arama

Engellilere Yönelik 11 Evde Ek İş İmkanları

engellilere iş imkanı

Engelliler için iş fikirleri rehberimiz aracılığıyla iş dünyasında kariyerinizi çok daha iyi bir şekilde şekillendirebilirsiniz.

Dünyanın birçok ülkesine göre Türkiye’de engelli istihdamı istenilen seviyede bulunmuyor. Durum 10 yıl öncesine göre daha iyi seviyede olmasına rağmen, engellilere yönelik istihdamın tam olarak istenilen seviyeden çok uzak olduğu açıktır. Eğer siz veya bir yakınınız için engellilere yönelik iş ilanları ve imkanları üzerine araştırma gerçekleştiriyorsanız; kendi evinizde para kazandırabilecek bu evde ek iş imkanlarına mutlaka göz atmanızı öneririz.

Başka şirketlere yönelik evde iş imkanları büyük ölçüde sınırlı. Bu nedenle kendi çalışmalarınızı yaparak para kazanmaya çalışmanız daha fazla gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Özellikle, size evde ek iş vereceğini iddia ederek, sizden para isteyen herkese karşı mutlaka ön yargı ile bakmanızı öneririz.

Büyük ihtimalle bir dolandırıcı ile karşı karşıyasınız.

Bu rehberde, sizlere kendi çalışmalarınız üzerinden para kazandıracak fikirleri paylaşacağız…

1. AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

Evde kolaylıkla yapımına başlayarak, para kazanabileceğiniz bir iş fikridir. Son dönemde ebeveynler plastik oyuncaklara ön yargı ile bakıyor. Ahşap oyuncaklara yönelik talep akışından faydalanabilmek amacıyla, evinizde kolaylıkla ahşap oyuncaklar üretmeye başlayarak, bunları satışa sunabilirsiniz. Özellikle sosyal medya sayfalarında kolaylıkla satılan ürünler arasında yer almaktadır.

Ahşap oyuncak yapımı için çok yüksek sermayelere ihtiyacınız yok. Üstelik oyuncakları başarılı bir şekilde yapmak için de birkaç Youtube video izlemeniz çoğu zaman yeterli olacak. Yaratıcı ve çocukların ilgisini çeken oyuncaklar için çok sayıda sipariş alabilirsiniz. Birçok ebeveyn zamanla özel yapım oyuncaklar da talep edebilir.

2. TASARIM ve KODLAMA

Evde para kazandırabilecek en iyi ek işlerden bir tanesi internet siteleri veya çeşitli online varlığı olan kişiler için tasarım ve kodlama hizmeti sağlamaktır. Her iki konu da teknik bilgi talep etmekte olup, bilgi sahibi değilseniz mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerekir. Tasarım ve kodlama konusunda harika online kurslar var. 100 TL gibi ücretler ile bile 90, 100 saatlik harika kurslar bulabilir ve kendinizi 3-4 ay gibi bir sürede hizmet verecek seviyeye getirebilirsiniz.

Tasarım ve kodlama konusuna hakim bir bireyin, önümüzdeki uzun yıllar boyunca da harika gelirlere sahip olması çok olası. Bu nedenle, evde ek iş arıyorsanız; her iki konu üzerinden de kendinizi geliştirmeye odaklanmanızı öneririz.

3. SESLENDİRME

Seslendirme konusunda hizmet vererek para kazanabilirsiniz. Eğer iyi bir sese sahipseniz ve hitabetiniz iyise; kısa sürede ciddi düzeyde anlaşmalar düzenleyebilirsiniz. Özellikle reklam ajanslarına ve Youtube’de büyük kanallara başvurmayı unutmayın.

4. YOUTUBER OLUN

Invalid or disabled woman sitting wheelchair working office desk computer

Başkaları için çalışmak yerine kendi Youtube kanalınızı açarak, belirli bir konuda insanları eğlendirebilir veya bilgilendirebilirsiniz. Youtuber’lik zaman ve emek isteyen bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor. Eğer başarılı olursanız, hayal dahi edemeyeceğiniz kazançların kapısını açabilirsiniz. Hemen Bugün Youtube’den Para Kazanmak rehberine göz atarak, nereden başlayacağınızı inceleyebilirsiniz.

