arama

İkinci El Oto Alım Satım Yapacaklara: En Çok Satılan İkinci El Otomobil Marka ve Modelleri

fluence

Türkiye’de ikinci el oto alım ve satım pazarı birçok benzer ülkeye göre çok daha aktiftir. Üstelik diğer ülkelerin aksine ikinci el otomobillerin fiyatları da yükselmekte ve bu sayede birçok girişimci ve yatırımcı için ana gelir kaynağına dönmüş durumda. Siz de ikinci el oto alım satım yaparak para kazanmayı planlıyorsanız; piyasada en çok satılan araçlara yönelik çalışmanızı öneririz. Bu sayede daha hızlı araç bulabilir ve aldığınız aracı daha hızlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Dünyada Korona Virüs salgını ile birlikte sıfır araçların üretiminin durmasıyla birlikte, tüketiciler ikinci el araçlara yönelik ciddi bir talep oluşturmaya başladı. Siz de sektöre giriş yaparak gelir elde etmeyi planlıyorsanız; piyasası yüksek araçları tercih etmeniz önerilir. Piyasası olmayan araçların satışı yorucu olabildiği gibi uzun zaman da alabilmektedir. İkinci el araç alım – satım işinde hızlı satılan araçlar; gelirinizi doğrudan yükseltecektir.

2020 yılının ilk çeyreğinde en çok satılan araç marka ve modelleri şöyle;

1. VOLKSWAGEN PASSAT

passat

Alman Volkswagen üst üste birkaç yıldır listenin tepesinde yer almaya devam ediyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde de en çok satılan ikinci el otomobil olmayı başardı. D segmentinin en iddialı araçlarından olan Volkswagen’in önümüzdeki yıllarda da başarısını koruması bekleniyor.

2. RENAULT CLIO

clio

Dizel modeli ile yakıt tasarrufu arayan tüketiciler için en avantajlı araç olan Renault Clio, 2020 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye’de ikinci elde en çok satışı yapılan araçlar arasında yer almayı başardı. Geniş yetkili servis ağı ile tüketicilerin gözdesi olan Renault, birçok modeliyle de listeyi zorlamayı sürdürüyor.

3. FORD FOCUS

ford focus

Sıfır otomobiller arasında da en çok satılan modeller arasında yer alan Ford Focus, orta segmentte sağladığı donanım ve fiyat avantajı ile dikkat çekiyor. İkinci elde de en hızlı satılan araçlar arasında yer alan Ford Focus’un fiyatları ise son dönemde ciddi bir yükseliş trendine girmiş durumda.

4. RENAULT MEGANE

renault megane

Dünya genelinde en çok satılan C sınıfı sedan araçlardan biri olan Megane, ikinci elde de ciddi satış rakamlarına ulaşıyor.

5. RENAULT FLUENCE

fluence

İkinci el oto alım satım platformlarında ve oto galericiler sitesinde hemen hemen nereye baksanız görebileceğiniz bir araç modelidir. Piyasası çok hızlıdır. Ciddi yakıt tasarrufuna sahip olmakla beraber, tamir ve yedek parçaları çok ucuzdur. Uzun yıllar güvenle kullanılabilen araçlar arasında yer alan Fluence, ikinci el oto alım satıma girmek isteyenlerin genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor.

6. OPEL ASTRA

opel astra

C sınıfının her zaman en iddiaları modelleri arasında yer alan Opel Astra, ülkemizde de yeni araç almak isteyenlerin genellikle ilk tercihleri arasında yer alıyor. İkinci el piyasası çok yüksektir ve satışını yapan araç sahiplerine ciddi kar marjları sağlayabilmektedir.

7. TOYOTA COROLLA

toyota corolla

Birkaç yıl öncesine kadar bu listede daha üst sıralarda yer alan Toyota Corolla her ne kadar pazarından küçük bir kayıp yaşamış olsa da; halen 2020 itibarıyla en çok satılan ikinci el otomobil markaları arasında yer alıyor. Sağlamlığı, yakıt verimliliği ve geniş servis ağı ile tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Toyota Corolla’nın tüm dünyada en çok satan araç modeli olduğunu hatırlatmakta yarar var.

8. RENAULT SYMBOL

renault symbol

Türkiye’de vazgeçilmeyecek araç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle şehir içinde yoğun araç kullananlar için en iyi tercihler arasında gösteriliyor. İkinci el araçlar arasında fiyatının nispeten düşük olması nedeniyle; ilk araç olarak yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

9. BMW 3

bmw-3

D sınıfı araçlar arasında kıyasıya rekabette ön plana çıkmayı başaran modellerden biri olan BMW 3, Türkiye’de ikinci el de en çok satılan 9’ncu araç konumunda bulunuyor. Özellikle gençler ve kendini genç hissedenler arasında çok popüler!

10. BMW 5

bmw-5

E segmentinde en azından ikinci el de listenin tepesindeki modeller arasında yer alan BMW 5, sağladığı donanım ile çok beğeniliyor. Araç aynı zamanda listedeki en pahalı model. Böylelikle yüksek fiyatlı araç ile işe başlamak isteyenler için en doğru tercih.

 • Nuray kul
  4 yıl önce

  Evde istediğiniz paketleme işi yapabiliriz
  .istediğiniz zaman ve kalitede istediğiniz sürede paketlenmesi size teslim edilir.eğer paketleme de memnun kalmaz iseniz .ise ihtiyacım var bir daha paketleme vermezsiniz.bizimle çok uzun süre çalışacağını inanıyorum. Siz de bize inanın.

  18
  yorum beğen