiktok profilinize de bir bağlantı yerleştirerek e-ticaret mağazanıza izleyicilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Tiktok aracılığıyla para kazanmak için en çok önerdiğimiz yollardan biri e-ticarettir. Ancak e-ticarete yönelecekseniz özellikle gençlere yönelik ürünleri odak noktası yapmanız gerekir. Tiktok üzerindeki trafiğin en çok ilgileneceği ürünler giyim ve teknolojidir. Ayrıca çeşitli giyim ürünleri de Tiktok’tan ciddi satış rakamlarına ulaşıyor. Bu da fırsatların gün geçtikçe artmasına olanak sağlıyor.

3. SPONSOR BULMAK

tiktok

Tik tok aracılığıyla para kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de sponsor bulmaktır. Ancak Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50 bin takipçi barajını aşmış olmanız gerekir. Son dönemde Tiktok üzerinden sponsor olan markaların birçoğu minimum 50 bin takipçi talep etmektedir.

Tiktok’ta sponsor bulduktan sonra genellikle markalar videolarınızda yer vermeniz üzere size çeşitli ürünler göndermektedir. Bu ürünleri videolarınız ile uyumlu bir şekilde bir kullanarak sponsorlarınızın taleplerini uygun bir şekilde karşılamanız gerekir.

Birkaç sponsor bulduktan sonra referanslarınız aracılığıyla daha fazla gelir elde edebileceksiniz. Bu nedenle sponsorlarınızı memnun etmek için muntazaman çaba göstermeniz önerilir.

4. TRAFİĞİ YOUTUBEYE YÖNLENDİRMEK

tiktok para kazanma

Tiktok üzerinde videolarınız izlendikçe para kazanmıyorsunuz ancak Youtube üzerinde bulunan para kazanma sistemi aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz. Eğer Tiktok üzerinde videolarınız izleniyorsa ve takipçi edinmeyi başarıyorsanız, buradaki izleyicilerinizi Youtube’de bir kanal açarak bu kanala da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Youtube’den nasıl para kazanacağınızı bilmiyorsanız, Youtube Para Kazanma rehberine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

5. CANLI YAYIN

tiktok para nasıl kazanılır

Tiktok’ta sizi zengin edebilecek para kazanma yollarından biri canlı yayın yapmaktır. Tiktok aracılığıyla yapılan canlı yayınlardan hayal dahi edemeceğiniz tutarlarda para kazanabilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde bile sadece Tiktok’ta canlı yayın yaparak milyonlarca lira kazanmış Tiktokerlar bulunmaktadır.

Tiktok tüm kullanıcılarına açtığı canlı yayın bölümü aracılığıyla, kullanıcılara canlı yayın sırasında hediye alma fırsatı vermiştir. Kısaca, sizin canlı yayınızı izleyen kullanıcılar; bu esnada ücreti birkaç cent ile binlerce dolar arasında değişen hediyeleri size gönderebiliyor. Elbette bu hediyeleri alabilmek için ilgi çekmelisiniz. Nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, mevcut canlı yayınları izleyebilir ve nasıl hediye kazandıklarını keşfedebilirsiniz.

Bazen güzel bir gösteri yapmak, güzel bir şarkı söylemek ve amaçsızca sohbet etmek bile yeterli olabiliyor. Önemli olan, abonelerinizin sizden hoşlanması ve sizi desteklemek istemesidir.

Hediyeler Tiktok’a yüklenen Jetonlar aracılığıyla satın alınmaktadır.

2023 Tiktok Jeton ücretleri:

70 Jeton 11,59 TL
350 Jeton 57,89 TL
1400 Jeton 231,49 TL
3500 Jeton 578,59 TL
7000 Jeton 1.157,19 TL
17.500 Jeton 2.892,99 TL
100.000 Jeton 16.560 TL

Ortalama olarak her jeton 15 kuruştur. Dolayısıyla aşağıdaki hediyeleri alırken bu tutarı göz önünde bulundurmanız gerekir. Tiktok ise alınan hediyelerden yüzde 30’luk kesinti yapmaktadır. Yani aşağıdaki hediyelerden birini aldığınız zaman jeton başına 10 kuruş civarında para kazanacaksınız.

