arama

Yattığınız Yerden Para Kazanma Fırsatı Sağlayan 10 Yol

yatarak para

Hayatın olağan akışında para kazanmak için mutlaka harekete ihtiyaç duyulur. Ancak bazı yöntemler, belirli bir dönem gerçekleştirilen hareket sonrasında yattığınız yerden dahi para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

Yeni İş Fikirleri platformu olarak, “Oturduğum yerden” ya da “yattığım yerden” para kazanmak istiyorum şeklinde çok fazla soru alıyoruz. Temel olarak, para kazanmak istiyorsanız ve daha güzel bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız, ayağa kalkmanızı ve harekete geçmenizi mutlaka öneririz. Ancak evde kalmak zorunda kalıyorsanız ya da gün içerisindeki saatlerinizi zaten çalan bir işe sahipseniz, bu durumda pasif gelir sağlayan para kazanma yöntemlerine ilgi duymanız önerilir.

Yattığınız/Oturduğunuz yerden para kazandıran 10 yol:

1. KİRALAMA

Eğer sermayeye sahipseniz, sermayeniz ölçüsünde bir mülk satın alarak bunu kiraya vererek yattığınız yerden para kazanabilirsiniz. Elbette sermayeniz yoksa, ya da çok azsa bunu gerçekleştirmeniz mümkün değil. Lakin, sermayeniz 50 bin lira civarında dahi bulunuyorsa, kiralayacak bir mülk satın alabileceğinizi biliyor musunuz? Tabii ki, ortak bulup, gücünüzü birleştirerek.

Birkaç ortak bularak, hiç satın alamayacağınız mülklere ortak olabilirsiniz. Ancak, mutlaka ama mutlaka noter onaylı sözleşme ile ortak olmaya özen gösterin.

2. FAİZ

Yine paranız ölçüde belirli oranda para kazandıran bir “sıfır uğraş” isteyen para kazanma yöntemidir. Ek bilgileri almak için Yatırım Araçları rehberine göz atabilirsiniz.

3. YOUTUBERLİK

Youtube, her türden Youtuber için para kazanma fırsatı sağlayan engin bir platform. Siz de hemen elinize bir kamera alarak, çektiğiniz videoları Youtube’ye yükleyebilir ve belirli şartları sağladıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube üzerinden gelir kazanmaya başlamak için sağlamanız gereken şartlar ve ipuçları için Youtube’den Para Kazanmak bağlantısını kullanabilirsiniz.

4. SATIŞ ORTAKLIĞI

İnternet üzerinden yatarak para kazandıran en iyi yöntemlerden biri satış ortaklığı yapmaktır. Satış ortaklığı veren platformlara kayıt olarak, sosyal medya sitelerinde, blog sitenizde, forumlarda, sözlüklerde paylaşacağınız bağlantılar üzerinden alışveriş yapanlardan para kazanırsınız. Kısaca, siz paylaşımları yaptıktan sonra ekstra bir çaba göstermenize gerek bulunmuyor. Satış gerçekleştikten sonra şirket size doğrudan payınız üzerinden ödeme yapmaktadır.

5. ONLİNE KURS HAZIRLAMA

Korona virüs pandemisi sonrasında en hızlı büyüyen sektörlerden bir tanesi online kurslar oldu. Bu kursların en büyük avantajlarından bir tanesi, sağlanan bir kursun aynı öğrenciye yüzlerce, binlerce hatta yüz binlerce kez satılabilmesidir.

Kısaca, siz başarılı olduğunuz bir konuda kurslar hazırladıktan ve Udemy gibi platformlara yükledikten sonra, kursunuza katılan her öğrenciden doğrudan para kazanıyorsunuz. Elbette işin başında yatma şansınız yok, kursunuz tamamlandıktan sonra para doğrudan size akmaya başlayacaktır.

