arama

Kış Aylarında Para Kazandıran İş Fikirleri

kış mevsimi

Kış mevsiminde bazı iş fikirleri daha fazla kazanç fırsatı sağlamaktadır. Özellikle insanların evde daha çok vakit geçirmeye başladığı bu dönemde birçok işletmenin iş hacimlerinde yükseliş yaşanmaktadır. Eğer kış aylarında başlamak için bir iş fikri arıyorsanız, kısa sürede size daha fazla avantaj sağlayabilecek birçok iş fikri ile ön plana çıkabilirsiniz.

Bazı ek iş fikirleri yüksek sermaye talep ederken, bazı iş fikirlerini neredeyse sermayesiz olarak kendi evinizden dahi başlatabilirsiniz.

1. SEYYAR KESTANE SATIŞI

Türkiye’de kış aylarında en çok sevilen lezzetlerin başında gelen kestane, yoğun yürüyüş yollarında en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Bir tezgah satın alarak, kestaneleri pişirebilir ve sıcak bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Kestanenin kilogram toptan fiyatı 30 TL civarında bulunurken, seyyar tezgahınızda pişirilmiş olarak 100 gramını 20 TL’den rahatlıkla satabilirsiniz. Bir kilogramdan net kazancınız 170 TL civarında olacaktır.

2. BACA TAMİRİ ve BAKIMI

Türkiye’de doğalgaz kullanımı gün geçtikçe artıyor olmasına rağmen halen kaloriferler veya doğrudan sobalar ile ısınan konutlar ve işletmeler bulunuyor. İlgili konutlar ve işletmeler için baca tamiri, temizliği ve bakımı hizmeti verebilirsiniz. Direkt bir ekip kurarak başlatabileceğiniz bir iş fikri olmasına rağmen, yarı zamanlı olarak tek başınıza başlatabileceğiniz bir iş fikridir.

3. KURUYEMİŞ İŞİ

Kış aylarında insanlar daha yoğun bir şekilde evlerinde kalmaya başlıyor. Bu süreçte de kuruyemiş tüketimi çok ciddi düzeyde bir artış gösteriyor. Kış aylarına yönelik başarılı ve para kazandıran bir iş fikri arıyorsanız, kuruyemiş işine giriş yapabilirsiniz. İşe koyulmak üzere ilk olarak Kuruyemiş Dükkanı Açmak adlı rehbere göz atabilirsiniz.

4. KOMBİ ve PETEK BAKIMI

Kış aylarında en önemli ısınma aracımız elbette doğalgazdır. Bu durumda, yoğun olarak ihtiyaç duyulan kombi ve petek bakımı hizmetini vermeye başlayabilirsiniz. Ortalama 2-3 aylık bir kurs hizmetinin ardından kolaylıkla başlayabileceğiniz bir iş fikridir. İşe koyulmak için çok yüksek sermayeye ihtiyacınız bulunmuyor.

5. MONT, KABAN ve BOT SATIŞI

Kış aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz giyim ürünleri mont, kaban ve bot satışı yapabilirsiniz. Her 3 ürün de yüksek kar marjları ile satışa sunulması ile ön plana çıkıyor. Bir kışlık ürünler mağazası açabileceğiniz gibi doğrudan bir giyim mağazası açarak da bu ürünlere ağırlık vermeye odaklanabilirsiniz.

6. KIŞ TURİZMİ FİKİRLERİ

Tatil demek sadece yaz ayları demek değil, tüm dünyadaki gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de kış turizmindeki istatistikler keskin bir yükseliş yaşıyor. Bu kapsamda bir kış turizmi fikrini de hayata geçirmek üzere planlama yapabilirsiniz. Kış aylarında en yoğun tercih edilen güzergahlar ise kayak ve kaplıcalardır. Yüksek sermayeniz varsa doğrudan bu fikirlere odaklanabileceğiniz gibi düşük sermayeler için de bir turizm acentesi kurma yoluna gidebilirsiniz.

7. SALEP SATIŞI

Kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de saleptir. Çay ve kahve kadar tüketilmiyor olsa da, çok az işletmede bulunması nedeniyle açabileceğiniz bir işletme ile kısa sürede başarı elde edebilirsiniz. İster seyyar, isterseniz de doğrudan bir cafe açmak ile ilerleyebileceğiniz bir iş fikridir. Eğer sermayeniz orta seviyede bulunuyorsa bir salep standı da kurarak işe koyulabilirsiniz.

8. ARAÇ BAKIMI

Kış ayları araçlar için zorlu bir mevsimdir. Genellikle araç arızalarının büyük kısmı kış aylarında ortaya çıkıyor. Özellikle akü ve klima bakımlarına yönelik bir hizmet vermek için yeni bir işletme kurmak için en doğru zamandır. Özel Oto Tamir Servisi açarak kış ayları için önemli bir iş fikrine start verebilirsiniz.

  • Merve
    4 yıl önce

    Evde paketleme isi yapmak istiyorum ise çok ihtiyacım var lütfen

    27
    yorum beğen