Hediye ücretlerini ve bu hediyelerden SİZİN bir yayıncı olarak kazanacağınız net tutar şöyle:

Lokum 2 Jeton – 30 kuruş
Ramazan Feneri 1000 Jeton – 150 lira
Bravo 2 Jeton – 30 kuruş
Alkış 9 Jeton – 155  kuruş
Baklava 2 Jeton – 30 kuruş
Nazar Boncuğu 5 Jeton – 70 kuruş
Merhaba 10 Jeton – 150 kuruş
Çay 50 Jeton – 75 lira
Kalp 10 Jeton – 150 kuruş
Çiçekler 7 Jeton – 100 kuruş
Lolipop 10 Jeton – 150 kuruş
Parfüm 20 Jeton – 15 lira
Gül 1 Jeton – 7 kuruş
Tiktok 1 Jeton -7  kuruş
Finger Heart 5 Jeton – 35 kuruş
Mikrofon 5 Jeton – 35 kuruş
Goodnight 10 Jeton – 70 kuruş
Konfeti 100 Jeton – 7 lira
Kapler 199 Jeton – 13.9 lira
Güneş Gözlüğü 199 Jeton – 13.9 lira
Garland 1500 Jeton – 10.5 lira
Ferris Whell 3000 Jeton – 21 lira
Panda 5 Jeton – 35 kuruş
Big Love 25 Jeton -1.75 lira
Güneş Kremi 50 Jeton – 3.5 lira
Gökkuşağı 100 Jeton – 7 lira
Görkemli Şato 20000 Jeton – 140 lira
Unicorn 5000 Jeton – 35 lira
Mishka Bear 100 Jeton  – 7 lira
Oud 300 Jeton – 21 lira
Nakit Yağmuru 999 Jeton – 70 lira
Yat 7499 Jeton – 52.4 lira
Öpücük 150 Jeton – 10.5 lira
Elmas Aşk Yüzüğü 300 Jeton – 21 lira
Altın Spor Araba 29999 Jeton – 220 lira
Konser 500 Jeton – 45 lira

Önemli Not: Bu tutarlar yüzde – / + %5 düzeyinde değişiklik gösterebilmektedir.

6. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

tiktok para

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de sosyal medya hesaplarını büyütmek ve bu hesapaları ya satmak ya da reklam yayını yapmaktır. Tiktok’ta geniş bir takipçi kitlesi bulunan kullanıcıların genellikle Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarına da kullanıcılar tarafından yönelim gerçekleşmektedir. Bu nedenle eğer Tiktok’ta bir fenomene dönüşebilirseniz diğer sosyal medya hesaplarınız da doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını ister satarak isterseniz de reklam alarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram hesaplarına yönelik reklamlar son dönemin en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

NASIL DAHA FAZLA TAKİPÇİ EDİNİLİR? İZLENME ALINIR?

Tiktok son dönemde ülkemizde en çok kullanılan sosyal video platformları arasında yer almaktadır. Özellikle 17 – 24 yaş aralığının yoğun bir şekilde kullandığı Tiktok’ta başarılı olmanız için kaliteli ve eğlenceli videolar çekmeniz gerekiyor.

Tiktok’ta belirli dakika, saat veya günler için farklı etiketler popüler olmaktadır. Bu etiketleri kullanarak videolar çekmeniz aynı anda daha fazla kullanıcıya ulaşmanızın en etkili yollarından biridir.

Tiktok’ta başarılı olmak için sık sık videolar çekmeniz gerekiyor. Eğer sık sık video çekemiyorsanız, Tiktok’un trend videolar bölümünde yer alma şansınız azalmaktadır. Ayrıca videolarınızda dikkat çekici ve popüler müzikler de kullanmanız gerekir.

Popüler sosyal video platformunda fenomen olmanın bir diğer yolu da izleyiciler ile bağ kurabilmek ve onlara keyifli vakit geçirebilmeyi sağlamaktır. Bunu sağladıktan sonra takipçilerinizin hızla yükseldiğini fark edeceksiniz. Genellikle eğlenceli videolara yönelmeyi unutmayın.

