arama

Bayilik Veren En İyi 10 Kozmetik Firmaları

kozmetik bayilik

Kozmetik bayilik açarak kendi işletmenizi kurabilir ve iş dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Yüksek karlılık fırsatı sağlayan kozmetik sektöründe önemli bir iş hacmine erişmek için bir franchise veren firma aracılığıyla işletmenizi kurabilirsiniz.

Türkiye’de hızla yükselişe geçen kozmetik sektöründe önemli düzeyde faaliyet gösteren ve hem yurt içinde hem de yurt dışında ciddi bir pazar payına ulaşan çok sayıda yerli firma bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışındaki önemli kozmetik – makyaj ve kişisel bakım markası da ülkemizde bayilik sistemine sahiptir.

Eğer siz de kozmetik sektöründe bayilik açmak istiyorsanız, en yüksek potansiyeli içeren firmaları araştırdık.

1. WATSONS

Bayilik veren kozmetik firmaları arasında ülkemizin en değerli markaları arasında yer almaktadır. Watsons aracılığıyla kendi kişisel bakım mağazanızı kurabilir ve kısa sürede bu önemli markanın bünyesi altında hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

2. PASTEL

Pinkar ismi ile en iyi Türk kozmetik firmaları arasında yer alan marka 1989 yılı itibarıyla Pastel markası ile sektörde yerini almaya başladı. Son derece ilgi çekici ürünleri ile adından söz ettiren marka günümüzde onlarca farklı kategoride binlerce ürün gamına sahiptir.

3. ARKO

Arko nem, Evyap, Sabun, Yağ, Gliserin Sanayi ve Ticaret A.Ş. isimli Türk sabun ve kişisel bakım ürünleri üreticisi firmanın üretmiş olduğu kişisel bakım ürünlerinin genel adıdır. En köklü Türk kişisel bakım ve kozmetik markaları arasında yer almaktadır. 1957 yılından beri sektörün en ünlü markaları arasında yer alan Arko, günümüzde 50’den fazla ülkedeki mağazalarda yer almaktadır.

4. GOLDEN ROSE (ERKUL KOZMETİK)

1983 yılında bir Türk kozmetik firması olarak kulan Erkul Kozmetik’in ana marka ismi Golden Rose’dir. Firma Golden Rose, Classics, Miss Selene ve Emily markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ürünlerinin üretimi konusunda faaliyet gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyerlerini sürdürmektedir.

Oje üretiminde dünyanın 5 büyük üreticisinden biri olan Erkul Kozmetik, Avrupa, BDT ülkeleri, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Amerika olmak üzere 5 Kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak başarısını sınır ötesine taşımıştır.

Erkul Kozmetik toplamda 70.000 m2’yi bulan entegre üretim tesislerinde kozmetik, plastik ambalaj ve parfüm üretimlerini gerçekleştirmektedir.

5. NEVA KOZMETİK

Ülkemizin ilk yerli saç boyasını üreterek sektörde adından söz ettiren Neva Kozmetik, 1991 yılında kalite ve müşteri odaklı bir slogan ile kurulmuştur. Yüzde 100 Türk firması olan şirket Türkiye pazarında çok önemli bir paya sahiptir. Kozmetik sektöründeki başarısı şirket bugün 5 kıtadaki 42 ülkeye taşımayı başarmıştır. Dünya çapında bilinen Türk kozmetik-kişisel bakım-makyaj şirketleri arasında yer almaktadır.

6. CECİLE (ÖZSOY KOZMETİK)

1980 yılında bir Türk kozmetik firması olarak kurulan Özsoy Kozmetik bugün Cecile markası ile ülkemizin en çok bilinen kozmetik markaları arasında yer alıyor. 40yıllık deneyimi ile sektörün öncü kuruluşu olan özsoy Kozmetik; cecile , VEGAN CECİLE, CECILE ROSE BEAUTY , CECILE GOATS MİLK MAKE UP AND BEAUTY, Miss Cecile, Tiaras for Man , D’sign markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ve cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerinin üretimi konusunda faaliyet gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

7. NEW WELL

Yerli bir kozmetik firması olan New Well’de sektör deneyimine sahip güçlü yatırımcılara bir kozmetik bayiliği vermektedir. Şirketin en çok önem gösterdiği konulardan biri ise lokasyondur.

İlinizin veya ilçenizin en popüler noktalarından birinde minimum 200 metrekarelik bir dükkana sahip olanlar için sağlanan bu bayilik ile sektöre hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Şirket son dönemde AVM’nin giriş katlarındaki dükkanları hedef almaktadır. Bu düzeyde bir potansiyele sahipseniz; New Well’in bayilik sistemine başvuruda bulunabilirsiniz.

8. UCCA KOZMETİK

50 / 100 ve 250 m2 büyüklüğüne sahip farklı mağazalar için farklı düzeyde bayilik sağlayan bir kozmetik firmasıdır. Şirket ayrıca bölge bayiliği veren firmalar arasında da bulunmaktadır. Şirkete başvuruda bulunarak hem bölge hem de ana bayilik taleplerinizi iletebilirsiniz.

Şirketin ana franchise paketi şunları içeriyor:

 • Özel üretim raf sistemi
 • Özel üretim karşılama bankosu
 • Özel üretim standt
 • Barkod okuyucu sistemi
 • Ayaksayar
 • Kamera güvenlik sistemi
 • Lcd Tv ve reklam yayını
 • 2 adet i5 Pc ve 2 adet barkod yazıcı
 • Dış cephe kompozit kaplama
 • Kompozit üstü ışıklı led tabela
 • Reklam giydirmeleri
 • 10 bin adet el broşürü
 • 3 ay bölgesel reklam desteği
 • 12 ay saha tanıtım ve pazarlama desteği

9. AGARTA

Agarta Bitkisel Kozmetik firması da son dönemde franchise taleplerini değerlendiriyor ve ülkemizin birçok bölgesinde yeni bayilerini açmaya devam ediyor. Şirket düşük yatırım sermayesi ile bayilik sağlamaktadır.

2013 yılından beri sektörde bulunan firmadan bayilik almak için doğru bir alandaki dükkana ve yeterli yatırım sermayesine ihtiyacınız olacaktır.

Şirket bayilerine önemli düzeyde size katkı sağlayacak bir eğitim desteği de sağlamaktadır.

10. MIE KOZMETİK

Saç ve cilt bakım ürünleri konusunda hizmet sağlayan en önemli kozmetik firmalarından biridir. Şirket büyüme adımlarını hızlandırmak için bayilik sürecini başlatmıştır. Şirket bu kapsamda önemli düzeyde yatırım sermayesine sahip olan ve önemli bir potansiyele sahip bir dükkanı kiralayabilecekler için bayilik vermektedir.

Şirketin ürünlerinde kar marjı yüzde 60 düzeyinde bulunmaktadır. Yatırımın geri dönüş süresi ise ortalama 24 ay sürüyor.

 • Suat
  9 ay önce

  Erzurum Karayazı mulketim var bayilik veriyormusunuz

  9
  yorum beğen
 • suat Erol
  4 ay önce

  Van merkez bayilik veriyor musunuz

  6
  yorum beğen