arama

Acil Para Lazım Diyenler İçin 14 Süper Hızlı Yol!

acil para

Acil para lazım cümlesi hayatın olağan akışının en önemli cümlelerinden bir tanesidir. Genellikle “acil para bulmam lazım” diyorsanız; önemli bir sorun veya yatırım aşaması öncesinde bulunuyorsunuzdur. Parayı bulamamanız durumunda kritik bir sorunla karşılaşacak veya önemli bir yatırım fırsatını kaybedecek olacağınızı anlıyoruz. Eğer çok acil bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa; birbirinden efektif 14 yol önerisinde bulunacağız.

Zaman zaman herkesin acil bir şekilde paraya ihtiyacı olur. Genellikle de en acil durumlarda parayı bulmak gerçekten zor olabiliyor. Yine de para bulmak için önerdiğimiz birçok yol bulunuyor. Her seçenek size uygun olmasa bile; biri mutlaka işinize yarayabilir. Acil durumdaysanız tüm seçenekleri birer birer değerlendirmenizi mutlaka öneriyoruz.

Acil para bulmam lazım diyenler için 14 süper hızlı seçenek…

1. KREDİ ÇEKMEK

Acil para lazımsa ve kredi notunuz en azından 1200 puanın üstünde bulunuyorsa; acil para bulmak için ilk seçenek olarak değerlendirilebilir. Kredi şansınızı artırmak için daha önce çalıştığınız veya varsa maaş bankanızı tercih etmenizi mutlaka öneriyoruz. Acil para ihtiyaçları için en çok kullanılan yöntemdir. Eğer kredi size çıkmıyorsa; size kefil olabilecek bir memur aracılığıyla çok daha hızlı bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Elbette kefil bulmanın zor olduğunu biliyoruz.

2. KREDİ KARTINDAN AVANS

Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuz. Ancak bir hatırlatmak istiyoruz… Bir kredi kartınız varsa ve henüz limitinizi tamamen doldurmadıysanız; kredi kartınızdan avans çekerek de acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

3. İPOTEKLİ KREDİ

Eğer bankalar size kredi vermiyorsa ve kredi kartınızdan da avans çekemiyorsanız; ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. İpotek ettirmek üzere yalnızca gayrimenkul veya aracınızı kullanabilirsiniz. Bunlara sahip değilseniz iptekli kredi çekemezsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisinin 60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri bulunur. Genellikle gayrimenkul veya aracın değerinin yüzde 80’ine kadar kredi çekebilirsiniz.

4. BORÇ ALMAK

Acil para ihtiyaçlarının birçoğu genellikle arkadaşlardan veya aile-akrabalardan borç almakla da giderilmektedir. Türkiye’de birçok batı ülkesinin aksine borç kültürü halen bulunmaktadır. Eğer insanlar ile “iyi bir geçmişe” sahipseniz size borç verecek birilerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Elbette borç para bulmak kolay değil; ancak denemekten hiçbir zarar gelmez. Özellikle daha önce sizin borç verdiğiniz birileri varsa, işiniz kolaylaşacaktır.

5. SENETLE KREDİ ALMAK

para-türk lirası

Acil para ihtiyacınız bulunuyorsa, senetle kredi veren yerler aracılığıyla kredi çekmeye çalışabilirsiniz. Son dönemde senetle kredi veren işletmelerin sayısı ciddi derecede düşüş gösterdi. Ancak birçok faktöring işletmesi halen senetle kredi vermektedir. Siz de senetle kredi çekmek istiyorsanız; bu faktöring işletmeleri ile temasa geçebilirsiniz. Küçük şehirlerde bulmak gerçekten zordur; ancak büyük şehirlerde çok sayıda işletme bulabilirsiniz.

6. İKİNCİ EL EŞYA SATIŞI

Acil paraya ihtiyacı olanların en çok kullandığı yöntemlerden biri de ikinci el eşya satışıdır. Hepimiz evlerimizde veya iş yerlerimizde sayısız ürün kullanıyoruz. Bazısı gerçekten uzun yıllardır bir köşede duruyor. Durumunuz çok acilse, kullandığınız ürünleri dahi ikinci elde satışa koyabilirsiniz. Son dönemde Letgo’nun kullanımı ciddi düzeyde arttı. Hemen hemen evinizdeki veya iş yerinizdeki her türlü ürünü kolaylıkla ücretsiz olarak ilana koyabilir ve paraya dönüştürebilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız halıları bile paraya dönüştürmenin harika bir yoludur.

İkinci el eşya satışının uzun zaman almasını istemiyorsanız; piyasanın biraz altında fiyat sağlamanız yeterli.

7. CEP TELEFONU ve BİLGİSAYAR SATIŞI

Çok acil paraya ihtiyacım var diyorsanız; bu rehberi okuduğunuz cihazı dahi satmanız gerekebilir. İkinci elde en kolay ve hızlı satılan ürünler bilgisayar ve cep telefonlarıdır. Son çare olarak cihazınızı satmanız gerekebilir. Aynı saat içerisinde bile alıcı bulabilirsiniz.

8. KUYUMCULARDAN BORÇLA ALTIN

Ülkemizde kuyumcuların çok büyük bir kısmı borç ile altın da vermektedir. Genel olarak sistem faizle kredi almaktan farksızdır. Tanıdığınız bir kuyumcu varsa veya herhangi bir tanıdık aracılığıyla bir kuyumcuya giderek borçla altın alabilirsiniz. Sizlere doğrudan altın verilmez. Belirli bir gram altın alırsınız ve direkt olarak bozdurulup size nakit verilir. Ardından vade sonunda gelip; size satılan altının aynısını alacak kadar para ödersiniz. İşçilik ve makas aralığı nedeniyle bankalara ödediğiniz faizden daha fazlasını ödemeye hazırlıklı olmanızı öneririz.

