arama

Evde Başlayabileceğiniz Potansiyeli Yüksek 6 İş Fikri

evde ek iş

Evinizden çalışma özgürlüğüne sahip olarak güçlü bir büyüme grafiği ile birlikte yeni kariyer yollarını keşfedin.

Pandemi ile birlikte tarihte en fazla bu dönemde insanlar evden çalışıyor. Ancak sosyal mesafe kuralları sona erdiğinde bile bazı iş fikirleri için evinizden çalışmaya devam edebilirsiniz.

Bir iş kurmak ve evden çalışmaya devam etmek istiyorsanız; sizler için en yüksek potansiyel içeren 6 evde iş fikrini inceledik. Üstelik başlamak için fiziksel bir ofise ihtiyacınız yok. Kişisel bilgisarınız ve yeteneğiniz yeterli!

1. Web geliştirme

Bu büyüyen sektörde, müşterilerin web sitelerini oluşturmalarına, güncellemelerine ve bakımlarını yapmalarına yardımcı olacaksınız. Web geliştiricileri, oluşturdukları sayfaların hem görünümünden hem de işlevinden sorumludur, ancak birçoğu genellikle bir veya birkaç alanda uzmanlaşmıştır. Genellikle grafik veya ses gibi öğeler için diğer uzmanlarla ortak çalışırlar.

Ekipman basittir: Başlamak için tek ihtiyacınız olan internet bağlantısı olan bir bilgisayardır. Ancak HTML, CSS veya JavaScript gibi temel programlama dilleri bilgisine de ihtiyacınız olacak. Hemen hemen her yerden web siteleri geliştirebilirsiniz, bu nedenle ev tabanlı serbest çalışanlar için yüksek potansiyelli bir başlangıç fikridir.

2. Veri girişi

Bir veri girişi uzmanı olarak, ham bilgileri şirketler ve müşteriler için yararlı olan bir formata çevirmekten sorumlu olacaksınız. Verileri içe aktarmak, bunların doğru ve eksiksiz görünmesini sağlamak için QuickBooks veya SalesForce gibi dış uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Veri girişi genellikle özel bir eğitim veya beceri gerektirmez. Ancak büro işleri, sosyal medya yönetimi ve idari destek konusunda ek deneyiminiz varsa, sanal asistan hizmetleri sunmak için işinizi genişletmeyi düşünebilirsiniz.

3. Çevrimiçi yeniden satış

Çevrimiçi bir pazaryeri satıcısı olarak, ürünleri toptan fiyatlarla satın alır ve kâr için çevrimiçi olarak satarsınız. Bazı pazar yeri sağlayıcıları, envanterinizi depolarında saklamanıza izin vereceğinden, envanter için bir depoya veya dışarı çıkmanıza bile gerek yok.

Başlamadan önce, çevrimiçi pazar yerleri aracılığıyla satmak için en karlı ürünlerden bazılarını ve size ne tür finansman sağlanabileceğini araştırın. Ayrıca, sektörde öne çıkmanıza yardımcı olacak heyecan verici ve sıra dışı trendlere de odaklanabilirsiniz. Nispeten az başlangıç ​​sermayesi ile başlayabileceğiniz bir iş fikri olarak dikkatleri kesinlikle üzerine çekiyor.

İşe koyulmak için Ne Satılır ve Dropshoping rehberlerine göz atmanız önerilir.

4. Makale Yazmak

Evden başlaması en kolay iş fikirlerinden biri de makale – içerik yazmaktır. Çeşitli internet siteleri, gazeteler, dergiler, ajanslar veya şirket web siteleri için içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Bu alanda başarılı uzmanların 100 makale için 10 TL gibi bir ücret ile çalıştıklarını belirtmek gerekiyor.

Makale yazmak birçok diğer iş fikrine göre daha zahmetli ve daha fazla mesai isteyen bir iş fikridir. Ancak kazancı nettir ve iş bulmak çok basittir. İşe koyulmayı planlayanlar mutlaka Makale Yazarak Para Kazanmak rehberine göz atmalı.

5. Tiktoker Olmak

Son yıllarda internetten en fazla kazanç vadeden platformlardan biri de Tiktok olmuştur. Burada 100 bin takipçisi bulunan birçok fenomen aylık on binlerce liralık gelir elde etmektedir. Bu potansiyeli kullanmak için eğlenceli içerikler üretmeniz gerektiği açıktır. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; Tiktok’ta en çok takip edilen fenomenlerin içeriklerine göz atmanızı öneriyoruz.

Tiktok’ta başarılı olmak için trendleri yakından takip etmeli ve en iyi etiketlere en iyi içerikleri oluşturmaya çalışmalısınız. Bunu bir ekip ile yapmaya başlayarak evden çalışan bir zengine dönüşebilirsiniz.

Tiktok’ta para kazanmanızı sağlayacak harika ipuçlarına Tiktok’tan Para Kazanmak adlı sayfadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

6. Uygulama Geliştirme

Artık devir cep telefonu devri. Dolayısıyla kullanıcılar artık internet üzerinden gerçekleştirdiği her eylemi daha kolay olması nedeniyle uygulamalar üzerinden gerçekleştiriyor.

İster kendi uygulamalarınızı geliştirin; isterseniz de bunu yapan şirketler için çalışın; her halükarda karlı ve geleceği olan kariyer fikirleri arasında yer almaktadır.

Uygulama geliştirme konusunda bilgi sahibi değilseniz kendi uygulamanızı geliştirmeye başlamak için 6 ila 9 aylık bir eğitim sürecinden geçmeniz gerekecektir. Bu geleceği parlak bir iş fikri için çok uzun bir süre değildir.

 • Evde Organik Sabun Yapımı ile Kolaylıkla Para Kazanın | Yeni İş Fikirleri 2023
  1 yıl önce

  […] İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Başlayabileceğiniz Potansiyeli Yüksek 6 İş Fikri […]

  11
  yorum beğen
 • Evde Sarma Yaparak Aylık 12.000 TL Para Kazanmak | Yeni İş Fikirleri 2023
  1 yıl önce

  […] İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Başlayabileceğiniz Potansiyeli Yüksek 6 İş Fikri […]

  9
  yorum beğen