arama

İnternetten Yorum Yaparak Para Kazanmak İçin Eşsiz Yollar

yorum yap para kazan

İnternetten yorum yaparak para kazanmak, freelance çalışanlar için popüler bir gelir kaynağıdır. Bu işi yapmak istiyorsanız, farklı platformlarda müşterilerinize hizmet vermeniz gerekebilir. İnternette araştırma yaparak bu platformları bulabilirsiniz.

Yorum yaparak para kazanmak için birçok farklı sektörde iş imkanı mevcuttur. Örneğin, blog yazarları, web sitesi sahipleri veya online mağaza işletmecileri, sitelerindeki içeriklerinin kalitesini artırmak için yorum yazarlarına ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, ürün incelemeleri yapan web siteleri de yorum yazarlarına ihtiyaç duyarlar.

Bu işi yapmak için temel olarak iyi bir internet bağlantısı, bilgisayar ve yazılım programlarına ihtiyacınız olabilir. Yorum yaparak para kazanmak için ilk olarak müşteri bulmalısınız. Müşterilerinize örnek yorumlar göstererek onları ikna edebilirsiniz. Ayrıca, yorum yazarlığı konusunda deneyimli olan insanlarla da görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak, yorum yaparak para kazanmak, evden çalışarak internet üzerinden gelir sağlamak isteyenler için uygun bir seçenektir. Ancak, bu işte başarılı olmak için düzenli bir iş disiplinine sahip olmanız ve kaliteli yorumlar yazmanız gerekiyor.

Türkiye’de yorum yap para kazan seçeneği barındıran doğrudan bir internet sitesi yoktur. Yani anket doldurarak para kazan sisteminde olduğu gibi bir siteye üye olarak bu site aracılığıyla para kazanma fırsatı elde edemiyorsunuz. Bunun yerine doğrudan yorum talep eden internet sitelerine ulaşmanız ve ödemeyi bu platform sahiplerinden almanız gerekiyor.

NE İSTENİYOR?

Yorum yap para kazan platformlarında genellikle minimum 20-30 kelime olmak üzere, doğrudan ürün veya hizmet üzerine yorum yapmanız isteniyor. Elbette bu yorumlarda dil bilgisi kurallarına dikkat etmeli ve ürün-hizmet için olacak şekilde yorum yapmanız gerekiyor. Bazı internet siteleri teknik konular içeriklidir ve bu nedenle “ilgili ürün veya hizmet için” teknik bilgilerin içerildiği yorumları yazmanız istenir.

Yorum isteyen platform farklı şart ve koşullar talep edebiliyor. Ancak genel olarak gün içerisinde yüzlerce yorum yapmanız için bütün şartlar elverişli olacak.

NASIL İŞ BULABİLİRSİNİZ?

Belirttiğimiz üzere bu işi yapabileceğiniz genel bir platform yoktur. Birçok platformda ek olarak yorum yazarak da para kazanabiliyorsunuz.

Bu nedenle doğrudan yorum talep eden işletmelere ulaşmanız gerekecek.

  • R10.net
  • WmAraci.com
  • Sadeceon.com
  • Bionluk.com

Platformları aracılığıyla web siteleri için hizmet isteyen kişilere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Elbette her platforma kayıt şartları farklıdır ve kayıt olduktan sonra iş almak üzere konu veya ilan açmanız gerekir.

Bu işi yapmak için mutlaka öncelikle referans edinebilmek amacıyla ücretsiz veya çok düşük ücretli iş almanız gerekir. Referanslarınız arttıkça daha toplu iş alma fırsatınız olacak.

NE KADAR KAZANIRIM?

Yorum yaparak para kazanmak elbette sizi zengin edebilecek ya da düzenli olarak pasif gelir sağlayabilecek bir iş fikri değildir. Bu iş aracılığıyla en fazla birkaç faturanızı ödemek için kazanç sağlayabilirsiniz. Genellikle her 100 yorum için 10 TL gibi bir ücret kazanırsınız. Ve yorumlar orta seviyede bilgi talep etmesi durumunda günde en fazla 200-300 yorum yazabilme şansınız olacak.

Böylelikle sürekli iş bulmanız durumunda aylık 600-900 TL civarında para kazanabilirsiniz.

TEKLİF GÖTÜRÜN

Yorum yaparak para kazanmak servislerinin birçoğu son dönemde uygulamalara ve oyunlara yönelik gerçekleştiriliyor. Oyun ve uygulama üreticilerinin birçoğu, ürettikleri yeni oyun ve uygulamalarının inceleme alması için; bu oyun ve uygulamaları indirmenizi ve bir süre kullandıktan sonra görüşlerinizi belirtmenizi istiyor. Eğer bu sektörde gerçekten para kazanmayı planlıyorsanız, bir ekip kurarak üreticilere teklif götürmenizi öneririz. Bu durumda kazancınızı büyük oranda artırabilir ve referans elde ederek hızlı bir büyüme elde edebilirsiniz.

Teklif götürme sürecini telefon veya mail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel bir dil ile hazırlanmış bir mail size daha fazla iş imkanı sağlayabilir. Çünkü yorum isteyen işletmeler için dil kuralları kritik öneme sahip konular arasında yer almaktadır.

WEB SİTELERİNE ULAŞIN

Birçok büyük web sitesi de içerikleri için yorumlara ihtiyaç duymaktadır. Bir ekibe sahipseniz büyük web sitelerine de e-mail veya telefon ile ulaşarak yorum ekleyebileceğinizi belirterek iş almaya çalışabilirsiniz. Büyük web siteleri daha aktif görünmek ve kullanıcılarına “kaliteli” algısı sağlamak için yorum hizmeti veren kişi veya kurumlardan yorum satın almaktadır. Siz de bu yol ile yorum hizmeti sağlamak üzere para kazanabilirsiniz.

Özellikle haber siteleri ve  e-ticaret siteleri yorum hizmeti satın almaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.