arama

Günlük 600 Liraya Kadar Para Kazandıran İşler

iş fikirleri

Günlük para kazandıran işler aracılığıyla 2022’de hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik çoğu iş için sermayeye de ihtiyacınız yok.

Hayatımızı sürdürmek için her zaman paraya ihtiyacımız var. Ancak zaman zaman kendi işimizden para kazandığımız halde gelirimiz yetersiz olabiliyor. Bu durumda ek para kazanmak amacıyla tam zamanlı olmayan günlük işler ile hızlı bir şekilde para kazanmak zorunda kalınabiliyor. Sizin de ek paraya ihtiyacınız varsa, boş günlerinizi paraya dönüştürmek için günlük para kazandıran işler ile gelirinizi artırabilirsiniz.

Bir girişimci olarak 8-5 çalışmaktan fazlasını yapmanız gerekir. Aksi durumda içerisinde bulunduğunuz durumu daha iyi bir hale getiremezsiniz.

En yüksek potansiyel içeren günlük para kazandıran işler…

1. TUR REHBERLİĞİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

Günlük olarak para kazandıran işlerden biri de tur rehberliği yapmaktır. Kolaylıkla para kazandıran işlerden biri olarak özellikle turizm lokasyonlarında yaşayanlar için uygundur. Yabancı bir dile sahipseniz yabancı turistlere yönelik, bilmiyorsanız da yerli turistlere yönelik tur rehberliği yapabilirsiniz. Bulunduğu bölgeyi iyi tanıyanlar ve insanlarla uğraşmaktan keyif alanlar için uygun bir iştir.

2. GRAFİK & WEB TASARIM

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

Yeteneğe sahipseniz; günlük veya saatlik olarak sizlere para kazandırabilecek bir iş fikridir. İnternet dünyası büyüdükçe, web sitelerinin grafik ve web tasarımına yönelik ihtiyaçları da büyük oranda artmaktadır. Özellikle küçük işletmelerin bu konuda büyük bütçeleri olmadığı için freelancer olarak çalışan kişilerden hizmet alma yönelimi bulunuyor. Hedefiniz onlar olmalı!

3. SATIŞ ORTAKLIĞI VE PAZARLAMA

Günlük Kazanç Potansiyeli: Sınır Yok

Herhangi bir ürün satan işletmelere yönelik satış ortaklığı veya pazarlaması hizmetini verebilirsiniz. İster internet üzerinden, isterseniz de doğrudan mağazalara giderek iş alabilirsiniz. Satış ortaklığı ve pazarlaması ile elde edeceğiniz gelirin bir sınırı yoktur. Satış yaptığınız ürün başına para kazanırsınız. İnsanlara bir şeyler satmak üzere ilk denemeleriniz muhtemelen başarısız olacak, vazgeçmeyin öğreneceksiniz.

4. ÇOCUK & BEBEK BAKICISI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 50-60 TL

Boş vakitlerinizi değerlendirmek için basit ve orta düzey kazançlı bir iş fikri. Çocuk ve bebek bakımı yaparak günlük 50-60 lira para kazanabilirsiniz. Genellikle büyük şehirler için uygun bir iş fikridir.

5. DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

Profesyonel bir fotoğraf makinesine sahipseniz veya satın alabilirseniz; bir kaç haftalık bir kurs gördükten sonra başlayabileceğiniz günlük iş fikirleri arasında yer almaktadır. Dış çekim düğün fotoğrafçılığı ile günlük 1-2 bin liraya kadar kazanan fotoğrafçıların olduğunu belirtmekte yarar var. Özellikle hafta sonlarında 3-4 çift için bile hizmet verebilirsiniz.

Düğün fotoğrafçılığına başlayacak olanların özellikle büyük bir Instagram hesabına sahip olması önerilir.

6. WORDPRESS DANIŞMANI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

Yeni İş Fikirleri platformu da dahil olmak üzere internetteki tüm sitelerin yüzde 36’sı WordPress ile kurulmuş olup, bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Çok yüksek bir kullanımı olan WordPress’e yönelik kendinizi 1-2 haftalık online kurslar ile geliştirebilirsiniz. İnsanlar çok sık WordPress’e ihtiyaç duyduğu için, bu konuda kurulum, geliştirme ve optimize hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

Sadece bir WordPress optimize hizmeti 100 liradan daha yüksek ücretler ile yapılmaktadır. Webmaster forumları ve freelancer iş platformlarına dahil olarak iş bulabilirsiniz.

7. BİLGİSAYAR & LAPTOP TAMİRİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

Bilgisayar ve laptoplar sıklıkla bozulan teknolojik aletler. Küçük bir lokasyonda dahi bu hizmete yönelik ciddi ihtiyaçlar bulunmaktadır. Eğer yeteneğiniz varsa harika ancak yoksa kendinizi geliştirmek için 2-3 haftalık online kurslara ve birkaç haftalık denemelere ihtiyacınız olacak.

Tek bir formatın 50 TL ücretinin olduğunu belirtelim. Kendi evinizden günlük olarak bile yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

8. ÖZEL DERS VERMEK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

Herhangi bir konuda başkalarına aktarabilecek bilgiye sahip misiniz? O halde günlük hatta saatlik olarak para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Online olarak kurs verebileceğiniz çok sayıda platform bulunuyor. Özellikle Matematik ve İngilizce konusunda bir eğitim sertifikasına sahipseniz; kazancınız büyük oranda artabilir.