PROFİLİNİZİ MÜKEMMELEŞTİRİN

Tiktok’ta abone edinmek para kazanmak için hayati öneme sahip bir konudur. Abonelerin tamamı profil sayfanızdan gerçekleştiği için profilinizi mükemmeleştirmeniz gerekir. Profiliniz, birçok insana ilk izleniminizi verdiğiniz yer olacak, bu yüzden kalabalığın arasından sıyrılmasını öğrenmeniz gerekir.

İyi ve kısa bir kullanıcı adı. Yaratıcılığınızı yansıtan harika bir açıklama ve dikkat çekici bir profil fotoğrafına ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda diğer sosyal medya hesaplarınızı da Tiktok profilinizde mutlaka linkleyin. Bu sizi daha profesyonel gösterecek ve abone olmak isteyen kullanıcılara yönelik daha ayrıntılı bilgi sağlayacaktır.

TİKTOK’TA EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN HESAPLAR

khaby

Tiktok’tan para kazanmak için harika içeriklere ihtiyacınız olduğunu muhtemelen fark ettiniz. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Tiktok’ta en çok takipçisi bulunan hesaplara göz atarak ilham alabileceğinizi belirtelim.

10. Dixie D’amelio (57.4 milyon takipçi)

9. BURAK ÖZDEMİR (62.9 milyon takipçi)

8. TIKTOK (64.6 milyon)

7. Kimberly Loaiza (66.6 milyon)

6. Zachery King (69.2 milyon)

5. Will Smith (72.2 milyon)

4. Addison Rae (88.6 milyon)

3. Bella Poarch (91.2 milyon)

2. Charli D’amelio (145.5 milyon)

1.Khabane Lame (148.5 milyon)

 • Berat
  3 sene önce

  Tiktok para nasil veriyorlar bize para verin

  79
  yorum beğen
 • Eren şen
  3 sene önce

  @ ben 170 takipciyim kaç para alırım

  75
  yorum beğen
  • murat
   3 sene önce

   100000000k takipçim var hilesiz bence hile denemeyinnnnnnnnnnnnnnnnnn89889/8988vjbjgjggkkgjgjhghhh

   38
   yorum beğen
 • Yosit25
  3 sene önce

  Paypal kapandi 2006 dan beri yok biz tiktokta 105bin takipci aldık fenomen olduk ama paramizi cekemiyoruz bizde bıraktık tiktoku inanmayın tiktoktae parayı ancak sponsoru olanlar orasını burasını acanlar alıyor boşuna video çekmeyin boşuna da internet parası yatirmayin tiktokta parayı sponsor reklam alanlar ancak alıyor bizler gibi edepli düzgün video çekenler alamıyor buda bir gerçek yaşadık gördük

  60
  yorum beğen
 • Ecem Tuana
  3 sene önce

  Para yağmuru

  59
  yorum beğen
 • Netice
  3 sene önce

  Öğrenci olup kendi ihtiyaçlarını karşılayan çok az insan var

  51
  yorum beğen
 • Esra
  3 sene önce

  Benim 10961 takipcim var ama para kazanmıyorum oramı buramı açmadığım için acmamda zaten para iç in

  47
  yorum beğen
 • Esra
  3 sene önce

  Benim 10998 takipcim var ama para kazanmıyorum neden oramı buramı açmadığım için acmamda zaten para iç in bu da büyük haksızlık

  44
  yorum beğen
 • Esra
  3 sene önce

  Benim 10998 takipcim var ama para kazanmıyorum

  44
  yorum beğen
  • Engin
   2 sene önce

   Helal

   28
   yorum beğen
 • İlkim
  3 sene önce

  Yarlanmaq isderim

  39
  yorum beğen
 • harun
  3 sene önce

  öğrenciler için tam bir kazanç kaynağı

  43
  yorum beğen
 • Rukiye
  3 sene önce

  Sadece Tiktok’tan da değil aslında kitlenizi instagram, twitter gibi yerlere yönlendirip oralardan da sponsor bulmanız size + katacaktır

