Su Bayiliği Veren 14 Firma ve Şartları

su bayiliği

Türkiye su zengini ülkeler arasında olmasına rağmen içme suyu için şişelenmiş su ürünlerini yoğun bir şekilde tercih etmektedir. Bu nedenle ülkemizde su satışı yapan birçok firma bulunuyor. Su firmaları bayilik vererek ülkenin her noktasındaki tüketicilere ulaşmayı planlıyor. Ülkemizde su bayiliği veren birçok firma bulunuyorken her firmanın bayilik şartları birbirinden farklıdır.

Eğer düşük sermaye bedelleri ile doğrudan her yıl büyüme kaydeden bir perakende sektöründe iş kurmayı planlıyorsanız su bayiliği veren firmalardan birinden bayilik alabilirsiniz. Su bayileri birçok iş fikrine göre çok daha düşük bayilik bedelleri ile alınabilmekte olup; franchise kurulumu da yine birçok işletme türüne göre çok daha kolaydır.

Neden Su Bayiliği?

Ülkemizdeki çok az il ve ilçede musluk suları içilebilir seviyede bulunuyor. Ayrıca dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de insanların sağlık endişeleri gün geçtikçe artmaktadır. Su sektörü gün geçtikçe büyüme kaydetmekte olup, zorunlu ihtiyaçlar arasında yer almaktadır.

Ne Kadar Sermaye Lazım?

Su bayiliği birçok perakende sektöründeki iş fikrine göre çok daha düşük sermaye bedelleri ile kurulabilmektedir. Üstelik bazı su firmalarının bayiliği tamamen ücretsizdir. Siz bir dükkan bulursunuz ve 10-15 bin lira ücret karşılığında dükkanı dizayn edersiniz. Ardından bir bayiliğe başvurursunuz. Daha bilindik bir marka için ise 50-60 bin liralık bayilik bedelini ödemeniz gerekecek.

Karlı mı?

Su sektöründe kar marjları genel olarak yüksek değildir. Yüksek ciroları elde etmenin mümkün olduğu sektörde faaliyet gösteren firmalar sürümden kazanç sağlamaya odaklanmaktadır. Genel olarak kar marjı yüzde 13-14 seviyesinde bulunuyor.

Araç Gerekli Mi?

Su bayilerinde genellikle araçlar yerine motorlu kuryeler bulunur. Motorlar daha efektif bir servisin önünü açmaktadır. Müşterilere daha hızlı su servisi için en az 2 motorlu personele ihtiyacınız olacak.

Pazarlama Nasıl Yapılmalı?

Türkiye'de su bayileri genel olarak belirli bir lokasyonda faaliyet gösterir. İşletmenizi kurduktan sonra yapacağınız en iyi pazarlama; ilgili lokasyondaki tüm konut ve iş yerlerine bir broşür göndermeniz olacak. İlk siparişleri için bir indirim de uygulayabilirsiniz. Böylelikle insanlar ürünlerinizi denemek isteyecektir. Ayrıca yerel düzeydeki tv, gazete ve radyolara da -eve su servisi- başlığı ile ilanlar verebilirsiniz.

Türkiye’de su bayiliği veren 14 firma ve bu firmalara ilişkin bilgiler;

su bayilik

1. DAMLA SU

Türkiye’nin en çok tercih edilen su markaları arasında yer alan Damla Su’nun ülkenin her noktasında aktif olarak bayilikleri bulunuyor. Ancak bazı noktalarda yeni bayilik taleplerine de olumlu yanıtlar sağlanıyor. Damla Su, su bayiliği veren firmalar arasında şartları en ağır olan firmalar arasında yer almaktadır.

2. ERİKLİ SU

Son 5 yıldaki reklam politikası ile sektörün en çok tercih edilen markaları arasında yer almayı başaran Erikli Su, sağlıklı su ürünlerini tüketicilere en hızlı şekilde ulaştırabilmek amacıyla bölge ve ilçe bayilikleri vermektedir.

Ortalama olarak bir Erikli Su bayiliği açabilmek için 200 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor.

3. ULUPINAR SU

Su bayiliği veren firmalar arasında yer alan Ulupınar Su, İstanbul Çatalca merkezli olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Geniş bir servis ağı bulunan firma, sektörde tanınmış ve lojistik altyapısı bulunan yatırımcılara su bayiliği vermektedir.

4. TEKİR SU

Niğde merkezli su firmaları arasında yer alan Tekir Su özellikle İç Anadolu’da en çok tercih edilen su markaları arasında yer almaktadır. Özellikle Batı, Doğu Anadolu ve Karadeniz’de bayilerini artırmak isteyen firma günümüzde Türkiye’nin 23 şehrinde yer almaktadır.

