arama

Kolaylıkla Bulunabilen Part Time İş Fikirleri

part time iş fikirleri

Kolaylıkla part time olarak çalışmak ister misiniz? Yeni İş Fikirleri platformu olarak sizler için Türkiye’de en kolay bulunabilen part time iş fikirlerini inceledik.

Halihazırda bir iş fikrine sahipseniz ve düzenli olarak para kazanıyorsanız; muhtemelen gelirinizi artırmak için part time iş, evden part time iş fikirlerine yönelik bir araştırma yapıyorsunuz.

Akşamları boş vakitlerinizde veya hafta sonlarında yapmak üzere iş fikirleri ile ilgileniyorsanız; daha yüksek potansiyel içeren 21 part time iş fikrini sizler için inceledik. Size daha uygun iş fikrini seçerek, olası gelirinizi artırabilirsiniz.

1. TAKSİCİLİK

Özellikle büyük şehirlerde en hızlı bulunabilecek part time iş fikirlerinden biri taksicilik yapmaktır. Ehliyete sahipseniz, birkaç taksi durağını arayarak bile rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Taksiciler genellikle günlük 1500-2000 liraya yakın para kazanabilmektedir. Elbette bu rakam çalışma saatleri ile doğru orantılıdır.

2. PAZAR YERİ SATICISI

Her lokasyonda pazar bulabilmek mümkün. Genellikle haftalık olarak açılan pazar yerlerinde insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri satmaya odaklanabilirsiniz. Hızlı nakit dönüşümü sağlayan yarı zamanlı bir iş fikri olarak, ülkemizde insanlar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bazı pazar yerlerinde stant açmak için ek ücret ödemeniz gerektiğini belirtmek gerekir. Eğer yeni stant yeri kiralamakta sorun yaşıyorsanız, mevcut bir stant sahibinin alanında; küçük bir yer kiralayabileceğinizi de unutmayın.

3. EV – OFİS TEMİZLİĞİ

İnsanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri ev ve ofis temizliğidir. Ek gelir elde etmek için kullanılabilecek bu yöntemde, boş vakitlerinizi kolaylıkla paraya dönüştürebilirsiniz. Sosyal medya platformlarında bu ilanları bırakabileceğiniz çok sayıda sayfa var. Ayrıca birkaç sitenin giriş noktasına ilan bırakabileceğinizi de unutmayın.

4. ANKET DOLDURMA ve VİDEO İZLEME

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında part time olarak kullanılabilecek iki iş fikri anket doldurma ve video izlemedir. Bir bilgisayara sahipseniz ve internet bağlantınız varsa; birkaç faturanızı ödemek için iş fikri olarak değerlendirebilirsiniz.

Ülkemizde çok fazla anket doldurma ve video izleme sitesi olmasa bile, yurt dışında da yayın yapan siteleri kullanarak gelirinizi artırabilirsiniz. Ek bilgiler için Anket Doldurarak Para Kazanmak ve Video İzleyerek Para Kazanmak rehberlerine göz atmanızı öneririz.

5. FİTNESS EĞİTMENİ

Fitness konusunda başka insanlara eğitim verebilecek seviyede bulunuyorsanız, bir grup oluşturmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Son yıllarda dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de sağlık endişeleri artmıştır. Bu nedenle tüm spor iş fikirlerinde iş hacminde ciddi düzeyde artış yaşanmaktadır.

6. BİLGİSAYAR TAMİRİ

Bilgisayarları tamir etmek konusunda yeteneğiniz varsa veya bu konuda kendinizi geliştirebilirseniz; part time olarak boş vakitlerinizde para kazanabileceğiniz potansiyeli yüksek bir iş fikridir.

Laptop ve bilgisayarlar konusundaki tamir hizmetlerinde genellikle el emeği oranı yüksektir. Böylelikle tamir hizmetini verirken önemli düzeyde kar elde edebilirsiniz.

