sv

Evde Plastik – Karton Bardak Paketleme İşi Yaparak Para Kazanın

karton bardak

Evde ek iş fikirleri arasında yapılabilecek en yüksek potansiyelli işlerden biri de evde plastik ve karton bardak paketlemedir. Evde plastik veya karton bardakları paketleyip, kutulayarak para kazanabilirsiniz.

Covid-19 süreci ile birlikte ülkemizde en yüksek ciro rakamlarına ulaşan sektörlerden biri de plastik ve karton bardak sektörüdür. Son yıllarda Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde sayısız yeni karton-plastik bardak üreten atölyeler kuruldu. Bu atölyelerin en büyük ihtiyaçlarından biri de paketlemedir.

Bardak üretimi yapan atölyelerin birçoğu paketleme için ek masraf yapmak yerine bu ihtiyacı evde ek iş yapanlar üzerinden tamamlamaktadır. Bu sayede ciddi istihdam masraflarından kurtulan işletmeler; evde ek iş arayanlara da önemli fırsatlar oluşturuyor.

Evde Karton – Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

En kolay evde ek iş fikirleri arasında yer alan bardak paketleme işini kolaylıkla yapabilirsiniz. Herhangi bir tecrübe ve deneyime ihtiyacınız yoktur. Tek kişi ile de yapabileceğiniz gibi gelir artışı için ekip ile de çalışabilirsiniz.

Evde karton bardak paketlemesi yapacak olan kişilere, imalathaneler genellikle tüm ihtiyaçları göndermektedir. Size gönderilecek olan ürünler:

 • Plastik yahut karton bardaklar (koli halinde)
 • 50’lik ve 100’lük şeffaf poşetler
 • Paketleme sırasında kullanılacak olan hijyenik eldivenler
 • Şeffaf poşetlerin lastikleri
 • Farklı ölçeklerdeki küçük paketleme kutuları
 • Bant

Bu ürünleri aldıktan sonra firmanın istediği adetlerde bardakları naylon poşete koymalı ve lastikler ile kapatmalısınız. Ardından yine istenilen rakamlarda olacak şekilde bu bardak poşetlerini paketleme kutularına yerleştirmeniz gerekiyor. Son olarak kutuları da bantlamanız yeterli olacak.

Genel olarak tek bir kişi bir saatte 1 adet 50’lik kutuyu tamamlayabilmektedir. Dolayısıyla tek kişi için aylık kazanç oranı yüksek olmayacaktır.

Tamamlanan kutular ise genellikle imalathane ekipleri tarafından 3-4 günde bir kere olacak şekilde sizden teslim alınır ve ödemesi yapılır.

Evde Karton – Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

karton bardaklar

3-4 günde bir veya geniş bir ekip ile çalışıyorsanız her gün imalathane tarafından size bir ekip gönderilir ve kutular sizden teslim alınıp satıldıkları noktalara gönderilir. Ödemeler de her teslim başına veya anlaşmaya göre haftalık ya da aylık olarak da yapılabilmektedir. Bu konuda işi almadan önce anlaşma şartlarına göz atmanızı öneriyoruz.

Genel olarak kutu başına 4 TL para kazandıran bir evde ek iş fikridir. Dolayısıyla günde bir kişi maksimum 10-12 kutu doldurabilmektedir. Elde edeceğiniz gelir tek bir kişi için aylık 1200 ile 1500 lira arasında değişecektir. Eğer bir ekip kurabilirseniz kazanç oranınız önemli düzeyde artış gösterecektir.

Evde Karton – Plastik Karton Bardak Paketleme İşi Nasıl Bulunur*

Evde ek iş fikirlerini bulabileceğiniz genel bir platform yoktur. Ancak Yeni İş Fikirleri işletmelerden gelen bu talepleri, aşağıdaki Yorum kısmından başvuruda bulunan kişilere ivedilikle ulaştırmaktadır.

Eğer evde ek iş arıyorsanız, yorum kısmından “bu işi yapabileceğinize ve ne kadarlık bir ekibiniz olduğuna dair” bilgi bırakabilirsiniz. Bu yönde bir iş ilanı tarafımıza ulaşması durumunda sırasıyla yönlendirilmektedir.

Genellikle bu iş için bazı ilanlar da Facebook gruplarında bulunabilmektedir. Ancak aşağıdaki önemli not ve uyarı kısmını incelemeden asla başka platformlardaki ilanlara başvurmanızı önermiyoruz. Bu sektör gün geçtikçe büyüyor ve bu durum sektörün çeşitli tehditler ile karşılaşmasına neden olabiliyor.

ÖNEMLİ NOT VE UYARI

Evde ek iş verdiğini belirten birçok kişi ve kurum; evde ek iş arayan kişilerden komisyon, harç, giriş bedeli, başvuru bedeli gibi farklı isimler altında PARA İSTEMEKTEDİR. Asla ama asla iş vaadinde bulunanlara 1 TL olsa dahi para ödemeyin. Evde ek iş için para isteyenlerin yüzde 100′ü dolandırıcıdır. 

Evde ek iş veren işletmeler kesinlikle sizden para istememektedir.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Burcu TEMİRTAŞ
  1 ay önce

  23 yaşındayım. İstanbul Küçükçekmece de ikamet etmekteyim. Verilen işler 5-6 kişi ile yapılacaktır. Geri dönüşlerinize seviniriz.

  yorum beğen
 • Fatma
  1 ay önce

  3 kişiyiz evde paketleme işi istiyoruz

  yorum beğen
 • Hüsniye
  1 ay önce

  İşi yapabilirim,1 kişi diyebiliriz, annem bebeğe bakar ben yaparım☺️

  yorum beğen
 • Aynura
  1 ay önce

  Merhaba.daha once paketleme isinde calistim.30 yasindayim.zamaninda istenilen sayiyi teslim ederim.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Evde Plastik – Karton Bardak Paketleme İşi Yaparak Para Kazanın