5. ÇEVİRİ

Yabancı bir dile hakimseniz çeviri hizmeti vermek üzere çalışmaya başlayabilirsiniz. Eğer yabancı bir diliniz yoksa, neden öğrenmek üzere harekete geçmiyorsunuz? Efektif bir çalışma modeli ile kendi evinizde dahi 6-7 aylık bir sürede yabancı dil öğrenebilirsiniz. Eğer azimli bir bireyseniz, birkaç dil öğrenmek bile 2-3 yıl içerisinde mümkün olabilir. Hayatınızın geri kalanını maddi ve manevi olarak daha güzel geçirmek için 2-3 yıl çok uzun bir süre değil.

Çeviri yaparak para kazanmanızı sağlayacak çok sayıda site var. Bu sitelere göz atmak için:

6. EĞİTİM – KURS

Pandemi dönemiyle birlikte online kurslara olan taleplerde çok ciddi artışlar var. Çocuklarının eğitimden uzak kalmasını istemeyen ebeveynler tarafından oluşturulan yoğun talep ile birlikte, eğitim odaklı online kurslar büyük ilgi görüyor. Herhangi bir ders alanında, eğitim verecek yetkinliğe sahipseniz, online kurs platformlarında bir kurs açmanızı öneririz.

İlk etapta insanlar sizi tanımadığı için rağbet görmeyebilirsiniz. Özellikle etrafınızdaki insanlara ilk etapta bilgi vermeyi ihmal etmeyin. Onlardan gelecek olumlu yorumlar ile bir nebze olsun öne geçme fırsatınız olacak.

7. TAKI – AKSESUAR YAPIMI

Tıpkı evde ahşap oyuncak yapımı gibi, takı ve aksesuar yapımı yaparak da evden para kazanabilirsiniz. Ülkemizde engelli bireylerin en çok para kazandığı evde ek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Özellikle Instagram’ın popülaritesinin artmasıyla birlikte, bir Instagram hesabı açıp, takipçi kastıktan sonra başlayabileceğiniz en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır.

İlgi çekici takı ve aksesuarlar yaptıktan sonra küçük reklamlar ile ürünlerinizi ön plana çıkarmaya çalışmalısınız.

8. PART TİME İŞLER

Evden yapılabilecek birçok part time iş fikri ile para kazanabilirsiniz. Engellilere yönelik yapılabilecek çok sayıda part time iş fikri bulunuyor. Yarı zamanlı iş fikirleri aracılığıyla kendi evinizden de çalışarak gelir akışı elde edebilmek için Part Time İş Fikirleri rehberine göz atmanızı öneririz.

9. ORGANİK SABUN YAPIMI

Kısa sürede evden para kazandırabilecek iş fikirlerinden bir tanesi de organik sabun yapımıdır. Son dönemde Türkiye’de yoğun satış rakamlarına ulaşan organik sabunların en çok satıldığı platformlar ise Instagram, Letgo ve Facebook gruplarıdır. Youtube üzerinden birkaç video ile güzel bir bileşen elde edip, hazırladığınız organik sabunları sosyal medya platformlarında satışa sunabilirsiniz.

10. BLOG AÇMAK

blogger

Kendi blogunuzu açarak para kazanma fırsatınız var. İlgi çekici bir konuda yazılar hazırlayarak, elde edebileceğiniz ziyaretçileriniz için reklam servislerinden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Elbette reklam servislerinden reklam almak için, yoğun bir ziyaretçi akışı elde edebilmeniz gerekir. Günümüzdeki bloglar, kişisel günlük yerine; belirli bir konuda bilgi sağlayan web sitelerine dönüşmüştür. Siz de etkin olduğunuz konuda bir blog açabilirsiniz. Teknik konular için Blog Açarak Para Kazanmak İsteyenler İçin En İyi 10 Blog Kurma Servisi rehberine göz atmanızı öneririz.

11. OYUN OYNAMAK

Sadece oyun oynayarak para kazanabileceğiniz fikri muhtemelen uzak geliyordur. Ancak tamamen gerçek bir şekilde oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, insanların para yatırmaktan hoşlandığı CS:GO, PubG, LOL, DOTA 2, RUST, Fornite gibi oyunlardan birini seçmek ve bu oyunda başarılı olmaya çalışmaktır. Bu süreçten sonra hem oyun içerisinde sıklıkla sizlerin kazandığı parçaları ve yüksek rütbeye sahip hesabınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Ancak oyun oynayarak para kazanmak için gerçekten uzun süreli oyun oynama saatlerine ihtiyacınız olacak. Konu rekabet olduğu zaman dünyanın belki de en iyileri ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle öncelikli olarak bu oyunları başarılı bir şekilde oynayabileceğiniz bir oyun bilgisayarına ihtiyacınız olacak. Ortalama seviyedeki bir oyun bilgisayarının 10 bin lira civarına sermaye isteyeceğini belirtmek gerekiyor.

