sv

Gratis Bayilik Veriyor mu? Maliyet ve Şartlar

gratis bayilik

Türkiye’nin en büyük kişisel bakım markaları arasında yer alan Gratis, son dönemde yakaladığı ciddi büyüme grafiği ile yatırımcıların ve girişimcilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bayilik süreci merakla takip edilen Gratis’in franchise konusundaki en güncel gelişmelerini yakından takip ediyoruz.

2009 yılında ilk mağazasını “Güzel Bak Kendine” mottosu ile İstanbul’da açan Gratis, franchise konusuna henüz tam olarak sıcak bakmıyor. Günümüzde Türkiye’nin 79 şehrinde toplam 610 mağazaya sahip olan Gratis, farklı lokasyonlardan gelen bayilik talepleri için kurulduğu günden bu yana olumsuz yanıt sağlamaktadır. Tüm mağazalarını kendi bünyesi altında açan kişisel bakım ve kozmetik markası Gratis, önümüzdeki yıllarda da bu kararından vazgeçecek gibi durmuyor.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ve en çok markayı bünyesinde bulunduran kişisel bakım mağazası Gratis’in 610 mağazasında ortalama ürün sayısı 30 binin üzerinde bulunmaktadır. Kozmetik, cilt bakımı, saç bakımı, parfüm, ev yaşam ve çocuk ürünlerini barındıran Gratis mağazalarına yönelik franchise şansınız bulunmuyor. Ana şirket tüm mağazalarını genel merkezinden yönlendirdiği personeller aracılığıyla açmaktadır.

GRATİS BAYİLİK SEÇENEKLERİ NELER?

gratis

Öncelikli olarak Gratis’ten bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcılar için kötü haberimiz var. Gratis herhangi bir şart ve koşulda bayilik sağlamamaktadır. Kendi bünyesi altında yetiştirdiği uzmanlar aracılığıyla ana merkeze bağlı olarak mağazalar açan Gratis, önümüzdeki yıllarda da Türkiye için herhangi bir bayilik vermeyi planlamıyor.

Ancak Gratis’in yakın dönemde özellikle Avrupa ve Ortadoğu’da da şubeleşmeye gitmesi bekleniyor. Bu kapsamda yurt dışı için bayilik seçenekleri değerlendirilebiliyor. Eğer yurt dışında Gratis markası ile franchise almayı planlıyorsanız, iletişim seçenekleri ile Gratis’e ulaşarak yurtdışında bayilik seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ortalama olarak bir Gratis mağazası için 200 metrekarelik bir satış alanı ve minimum yine 200 metrekarelik bir depoya ihtiyacınız olacak. Bu mağazalarda ortalama olarak 6 personel çalışmakta olup, bu personeller özellikle kişisel bakım, kozmetik ve çeşitli sağlık çözümleri konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Bir Gratis mağazası kurmak için ortalama gerekli sermaye ise 1.2 milyon Türk Lirası’dır. Bu tutar özellikle toplu alımlarda yapılacak satınalmalar ile daha yüksek tutarlara ulaşabilmektedir.

GRATİS İLETİŞİM

ÇAĞRI TELEFON: 0850 210 69 00

Telefon: 0 212 705 26 00 ( Genel Müdürlük )

Adres: Cömert Sk. Yapı Kredi Plaza C Bl. Levent Beşiktaş / İSTANBUL

Telefon: 0 850 210 69 00

Web Sitesi: www.gratis.com

E – Posta: info@gratis.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • Nergis
    12 ay önce

    Yozgat Akdağmadeni ilçesinde yok buraya açmak istiyorum bayilik vermiyor musunuz

    yorum beğen