arama

Şaka Değil: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün!

müzik dinleme

İnternet üzerinden para kazandıran çok ilginç yöntemler var. Bunlardan biri olan müzik dinleyerek para kazanmak başta ziyaretçi çekmek için uydurulmuş sahte bir başlığa benziyor. Aslında gerçekten de internetten müzik dinleyerek para kazanmak mümkün. Hatta bunun için açılmış birçok internet sitesi, uygulama ve platform bile yıllardır kullanıcılara hizmet veriyor.

Dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan müzik sektöründe; küçük çaplı para kazanma yollarından biri de müzikleri denemek ve bunları puanlandırarak para kazanmaktır. Müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayacak tüm yöntemler internet sitesi üzerinden gerçekleşmiyor. Aynı zamanda müzik – şarkı sektörü ile de ilgilenerek önemli düzeyde gelir elde etme avantajına sahipsiniz.

Müzik sektöründe size para kazandıracak yolları incelemek için rehberin geri kalan kısmı sizlere yardımcı olacak.

1. ŞARKI SÖZÜ YAZMAK

Müzik dinleyerek para kazanmak ile doğrudan ilgili olmasa da iyi bir müzik dinleyicisi bir süreden sonra çok harika bir şarkı sözü yazarına dönüşebilir. Dolayısıyla müzik dinleyerek para kazanmak için kesinlikle müzikleri dinlemekle yetinmenizi önermeyiz. Farklı ve alternatif yollar ile daha fazla para kazanma fırsatınız bulunmaktadır.

Çok başarılı 10-15 satırlık bir şarkı sözü bile sizlere binlerce lira para kazandırabilir. Önemli olan ilgi çekici şarkı sözlerinizi doğru insanlara ulaştırabilmekten geçiyor. Sokak sanatçılarının ve Youtuberlerin bu alana olan ilgisi nedeniyle şarkı sözlerine olan talep son yıllarda bir hayli artmıştır.

Sektöre girmek için en uygun dönemlerden geçiyoruz. Ek ayrıntıları Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak adlı rehberimizde bulabilirsiniz.

2. MÜZİK BLOGU KURMAK

Müzik blogları önemli düzeyde ziyaretçi potansiyeli taşıyan web siteleridir. İnsanların çok büyük bir kısmı sürekli müzik dinler ve sürekli olarak yeni müziklere göz atmak ister. Dolasıyla sektördeki kan değişimi çok hızlı değişkenlik göstermektedir.

Yeni müzikler hakkında bilgiler, sanatçıların haberleri, konser gibi etkinlik bilgilendirmeleri ile şarkı önerilerinin bulunduğu bir blog önemli bir ziyaretçi çekme potansiyeli içeriyor. Üstelik son yıllarda blog kurmak çok daha kolay bir süreç. Kendi blogunuzu kurmayı arzulamaya başladıysanız; Blog Açmak rehberi tam aradığınız şey olabilir. Unutmayın! Bloglar hala çok ciddi düzeyde para kazandırıyor.

3. ŞARKI SÖZÜ ÇEVİRİSİ

Dünya artık çok global bir yer! İnsanlar artık kendi dilleri değil; dünyadaki çok farklı ulusların şarkılarına da ilgi duyabiliyor. Milyonlarca insan ise internet üzerinden dinlediği yabancı şarkının sözlerine göz atmak istiyor. Bunu sağlamak için de harika bir web sitesi veya uygulama oluşturmak için kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Bu iş fikri özellikle sermayesi olan girişimciler için önerilmektedir. Dünyada bu yönde başarılı olmuş çok sayıda yabancı uygulama ve web sitesi var. Ancak Türkçe dil desteğine sahip çok sayıda platform yok. Sektördeki bu büyük boşluğu doldurmak için acele etmenizi önerebiliriz.

Yaklaşık olarak 150 bin liralık bir sermaye ile bu yönde bir platformu başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

4. SES EFEKTİ ÜRETİMİ

Müzik dinleyerek para kazanmak söz konusu olduğunda; müzikler için efekt üretim işine de girebileceğinizi unutmayın. Özellikle film ve diziler için bu sektör önemli düzeyde para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Zira tüm dizi, film, video ve kliplerdeki efektler yapay olarak üretilmiş ve satılan ürünlerdir. Bu sektöre yabancıysanız küçük bir araştırma size ilham verebilir.

