arama

Bebek Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

bebek

Bebek fotoğrafçılığı, son 20 yılın en iyi ek iş fikirleri olarak ön plana çıkmıştır. Birçok fotoğrafçılık ajansının ana iş kolları arasında yer alan bebek fotoğrafçılığı, Instagram‘ın popüler olması ve bebek fotoğrafçılığını amatör olarak gerçekleştirilenlere duyulan ilgi nedeniyle, hızla yükselen bir trende dönüşmüştür.

Bebek fotoğrafçılığı yaparak hızla para kazanma şansına sahipsiniz. Ancak öncelikli olarak, bu konuda gerçekten başarılı olmalı ve referanslarınız ile bunu kanıtlayabilmelisiniz. Özellikle Instagram‘da yapacağınız başarılı paylaşımlar, bu konuda biçilmiş kaftan olarak ön plana çıkıyor.

İÇİNDEKİLER

BEBEK FOTOĞRAFÇILIĞI NEDİR?

Uzun yıllardır dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde mevcut bir iş fikri olan bebek fotoğrafçılığı, genel olarak bebeğin doğumundan birkaç gün sonra veya bağımsız herhangi bir dönemde, bebeğin tek başına veya ebeveynleri ile birlikte fotoğraf çekilmesi üzerine gerçekleştiriliyor.

Bebek fotoğrafçılığı genel fotoğrafçılık yeteneğine benzer özellikler taşısa da, kendi içerisinde farklı dinamikler barındırıyor. Bu konuda ciddi eğitimler sağlayan kurs merkezleri bulunuyor. Bunlardan birkaç günlük eğitim alınarak, daha başarılı fotoğraflar çekme şansınız bulunuyor.

NASIL BAŞLANIR?

bebekler

Bebek fotoğrafçılığına başlamak için öncelikli olarak iyi bir fotoğrafçı olmak gerekiyor. İyi bir fotoğrafçılık, biraz yetenek biraz da deneyim ile elde edilebilecek bir olgudur. Her ikisini başardıktan sonra doğrudan bebeklere yönelik fotoğraf çekimleri için de deneyime ihtiyacınız olacak. Çok fazla bu deneyimi yaşama fırsatınız yoksa, özellikle büyük şehirlerde bu konuda kurs veren işletmelerden hizmet alınabilir. Ek olarak, mevcut bebek fotoğrafçıların yanında staj yada ücretli bir eğitim alma fırsatlarını da değerlendirmenizi öneririz.

Bebek fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak için lazım olan bir diğer olgu ise, profesyonel bir veya özelliklerine göre birkaç fotoğraf makinesi ve ışık ekipmanına sahip olmaktır. Ortalama olarak 25 bin liralık bir bütçeyi de bunlar için harcamanız gerekecek.

Son olarak, bebek fotoğrafçılığı yapmak için tüm şartlara sahipsiniz ama muhtemelen, kimse size iş vermek için sizi aramayacaktır. İş almaya başlamak için yapmanız gereken bazı adımlar var…

İŞ ALMAYA BAŞLAMAK

bebek fotoğrafçılığı

Bu işten para kazanmanızı sağlayacak en önemli şey Instagram‘da önemli bir takipçi kitlesi elde etmektir. Eğer bir hesabınız varsa, profesyonel olarak işe başladığınıza dair; mevcut bebek fotoğrafçılarına benzer bir şekilde hesabı dönüştürmenizi öneririz. Ardından, yaptığınız işler için referans fotoğraflar yüklemenizi öneririz. Süreci hızlandırmak için, Instagram’a veya büyük hesaplara reklam verebilirsiniz.

Bebek fotoğrafçılığı hassas bir iş fikridir. Her işi özenle yapmalı ve ebeveynlerin, yakınlarına sizi tavsiye etmesini sağlamaya çalışmanız gerekir. Dilden dile gidecek olan reklam en iyi tercihtir. Bu nedenle, muntazaman her müşterinizi en iyi şekilde memnun etmeye odaklanın. Başarabilirseniz, hızla yükselen bir grafiğe sahip olacaksınız.

NE KADAR KAZANDIRIR?

doğum fotoğrafçılığı

Bebek fotoğrafçılığında yaptığınız maliyetler bir seferliğe mahsustur. Aldığınız her işin neredeyse tamamı size kar olarak yansıyacaktır. Ortalama olarak bir profesyonel çekim bin ila 5 bin lira arasında ücretlendirilmektedir. Birkaç kişi ile çalışan büyük ajanslarda bu hizmet 10 bin liraya kadar da ücretlendirilmektedir.

Referans alma döneminde tutarın mümkün mertebe düşük tutulması, referans alımınızı kolaylaştıracaktır.