Penti Bayilik Şartları ve Ücretleri

Penti (1)

Kökleri 1950 yılına kadar dayanan Türkiye’nin iç giyim markası Penti, günümüzde Türkiye’nin 60’tan fazla şehrinde yüzlerce mağazaya sahiptir. Bayilik süreci de yakından takip edilen Penti markasına ilişkin bayilik koşulları ve ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiler…

1950 yılından itibaren Türkiye’de iç giyim sektörünün en çok bilinen markaları arasında yer alan Penti, günümüzde hem iç giyim hem plaj ve ev giyim kategorisinde binlerce farklı ürüne sahiptir. Türkiye’nin 61 ilinde 300 mağazası bulunan Penti, yurt dışında ise 29 ülkede 106 mağazaya sahiptir.

PENTİ BAYİLİK

penti

Yatırımcılar tarafından merak edilen markalar arasında yer alan Penti, franchise vermektedir. Firmanın sahip olduğu 70 yıllık deneyime ve profesyonel iş geliştirme sürecine dahil olma fırsatı için Penti’den bayilik alabilirsiniz. Firma, sektör deneyimine sahip ve yeterli maddi koşullara sahip olan yatırımcılara bayilik sağlıyor.

Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında bayilik almanın mümkün olduğu markanın bir bayiliği için ortalama 400 bin liralık sermayeye ihtiyacınız bulunuyor. Penti, bayilik ücreti konusunda farklı lokasyonlar ve projeler için farklı bir ücretlendirme politikasına sahip. Ancak, markanın çatısı altında hizmet vermeye başlamak için 400 bin liralık yatırım sermayesine sahip olmanız çoğu zaman yeterli olmaktadır.

MUTLAKA İNCELEYİN: İç Giyim Mağazası Açmak

Penti, genellikle AVM’lerdeki giriş katlarındaki mağazalara bayilik vermeye sıcak bakıyor. Ancak, şehrin ya da bölgenin aktif işlek noktalarındaki 120 metrekarelik satış alanına sahip mağazalar için de bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bölge koruması desteği nedeniyle mevcut bir Penti mağazasına yakın olmanıza da izin verilmiyor.

Penti’den bayilik almak için sahip olmanız gereken bir diğer önemli unsur ise vizyon sahibi olmaktır. Giyim sektöründe deneyime sahip olmanız ve daha önce yaptığınız işlerde başarıya ulaşmış olmanız kesinlikle sizi bir adım öne çıkartacaktır. Ek olarak, tüm mesainizi Penti Franchise mağazası için harcayacak olmanız; öncelikli olarak göz önüne alınan konular arasında yer alıyor.

PROFESYONEL DESTEK VERİLİYOR

Bir Penti bayiliği alarak firmanın sağladığı tüm desteklerden faydalanma fırsatı elde ediyorsunuz. Başvuru süreci ile başlayan destekler, işin tüm aşamalarında franchise sahiplerine önemli kazanımlar sağlıyor.

Penti mağazasının ilk projesinin hazırlanması ve yerel düzeyde pazar araştırmaları ile birlikte ilk aşamalar gerçekleştiriliyor. Daha sonra mağazanın anahtar teslim kurulması ve personel seçimleri konusunda destek veriliyor. Ek olarak ortak reklam, danışmanlık ve kurumsal düzeydeki marka çalışmalarına destek olunması için de Penti’nin profesyonellerinin katkısı büyük ölçüde veriliyor.

Penti mağazalarında bulunan ürün gamları ise:

 • Plaj giyim ürünleri: Mayo, bikini, şapka, çanta, havlu, terlik, ayakkabı, güneş gözlüğü
 • İç giyim ürünleri: Jartiyer, atlet, korse, sütyen, külot
 • Ev giyim ürünleri: Pijama, gecelik, sabahlık
 • Tüm çorap ürünleri
 • Çeşitli aksesuarlar

PENTİ BAYİLİK BAŞVURU ve İLETİŞİM

Türkiye’nin en büyük iç giyim ve çorap markalarından Penti’nin bayiliğini almak için doğrudan bir proje hazırlamanız ve Penti ile iletişime geçmeniz önerilir. Öncelikli olarak bir mağaza seçimi ve işin geliştirilmesi için projeler hazırlayarak, Penti’nin Türkiye ofisine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bayilik süreci için ek bilgilere ihtiyacınız varsa da diğer iletişim adresleri ile bilgi alabilirsiniz.

Adres : Basın Ekspres Yolu, Kavak Sokak No:3 Eresinler SER Plaza, A-B BLOK KAT 4-5, 34197 Yenibosna – İstanbul
Tel : 0 (212) 987 41 00
Faks : 0 (212) 474 20 49

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Filiz sevgilice
  10 ay önce

  Ben penti bayiligi acmak istiyorum bartin ilinde esim ikimizde ticaretle ugrasiyor ve taninmisbir firmayiz esimin insaat malzemeleri depolari var ve ekstre olarak beton santralleri kurulmakta kendim üniversite isletme mezunuyum yillardirda muhasebe isi yaptim bahcesehir kolejinde finans sorumlusuydum simdi kendi isimi kurmak istiyorum cevrem cok genis oldugundan bu isi yapmak isgiyorum yardimci olmanizi temmenni ediyorum iyicalismalat dilerim

  yorum beğen
 • Hulya cil
  8 ay önce

  Bayilik şartları nedir acaba ?

  yorum beğen
 • SEMİH AŞIKOĞLU
  5 ay önce

  merhabalar ben erzurum ilinde ikamet etmekteyim turizm otelcilikmezunuyum aynı zamanda ticaretin birçok kolunda hizmet vermekteyim (otomotiv,hayvancılık tarım,turizm ) doğu anadoluda bu işi yapmak istiyorum erzurumdaki bayilerin aksine en yoğun caddesi cumhuriyet caddesinde uygun olacağını düşünüyorum ilgilenirseniz memnun kalırım

  yorum beğen