arama

Luvoco Kahve Kiosk Bayilik

kahve

Luvoco Kahve özellikle Kiosk tarzında bayilik veriyor. Luvoco, cafe-kahve sektöründe yeni bir iş kurmayı planlayanlar için eşsiz bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Son dönemde en hızlı büyüyen franchise sistemleri arasında yer alan Luvoco Organik Kahve, özellikle sağladığı kiosk tarzındaki bayilik seçeneği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Luvoco markasının çatı şirketi olan Gano Excel firması, Brezilya’da üretilen Reishi mantarını organik kahve ile buluşturuyor ve bu eşsiz tadı müşterilerine sunuyor. Franchise sistemi ile ülkenin her noktasında yer almayı planlayan firma kısa sürede ciddi franchise rakamlarına ulaşmayı başardı.

BAYİLİK BEDELİ ve MALİYETİ

Luvoco kahvenin bayilik bedeli yalnızca 5.000 TL. İlgili tutarı karşılayabilen ve mevcut bayilere “yeterli” düzeyde uzak olan girişimci ve yatırımcılara yeni bayilik sağlanıyor. Bayilik kurulumu dilenirse ana şirket tarafından da yönlendirilme sağlanarak kurulabiliyor. Kioks’un kurulum maliyeti ise bayilik bedeli haricinde 50 bin lira civarında bulunuyor. Totalde 55 bin lira gibi bir sermaye ile bu eşsiz tadın bayiliğine sahip olmak mümkün.

Ortalama olarak bir kiosk bayiliği bir hafta gibi bir sürede hizmete hazır hale getirilebiliyor.

Luvoco firması franchiselerine:

 • Personel Desteği
 • Ürün Desteği
 • Pazarlama Desteği
 • Ödeme Desteği
 • Ortak Reklam
 • Bölge Koruması
 • Yer Seçimi
 • El Kitabı
 • Proje Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Açılış Organizasyonu

gibi çok sayıda destek sağlamaktadır.

CORNER ve MAĞAZA BAYİLİĞİ

Türkiye’nin birçok noktasında bulunan Luvoco Kahve‘nin özellikle kiosk bayilerine rastlamak mümkün. Lakin, alternatif olarak Corner ve Mağaza bayiliği de alınabilmektedir. Firma daha büyük yatırım sermayesine sahip olan girişimci ve yatırımcılara Corner ve Mağaza bayiliği de sağlamaktadır.

Ortalama olarak yürüyüş yollarında 50 metrekare satış alanına sahip dükkanlar için mağaza bayiliği alınabiliyor.

Corner ve Mağaza bayilikleri için yatırım sermayesi, alana ve yatırım süresine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak 400 bin lira üzerindeki sermaye tutarları için önerilmektedir.

NEDEN LUVOCO?

Organik kahve sektörünün en önemli oyuncuları arasına hızla girmeyi başaran firma yurt dışında da çok popüler. Malezya kökenli olan firma, diğer kahve firmalarından farklı olarak organik kahve çekirdeklerini Reishi mantarı ile harmanlıyor. Tüketiciler tarafından çok sevilen bir tat sağlayan Luvoco, kiosk tarzındaki bayilik seçeneği ile özellikle AVM’lerin en işlek noktalarında satışa sunuluyor.

Luvoco’yu değerli kıran bir diğer neden ise çok düşük yatırım sermayesi ile bayilik bedeli talep etmesi. Firmadan bayilik almak üzere sağlamanız gereken bayilik bedeli yalnızca 5 bin TL. Luvoco Kiosk bayiliğini kurmak için de yaklaşık 50 bin liralık sermaye yeterli bulunuyor.

Luvoco firması ek olarak bayilerine “yer koruma” fırsatı veriyor. Bu sayede, firma bir bayinin yakına yeni bir bayilik vermiyor.

REİSHİ MANTARI NEDİR?

Luvoco’yu öne çıkaran en önemli nedenlerden biri elbette kahve çekirdekleri ile Reishi Mantarı’nı buluşturması. Birçok tüketici ise Reishi Mantarı’nın ne olduğunu merak ediyor.

Lingzhi olarak da bilinen Reishi Mantarı, 2000 yıla yakındır “ölümsüzlük mantarı” olarak bilinmektedir. Geleneksel Asya alternatif tıp ilaçları arasında kullanılan Ganoderma türlerinden en popüleri olan Reishi, Çin’deki en ünlü bitkisel ilaç kitabı olan Bencao Gangmu’da sıklıkla yer almaktadır.

Reishi Mantarı günümüzde dahi Çin bitki dükkanlarında en yaygın olarak bulunan mantar türüdür ve Çin’de çok yoğun bir şekilde yetiştirilir. Çin’den dünyanın her noktasında ihraç edilen Reishi Mantarı’nın bilinen çok sayıda faydası vardır.