sv

Blog Açarak Para Kazanmak İsteyenler İçin En İyi 10 Blog Kurma Servisi

blog açmak

Blog açmak son 10 yılın belki de en iyi internetten para kazanma fikirleri arasında yer almaktadır. Blog açarak para kazanmak düşündüğünüz kadar kolay olmasa da doğru bir planlama ve kaliteli içerikler ile kazancınız için herhangi bir sınır yok.

Blog açmak birkaç yıl öncesine göre bile çok daha kolaydır. Artık birçok hazır blog servisi ile birkaç tık ile blog açabiliyor ve blogunuza reklam ekleyebiliyorsunuz. Böylelikle bu reklamlara tıklandıkça para kazanabiliyorsunuz. Elbette bazı blog servisleri reklamlarınızdan komisyon almaktadır. Bu nedenle eğer reklamlar konusunda özgürlük istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanızı mutlaka öneriyoruz.

BLOG AÇARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Blog açarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, faydalı içerik oluşturmaktır. Blogunuzu açarken insanların bu bloga neden girmesi gerektiğine yanıt bulmanız gerekir. 10 yıl öncesine göre bloglar belirli bir insanın günlüğü olmaktan çıkmış, belirli bir konuda faydalı içerik sağlamak üzere hizmet vermeye başlamıştır.

lbette blogu açarken en iyi olduğunuz alanı veya alanları tercih etmeniz gerekir. Böylelikle devasa internet sitelerinden daha faydalı içerik oluşturabilir ve kullanıcıları internet sitenizi takip etmeye teşvik edebilirsiniz.

Örneğin ünlü film serisi Superman’ı çok iyi biliyor ve insanlara bu film serisi hakkında harika içerikler sağlayabilecekseniz, bu konu üzerine bir blog açabilirsiniz. Böylelikle insanlar Superman hakkında bilgi almak için internet sitenizi tercih edebilir.

Bu konuda çok iyi olmayı başarırsanız blogunuz ziyaretçi çekmeye başlar ve reklam veren internet siteleri aracılığıyla blogunuza reklam ekleyebilirsiniz. Böylelikle reklamlar tıklandıkça para kazanırsınız.

EN İYİ 10 BLOG KURMA SERVİSİ

Ücretsiz blog açabileceğiniz çok sayıda servis bulunmaktadır. Bu servislerin neredeyse tamamında blog kurabilmek için teknik anlamda çok fazla bilgiye ihtiyacınız yok. Ancak blogunuz büyüdükçe teknik bazı konurda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu nedenle blogunuzu yönetirken kendinizi teknik konularda da geliştirmenizi mutlaka öneririz.

1. WORDPRESS

Öneri: 10/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Dünyanın en iyi blog servisi WordPress’tir. Türkçe dil desteği de bulunan servis harika eklentileri, milyonlarca teması ve SEO özellikleri ile yıllarca liderliği korumayı sürdürüyor. WordPress üzerine çok ince ipuçlarını bile alabileceğiniz milyonlarca doküman bulabilirsiniz. Bu kapsamda ücretsiz blog açarak para kazanmak isteyenler için en iyi önerimiz WordPress’tir.

2. BLOGGER

Öneri: 9/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Google’nin ücretsiz blog servisi olan Blogspot aracılığıyla da birkaç tık ile kendi blogunuzu kurabilirsiniz. Yönetim paneli nispeten diğer servislere göre daha basittir. Blogger için de milyonlarca tema ve çok sayıda eklenti bulabilirsiniz. Blogger’de Adsense ile reklam yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

3. MEDIUM

Öneri: 6/10
Türkçe Dil Desteği: Yok

Türkçe dil desteği bulunmamasıyla büyük bir eksiklik bulunan Medium’da genel olarak para kazanabilmek için çok iyi makaleler ortaya çıkartmak gerekiyor. Kendi blogunuzu kurduktan sonra platforma Kilitli olarak makaleler ekliyorsunuz. Ücretli olarak platforma üye olan kullanıcıların bu makaleleri görüntülemesiyle doğrudan gelir elde ediyorsunuz. Medium’da herhangi reklam bulunmamaktadır.

4. TUMBLR

Öneri: 8/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Son dönemin en popüler mikroblog servisleri arasında yer alan Tumblr’da bir blog açarak da para kazanabilirsiniz. Tumblr’da içerikler genellikle görseller ve videolar üzerinden ilerliyor ve takipçi sistemiyle kısa sürede büyüme elde edebiliyorsunuz. Tumblr’da kendi blogunuza özgürce reklam ekleyebilirsiniz.

5. WIX

Öneri: 7/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Son dönemde uyguladığı agresif reklam politikası ile en çok kullanılan blog servisleri arasında yer alan Wix’de de kendi blogunuzu kurabilirsiniz. Platformda bloglarınıza binlerce farklı tasarımdan birini seçebilir ve Wix’in kendi uygulama marketinden eklentiler yükleyebilirsiniz.

Wix blogunuzdan para kazanabilmek için Adsense dışında bir alternatifiniz bulunmuyor.

6. WEEBLY

Öneri: 5/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Weebly.com uzantılı bir blog alabildiğiniz bu serviste Türkçe dil desteği bulunuyor. Ücretsiz olarak basit tasarımı ve standart eklentileri alabiliyorsunuz. Weebly’nin daha profesyonel sürümleri için minimum aylık 5 dolarlık ödeme yapmanız gerekiyor.

7. PENZU

Öneri: 6/10
Türkçe Dil Desteği: Var

2 milyona yakın blogcunun bulunduğu Penzu’da harika bir dergi tarzında blog açabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak servisin IOS ve Android uygulamaları da gayet şık.

8. BLOGCU

Öneri: 6/10
Türkçe Dil Desteği: Var

Türkiye’de ücretsiz blog denildiği zaman sektörün öncülerinden olan Blogcu, günümüzde ise bloglara yerleştirdiği sayısız reklam nedeniyle artık popülaritesini yitirdi. Servisten açtığınız bloglara reklam ekleyebiliyorsunuz ancak ana platformun kendi reklamları nedeniyle para kazanma olasılığınız düşük.

9. GHOST

Öneri: 5/10
Türkçe Dil Desteği: Yok

14 günlük ücretsiz deneme fırsatı veren Ghost’un bu rehberde yer almasının en büyük nedeni özellikle desteği ve SEO açısından avantajıdır. Biraz daha teknik bilgiye sahipseniz Ghost sizin için iyi bir tercih olabilir.

10. YOLA

Öneri: 5/10
Türkçe Dil Desteği: Yok

Birçok dili desteklemesine rağmen Türkçe dil desteği bulunmayan YOLA da sizin için iyi bir tercih olabilir. İlk sürüm ücretsiz olarak veriliyor ancak daha profesyonel paketler için ödeme yapmanız gerekecek. Bu nedenle önerilerimiz arasında yine düşük puanla yer almaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • Zeki YILMAZ
    1 sene önce

    Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler

    yorum beğen