arama

Dolar – Euro ve Altın En Karlı Nerede Bozdurulur / Satılır? 2022

DOLAR EURO

2022 yılı itibarıyla Türkiye’de dolar, altın ve Euro en iyi fiyatlar ile nerede bozdurulur ve satılır rehberimizde!

Türkiye’de parasını değerlendirmek isteyenlerin en çok kullandığı yatırım araçları Dolar, Euro ve altındır. 7’den 77’de hemen hemen her Türk insanı yatırımlarını değerlendirmek üzere bir karar aldığı zaman bu yatırım araçlarına yönelik bir inceleme yapar.

Eğer bu yatırım araçlarına yönelik gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bir alım yaptıysanız ve kara geçtiyseniz; en önemli sorunlarınızdan biri de en karlı olarak minimum komisyon ile Dolar, Euro ve altınınızı bozdurmaktır. Eğer en iyi şekilde bu yatırım araçlarını bozdurmak için fikir arıyorsanız, en iyi şekilde nasıl satabileceğinize yönelik fikirler sağlayacağız.

BANKALAR

Ülkemizde en iyi şekilde dolar, euro ve altın bozdurma işlemi bankalar tarafından yapılıyor. Ancak bankalar mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında yüksek makas aralıkları belirleyerek tüketicileri mağdur etmektedir. Bu nedenle bankalarda alım ve satım yaparken dikkat etmeniz gereken şey, mesai saatleri içerisinde işlem yapmaktır.

Ancak ülkemizde her bankanın makas aralıkları da birbirinin aynısı değildir. Bazı bankalarda yatırım araçları için makas aralıkları daha düşüktür. Bu nedenle en karlı ve iyi şekilde Dolar, Euro ve altınınızı bozdurmak istiyorsanız; tercih etmeniz gereken bankalar…

1. KUVEYT TÜRK

Ülkemizde özellikle altın konusunda en düşük makas aralıkları Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda bulunmaktadır. Yatırımlarınızı bu bankanın herhangi bir veznesinden açabileceğiniz hesap ile değerlendirebilir ve dilediğiniz zaman bozdurarak Türk Lirası’na çevirebilirsiniz.

2. TÜRKİYE FİNANS

Yine bir katılım bankası olan Türkiye Finans Katılım Bankası’da en düşük makas aralığı sağlayan bankalar arasında yer almakta olup yatırımcıları memnun etmektedir. Bankanın herhangi bir şubesinden hesap açarak; elinizde bulunan Dolar, Euro ve Altın yatırımlarınızı burada bozdurabilirsiniz. Böylelikle en iyi satış fırsatı ile yatırımlarınızdan daha fazla kar elde edebilirsiniz.

3. ZİRAAT BANKASI

Kamu bankaları arasında en düşük makas aralığına sahip banka Ziraat Bankası’dır. Ülkenin her noktasında şubeleri bulunan Ziraat Bankası’nda bir hesap açarak da bu bankanın sağladığı düşük komisyon ve makas aralıklarından faydalanabilirsiniz.

4. ALBARAKA TÜRK

Altın, dolar ve Euro bozdurmak için en iyi bankalardan biri de Albaraka Türk bankasıdır. Son derece düşük komisyon oranları hizmet veren bankanın şubelerine giderek veya online bankacılık sistemi aracılığıyla bu hizmeti alabilirsiniz. Şirket daha fazla müşteri çekebilmek adına böyle bir yol izlemektedir.

DÖVİZ BÜROLARI

Ülkemizde büyük lokasyonlardaki döviz büroları da düşük makas aralıkları ile yatırımcılar için önerilmektedir. Bu döviz bürolarına giderek, büronun tabelasında yazan fiyatlardan daha yüksek tutarlar ile de satış yapabilirsiniz. Döviz bürolarında pazarlık şansınızın olduğunu asla unutmayın.

  • GÖKHAN
    3 yıl önce

    Alanyada yaşıyorum bu işi beraber yapabilecek birini ariyorum

    32
    yorum beğen