arama

Instagram’dan Ne Satılır? 17 Ürün Satış Fikirleri

instagram

Instagram’da ne satılır diye merak edenler için en geniş Instagram ürün pazarı araştırması…

Para kazanmak için sıklıkla kullanılan platformlar arasında yer alan Instagram son dönemde ülkemizdeki girişimci ve yatırımcıların tam anlamıyla gözdesi konumunda bulunuyor. Özellikle e-ticaret için çok yüksek bir potansiyel içeren Instagram’da ürün satarak para kazanmayı planlıyorsanız, bu rehberimiz aracılığıyla Instagram’da ne satılır sorusuna en iyi yanıtları sağlayacağız.

Eğer Instagram’dan para kazanmak üzere e-ticaret yapmayı planlıyorsanız, ürün satış fikirleri ile sektöre daha hızlı bir giriş yapma fırsatı elde edebilirsiniz.

Instagram’dan satış yaparak yeni bir girişim başlatacak olan girişimci ve yatırımcılar için en çok önerdiğimiz ürün satış fikirleri:

(Liste 2022 yılı için hazırlanmıştır)

1. CEP TELEFONU KAPAĞI

Instagram’da en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. Yüksek kar marjı ile önerilerimiz arasında yer alıyor.

2. T-SHIRT

Kişiye özel baskılı T-shirt üretimi yapan sayfalar da son dönemde önemli oranda satış hacmine sahip.

3. TAKI & AKSESUAR

Özellikle kadınlara yönelik takı ve aksesuarlara yönelik tüm sayfalar çok popüler. Bu sayfalarda paylaşılan şık görsellerin de yüksek etkileşim aldığını ve bu sayede satış için daha fazla kullanılabildiğini de belirtmekte yarar var.

4. POWERBANK

Uygun fiyat avantajı sağlayarak sektöre hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Geride bıraktığımız yılın en çok satılan ürünleri arasında yer alıyor.

5. MAKYAJ MALZEMELERİ

Erkeklere göre kadınların daha fazla alışveriş yaptığı platform olan Instagram’da en iyi satış fikirlerinden biri de elbette makyaj malzemeleridir. Özellikle fenomen kadın hesaplarına yönelik reklamlar ile değerlendirilmelidir.

6. AYAKKABI

Üzerine çok fazla bir detay belirtmeye gerek yok. Sadece Instagram’da değil tüm sosyal medya platformlarında ve alışveriş sitelerinde en çok satan ürünler arasında yer almaktadır.

7. SAAT

Çok pahalı saatler Instagram’da güven sorunu nedeniyle yüksek satış rakamlarına sahip değil. Ancak tüketicilerin genellikle kısa bir dönem için bile olsa tercih ettiği ucuz saat satan sayfalarda iş hacmi yüksek. Fiyatın düşük olması genellikle sürüm avantajı sağlıyor.

8. İKİNCİ EL KİTAP

Sıfır kitap satan çok fazla e-ticaret sitesi var. Instagram’da genellikle ikinci el kitapların satışı yapılıyor ve tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

9. FİTNESS ÜRÜNLERİ

Spor sayfalarına yönelik reklamlar ile değerlendirerek fitness ürünlerinin satışına odaklanabilirsiniz.

10. İÇ ÇAMAŞIRI

E-ticaret sitelerinde bu ürünlerin genellikle çok pahalı olması nedeniyle tüketiciler Instagram’daki sayfalara da bu ürünler için sıklıkla göz atmaktadır.

11. GELİNLİK

Doğrudan revize fırsatları ile gelinlik satışları da son dönemde Instagram’da ciddi oranda artmaktadır. Ancak genellikle deneme fırsatı sağlamak üzere belirli bir veya birkaç lokasyonda mağaza sahibi olmak gerekiyor. Bu kapsamda bu sektöre giriş yapacak olanların sektör deneyimine sahip olup yatırımda bulunması gerekiyor.

12. EĞİTİCİ OYUNCAK

Çocuklara yönelik eğitici oyuncaklar satabilirsiniz. Standart plastik oyuncaklar yerine satışı gittikçe artan bir ürün gamıdır.

13. ÇANTA

Instagram’da ne satılır diye düşünüyorsanız ve doğrudan ciddi bir girişim başlatmak istiyorsanız, ciddi oranda tecrübe ihtiyacının da bulunmadığı kadın çantası ürününe yönelebilirsiniz. Instagram’da en çok satan ürünler arasında yer almakta olup, fiyat avantajı sağlamak önemlidir.

14. KANVAS TABLO

Geçtiğimiz yıl e-ticaret platformlarında da en çok satılan ürünler arasında yer alan kanvas tabloların satışına odaklanabilirsiniz.