9. FATURALI HATLARA CEP TELEFONU

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom; faturalı hat kullanan müşterilerine taksitle cep telefonu satışı yapmaktadır. Üstelik peşin hiçbir ücret talep edilmiyor. Çalıştığınız firmanın herhangi bir şubesine giderek; alabileceğiniz cep telefonu hakkında bilgi alabilirsiniz. Limitinize uygun bir telefonu aldıktan sonra bu telefonu satışa koyarak acil para ihtiyacınızı bir nebze olsun giderebilirsiniz. Cep telefonunu direkt olarak satacaksanız, kutusunu açmadan satın; daha fazla para edecektir.

10. PART-TİME ÇALIŞMAK

İhtiyacınız olan acil para tutarı çok yüksek değilse part-time olarak bir işletmede çalışabilirsiniz. Genel olarak restoran ve cafelerde hemen bugün bile part-time olarak iş bulabilirsiniz. Aktif, yoğunluğu olan birkaç restoran ve cafeye giderek part-time iş başvurusunda bulunmanızı öneririz. Diğer part-time iş fikirleri için ise;

11. HAT BOZDURMA

Son dönemde birçok kuruluş tarafından verilmeye başlanılan bir hizmettir. Hem faturalı hem de faturasız hatların; kalan kullanımlarını doğrudan nakit paraya dönüştürme fırsatı sağlıyorlar. Örneğin, faturalı hattınızdan 1000 lira çekip; size 800 lira ödeme yapıyorlar. İhtiyacınız olan tutar çok fazla değilse, iyi bir alternatif olarak tercih edilebilir.

12. SENETLE ARABA ALMAK

Ülkemizde ikinci el oto galerilerinde birçok işletme senetle araba satışı yapmaktadır. Bu işletmeler genellikle insanlarına acil durumda olduklarını fark ettiği için hem arabalarını çok pahalı fiyata satmakta hem de faiz oranını çok yüksek tutmaktadır. Eğer durumunuz çok kötü değilse, galericilerden her zaman uzak durmanızı öneriyoruz. Aksi durumda birkaç ay sonra ciddi sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

13. EK İŞ YAPMAK

İhtiyacınız olan tutar birkaç saat içinde değilde birkaç hafta veya ay içerisinde lazımsa; bu durumda ek iş yapabilirsiniz. Yeni İş Fikirleri platformunun Ek İş bölümünde kendinize uygun harika bir ek iş fikri bulabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle ihtiyaçlarınız oranında kendi çözüm yolunuzu çizebilirsiniz. Merak etmeyin, ek işlerin birçoğu için neredeyse hiç sermayeye ihtiyacınız yok.

14. SOSYAL MEDYADAN İSTEMEK

Eğer acil para ihtiyacınız bir sağlık sorunu içeriyorsa; kanıtlarınız ile birlikte sosyal medyada bir paylaşım yaparak yardım isteyebilirsiniz. Birçok hayırsever, sosyal medyada gerçek olarak algıladığı sorunlar için yardımda bulunmaktadır. Ancak ihtiyacınız tamamen kişisel sorunlar içeriyorsa, kolay kolay kimse yardım yapmak istemeyecektir.

BİR SONRAKİ SORUNA HAZIRLANIN

Bugün acil paraya ihtiyacınız var. Bir şekilde sorunu bu yollardan biri ile aşabileceğinizi ümit ediyoruz. Ancak hayat zorluklarla doludur. Birkaç ay sonra yeniden çok acil bir şekilde paraya ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle her zaman acil bir ihtiyacınız olabilecek gibi köşeye biraz para bırakmanızı mutlaka ama mutlaka öneriyoruz. Ne zaman, nerede ve nasıl paraya ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. Her daim acil ihtiyaçlarınıza yönelik hazırda olmak, sizi daha mutlu ve stresten uzak tutacaktır. Eğer az da olsa bir gelire sahipseniz Tasarruf ve Para Biriktirme rehberimiz; paranızdan tasarruf etmenin yollarını efektif bir şekilde öğretebilir.

 • KUMAH JAMES
  4 yıl önce

  Bir İşletme, Şirket veya Kişisel kredi mi arıyorsunuz? Her türlü krediyi yıllık% 3 faiz oranlarıyla sunuyoruz, daha fazla bilgi için bize (midland.credit2@gmail.com) adresinden bilgilerinizi e-posta ile gönderin.

  24
  yorum beğen
 • Felix Alex
  3 yıl önce

  Proje, iş, vergiler, faturalar ve daha fazlası için paraya ihtiyacınız var mı?
  diğer nedenlerden dolayı, kredilerimiz basit ve ucuz, bugün bize ulaşın.
  İhtiyacınız olan kredi,% 3 gibi düşük bir faiz oranı gibi herhangi bir kredi, bütçe ayarlayabiliriz, şimdi e-posta ile cevap verin:

  24
  yorum beğen
 • goldbergfirm@gmail.com
  3 yıl önce

  Krediye mi ihtiyacınız var? İş kredisi? Bireysel kredi? Krediniz kötü mü? %3 faiz oranı ile

  21
  yorum beğen
 • 3kredi@gmail.com
  3 yıl önce

  acil kredi tfk temas Eposta

  19
  yorum beğen