5. ABANT SU

Bolu’daki meşhur Abant suyu ülkedeki tüketiciler ile buluşturan Abant Su bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Ortalama 50 bin liralık yatırım sermayesi ile firmanın su bayiliği alınabiliyor. Abant Su, franchise vermek istediği yatırımcı ve girişimcilerin sektör deneyimine sahip olmasını talep etmektedir.

6. BİLLUR SU

Tüm sağlık koşullarına en çok dikkat eden su firmaları arasında yer alan Billur Su, yüzde 100 yerli üretim sloganı ile tüketicilerine sağlıklı damacana su ürünlerini sağlamaktadır. Firma aynı zamanda bayilik vermekte ve bu konuda şartlarını büyük ölçüde esnetmiştir.

7. FLORİST SU

Dünyaca ünlü Kayışdağı suyunu tüketiciler ile buluşturan su firması Florist Su, bayilik ağını genişletmek ve su lezzetini İstanbul dışına da çıkarmak üzere su bayiliği vermektedir.

8. SAKA SU

Piyasada en çok satılan tüm su ürünlerini bünyesinde barındıran ve halihazırda 7 bölgede aktif bayilikleri bulunan Saka Su, lokal bazda su bayilikleri sağlamaktadır. Dükkân, araç, telefon, bilgisayar ve dağıtım ekibi konusundaki ihtiyaçları başarıyla tamamlayabilen yatırımcılara bayilik veren firmanın bayilik bedeli 100 bin lira civarında bulunuyor.

9. MECİDİYE SU

Türkiye genelinde bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Bayilik bedeli talep etmeyen firma bu konuda eşsiz profesyonel destek de sağlamaktadır. Firma bayilik sayısını hızla artırmak amacıyla kar marjlarını da bayiler için yüksek tutmaktadır.

10. SEĞMENLER SU

30 yılı aşkındır su sektöründe bulunan ve Anadolu’da yoğun olarak tercih edilen su markalarından Seğmenler Su, özellikle ülkenin batısından gelen bayilik taleplerine olumlu yanıt sağlamaktadır. Doğal mineralli su ürünleri ile çok sevilen markadan bayilik alabilmek için firma ile iletişime geçmeniz yeterli.

11. SELEN SU

Su bayiliği veren yeni su markaları arasında yer alıyor. Henüz bayilik koşulları tam olarak belirlenmemiştir. Alternatif olarak değerlendirilebilir.

12. ATLANTİS SU

Kayseri merkezli su şirketlerinden biridir. Damacana, 12 ve 20 litrelik ürünleri bulunan şirketin su bayilik sistemi de aktiftir. Firmaya ulaşarak Türkiye’nin her noktası için bayilik avantajları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

13. ELMACIK SU

Atatürk Orman Çiftliği’nden gelen su lezzetini konutlara ve işletmelere sağlayan Elmacık Su, yüzde 100 doğal su ürünlerine yönelik bayilik vermektedir. Firma bayileri için yüksek kar marjları sağlarken, bayilik bedeli talep etmeyen firmalar arasında yer alıyor.

14. KARDELEN SU

Sakarya’da 6.500 m² kapalı, 25.000 m² açık alan üzerine kurulmuş modern bir tesise sahip olan Kardelen Su, doğal su ürünlerini tüketicilere ulaştırabilmek amacıyla her bölgede bayilik veriyor. Firma ile iletişime geçerek ortalama 50 bin lira civarındaki yatırım bedeli ile bayilik alınabilmektedir.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Onurcan
  1 sene önce

  Dükkanım aracım mevcuttur yapacağım bölgeye hakimim bayilik vermenizi rıca ediyorum

  yorum beğen
 • Basri
  1 sene önce

  Bayilik başvurusu.

  yorum beğen
 • Onur
  11 ay önce

  Bayilik almak istiyorum büyük çekmecede alt yapım var şartlar nasil

  yorum beğen
 • Erhan
  7 ay önce

  Bayilik istiyorum

  yorum beğen
 • Rıdvan inal
  7 ay önce

  Bayilik istiyorum

  yorum beğen
 • Rıdvan inal
  7 ay önce

  Bayilik istiyorum Bitlis Tatvan da rahatlıkla satabileceğimiz e inanıyoruz

  yorum beğen
 • Gökhan
  6 ay önce

  bayilik görurmesi detayli bilgi talep ediyoruz

  yorum beğen
 • Ali yıldız
  5 ay önce

  Bayilik almak istiyorum

  yorum beğen
 • NECİP PARLAKCI
  5 ay önce

  MERHABA TRAKYA BAYİLİK VE DİSPİRETÖRLÜK İÇİN GÖRÜŞMEK İSTİYORUM

  yorum beğen
 • Volkan Doğan
  4 ay önce

  Şu bayiliği düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  yorum beğen
 • Sinem postaci
  4 ay önce

  Su bayligi almak istiyorum ordu merkez hakimiyetimiz var bilgi verirseniz sevinirim

  yorum beğen