arama

Starbucks Bayilik & Franchise Bedeli

starbucks

Starbucks franchise bedeli 2024 yılında yine en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Dünyanın en önemli cafe zincirleri arasında yer alan Starbucks’un bayilik & franchise sistemi yatırımcı ve girişimciler tarafından yakından takip ediliyor. Kısa süreli büyüme ve eşsiz bir reklam politikası ile bayilik şartları merakla takip edilen Starbucks Kahve’den bayilik almak isteyenler için ayrıntılı bir araştırma gerçekleştirdik.

Starbucks, 1971 yılında ABD’de kurulan ve günümüzde 70’den fazla ülkede 28,000’den fazla mağazaya sahip bir kahve zinciridir. Yaklaşık 300,000 çalışanı ile yıllık olarak 30 milyar dolar civarında gelir elde eden bu dev marka, tüm mağazalarını ülkelerdeki ana distribütörler aracılığıyla açmaktadır.

Türkiye’deki mağazaların açılmasından ve yönetiminden sorumlu olan ana distribütör ve doğrudan lisans sahibi Shaya Kahve A.Ş.’dir. Shaya Kahve, Türkiye’deki tüm Starbucks cafelerini doğrudan kendi atadığı müdürler aracılığıyla yönetmektedir, dolayısıyla ülkede Starbucks için bir bayilik sistemi mevcut değildir.

starbucks-4329351_640

ANCAK BİR İHTİMAL VAR

Starbucks’un ABD merkezli internet sitesinde ise Starbucks’un ABD ve Kanada’da franchise vermediği ancak diğer ülkelerde her zaman bir ihtimal olduğu belirtiliyor. Ayrıca söz konusu platformda Starbucks isim hakkı, yani Starbucks franchise bayiliği almak için minimum 315 bin dolarlık yatırım sermayesine ihtiyacınız olduğu belirtiliyor.

Bayilik almak üzere detaylı bilgi için Shaya Kahve AŞ’yi arayabilirsiniz. Shaya Kahve Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımıdır. 2003 yılında kurulmuş olup aralarında Pinkberry, The Body Shop, Victoria’s Secret‘in bulunduğu onlarca markanın distribütörüdür.

SHAYA KAHVE İLETİŞİM

Adres: Saray mah. Site Yolu sk. Anel Plaza . No: 5/4 Zemin Kat 34768 / Ümraniye/ İSTANBUL
Tel: (+90 216) 999 71 00
Faks: (+90 216) 999 72 00

Bu yazımızı beğendiyseniz Para Kazandıran Değişik ve Zekice İş Fikirleri yazımıza da göz atmanızı öneririz. 

 • Faruk
  4 yıl önce

  Bence böyle bir markanın şubesinin tutmama ihtimali yok, ancak çok yüksek bedeller isteyeceklerini düşünüyorum.

  35
  yorum beğen
 • mavikorku
  4 yıl önce

  Starbuks bayiliği almak için bayağı iyi şeyler yazmışsınız ben 1 milyon diye duymuştum logosu için. Ama diğer detayları öğrenmiş olduk açacaklara hayırlı olsun şimdiden.

  38
  yorum beğen
 • gökhan
  4 yıl önce

  starbucks şartları bana uygun geldi sagolun makale için

  38
  yorum beğen
 • Murat karbacak
  2 yıl önce

  Bayilik istiyorum

  24
  yorum beğen
 • Starbucks İsim Hakkı – Bilgi Web
  1 yıl önce

  […] 4. Starbucks Bayilik & Franchise Şartları | Yeni İş Fikirleri 2023 […]

  16
  yorum beğen
 • Emine
  1 yıl önce

  Bayiliği nasıl alabiliriz

  16
  yorum beğen
 • Yetta
  3 ay önce

  favorilerime aldım

  0
  yorum beğen