9. MAKALE YAZMAK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

Günlük 200 liraya kadar para kazanabileceğiniz bir iş fikridir. Üstelik her boş vaktinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Konu hakkında ek bilgiler;

10. BOYA YAPMAK

boya yapmak

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

Eğer yeteneğiniz varsa boyacılık yaparak para kazanabilirsiniz. Boyacılık zor bir meslek gibi görünse de birkaç denemenin ardından kolaylıkla başlayabileceğiniz bir iş fikridir. Zaten yeterince deneyiminiz olmadığı için çok üst düzey işler alamayacaksınız. Ancak balkon veya duvar boyaları için ilan platformlarında açılan ilanlara başvurarak iş alabilirsiniz.

Eğer iş arama platformlarında iş bulamazsanız, özellikle duvarları ve kapıları çeşitli nedenler ile kirletilmiş olan sitelere giderek iş talep edebilirsiniz. Bu sitelerde genellikle bu tür başvurulara çok yüksek fiyat teklifi sağlanmaması durumunda olumlu yanıt vermektedir.

Birkaç aylık deneyimin ardından, konutlara yönelik boya seçeneği sağlayan bir ustanın yanında; konut boyacılığı için de deneyim kazanmak üzere çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu sektörde yeni ustalar artık yetişmediği için sektörde istihdam doygunluğunun olduğunu asla düşünmeyin.

11. TERCÜMANLIK & ÇEVİRİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

İngilizce veya farklı bir dilde tercüme veya çeviri yapabilecek seviyede bilgiye sahipseniz; bunu günlük işler ile paraya dönüştürebilirsiniz.

Herhangi bir tercüme veya çeviri işletmesine başvurabilirsiniz. Ayrıca freelancer olarak web sitelerine de bu hizmeti verebilirsiniz. Boş vakitlerinizi paraya dönüştürmek için harika bir iş fikridir.

12. DİREKSİYON DERSİ VERİN

Günlük Kazanç Potansiyeli: 200 TL

Ehliyete sahipseniz ve iyi bir sürücüyseniz; insanlara direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. Özellikle kendi aracınız varsa, kazancınızı kolaylıkla 400-500 liraya çıkartabilirsiniz.

13. SEYYAR SATICILIK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

Biraz zahmetli olsa da hızlı bir şekilde para kazanmanızı sağlayabilecek bir yoldur.

Günümüzde Türkiye’de her gün yüzbinlerce insanın tek gelir kaynağını seyyar satıcılık oluşturmaktadır. Bazı seyyar satıcılar günlük binlerce lira dahi gelir elde edebilmektedir. Önemli olan, doğru lokasyonda bir tezgah açabilmekten geçiyor. Ardından bu lokasyonda insanların neleri satın almak üzere istekli olacağını inceleyin. Eğer güzel bir lokasyon bulabilirseniz; bir ürüne bağlı kalmayın. Farklı farklı ürünlerden birkaç adet alarak; hangi ürünü daha fazla sattığınızı ve para kazandığınızı inceleyin. Ardından ilgili ürünü çeşitlendirerek kazancınızı artırmaya çalışın.

Örneğin, ülkemizde en çok seyyar satıcılığı yapılan ürün midyedir. Genellikle akşam saatlerinde yoğun olan cadde ve sokaklarda satışı çok ciddi rakamlara ulaşabilmektedir.

14. FİGÜRANLIK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 200 TL

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için ek gelir sağlayabilecek bir iş fikridir. Onlarca, yüzlerce ajansa aynı gün kayıt olabilir ve figüranlık yaparak para kazanabilirsiniz. Figüranlar günlük 200 liraya kadar para kazanabiliyor.

15. MÜZİK & DANS EĞİTMENİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 400 TL

Müzik ve dans konusunda deneyime sahipseniz, insanlara kurs vererek para kazanabilirsiniz. Instagram ve Facebook’ta güzel bir profil oluşturara, bu hizmetleri vermek üzere içerikler oluşturabilirsiniz.

16. ANKETÖR

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

Türkiye’de çok sayıda anket şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerden birine giderek kolaylıkla anketörlük yaparak para kazanabilirsiniz. Anket şirketleri düzenli bir maaş vermemektedir. Tamamladığınız anket başına para kazanırsınız. Ek bilgiler;

17. CAFE & RESTORAN & BAR PERSONELİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

En hızlı bulabileceğiniz ve en hızlı para kazanabileceğiniz günlük iş elbette cafe, bar ve restoran personeli olarak çalışmaktır. Biraz güleryüzlüyseniz size yakın birkaç cafe, bar ve restorana giderek iş bulabileceğinizi ümit ediyoruz. Özellikle deneyime sahipseniz, iş şansınız çok yüksek olacak. İşletmelerden eliniz boş çıkıyorsanız, bir sonraki fikirlere göz atmanızı öneririz.

 • mavikorku
  4 yıl önce

  İnternetle ilgili olan işler için bence 500 az bile. Ama diğerleri gayet mantıklı ve açıklayıcı olmuş. Teşekkürler.

  35
  yorum beğen
 • Rukiye
  4 yıl önce

  Bunları yapmak kazandırır ama müşteriyi nasıl bulacağız?

  36
  yorum beğen
 • Hasan
  4 yıl önce

  Düğün fotoğrafçılığı yapmal içinde 8-9 bin tl ui gözden çıkarmak gerekiyor iyi kamera lazım

  30
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Anketörlük ve makale yazımını zamanında denemiştim. Özellikle öğrenciyken güzel harçlık oluyor. İkisi de çok farklı işler ama birazcık öğrenince rahat yapılabilecek işler. Deneyecek kişilere öneririm.

  33
  yorum beğen
 • Fatih
  4 yıl önce

  Ek iş arıyorum

  28
  yorum beğen
 • Özcan Yerlikaya
  3 yıl önce

  Evden iş yapmak istiyorum

  22
  yorum beğen
 • Nurdan özer
  1 yıl önce

  Bir an once isim olsun istiyorum

  12
  yorum beğen