arama

Telegram’dan Para Kazanmanın 8 Yolu

telegram

Telegram para kazanmak için son dönemde en iyi online yollar arasında yer almaya başladı. Sadece Telegram kanalı kullanarak çok sayıda para kazanan kullanıcıya rastlamak mümkün.

Dünya genelinde anlık mesajlaşma denildiğinde akla gelen ilk 3 uygulamadan biri olan Telegram, gizlilik endişelerinin artmasıyla birlikte daha fazla kullanılıyor. Rus merkezli uygulama, gizlilik konusunda ciddi taahhütler vererek yeni kullanıcı çekmeyi hızla sürdürüyor. Ülkemizde de Telegram kullanımı hızla artış gösteriyor ve kullanıcıların büyük bir kısmı para kazanmak üzere uygulamayı aktif olarak kullanmayı sürdürüyor.

Son verilere göre Telegram’a her ay 700 bin yeni kullanıcı katılıyor ve dünya genelinde en hızlı büyüyen anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar Telegram’da topluluklar (kanallar ve gruplar) oluşturuyor ve çevrimiçi olarak büyük kazanç sağlıyor. Siz de onlardan biri olmayı planlıyorsanız: 8 süper fikrimiz var!

telegram-para

1. Reklam Yapmak

Büyük Telegram kanallarından birine sahipseniz, para kazanmanın en etkili yollarından biri doğrudan reklam satmaktır. Telegram’dan ciddi trafik akışı sağlanmakta olup, Telegram’a yönelik reklam veren çok sayıda reklamveren bulmak mümkündür. 10 bin abonesi bulunan bir kanal bile aylık 2-3 bin liralık reklam alabilmektedir.

Reklam bulabilmek için kanalınız ile paralel yayın yapan İnternet sitelerine bir mail atabilir veya reklam veren sitelere kayıt olabilirsiniz.

2. Premium Bölüm Oluşturmak

Özellikle ciddi düzeyde katkı sağlayan Telegram kanallarında kullanıcılardan abonelik ücreti alınabilmektedir. Esas olarak bu süreç 2 bölümden ulaşmaktadır. Genellikle özel kanaldan bir Premium içerik sağlanır ve burada abonelik ücreti ödeyen kullanıcılara yönelik ekstra içerikler sağlanır.

Örneğin, harika yatırım fikirleri sağlıyorsanız: ek fikirlere yönelik bir premium bölümü oluşturabilirsiniz.

3. Bağış Almak

İçerik oluşturucusu içeren Telegram kanalları için mutlaka önerdiğimiz bir yöntemdir. İnanın, bu yöntem birçok diğer yöntemden daha fazla para kazandırmaktadır. İnsanlar kanalınıza ve size önem gösteriyorsa, bağış yapmak için istekli olacaklardır. Patreon tarzı bir platform aracılığıyla aboneliği düzenli hale getirebilirsiniz.

4. Ürün ve Hizmet Satışı

Telegram üzerinden aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Çoğu zaman kanalınız ile ilgili olması önemlidir ancak değilse bile denemekten zarar gelmez.

Örneğin, bir online kurs veya e-kitap hazırlarak bunu satışa sunabilirsiniz. Birkaç satıcıdan olumlu referans elde ettikten sonra satışlarınız ciddi düzeyde artabilir.

5. Üçüncü Taraf Ürün ve Hizmetlerini Satma

Bu yöntem önceki modele çok benzer. Ancak bu modelde, abonelere üçüncü taraflara yönelik ürün ve hizmetleri satıyorsunuz.

Örneğin, Dropshipping işine giriş yaparak, başkalarına ait ürünleri satmak üzere harekete geçebilirsiniz. Kendinize ait satabilecek bir ürün veya hizmet geliştirememeniz durumunda önerilir.

6. Ücretli Mesajlar

Reklam satmak ile hemen hemen benzer bir fikir olsa da, genellikle Telegram kanalında yer alan üyeler tarafından gelen reklam talepleri ile oluşturulur. Ayrıca ücretli mesaj hizmetlerini sık sık diğer Telegram kanallarından da alabilirsiniz. Birçok kanal sahibi kendi Telegram kanalını büyütmek için ücretli mesaj satın almaktadır.