  38
  yorum beğen
 • sercan
  3 sene önce

  sanırım beyninizin olmaması yeterli 🙂

  54
  yorum beğen
 • Adem
  3 sene önce

  Tiktokdan gerçekten para kazanılabiliyor. Bir tanıdığım canlı yayınlar ile güzel bir para kazanıyor. Sizinde aklınızda varsa ilk önceliğiniz canlı yayınlar olsun. Tabi ilk olarak takipçi kasın. 😀

  40
  yorum beğen
 • Gökhan
  3 sene önce

  TikTok EN yaygın kullanılan para kazanma yöntemi Canlı Yayın Yaparak Kazanmak

  39
  yorum beğen
 • Osman
  3 sene önce

  Ne kadar ilginç video çekersen o kadar izlenme olur.O oranla da kazanç oluşur.Ama bunu iş edinmek gerek.Her insan kazanamaz.

  37
  yorum beğen
 • Nihad
  3 sene önce

  Men pul qazanmaq isdiyirem

  39
  yorum beğen
 • Muhammedeminkılıç
  3 sene önce

  Çok azimliyim

  38
  yorum beğen
 • Emin
  3 sene önce

  İyi

  35
  yorum beğen
 • @z.h.153724557
  3 sene önce

  1 m takipçi

  35
  yorum beğen
 • @z.h.153724557
  3 sene önce

  49 m takipçi

  40
  yorum beğen
 • Emir kerem
  3 sene önce

  Bana tiktoktan takipçi ve para yollarmısınız lütfen

  43
  yorum beğen
 • Sunay
  3 sene önce

  Tik tok en güzel bir şey para verersenis.teşekürler

  30
  yorum beğen
 • eda_fan5
  3 sene önce

  edasakizz

  30
  yorum beğen
  • eda_fan5
   3 sene önce

   bana 1000 takipçi kazandirirmisiniz

   38
   yorum beğen
 • @isibala18
  3 sene önce

  Tiktokda necə para qazanmak olur

  32
  yorum beğen
 • @isibala18
  3 sene önce

  Çoxlu takib lazimdi komek ede bilersiz

  34
  yorum beğen
 • _cellatin_kurabiyesi_
  3 sene önce

  Banada lütfen

  35
  yorum beğen
 • zeliha
  3 sene önce

  takipçilerim azalıyor ne yapmalıyım

  33
  yorum beğen
 • Idoş
  3 sene önce

  Tik tok için 1000 Jeton istiyorum

  36
  yorum beğen
 • Burak770404
  3 sene önce

  Bana 2000 takipçi kazandira bilitmisin

  31
  yorum beğen
 • EdaSakızz
  3 sene önce

  Balarım sizi fark ettim en sevdiğim tiktok ismi cerenyaldzz__fann4 onun videolarını beğenin lütfen çok tatlı ooo! sizde öylesiniz ama

  32
  yorum beğen
  • gcd
   2 sene önce

   kardeşim malmısın

   27
   yorum beğen
 • BARAN KESKİN
  3 sene önce

  Olsun

  34
  yorum beğen
 • Mahmut can
  3 sene önce

  Para kazanmak istiyorum

  37
  yorum beğen
 • Serkan
  3 sene önce

  Çok iyi bir uygulama

  34
  yorum beğen
 • @huseyinanalay
  3 sene önce

  2259.takipçin.jeton.istiyorum

  29
  yorum beğen
 • bahar.hakan
  3 sene önce

  Takip edin sizlere anlatayım neleri nasıl yapacağınızı bahar.hakan kullanıcı adı tiktokta

  29
  yorum beğen
 • Amaç Polat
  3 sene önce

  Takipçi kazanmak istiyorum

  33
  yorum beğen
 • Serkan
  3 sene önce

  İyi

  32
  yorum beğen
 • Ahmedpoiiu
  3 sene önce

  1000 takipçi

  32
  yorum beğen
 • Ömər
  3 sene önce

  Takipçi kazan

  27
  yorum beğen
 • Mhd21212121
  3 sene önce

  50 bin

  28
  yorum beğen
 • Mehemmedebilov
  2 sene önce

  2Sponsor lazımdı

  26
  yorum beğen
 • Mehemmedebilov
  2 sene önce

  Ehtiyacım varr

  31
  yorum beğen
 • :)
  2 sene önce

  1 hafta oldu 41k bin takipçlerim var para kazanmıyor ne yapmam lazım

  31
  yorum beğen
 • Gamze
  2 sene önce

  Hayvanlar için destek olun.

