arama

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar (10)

oto ekspertiz

Dünya genelinde ikinci el araç alım satım piyasasının en çok hacim gösterdiği ülkelerden biri olan Türkiye’de ikinci el araçlara yönelik ekspertiz hizmetleri de üst seviyede bulunmaktadır. Sektörde profesyonel düzeyde hizmet veren onlarca firma, ülkenin her noktasında bayi oluşturabilmek amacıyla ise bayilik veriyor. Oto ekspertiz sektöründe dükkan açmak istiyorsanız oto ekspertiz bayilik seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Türkiye’de araba ekspertiz bayiliği veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın şartları birbirine yakın olsa da, bilindik bazı markaların bayiliğini almak için önemli düzeyde sermaye ihtiyacınız doğacaktır.

Ülkemizde her yıl ikinci el araç fiyatları artış gösterirken; araç almayı planlayan insanların yardımına koşan ekspertizlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Birkaç yıl öncesine bir araç için eksper ücreti 20-30 TL civarında bulunuyorken; günümüzde profesyonel bazı eksper hizmetleri 500 liraya kadar faturalandırılabilmektedir.

Tüketicilerin birçoğu raporun yasal bir dayanak oluşturması amacıyla bilindik eksper markalarını tercih ediyor. Bu kapsamda bir oto ekspertiz açmak istiyorsanız; bayilik veren büyük markalara göz atmanızı öneririz.

Oto ekspertiz sektöründe bayilik veren firmalar…

ekspertiz bayilik

1. OTO RAPOR

Öneri: 9/10

Türkiye’nin birçok kentinde bayileri bulunan kapsamlı bir ekspertiz firmasıdır. Oto rapor ekspertiz bayiliğini almak için ortalama üzerinde sermaye ihtiyacınız olacak. Firma bayilerine başvuru esnasından; bayiliğe personel alınmasına kadar destek sağlıyor. Profesyonel bir bayilik ekibi bulunan Oto Rapor’un şubelerinde otomatik olarak müşteri akışı bulunmaktadır.

Oto Rapor’un Türkiye genelinde 300’ü aşkın bayiliği bulunuyor. Firmanın bayileri arasında yer alabilmek için ortalama 250 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız var. Oto Rapor genel olarak sektör tecrübesi bulunan yatırımcılar ile çalışmaya daha istekli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oto Ekspertiz Açmak

2. MARMARA

Öneri: 6/10

Marmara oto ekspertiz bayilik veren ekspertiz firmaları arasında yer almaktadır. Merkezi Sakarya’da olan ekspertiz firması, franchise adaylarına tüm konularda profesyonel destek sağlıyor. Firma; bayilik için harcanacak olan sermayenin 12 ay ile 18 ay arasında geri dönüş alınabileceğini belirtiyor.

3. EFT

Öneri: 6/10

EFT şirketine ait olan firma hem oto tamir, hem oto bakım hem de ekspertiz hizmeti sağlıyor. Franchise veren firmanın ortalama olarak talep edilen yatırım sermayesi ise 50 bin dolar civarında bulunuyor. 2014 yılından itibaren sektörde bulunan firma; Anadolu’nun tamamı için bayilik başvurusu alıyor.

4. DYBONİL

Öneri: 8/10

Sektörün tanınan oyuncuları arasında yer alan Dynobil’in bayilik sistemine dahil olmak için 150 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak. 10 yıldan uzun bir süredir sektörü en önemli markalarından biri olan firmanın Türkiye’nin neredeyse tamamında bayileri bulunuyor. Firmanın profesyonel bayilik ekibi aracılığıyla yapılan fizibilite çalışması sonrasında bayinin kurulum aşamalarına ciddi destek sağlanıyor.

5. PİLOT GARAGE

Öneri: 9/10

Türkiye’de en fazla ekspertiz bayiliği bulunan markalar arasında yer alıyor. Ekspertiz sektörüne giriş yapmak isteyen yatırımcılar için iyi tercihlerden biri. Profesyonel bayilik sistemi bulunan firmanın bayiliğini alabilmek için yaklaşık 150 bin liralık yatırım sermayesi ihtiyacınız olacak. Firma özellikle seçilecek olan dükkanın fiziksel özelliklerine çok dikkat ediyor. Ciddi fizibilite çalışmaları yapmak üzere firmadan destek alınabiliyor.

6. DYNOMARK

Öneri: 8/10

2010 yılında oluşturdukları yeni kurumsal kimlik ile oto ekspertiz sektöründe yer alan Dynomark, 150 bin liralık yatırım sermayesine sahip girişimcilere bayilik vermektedir. Firmanın Türkiye’nin farklı kentlerinde 40’ı aşkın şubesi bulunuyor.

7. HOSPITACAR

Öneri: 7/10

Son teknolojiyi kullandığı cihazlar ile tam profesyonel ekspertiz hizmeti sağlayan Hospitacar, ortalama 120 bin liralık yatırım sermayesi olan girişimcilere bayilik vermektedir. Firmanın 20’ye yakın şubesi bulunuyor. Firma yıl içerisinde bayi sayısını 50’ye çıkartmak üzere bayilik koşullarında daha esnek davranıyor.

8. CODE OTO

Öneri: 7/10

Sektörün yeni ancak çok aktif markaları arasında yer alan Code Oto, son teknoloji cihazları ile ekspertiz işlemini tamamen profesyonel bir süreç haline getirmiş. Firmanın yeni bir bayiliğini açabilmek için 145 bin lira civarında sermaye ihtiyacı bulunuyor.

9. COMPUTEST

Öneri: 9/10

TSE yeterlilik belgesine sahip olan oto ekspertiz firmalarından biri olan Computest’in Türkiye genelinde 250’ye yakın franchise şubesi bulunuyor. Computest bayi sayısını artırmak ve tüketicilere daha yakın olmak için yeni bayilik vermeye devam ediyor. Bir Computest bayiliği açabilmek için 140 bin lira civarında sermaye ihtiyacı bulunuyor. Firma kapsamlı reklam çalışmaları ile ciddi bir müşteri kitlesine hitap ediyor durumda. Computest’in ortalama yatırım geri dönüş süresi 1 yıl olarak belirtiliyor.

10. ÜMRAN

Öneri: 9/10

Ümran Oto ekspertiz son dönemde adı en çok ön plana çıkan ekspertiz firmaları arasında yer alıyor. Çok ciddi bir profesyonel iş sürecine sahip olan Ümran Oto Ekspertiz de diğer rakipleri gibi bayilik vermektedir. Firmanın Türkiye genelinde 30’u aşkın bayisi bulunuyor. Bayileri arasına girebilmek için 200 bin lira civarındaki yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak. Firma yatırım sermayesi dışında iş tecrübesini de önemli bir faktör olarak görüyor.