arama

Evde Takı – Aksesuar Yaparak Para Kazanmak

takı aksesuar
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Yeni İş Fikirleri
 • 1 Star
  Loading...

Evde ek iş fikirlerine göz atanlar için önemli ölçüde para kazandırma potansiyeli sağlayabilecek bir ek iş fikri bulunuyor. Kolaylıkla başlayabileceğiniz evde takı – aksesuar yapımı aracılığıyla kendi gelirinizi büyük ölçüde kendiniz belirleyebilir ve daha efektif çalışarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Temel şartlar altında gelir sınırı olmayan bir iş fikridir. Sadece evde takı ve aksesuar yapımı ile satışa başlamış ve günümüzde ciddi işletmeler kurmuş çok sayıda girişimci bulunuyor. Genellikl ev hanımları tarafından tercih edilen iş fikrine; çok düşük sermaye bedelleri ile de başlamak mümkün.

Evde ek iş yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Birkaç iş fikrini denedikten sonra muhtemelen hiç para kazanamadınız ya da iş bulamadınız. O halde sizlere doğrudan para kazandıracak harika bir evde ek iş fikrini sunacağız. Bu iş fikrini birkaç kişi ile de yaparak gelir potansiyelinizi artırabilirsiniz. İşi yapmak için heves, biraz el becerisi ve girişimci ruhtan başka bir şeye ihtiyacınız yok. Temel olarak işe başlamak için birkaç yüz liralık sermaye bile yeterli olacak.

NASIL BAŞLANILIR?

takı

Öncelikli olarak evde takı ve aksesuar yapımına başlamak için malzemelere ihtiyacınız olacak. Genel olarak bir listesi maalesef yok. Liste, tam olarak hangi ürünleri üretmek istediğiniz ile büyük değişiklik gösterecektir. Bu nedenle öncelikli olarak ne üretmek istediğinize karar verin.

Karar sürecinde size en çok yardımcı olacak platformlar ise; halihazırda takı ve aksesuar satışı yapılan internet siteleri olacak. Hepsiburada, Trendyol, N11 ve benzeri platformlara göz atarak; en çok satılan takı ve aksesuar ürünlerine göz atın. İlk olarak basit olan ve yapımı daha az maliyetli ürünlerden birkaç tanesini seçin. Elbette bazı ürünleri evde üretmek zor olabilir; bu ayrıma da iyi bir şekilde dikkat edin.

Ürünleri seçtikten sonra; eğer takı – aksesuar yapımından anlıyorsanız muhtemelen neye ihtiyacınız olacağını biliyorsunuz. Eğer bilmiyorsanız; Youtube’de ilgili ürünü aratın ve büyük ihtimalle aynısı veya benzeri için “Nasıl Yapılır” videolarına rastlayacaksınız. Videolardan yardım alarak; birkaç deneme ile istediğiniz ürünü ortaya çıkartabilirsiniz.  İşin en basit aşaması; ürünleri hazırlamaktır. Asıl önemli nokta ise para kazanmak…

NASIL PARA KAZANILIR? SATIŞ YAPMAK

Evde takı ve aksesuar ürünlerini yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Birkaç günlük çaba sonrasında; her gün onlarca ürünü hazırlayabilecek kapasiteye ulaşacaksınız. Önemli olan ürünleri satabilmektir. Bu aşamada sizin en büyük yardımcınız ise Instagram ve Letgo olacak. Ayrıca çevrenizdeki Bijuteri mağazalarına da satış yapabilirsiniz.

INSTAGRAM’DAN SATMAK

Takı ve aksesuar ürünlerinin kolaylıkla en çok satıldığı platform şüphesiz Instagram’dır. Hemen bir Instagram hesabı açarak, kendi butiğinizi açabilirsiniz. Bu aşama hakkında çok ayrıntılı bir rehberimize; Instagram’da Butik Açmak ve Satış Yapmak bağlantısından ulaşabilirsiniz. Söz konusu rehberde aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıtlar sağladık.

LETGO’DAN SATMAK

Son dönemde ülkemizde en çok satış fırsatı sağlayan bir platform ise Letgo’dur. Platformu kullanmak çok basit ve ücretsizdir. Hemen ürünlerinizin fotoğrafını çekin ve fiyatını belirtin. Ardından yayına alınmasını bekleyin. Unutmamanız gereken en önemli nokta ise, Letgo’da sıralama sisteminin “Yeni Gelenler” üzerine kurulu olduğu. Yani her sabah ürünü yeniden satışa sunmak mantıklı bir fikir olabilir. Letgo çok aktiftir ve özellikle büyük şehirlerde olanlar için ciddi satış fırsatları sağlamaktadır.

BİJUTERİ MAĞAZALARINA SATMAK

Ülkemizde takı ve aksesuarların en çok satıldığı işletmeler elbette bijuteri mağazalarıdır. Ürünlerinizden birkaç tanesini bu mağazalara götürerek satış için şansınızı deneyebilirsiniz. Genellikle işletmeler ürünleri kendileri satın almaz. Vitrine yerleştirirler ve satıldıkça kendi komisyonlarını aldıktan sonra size ödeme yaparlar. Böylelikle herhangi bir risk almadıkları için olumlu bir yaklaşım sergilerler. Şansınızı mutlaka tüm bijuteri mağazalarında denemenizi öneririz.

 • Berivan
  2 hafta önce

  Geri dönüş yaparsanız sevinirim

  0
  yorum beğen
 • Gülçin
  2 hafta önce

  Merhaba sakarya da yaşıyorum işsizim küçük bir kızım olduğu çalışamıyorum. Evde her türlü paketleme işi yapabilirim. Eşim de işsiz olduğu için ev ekonomimiz için bu işe ihtiyacımız var. geri dönüş yaparsanız sevinirim..

  0
  yorum beğen
 • Zeynep
  3 hafta önce

  Öğrenciyim hem aileme katkıda bulunmak hemde kendi harçlığımı çıkarmak için bu işe ihtiyacım var. Elimden gelenin fazlasını yaparım.

  0
  yorum beğen
 • Pınar
  3 hafta önce

  Evde paket işi arıyorum nasıl başvuru yapıyoruz

  0
  yorum beğen
 • Gamze
  1 ay önce

  Bende vida paketleme işi almak istiyorum nerden alabilirim

  0
  yorum beğen
 • Semra
  1 ay önce

  Bana yardımcı olurmusunuz

  0
  yorum beğen
 • Semra
  1 ay önce

  Bana çok lazım bu is

  0
  yorum beğen
 • Semra
  1 ay önce

  Is yapmak istiyom önceden bu işi yaptim

  0
  yorum beğen
 • Kubra
  1 ay önce

  Evde paketleme işine ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

  1
  yorum beğen
 • tuğba
  1 ay önce

  sizin nasi ulaşa biliriz iş iyktiaim var

  1
  yorum beğen
 • Azize Ercan
  1 ay önce

  Evden çalışmak istiyorum

  0
  yorum beğen
 • fatih
  2 ay önce

  nasıl başvuru yapabiliriz acaba ?

  0
  yorum beğen
 • Hasret Babayigit
  2 ay önce

  Hasret babayigit evde paket isi istiyorum ise cok ihtiyacim var

  0
  yorum beğen
 • Diclee
  2 ay önce

  Bu işe çok ihtiyaçim var bana yardımcı olurmuszun

  1
  yorum beğen
 • Melahat
  3 ay önce

  Ev de iş almak istiyorum

  1
  yorum beğen