  26
  yorum beğen
 • Metin
  2 sene önce

  Ben tiktok ta yeniyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  26
  yorum beğen
 • Mustafa polat
  2 sene önce

  4098 takipcim var para kazanamiyorum yardimci olurmusunuz

  31
  yorum beğen
 • Mustafa polat
  2 sene önce

  4098 takipcim var para kazanamiyorum yardimci olurmusunuz

  27
  yorum beğen
 • turkbirirsi0
  2 sene önce

  Para kazanmak

  31
  yorum beğen
 • inci
  2 sene önce

  Selam

  31
  yorum beğen
 • Metin
  2 sene önce

  Bu biraz güzel

  30
  yorum beğen
 • Irmak
  2 sene önce

  Valla tik tok gibisi yok ama heralde 1000 takipçi olunca aydan aya 500 TL aliyorsunn

  33
  yorum beğen
 • demet durmus
  2 sene önce

  tiktokdan para kazanmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

  26
  yorum beğen
 • eypurp
  2 sene önce

  23.000 takipçim var fakat hiçbir şekilde para kazanamıyorum.

  26
  yorum beğen
 • Rifat
  2 sene önce

  Para kazanmak istiyorum ne yapacagim

  18
  yorum beğen
 • Rifat
  2 sene önce

  Tiktok bana hesap yatırmıyor baya reytıkler vhesap şüana kadar bana tiktok para vermedi nasılbolcak gjkkvvjv,,bdııdbkcsxzhjşkgsrjlkkbxzstynmpşoc❣️❣️❣️

  18
  yorum beğen
 • Baýmyrat
  2 sene önce

  Çok etkilendim gayet başarılı

  19
  yorum beğen
 • Murat
  2 sene önce

  Benim 1932 takipcim var canlı yayında açıyorum takipci diye nasıl para alırım nasıl para kazanirim

  16
  yorum beğen
 • 07samet07
  2 sene önce

  Kaçparam olduğunu örenmek istiyorum

  15
  yorum beğen
 • alifireefi
  2 sene önce

  Ali🧐♥️9999990

  16
  yorum beğen
 • Elgün
  2 sene önce

  Pul 💸 yoxdur axi

  18
  yorum beğen
 • Kaantuncer
  2 sene önce

  Para link

  17
  yorum beğen
 • Rıfat
  2 sene önce

  Tıktok haledaha ödemen videolarım lazandıklar hesapıma gelmedi haledaha lütven gönderında hesapıma papara numara budur 1894205439 İbannumara

  17
  yorum beğen
 • Nacie
  2 sene önce

  İstiyorum para kazanum

  17
  yorum beğen
 • Ozal
  2 sene önce

  Para kazanmak için nasıl qeydiyyat

  15
  yorum beğen
 • Maho_e
  1 sene önce

  Para

  16
  yorum beğen
 • Maho_e
  1 sene önce

  Param

  14
  yorum beğen
 • realrayd
  1 sene önce

  Bis

  13
  yorum beğen
 • Ergun kayhan
  1 sene önce

  Burda para kazanmam için ne yapmam gerekiyor birde kazandigim parayi nasil alabilirim

  13
  yorum beğen
 • Ehtra Aliyeva
  1 sene önce

  sağolun

  16
  yorum beğen
 • by_dato
  1 sene önce

  para

  16
  yorum beğen
 • maksat
  7 ay önce

  Bende tiktokdan para kazanmak istiyorum

  1
  yorum beğen
 • Murat
  5 ay önce

  Tiktoktan 1000₺ lazım

  1
  yorum beğen
 • Murat
  5 ay önce

  Tiktoktan 1000₺ jeton ve para 💸 lazım

  1
  yorum beğen