7. MAKALE YAZMAK

İnternet hizmetlerindeki artışa paralel olarak, web sitelerinin çeşitli makalelere ihtiyacı gittikçe artmaktadır. Web sitelerine yönelik makale hizmeti vererek boş vakitlerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak kolaydır. Ülkemizde de pek çok kişi, makale yazarak aylık 3-4 bin liradan fazla ek gelir elde etmektedir. Bu konudaki ek bilgileri Makale Yazarak Para Kazanmak rehberinden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

8. ÖZEL ÖĞRETMEN

Özellikle çocuklara yönelik özel öğretmenlik eğitimi verebilirsiniz. Belirli bir veya birkaç konuda yeteneğe sahipseniz; bunu part time olarak istediğiniz zaman paraya dönüştürebilirsiniz.

Dünya genelinde özel öğretmenlik hizmetleri en çok müzik eğitimi, dil eğitimi ve matematik eğitimi konusunda talep görmektedir. Yine de çeşitli dallarda da öğrenci bulabilmek mümkün.

9. BEBEK BAKIMI

Özellikle büyük sitelerde yaşayan insanlar için değerli ek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Lokasyonunuzdaki sitelerin girişlerine ilan bırakarak iş arayışında bulunabilirsiniz.

10. SANAL ASİSTAN

İnsanlar, e-postalara yanıt vermekten takvimleri düzenlemeye kadar çeşitli işlevler için sanal asistanlardan hizmet alırlar. Bu hizmetleri kendi evinizden verebilirsiniz. Gelirinizi artırmak için aynı anda onlarca kişiye hizmet verebileceğinizi unutmayın.

11. BLOGGER

Gerçekten bilgili olduğunuz bir konu hakkında bir blog başlatabilirsiniz. Reklam, sponsorlu yayınlar, satış ortağı bağlantıları aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Blogger yaparak gelir elde etmek için kullanıcıların yoğun olarak araştırdığı konularda yazılar hazırlamanız tavsiye edilir.

12. FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğrafçılık konusunda bilgili biriyseniz ve doğru ekipmana sahipseniz, hafta sonları veya boş vakitlerinizde; insanlara fotoğrafçılık hizmeti verebilirsiniz. Özellikle dış çekim fotoğrafçılığı ile ciddi gelir elde etme imkanınız bulunuyor.

13. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİSİ

Özellikle bunun için personel istihdam edemeyecek küçük işletmeler için sosyal medya yöneticiliği yapabilirsiniz.

14. YOGA EĞİTMENİ

Evinizde insanlara yoga eğitimi verebilirsiniz. Türkiye’de son dönemde Yoga’ya yönelik eğilimin yükselişte olduğunu söylemekte yarar var.

15. TUR REHBERİ

Turistlerin popüler olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, tur gruplarına liderlik edebilirsiniz. Ülkemizde bu konuda ciddi potansiyel bulunmakla beraber, yabancı dil bilenler için eşsiz bir part time iş fikri olarak dikkat çekmektedir.

16. WEB TASARIM

Birçok şirket veya bireyler, yüksek kaliteli web sitelerini tasarlamak veya oluşturmak için serbest çalışanlara ve Web profesyonellerine ihtiyaç duyuyor. Yeteneğe sahipseniz web tasarımcılığı yaparak önemli düzeyde gelir elde edebilirsiniz.

17. e-KİTAP YAZMAK

Amazon Kindle ve Google Kitaplar servislerinin ilgi çekmesiyle birlikte e-kitaplara olan yönelim ciddi düzeyde artmıştır. İnsanların keyifle okuyabileceği bir hikaye veya takıldıkları bir noktaya ilişkin ipuçlarının ve yönlendirmelerinin olduğu bir e-kitabı kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Sosyal medya pazarlama yöntemleri ile günlük yüzlerce e-kitap satışı yapabilmek mümkün.

18. MİDYE SATIŞI

Kolaylıkla başlayabileceğiniz potansiyeli yüksek part time iş fikirlerinden biri de midye satışı yapmaktır. Toptan midye satan herhangi bir işletmeden hem midye hem de tezgahı satın alabilir ve boş vakitlerinizde satış yapabilirsiniz.

Ortalama bir lokasyonda günlük 500-600 midye satışı yapmanız çok olası. 10-20 liraya satılan midyelerin çoğunun toptan satış fiyatı 2-3 lira civarında.

