arama

Bayilik Veren Giyim Firmaları

giyim bayilik veren firmalar

En kapsamlı sektörler arasında yer alan ve moda dönüşümleri nedeniyle yeni oyunculara eşsiz fırsatlar sağlayan giyim sektörüne girmeyi planlıyorsanız; Bayilik veren giyim firmaları aracılığıyla işletmenizi daha sağlam temeller ile kurabilirsiniz.

Dünyada tekstil konusunda en yüksek üretim kapasitesine sahip ülkeler arasında yer alan Türkiye’de bayilik veren çok sayıda giyim firması bulunuyor. Bunlardan bazıları yüksek sermaye talep ederken, bazıları ücretsiz bayilik dahi sağlamaktadır.

GİYİM MAĞAZASI KURMAK

Ülkemizde girişimci ve yatırımcıların bir iş kurmak amacıyla başvurduğu sektörlerden biri de giyimdir. Yüksek nakit dönüşümü, yüksek talep ve ciddi düzeyde sermaye-deneyim-tecrübe talep edilmemesi nedeniyle sık sık yeni giyim mağazaları kurulmaktadır. Ancak pek çok azı; 1-2 yıl sonra ayakta durabiliyor. Bunun en büyük nedeni, işletmenin sağlam temeller üzerine kurulmaması olarak gösterilebilir.

Bir giyim mağazasına ait franchiseyi alarak, işletmenizi büyük bir markanın çatısı haline getirebilir ve böylelikle ana şirketin gücünden büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Büyük bir marka, özellikle pazarlama konusunda eşsiz fırsatlar sağlamaktadır.

Bayilik veren giyim markaları ile ilgileniyorsanız; hepsinden teklif almanızı ve en iyi teklifi değerlendirmenizi mutlaka öneririz.

Giyim Mağazası açmak ile ilgili ayrıntılı bilgilere ise, Giyim Mağazası Açmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

BAYİLİK VEREN GİYİM MAĞAZALARI

1. POLO GARAGE

Ülkemizde 28 şubesi bulunan Polo Garage, ortalama 3.000.000 liralık yatırım sermayesine sahip girişimcilere bayilik vermektedir. Firma özellikle satış doygunluğuna ulaşmamış lokasyonlardaki dükkanlara yönelik taleplere olumlu yanıtlar sağlamaktadır.

2. B&G STORE

7 franchise mağazası bulunan önemli giyim markalarından biri olan B&G’de bayilik veriyor. Genellikle çocuklara yönelik giyim ürünleri sağlayan firmanın bayilik için talep ettiği yatırım maliyeti 2.000.000 lira civarında bulunuyor.

3. ALTINYILDIZ

Türkiye’nin en önemli erkek giyim markaları arasında yer alan Altınyıldız, farklı bölgeler için farklı bayilik koşulları altında franchise sağlamaktadır. 70 yılı aşkındır sektörde yer alan Altınyıldız’ın yatırımcılardan talep ettiği en önemli koşul ise; sektör tecrübesi ve deneyimi.

4. KANZ

Ülkemizde 32 bayiliği bulunan çocuk giyim markası Kanz da bayilik veriyor. Perakende-giyim sektöründe tecrübeli olan girişimcilere sağlanan bayilik için ilk etapta Anadolu’daki büyük şehirler hedef alınmaktadır. Bir Kanz bayiliği için ortalama 1.500.000 liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor.

5. CATCH

Bay – bayan giyim konusunda önemli moda ürünleri sağlayan giyim markalarından biridir. 2007 yılında kurulan firma, günümüzde 25’i aşkın franchise mağazasına sahiptir. Firma yeni bayilikler için 1.000.000 liralık yatırım sermayesi talep etmektedir. Firmanın lokasyon olarak talepleri ise cadde mağazaları ve AVM‘lerdir.

6. BEYAZ BUTİK

Gelinlik, abiye ve aksesuarları konusunda önemli markalardan biri olan Beyaz Butik, sektöre giriş yapmak isteyenler için bayilik fırsatı sağlamaktadır. 1.500.000 lira civarında firmanın bayilik sistemine başvurmak mümkün. Firma bünyesi altında ülkemizin ve Avrupa’nın çok önemli gelinlik markalarının ürünleri satışa sunulabiliyor.

7. COLLEZIONE

Son dönemde ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başarmış olan Collezione, sektör tecrübesine sahip girişimci ve yatırımcılara giyim bayiliği sağlıyor. Ortalama 200 metrekare alana sahip bir dükkan belirledikten sonra; 3.000.000 lira civarındaki yatırım sermayesi ile firmaya başvuruda bulunulabiliyor. Geniş pazarlama çalışmaları ve ulusal bazdaki marka gücü ile giyim bayiliği alınabilecek önemli markalardan biri.

8. XIXILI

Kadın iç giyim sektöründe bayilik veren bir giyim markasıdır. Sektöre yeni giren firma, ücretsiz bayilik sağlayan giyim mağazaları arasında yer almaktadır.

9. MASERTO

2010 yılında sektöre giriş yapan ve henüz 2 franchiseye sahip olan firma; esnek koşullar altında giyim bayiliği sağlamaktadır. Ücretsiz isim hakkı sağlayan markalar arasında yer alıyor. Firmanın bir bayiliği ortalama 7 – 10 gün içerisinde kurulmaktadır.

10. RUBYS

Türkiye’de 1100’ü aşkın noktada ürünleri bulunan en önemli giyim markaları arasında yer alan Rubys, Türkiye’nin her noktasına erişebilmek amacıyla bayilik vermeye devam ediyor. Corner ve Shop bayilik seçenekleri bulunan firmanın, ortalama yatırım talebi ise belirtilmiyor. Firma 100-120 metrekare büyüklüğündeki bir dükkan seçildikten sonra başvuru yapılmasını talep ediyor. Ardından firmanın profesyonel bayilik ekibi; ilgili lokasyonu değerlendiriyor ve mağaza için en iyi teklifi sağlıyor.

 • Gokhan BOZKURT
  4 yıl önce

  Yararlı Bır Makale olmus bayilik almak isteyenler için uygun firmalar var

  30
  yorum beğen
 • Inci avci
  3 yıl önce

  Almanya bayiligi icin grsmk istiyoruz. Iyi calismalar. Inci avci

  20
  yorum beğen
 • Yeliz şahut
  2 yıl önce

  Polo carege bayıligini ıstıyorum

  19
  yorum beğen