 • nihayet dalğaci
  4 yıl önce

  lütfen en kısa sürede bana dönerseniz çok sevinirim iki çocuğum var esin bize zor bakıyor kiradayiz lutfen

  25
  yorum beğen
 • Lemanm
  4 yıl önce

  Mrh evde iş yapmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

  28
  yorum beğen
 • Eda sönmez
  4 yıl önce

  Evde ek iş yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  25
  yorum beğen
 • Hulkiye
  4 yıl önce

  8_9 kişilik ekibiz işe ihtiyacımız var elimiz yatkındır bu işlere iletişime geçerseniz iyi olur

  25
  yorum beğen
 • Merve
  4 yıl önce

  3kişiyiz acil işe ihtiyacım var lütfen istiyom

  28
  yorum beğen
 • Barış Şahin
  4 yıl önce

  Evde is yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim.

  26
  yorum beğen
 • Leyla üçkardeş
  4 yıl önce

  Evde işe ihtiyacım var

  27
  yorum beğen
 • Ömür
  4 yıl önce

  Evde ek iş yapmak istiyorum yardımcı olurmusunz

  26
  yorum beğen
 • Esengül
  4 yıl önce

  Engeliyim evde ek iş istiyorum

  26
  yorum beğen
 • Gülsüm
  4 yıl önce

  Evde her türlü paketleme işi yapılır.

  25
  yorum beğen
 • Gülsüm
  4 yıl önce

  Evde her türlü paketleme işi yapılır. İki kişiyiz Ankara Etimesgut

  31
  yorum beğen
 • Hatice
  4 yıl önce

  Ev hanımı olarak evden iş yapmak istiyorum ve işitme engelli birisi olarak aileme kendime destek olmak istiyorum lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  26
  yorum beğen
 • Zeynep
  4 yıl önce

  İşe ihtiyacım var paketleme işi yapmak istiyorum

  23
  yorum beğen
 • Zeynep alpat
  4 yıl önce

  Işe ihtiyacımız olduğu için paketleme işi yapmak istiyorum

  28
  yorum beğen
 • Zeynep
  4 yıl önce

  8 kisiyiz evimse is istyoruz lutfn yardimci olun bursa osmangazi emek adnan menderes bilim sk no 4

  24
  yorum beğen
 • Nevruz
  4 yıl önce

  Evde plastik bardak paketleme işi istiyorum.istanbul bakirkoy

  27
  yorum beğen
 • Aysel
  4 yıl önce

  Bayadir maddi sıkıntılarla boğuşmaktan herseyi unuttuk bu işe ihtiyacim var dönüş yapmanizi vani gönülden istiyorum🙏

  26
  yorum beğen
 • Leyla
  4 yıl önce

  Evde paketleme işi istiyorum bu işe çok ihtiyacım var dönüş yaparsanız çok mutlu oluruz hayırlı günler 🤗

  25
  yorum beğen
 • Muhammet
  4 yıl önce

  Ek ise ihtiyacim var

  24
  yorum beğen
 • Gülay Deniz
  4 yıl önce

  Merhaba,
  Paketleme ekibine dahil olmak istiyorum.
  Sağlıkla kalın,
  Üsküdar/İstanbul

  26
  yorum beğen
 • serkan
  3 yıl önce

  30 yaşında ankaradan engelliyim evde her türlü iş imkanı varsa yapabilirim saygılar

  20
  yorum beğen
 • Mücahit Kurnaz
  3 yıl önce

  Merhaba. Web ürün tanıtım yazısı SEO konusunda yardımcı olabilirim
  Referans erkekbileklik.net

  22
  yorum beğen
 • Elif
  3 yıl önce

  İsmim Elif bedensel engelli bir bayanim evde paketleme iş ariyorum dönüş yapilirsa sevinirim

  17
  yorum beğen