arama

Küçük Yatırımlar Yaparak Nasıl Zengin Olunur?

yatırım

Zengin olmak için başarılı bir iş fikri ile büyük sermayelere ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Temel olarak bu doğru bir yaklaşım olsa da küçük yatırımlar yaparak da paranızı artırabilir ve bir gün zengin olabilirsiniz. Bir girişimci ve yatırımcı olarak mutlaka iş sürecinde yatırımlar yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Küçük yatırımlar yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, değerlendirebileceğiniz birkaç fikrimiz olacak. Bu fikirleri değerlendirerek paranızı kısa sürede karlı bir yatırıma dönüştürebilirsiniz. Elbette her yatırım aracının getirisine göre belirli riskleri de bulunabilmektedir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce; söz konusu yatırımın size uygun olup olmadığını belirlemek üzere bir inceleme yapmanızı öneririz.

1. FAİZ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri faizdir. Faiz ile paranızı tamamen sıfır riskli olarak değerlendirebilirsiniz.

Bankalarda ayrıca bileşik faiz seçenekleri de bulunmaktadır. Bu sayede paranıza eklenen faiz de bir sonraki ay ana paranıza eklenir ve faiz kazancınız gün geçtikçe artar.

2. YATIRIM FONLARI

Ülkemizde bankaların çeşitli emtia ve yatırım araçları ile oluşturulmuş yatırım fonları bulunmaktadır. Bu yatırım fonları aracılığıyla paranızı düşük risk ile değerlendirebilirsiniz.

Bankanız ile doğrudan iletişim kurarak yatırım fonları için bilgi alabilirsiniz.

3. ORTAKLI GAYRİMENKUL YATIRIMLARINA KATILIN

Küçük yatırımlar ile gayrimenkul yatırımı yapamayacağınızı düşünmeyin. Arkadaşlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız ile bir ortaklık kurarak; küçük yatırımlar ile gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Bir konutu tek başınıza alamazsınız ancak 5-10 kişi birleşerek bir konuta yatırım yapabilirsiniz. Böylelikle paranız konut ölçüsünde değerlenir.

4. YATIRIM KURULUŞLARI

Ülkemizde onlarca yatırım kuruluşu bulunmaktadır. Bu şirketler borsa, döviz, altın, faiz ve emtia gibi onlarca farklı yatırım aracında; müşterilerin bakiyelerini değerlendirmektedir. Bu yatırım kuruluşlarına giderek paranızı bu kuruluşlar aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Bazı yatırım kuruşlarının yıllık kar marjları yüzde 40’ın üzerine dahi çıkabilmektedir.

5. TEMETTÜ VEREN HİSSE SENETLERİ

Küçük yatırımlar ile paranızı katlamak ve bir gün zengin bir bireye dönüşmek için yapabileceğiniz bir yatırım da; temettü veren hisse senetlerine yatırmaktır. Ülkemizde Türk Hava Yolları, Tüpraş, Garanti Bankası, Aselsan gibi onlarca kuruluş her yıl temettü vermekte ve aynı zamanda hisseleri de genellikle yatırımcılarına kazandırmaktadır.

6. TİCARET SEÇENEKLERİ

Dünyada yapabileceğiniz en iyi yatırımlar biri de ticarettir. Doğru yapıldığı zaman ticaret ile kısa sürede zengin olabilirsiniz. En iyi yatırım seçenekleri için elbette doğru mallara yatırım yapmanız gerekir. Özellikle yıl içerisinde belirli dönemlerde fiyatları düşen ve yine belirli dönemlerde fiyatları yükselen birçok mal bulunur. Bu tür ürünlere yönelik yatırım seçeneklerini değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

 • mavikorku
  4 yıl önce

  Maalesef insanları faize yönelten bu sisteme teşekkürler. Bu yazınızda ki detaylar çok açıklayıcı olmuş.

  33
  yorum beğen
 • Zeynep Banu
  4 yıl önce

  Samsun merkez de ikamet ediyorum
  evde paketleme isi yapmak istiyorum
  pandemi den dolayı ewdeyim
  vaktim in çokluğundan dolayı disiplini, düzenli ve uzun süreli çalışmak isteyen şirketler in dönüş yapmasını bekliyorum

  30
  yorum beğen
 • halil
  3 yıl önce

  zengin olmak istiyorum kocaeli

  23
  yorum beğen
 • Omar
  3 yıl önce

  Ofeb

  21
  yorum beğen
 • uzaydan
  1 yıl önce

  faiz borsa kumar zina haram sizin yüzünüzden bu haldeys zzzzz

  12
  yorum beğen