arama

Mado Bayilik Şartları ve Ücreti

mado bayilik

İlk konsept mağazasını 1992 yılında İstanbul’da açan Mado, günümüzde Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde 400‘e yakın franchise şubesine sahiptir. Yurt dışında da 21 ülkede 50’ye yakın bayiliği bulunuyor. Türkiye’nin en büyük konsept mağaza zincirleri arasında yer alan Mado’dan bayilik almak istiyorsanız; şartları ve ücreti karşılıyor olabilmeniz gerekiyor.

En yüksek marka değerine sahip cafe markaları arasında yer alan Mado, alanında deneyime sahip girişimcilere bayilik veriyor. Firmadan bayilik alabilmek için birçok ek şart ve koşulu tam olarak karşılıyor olabilmeniz gerekir. Firmanın franchise için birçok ek şart ve koşulu bulunmaktadır.

MADO HAKKINDA

mado

1965 yılında kurulan Mado markası ilk önemli konsept mağazasını 1992 yılında kurdu. Aradan geçen 30 yıla yakın sürede önemli bir büyüme kaydeden Mado, konsept mağazaları ile yurt içinde ve yurt dışında ciddi bir şubeleşme başarısı elde etti. Firma profesyonel Mado franchise ekibi aracılığıyla her şehirdeki en önemli noktalarda şubeye sahiptir.

Mado, yüzlerce farklı ürün gamı ile çok geniş bir menü ile tüketicileri memnun etmeyi yıllardan itibaren sürdürüyor. Dondurma, pasta, tatlı, kahvaltı ve yüzlerce içeceği ile müşterilerinin aradığı hemen hemen her lezzeti karşılayabilen Mado şubeleri gün geçtikçe gelişmekte ve daha profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. markası altında çok sayıda işletme ve markası bulunan Mado, Kahramanmaraş’ta 33 bin dönüm üzerine kurulu bir dondurma üretim tesisine de sahiptir. Firma bu üretim tesisinden günde 120 ton dondurma üretimi gerçekleştiriyor.

MADO FRANCHİSE

Türkiye’nin Franchising sistemini en iyi uygulayan markalar arasında yer alan Mado, günümüzde Türkiye’de 400’e yakın bayiliğe sahiptir. Halen alanında deneyime sahip ve yeterli sermaye gücüne sahip yatırımcılara bayilik veriliyor.

Mado pazarda lider olan, ciddi düzeyde marka gücüne sahip, taze, kaliteli ve lezzetli ürün gamı ile kaliteli hizmet ve servis sağlayan bir işletmedir. Yüksek temizlik ve hijyen standardına sahip olan marka sektördeki bilgi ve birikimini de franchiselerine aktarmaktadır. Bayilerine eğitim ve destek başta olmak üzere tüm alanlarda eşsiz destek sağlamaktadır.

Mado, aradığı franchiselerinin girişimci bir ruha sahip olmasını, insani ve finansal yönetim konusunda deneyimli olmasını ve tüm zamanını bayisi için harcayabilmesini talep ediyor. Ayrıca Mado markasının gerektirdiği birçok finansal zorluk ile baş edebilecek yatırımcılar aranıyor.

MADO’NUN SAĞLADIĞI DESTEKLER

mado2

Mado bir franchisenin başarısını sağlamak amacıyla her türlü desteği sağlamaktadır. Öncü olarak;

 1. En yüksek potansiyel içeren yer seçimi
 2. Fizibilite desteği
 3. Personel seçimi
 4. Personel eğitimi
 5. Bilgi ve her türlü danışmanlık
 6. Genel ve yerel pazarlama
 7. Menü standartlarının korunması
 8. Ekipman ve ARGE
 9. Bölge koruma desteği

FRANCHISE SÜRECİ

Mado’nun franchise süreci kapsamlıdır. Öncelikli olarak Mado’nun talep ettiği şartları karşıladığınıza inanıyorsanız; MADO’nun aşağıda yer alan iletişim adresleri ile başvuruda bulunmanız gerekir. Firma başvurunuzu inceledikten sonra sizden ek bilgi ve belge talep edecektir. Firmanın talep ettiği bilgi ve belgeler de incelenir ve başvuru için olumlu veya olumsuz yanıt sağlanır.

Başvurunun olumlu olması sonrasında; firmanın profesyonel franchise ekibi tarafından her yönden desteklenir ve yönlendirilirsiniz. Yer seçimi ve şubenin kurulması ile personel seçimine kadar tüm destekleri almanız sağlanır. Ardından şube kurulumu tamamlanır ve şubenin iş hacmi ile karlılığının artırılması için her an destek almaya devam edilir.

BAYİLİK ŞARTLARI

Mado’nun farklı yatırımcılar için farklı bayilik seçenekleri bulunmaktadır. Bunların her birinin şartları elbette farklıdır. Mado’nun bayilik seçenekleri:

 • Nokta
 • Corner
 • Cafe
 • AVM
 • İş Merkezi

Her bir konsept için talep edilen şartlar farklıdır. Genel olarak corner dışındaki konseptler için 1 milyon liralık yatırım sermayesi ile birlikte, sektör deneyime ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca seçilecek olan mağazanın önünün açık, minimum 18 masalık satış alanına sahip olması gerekir. AVM dışındaki lokasyonlar için genellikle ekstra olarak par alanı ve minimum 2 katlık alanlar tercih ediliyor.

BAŞVURU ve İLETİŞİM

Mado’ya franchise başvurusunda bulunmak için kullanabileceğiniz iletişim adresleri:

K.Maraş Genel Müdürlük

Adres: Gaziantep Karayolu Üzeri 5.km Erkenez Mevkii Kahramanmaraş
Tel.: +90 344 236 06 11-12
Faks: +90 344 236 06 13

 • Ersin
  4 yıl önce

  Mado bayiliği alacak kişinin şunu bilmesi gerek; hitap edeceği kesim orta ve üst kesim olacak. İnsanlar arasında oldukça fazla marka popülerliği olan bir isim. Etrafınızda hiçbir mağaza olmadan bile tek başına ismiyle orayı kalabalaştıracak bir markadır. Tavsiye ederim.

  23
  yorum beğen
 • Mansur
  4 yıl önce

  Uzun zamandır bir girişimde bulunma fikri belirmişti aklımızda. Şu yazıdan sonra sanırım mado’dan karar kıldık yazar arkadaşa teşekkürler

  24
  yorum beğen
 • Alp
  4 yıl önce

  Mado bana hep lüks gelmiştir. Çalışma şartlarını vs. de oldukça merak ettim doğrusu..

  23
  yorum beğen
 • Faruk
  4 yıl önce

  Yıllardır pastane sektörünün içindeyim, bayilik fiyatı bana biraz yüksek geldi.

  25
  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  4 yıl önce

  Mado açmak bence de iyi fikirlerden birisidir.

  27
  yorum beğen
 • Gunel
  1 yıl önce

  Dondurma konsepti nekadara başa geliyor 1+0azerbaycanda

  9
  yorum beğen