arama

Koçtaş Fix Bayilik Veriyor Mu?

koçtaş

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden Koç’un ev ürünleri mağazası Koçtaş, yakın tarihte mahalle aralarına da Koçtaş Fix adı altında yeni küçük mağazalar kurmaya başladı. Girişimcilerin yoğun ilgisini çeken Koçtaş Fix mağazalarının bayilik süreci hakkında ayrıntılar belli oldu.

Koçtaş’ın Fix adı altında Türkiye’nin her noktasında kurmaya başladığı Fix mağazasının ne yazık ki bayilik operasyonu bulunmuyor. Koç Holding bünyesi altında hizmet sağlayan Koçtaş, tüm Fix mağazalarını kendi atadığı personeller aracılığıyla kuruyor ve yönetimini de genel merkez üzerinden gerçekleştiriyor.

Koçtaş’ın franchise sistemi için alabileceğiniz tek destek, boş bir mağazanızı Koçtaş Fix için kiralayabilmektir. Bunun için boş mağazanızın aşağıdaki özellikleri karşılıyor olması gerekiyor:

 • Min. 250 ile max. 500 m2 arası mağaza
 • Mağaza ön cephesinin minimum 10 mt ve üzeri olması
 • Ana cadde, kesişen ara cadde ve tercihen düz giriş
 • Müşteri ve sevkiyat aracına uygun park yeri
 • Tavan yüksekliğinin 2.70 ve üzeri
 • Dükkanın iskanının alınmış, kamu kurum ve kuruluşlardan bir sıkıntı olmaması

Eğer bu şartları taşıyan kiralık bir dükkana sahipseniz, 0 850 209 5050 numaralı telefondan başvuru yapabiliyorsunuz.

KOÇTAŞ FİX HAKKINDA

1955 yılından itibaren büyük inşaat projelerine yapı malzemeleri toptancısı olarak hizmet veren Koçtaş Ticaret A.Ş., perakende satışlarına 24 Mayıs 1996 tarihinde İzmir-Bornova’da açtığı ilk mağazasıyla başladı. Temmuz 1998de Antalya Topçular ve Aralık 1998’de İzmir Balçova’da açtığı mağazalarla perakende sektöründe faaliyet göstermeye devam etti.

Koçtaş, sektöründe lider olmak, dünyadaki yenilikleri know-how transferiyle elde etmek ve böylelikle uluslararası bir satınalma gücü yaratarak rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için, 2000 yılında ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük üç şirketinden biri olan, Kingfisher grubuna bağlı B&Q firması ile ortaklık anlaşması imzaladı. Şubat 2000’de başlayan ortaklıkla; şirketin %50 hissesi Koç Grubuna, %50 hissesi de B&Q’nun bağlı olduğu Kingfisher Grubuna verilirken ve şirketin resmi adı da Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş. oldu.

Kingfisher grubu Avrupa’daki 10 ülkede bini aşkın mağazayla dünya ev geliştirme sektöründeki en güçlü topluluklardandır. Kingfisher, İngiltere, Polonya ve Türkiye’de pazar lideriyken; Fransa ve İspanyada pazarın ikinci; Rusya ve Romanya’da ise pazarın üçüncü büyük oyuncusudur. Grup ayrıca İrlanda, Portekiz ve Almanya’da da faaliyet göstermektedir. Grubun B&Q dışındaki diğer markaları Castorama, Screwfix, Brico Dépot ve Koçtaş’tır. Grubun İngiltere ve İrlanda’da B&Q ve Screwfix markaları ile 785, Fransa’da ise Castorama ve Brico Dépot markası ile 221 mağazası bulunuyor.

Bugün Koçtaş, İzmir’den Diyarbakır’a, Trabzon’dan Mersine kadar Türkiye’nin 19 ilinde toplam 41 mağazasıyla, yerli ve ithal çok sayıda markanın ürünlerini uygun fiyat ve kolay ödeme avantajıyla müşterilerine sunuyor. Koçtaş mağazalarında dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar on binlerce ürün satılıyor.

 • süleyman yardım
  4 yıl önce

  kkkkk

  20
  yorum beğen
 • nihal kılıç
  3 yıl önce

  iyi günler koçtaş bayiniz olmak istiyorum .dükkan şartlarını okuduk ama ücret olarak talep edilen fiyat nedir.

  18
  yorum beğen
 • Ali
  9 ay önce

  Daha bayilik veriyormusunuz

  10
  yorum beğen
 • Ali
  9 ay önce

  Merhaba Koçtaş, Koçtaş fix olarak bayi veriyor mu elimde süper bir mağaza var, aynı zamanda yaşadım ilçede avrupalı vatandaşlarımız çok eminim ki sizin mağazalarda alış veriş yapmak ilk tercileri olur.

  10
  yorum beğen
 • Ali
  9 ay önce

  Merhaba Koçtaş, Koçtaş fix olarak daha bayilik veriyor mu….

  9
  yorum beğen
 • Tugrul kalkan
  6 ay önce

  Iyi gunler almanya bayiligi almak istiyorum mumkunm

  5
  yorum beğen