 

15. OTO KOKUSU

Standart parfümleri/kokuları kullanıcılar genellikle denemek istediği için e-ticaret satışları istenilen seviyeye bir türlü ulaşamamaktadır. Ancak araçlara yönelik kokular için kullanıcılar vakit ayıramadığı için bu tür ürünlerin satışı genellikle e-ticaret platformları ve sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor.

16. NİŞAN ÜRÜNLERİ

Instagram’da son dönemde en çok satan ürün kategorilerinden biri de nişan ürünleri oldu. Yeni evlenecekler tarafından en çok tercih edilen ve trendlerin takip edildiği bir platform olması hasebiyle nişan ürünlerine yönelik bir satış işine giriş yaparak ciddi kar marjları ile e-ticaret yapabilirsiniz.

Nişanda tercih edilen her türlü ürüne yönelik faaliyet gösterebilirsiniz.

Nişan ürünlerinden bazıları:

 • Nişan masası
 • Nişan tepsisi
 • Nişan şekeri
 • Nişan isimliği
 • Nişanlarda kullanılan mağnetler

17. EVCİL HAYVAN ÜRÜNLERİ

Evcil hayvanlara yönelik her türlü ürünü de Instagram’dan pazarlama fırsatınız var. Her türlü evcil hayvan için ihtiyaç duyulan her türlü ürünü Instagram üzerinden satabilir ve para kazanabilirsiniz. Özellikle uygun fiyat avantajı sağlamak; bu tür her yerde bulunabilen ürünlerde en çok dikkat edilen hususlar arasında yer almaktadır. Bu kategoriye giriş yapacak olanların dikkat etmesi gereken ana girişimcilik fikri budur.

 • mavikorku
  4 yıl önce

  İnstagram son zamanlarda artık resmen e-sosyal medya gibi bir şey oldu. İnternetten satış anlamında ülkemizde ilk başta instagram geliyor. İnstagramda 15 ürün fikirlerinde öncelik kadınlara yönelik fikirler tam yerinde olmuş teşekkür ederim.

  32
  yorum beğen
 • Rukiye
  4 yıl önce

  Şu anda rekabet o kadar fazla ki Hediye ürünleri sattığım bir sayfam çok fazla ilgi olmasına rağmen hala bir satış gerçekleştiremedi. Bunu nasıl sağlayabilirim?

  33
  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  4 yıl önce

  Kadın malzemeleri satan instagram satıcıları daha çok kazanıyormuş

  31
  yorum beğen
 • sercan
  4 yıl önce

  en çok revaçta olan ürün ayakkabı bence

  35
  yorum beğen
 • Murat S.
  4 yıl önce

  Facebook yakın zamanda eticaret platformunu duyurmuştu. Yeni eticaret platformuyla buraların da önü daha fazla açılacak. Eticaret sitelerinin büyük bir kısmı artık sosyal medya üzerinden satışa da odaklanıyor. Eticaret sitesi açma ihtiyacı bile olmadan sadece sosyal medyadan satış yaparak geçim sağlayan o kadar fazla kişi var ki

  36
  yorum beğen
 • Adem
  4 yıl önce

  Daha önce bende internetten iş fikirlerini araştırırken, instagram’dan satış yapabileceğimi gördüm. T-shirt, saat ve ayakkabı satışı yaptım. En iyi dönüş ayakkabı oldu.

  37
  yorum beğen
 • nuh
  4 yıl önce

  Elinizde güzel bir kullanıcı adı bulunuyorsa ve iletişiminizin kuvvetli olduğunu düşünüyorsanız hiç düşünmeden atılın derim bu sektöre önemli olan şey insanların sizi samimi bulup sizden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri güzel bir getiri kaynağı ayrıca herkese önerimdir

  31
  yorum beğen
 • Gokhan BOZKURT
  4 yıl önce

  t-shirt ve makyaj malzemeleri satısı en yaygın olan urunlerdir instagramda

  37
  yorum beğen
 • Merteren
  4 yıl önce

  Globalleşen ve dijitale dönen bu dünyada artık insanlar internetten alışverişe yöneldiler . Şu son zamanlarda da Instagramdan alışveriş gerçekten çok arttı. Ve artık insanlar Instagramdan alışveriş yapıyor

  33
  yorum beğen
 • Osman
  4 yıl önce

  Özellikle saat ve tespih cokt güzel satılıyor.2018 ve 2019 yılında Çin’den saat getirerek çok saat satışı yaptım. Çok güzel kar bırakıyordu.

  36
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Eskiden instagram üzerinden satış yapmak daha kolaydı sanki. Şimdi satıcı çok fazla olduğu için öne çıkmak zorlaştı. Yine de güveni kazandıktan sonra arkası geliyor. Ayrıca olumlu yorumların avantajını da unutmamak gerek

  44
  yorum beğen
 • Mesut
  1 yıl önce

  Instagramdan pelus ayıcık gibi oyuncaklar da satabilir miyiz?

  12
  yorum beğen