arama

Netflix’ten Para Kazanmanın 4 Yolu

netflix

Netflix’ten para kazanmak için kullanabileceğiniz çeşitli yollar var.

Dünyanın en büyük ücretli medya platformu olan Netflix, gün geçtikçe büyümeye devam ederken çeşitli para kazanma fırsatları da sağlamaktadır. Netflix’ten doğrudan para kazanmanın 2, dolaylı olarak da para kazanmanın 2 başarılı yöntemi bulunuyor. Siz de büyüyen bu platformdan para kazanmak istiyorsanız; 4 yoldan birini tercih ederek para kazanabilirsiniz.

Dünyanın en hızlı büyüyen 10 şirketinden biri olan Netflix’e yönelik yapacağınız tüm girişimlerin gün geçtikçe değer kazanacağını belirtmekte fayda var. Bu nedenle; sadece rehberde yer alan 4 yol değil; yaratıcı fikirler için de Netflix odaklanılması gereken platformlar arasında yer almaktadır.

Netflix’ten para kazanmanın 4 yolu:

1. İŞE GİRMEK

Netflix’ten para kazanmanın elbette ilk yolu doğrudan Netflix’te işe girmektir. Türkiye’de bu şansınızın olmadığını asla düşünmeyin. Türkiye’de de vergi veren bir şirkete sahip olan Netflix’in ülkemizde de ciddi yapımları ve organizasyonu bulunmaktadır. Netflix’in Job bölümünü takip ederek Türkiye’de yayınladığı iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ek olarak Netflix’in Linkedln profilini de takip etmenizi mutlaka öneriyoruz.

2. İÇERİK PUANLAMA ve DEĞERLENDİRME

Dünyanın her yerinde kendi dillerinde içerik yayını yapan Netflix’in kalite koruma amacıyla içerik puanlama ve değerlendirme sistemi bulunuyor. Tüm ülkelerde bir ihtiyaç olan bu değerlendirme sistemi için on binlerce farklı uluslardan kişi çalışmaktadır. Bunlar genellikle doğrudan Netflix personeli olarak görünmezler ancak değerlendirmeleri karşılığında ödeme alırlar.

Netflix’in içerik puanlama, yorumlama ve değerlendirme için sağladığı iş ilanlarına da yine Jobs bölümünü takip ederek ulaşabilirsiniz. Ancak 2020 yılının ilk yarısı itibarıyla yeni bir değerlendirme ekibi ilanının yayınlanmadığını belirtmekte yarar var. Sıklıkla takip etmeniz öneririz.

3. NETFLIX’E YÖNELİK WEB SİTESİ OLUŞTURMAK

Netflix, ülkemizde de milyonlarca abonesi bulunan bir platform. Devasa yapıya sahip olması nedeniyle içerikleri de ciddi düzeyde ilgi çekmektedir. Özellikle ne izlemek istediğini bilmeyenlere yönelik Netflix içeriklerine yönelik hazırlanmış rehberlerin bulunduğu bir web sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde birçok büyük platform zaten bu yol ile ziyaretçi çekmektedir ancak sadece bu alana yönelik kaliteli platformlara henüz rastlamak mümkün değil. Bir Netflix blogu açarak Netflix içeriklerini yorumlayabilirsiniz. Ziyaretçi artışı ile birlikte Google Adsense’den reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

4. NETFLIX’E YÖNELİK SOSYAL MEDYA HESAPLARI OLUŞTURMAK

Netflix’e yönelik web sitesi oluşturma sürecinin temelde aynısı. Burada tek far, çok fazla teknik ayrıntı ile uğraşmak istememekten geçiyor. Netflix içeriklerine yönelik değerlendirme amacıyla bir Youtube, Instagram, Facebook, Twitter veya Pinterest hesabı açarak bu hesabı büyütmeye çalışabilirsiniz. Takipçi artışı elde ettikçe reklam fırsatları ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Son dönemde Netflix’ten para kazandıran en efektif yöntem kesinlikle bu.