7. Link Kısaltma

Link kısaltma siteleri aracılığıyla Telegram kanalınızdan para kazanabilirsiniz. Link Kısalt Para Kazan Siteleri‘nden birine üye olun ve ilgi çekici bağlantıları bu siteler aracılığıyla kısalttıktan sonra Telegram kanalınızda paylaşın. Link Kısalt Para Kazan Siteleri’nde kısalttığınız linke tıklandıkça para kazanıyorsunuz. Özellikle kanalınızdaki üyelerin tıklayabileceği içerikleri bulun ve ilgili içerikleri bağlantı haline getirmeye özen gösterin.

Gerçekten ilgi çekici içerikler bulabilirseniz, bağlantıya yüz bine yakın tıklama alabilirsiniz. Telegram ile para kazanma konusunda bu fikri kesinlikle basite almayın. Tek bir bağlantı üzerinden binlerce lira kazanabilirsiniz.

8. Bot Sistemi

Son yıllarda Telegram’ın en çok kullanılma nedenlerinden biri de Telegram Botları‘dır. Dünya genelinde çok yaygın olan Telegram botları sayesinde düzenli gelir elde edilebiliyor. Telegram botları genellikle size günün belirli saatlerinde bir mesaj atar ve bu mesajda yer alan bağlantıya tıkladıkça herhangi bir kripto para biriminden gelir elde edersiniz.

Örneğin, bir Telegram botunu aktif hale getirirsiniz ve bot size gün içerisinde 4-5 kere reklam mesajı atar. İlgili mesajda yer alan bağlantıya tıklar ve bir web sitesine yönlendirilirsiniz. Web sitesinde birkaç saniye geçirdikten sonra çok düşük miktarda Bitcoin, Litecoin, Dogecoin veya Zechcash kripto para elde edersiniz. Ancak bu sistemi açıkçası önermiyoruz, zira botları aylarca kullanmanız durumunda elde edeceğiniz gelir birkaç Türk Lirası’ndan fazla olmayacaktır. Genellikle botlardan para kazanan büyük kanal sahiplerinden ve botu oluşturandan başkası değildir.

TELEGRAM KANALI NASIL BÜYÜTÜLÜR?

Telegram’dan para kazanmak için çok sayıda üyesi bulunan bir Telegram kanalına ihtiyacınız olacak. Elbette çok ciddi rekabetle karşılaşacağınız bu sektörde, çok sayıda üye bulmak için çaba göstermeniz gerekir. Kanalınızı büyütmek için işinize yarayabilecek taktiklerden bazıları:

1. Arkadaşlarınızla paylaşın

Kanalınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Sıfırdan başlamak yerine 50-100 kişiyle başlamak sizi daha fazla motive edecektir.

2. Kaliteli İçerikler Sunun

Tüm sosyal medya platformlarında takipçi-beğeni-üye elde etmek için odaklanmanız gereken ana konu kaliteli içerikler sunmaktır. İnsanların aradığı şeyi sağladığınız sürece daha fazla üye elde edeceksiniz.

3. Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Telegram kanalına üye çekmeyi başaran kanal sahiplerinin en çok odaklandığı konu, diğer sosyal medya platformlarından üye çekmeye çalışmaktır. Örneğin, en büyük kanallara yönelen trafiğin çok büyük bir kısmı Twitter üzerinden gerçekleşmektedir.

4. Çapraz tanıtım yapın

Diğer kanallar ile birbirinize ait kanalların tanıtımını yapın. Çapraz tanıtım yapmak ilk etapta gerçekten zor olacak. Diğer kanal sahipleri, sizinle karşılıklı reklam yapmak için aynı sayıda üye sayısı isteyebilir.

5. Ücretli reklamcılık

Diğer kanallar ile çapraz tanıtım yapma fırsatınız yoksa, ücretli reklam yapabilirsiniz. Ancak doğrudan çok büyük paralar ile reklam almanızı önermiyoruz. Düşük bütçeler ile başlayın.

6. Üye satın alın

Bu genellikle önerdiğimiz bir yöntem değil ancak birçok büyük kanal sahibi genellikle üye satın alarak bu işe başlar. Siz de Telegram kanal takipçisi satan bir platformdan üye satın alabilirsiniz. Lakin, bu üyelerden kolay kolay etkileşim alamayacağınızı unutmayın. Sadece bir rekamdan ibaret olacaklar…

 

  • Gay
    2 yıl önce

    başlıyorum bakalım

    15
    yorum beğen