6. E-KİTAP YAZMAK

Kitapları hazırlamak ve satışa sunmak gerçekten maliyetli bir süreç olabiliyor. Ancak e-kitap hazırlayıp satışa sunmak için çok ciddi sermayelere ihtiyacınız yok. Üstelik başarılı bir e-kitap size ömrünüz boyunca, düzenli olarak para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Başarılı olduğunuz bir konuda hazırlayabileceğiniz bir e-kitap aracılığıyla oturarak dahi para kazanabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

7. LİNK KISALTMA

Link kısaltarak para kazanmak her türden internet kullanıcısı için çok basittir. Yapmanız, odaklanmanız gereken ana konulardan biri; sansasyonel konulardaki içeriklere yönelik linkleri, link kısalt para kazan siteleri aracılığıyla kısalttıktan sonra, sözlüklere, forumlara ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bu linkler tıklandıkça siz para kazanmaya başlarsınız. Başarılı olmanın en etkili yolu, Facebook Gruplarını kullanmaktır.

8. DROPSHİPPİNG

E-ticaret zahmetlidir. Her zaman satışları ve dolayısıyla gelirinizi artırmak için çok yoğun bir şekilde çalışmanız gerekir. Üstelik stok tutmak, stok takibi yapmak ve ürünleri kargolamak gibi konular için personellere de ihtiyacınız var. Lakin, e-ticareti yatarak para kazanmaya dönüştürmeniz çok kolay.

DropShipping ile sadece sitenizi açmanız ve Drop Shipping altyapısını kurmanız yeterli. Ardından otomatik reklam seçenekleri ile siteniz satışa hazır hale gelecek. Bu adımdan sonra sistemi açık tutmak için çaba göstermek dışında ek bir uğraşınız olmayacak. Dünya genelinde çok sayıda girişimci ve yatırımcının etkili para kazanma yolları arasında yer almaktadır.

9. ALTIN VE DOLAR

Aşağıda hem altın hem de doların 5 yıllık grafiği bulunuyor.

do1

al1

Her iki yatırım aracı da uzun yıllardır düzenli olarak yatırımcılarına para kazandırıyor. Dönemsel küçük düşüşler olsa da, geniş pencerede her 2 yatırım aracı da para kazandırmaya devam ediyor. Sermayeniz ölçüsünde hiç çaba göstermeden para kazanabileceğiniz bir yoldur.

10. OTOMAT

Yatarak para kazandıran en etkili iş fikirlerinden bir tanesi de otomatlardır. İşlek ve insanların yürüyüş yollarına bırakılan bir otomat, size çok ciddi tutarlarda para kazandırabilir.

Ortalama olarak 7, 8 bin liraya satın alınabilen bir otomat, size düzenli olarak her şart ve koşulda para kazandıracaktır. Üstelik elde ettiğiniz gelirleri de yeni otomatlar için harcar ve bir süreden sonra ilgilenebilecek bir personel tutarsanız, birkaç yıl içerisinde onlarca otomatın işletmecisi konumuna gelebilirsiniz.

 • Gerek yok
  3 yıl önce

  Hocam siten güzel de bu sitedeki makale başlıklarının hepsi daha önce başka siteler tatafından 1 değil 2 değil 10 kere atılmış.

  Şöyle bir rekabette ne parası kazanıyorsunuz da bu işi sürdürüyorsunuz.

  Cidden sektörü bir analiz edin… Kolay gelsin size

  28
  yorum beğen
  • Yeni İş Fikirleri
   3 yıl önce

   Merhaba,

   Kritik bazı konularda ek fikir sağlamak girişimci ve yatırımcıları yanlış yönlendirmeye neden olabilir. Dolayısıyla, en çok kazanç sağlanacak ve riski minimize olan konulara yönelmeyi daha uygun buluyoruz. Bu durumda da, birçok platformda benzer fikirlerin yer alması mümkün olabilmektedir.

   Yeni İş Fikirleri’nde birbirinden benzersiz sayısız iş fikrini de bulabileceğinizi belirtmek isteriz.

   İyi çalışmalar,
   YENİ İŞ FİKİRLERİ

   28
   yorum beğen