19. CEP TELEFONU TAMİRİ

İnternette online kurs hizmetlerinin artmasıyla birlikte 10-20 saatlik bir telefon tamiri kursuyla kolaylıkla cep telefonu tamiri yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz. İlk etapta tamamen bozuk 5-10 telefonu satın alarak denemeler yapın ve ardından bu potansiyeli yüksek yarı zamanlı iş fikrine başlayın.

20. REKLAM YAZARI

İlgi çekici reklamlar yazabileceğinize inanıyorsanız; reklam ajanslarının web sitelerinden iletişime geçerek; proje bazlı olarak çalışabileceğinizi belirtin. En güzel fikirlerinizden birkaçını da sunarak iş alma ihtimalinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

21. YOUTUBERLİK

Dünya genelinde yüzbinlerce kişinin başarılı olarak yürüttüğü part time iş fikirlerinden biri de Youtuberliktir. İnsanların izlemekten keyif alabileceği videolar hazırlayarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

 • Ömer Çelik
  4 yıl önce

  Bilgisayardan anlayan ve sosyal medya sektöründe bilgili olan arkadaşlar çoğu işletmenin sosyal medyasını yöneterek para kazanabilirler.

  37
  yorum beğen
 • Hasan
  4 yıl önce

  Güzel bir konu değerlendirmek lazım

  33
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Öğrenciyken en düzenli yaptığım iş makale yazmaktı. Part time yapılabilecek iyi işlerden. Düzenli yapıldığında güzel harçlık çıkıyordu. Yalnız yazarken hız kazanmış olmak oldukça önemli

  34
  yorum beğen
 • meltem
  4 yıl önce

  evde ek iş aramaktayım.

  33
  yorum beğen
 • Mine yalım
  4 yıl önce

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bu işe cok ihtiyacim var ankara keciorende ikamet etmekteyim dönüş yaparsanız sevinirim

  32
  yorum beğen
 • Filiz
  4 yıl önce

  Sakaryada yaşıyorum 6 çocuğum var bu işe çok ihtiyacım var ve 5 kişilik grubum var bana geri dönüş yaparsanız sevinirim

  37
  yorum beğen
 • Gunes
  4 yıl önce

  İzmir Karşıyaka’da ikamet ediyorum 7 arkadaşız çok acil evden çalışacağımız paketleme isi ve benzeri işleri evde yaparak kazanmak istiyoruz

  35
  yorum beğen
 • BURCU SAĞLAM
  4 yıl önce

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum bu işe çok ihtiyacım var Istanbul avrupa yakasi sultangazide ikamet ediyorum

  34
  yorum beğen
 • Gülşen yildirim
  4 yıl önce

  Avcilarda oturuyorum paketleme işi arıyorum 2 kişiyiz para talep etmeyen gerçek işverenlerin dönüşü bekliyorum daha önce yapmıştım bu işleri

  32
  yorum beğen
 • Dilara Cihan
  4 yıl önce

  Kına ve doğum urunlerinde deneyimimiz var. Elimiz yatkındır. 4 kişiyiz. Istanbul avrupa yakasında ikamet ediyoruz. Evde paketleme isine ihtiyacamiz var. Ilginiz icin teşekkür ederiz.

  33
  yorum beğen
 • Ebru
  4 yıl önce

  İstanbul Kurtköye evlere ek iş arıyorum

  35
  yorum beğen
 • Leyla açık
  4 yıl önce

  Bagcilar gunesli de oturuyorum paketle elim yatkindir yapabilirim acil donusyaparmisiniz sevinirim ihtiyacim var

  33
  yorum beğen
 • fatmaakdağ
  3 yıl önce

  acil paketleme ve ya montaj işi yapak istiyorum. yerim sultangazi de.

  29
  yorum beğen
 • Mustafa
  3 yıl önce

  bilgisayar tamiri ve apple telefon tamiri ve özel öğretmeklik , yaşama koçluğu yapabilirim. evde çalışanlar için yemek hazırlığı ve temizliğide yapabilirim. bilgi almak için iletime geçebilirsiniz.

  29
  yorum beğen