5. Musicxray

musicxray

Müzik dinleyerek para kazanma sağlayan bir web sitesi. Uzun yıllardır sektörde başarılı işlere imza atıyorlar.

Genel olarak eser sahipleri müziklerini bu platforma gönderiyor ve kullanıcılara anket olarak ulaştırmalarını talep ediyor. Yeni müzikler piyasaya girmeden önce burada kullanıcıların beğenisine sunuluyor ve olumlu yanıt alması durumunda eser sahipleri bu şarkı için para harcayarak piyasaya sürüyor. Dolayısıyla sektörde yeni müzikler için harcanan eşsiz rakamlar göz önüne alındığında; bu web sitesi önemli bir yapı taşına dönüşmüş durumda.

Kayıtlar çoğunlukla sadece 30 saniye uzunluğundadır. Musicxray, kullanıcılarına yalnızca PayPal üzerinden ödeme yapıyor . Kullanıcılar dinledikleri şarkı başına 10 sent kazanıyor. Bir ödeme almak için minimum eşik 20 dolar. Dolayısıyla 200 tane 30 saniyelik şarkı dinleyerek 20 dolar kazanabilirsiniz. Bu da Türk Lirası olarak 200 liraya yakın bir ücret yapıyor. Hiç de fena değil!

Tek sorun Paypal’ın ülkemizde kapalı olması. Ancak internet üzerinden hizmet veren çok sayıda web sitesi; Paypal üzerinden kazandığınız ücreti farklı yollar ile hesabınıza almanızı sağlıyor. Örneğin, kripto para gibi…

6. Playlist Push

Şarkıları dinleyip; bunlara yorum yazdıktan sonra para kazanmayı hayal ettiniz mi? Playlist Push tam olarak bunu yapıyor. Gerçekten etkili ve son yıllarda bu sektörde yoğun olarak kullanılan bir web sitesi olarak öne çıkıyor.

Platformun arkasındaki ana fikir, bağımsız sanatçıları ve şarkıcıları desteklemek ve yetenekli şarkıcıların en üst seviyeye ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Müzik zevkiniz olduğunu ve yorum yazma konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, bu web sitesi açıkçası tam size göre.

Ancak platforma kayıt olmak için müzik konusunda iyi bir kullanıcı olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Bunun için de Spotify, Youtube music veya Apple music’te bir çalma listesinin sahibi olmanız gerekir. Ayrıca bu çalma listelerinize kayıt olan veya takip olanların minimum 10 bin düzeyinde olması gerekiyor.

Buna sahipseniz; Playlist Push aracılığıyla dinlediğiniz ve yorum yazdığınız her müzikten 12 dolar kazanabiliyorsunuz. Dolayısıyla aylık binlerce dolar para kazanma şansınız var.

7. Current US

Current.us_

Bir Android uygulaması olan Current.Us sadece Android işletim sistemli cep telefonları için kullanılabilir. Aylık yaklaşık 70 Dolar para kazanmanızı sağlayan bu uygulamadan para kazanmak için sadece cep telefonunuza indirin ve müzik dinleyin.

Yürüyüş yaparken, yemek yaparken, spor yaparken para kazanmak için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve keyifle yeni-trend müzikleri dinlemek.

Uygulamanın para kazanma potansiyeli; onu kullanma süreniz ile doğrudan ilgilidir.

Uygulamadan elde ettiğiniz geliri çok fazla sayıdaki yöntem ile hesabınıza çekebilirsiniz. Dolar Kazanmak için en iyi dönemden geçerken; değerlendirmeniz önerilir.

8. RadioEarn

RadioEarn

Cep telefonunuza indirdiğiniz uygulama genel olarak bir radyo uygulamasıdır. Birçok radyo kuruluşu; bu platforma kayıt olarak radyolarını ücretli bir şekilde dinlenilmesi için ödeme yapıyor. Platform da bu radyoları kullanıcıların beğenisine sunuyor ve radyolar dinlendikçe puan kazanıyorsunuz. Ardından puanlarınız Dolar olarak hesabınıza çevrilebiliyor.

Aylık ortalama 90 Dolar kazanılabilen harika bir uygulama. Türkiye’den de sayısız kullanıcısı bulunmaktadır.

  • Perviz
    3 yıl önce

    Para kazanmak

    25
    yorum beğen