arama

En İyi 12 Yurt Dışı İş İlanları Siteleri

iş ilanları

Yurtdışında çalışma hayaline sahipseniz veya herhangi bir nedenden dolayı artık yurt dışında yaşacaksanız, en iyi yabancı iş ilanları sitelerine ihtiyacınız olacak.

Yurtdışında iş ilanları konusunda çok büyük platformlar bulunuyor. Genel olarak hepsinin dili İngilizce ama birçoğu Türkçe dil desteğine de sahip. Yabancı iş ilanları ile ilgileniyorsanız, çok büyük ihtimalle İngilizce biliyor olmanız gerekiyor. Eğer yurtdışında iş bakıyorsanız, en yüksek potansiyel içeren ve her gün binlerce, on binlerce yeni iş ilanının girildiği platformları sizler için araştırdık.

1. INDEED

Indeed, iş siteleri arasında en popüler olanıdır. Birçok platformun doğrudan kariyer bölümünü araştırarak güncel ilanları almaktadır. Türkçe dil desteği de bulunuyor.

2. GLASSDOOR

Sadece maaş incelemeleri için değil aynı zamanda iş ilanları konusunda da dünyanın en büyük platformları arasında yer alıyor.

3. LINKEDLN

İş dünyasının sosyal medya platformu olmasının yanısıra, aynı zamanda iş ilanları konusunda da eşsiz bir popülariteye sahiptir. Türkçe dil desteği de bulunuyor.

4. GOOGLE JOBS

Dünyanın her yerinden milyonlarca iş ilanını bulabileceğiniz bir platform. Doğrudan Google’ye aittir.

5. MONSTER

CV konusunda sağladığı destekler ile ön plana çıkan Monster, günümüzde en popüler yabancı iş ilanları siteleri arasında yer alıyor.

6. ZIPRECRUITER

8 milyondan fazla aktif iş ilanının bulunduğu bir platform. Avrupa’nın birçok ülkesinde çok aktif olarak kullanılmaktadır.

7. SIMPLYHIRED

Çok basit bir iş arama sitesi. Alternatif olarak değerlendirilebilir.

8. CAREER BUILDER

Anahtar kelime ile özgeçmiş filtreleme özelliği sayesinde işverenlerin sıklıkla kullandığı bir iş arama sitesidir.

9. SNAG

Saatlik iş arama konusunda dünyanın en iyi iş arama sitesidir. ABD’de çok yoğun kullanılıyor.

10. LINKUP

İş ilanları konusunda sıkı bir denetleme mekanizması bulunan bir platformdur. Güncelliğini yitirmiş ilanlardan sıyrılmanızı sağlıyor.

11. CRAIGSLIST

Muhtemelen duyduğunuz bir iş ilanı sitesidir. Çok popüler olmasına rağmen, spam ilanlara çok fazla rastlama olasılığınız yüksektir. Bu nedenle herhangi bir işe başvurmadan önce teyit almanız önerilir. Aksi durumda, vakit kaybı.

12. US.JOBS

ABD’nin devlet işleri platformu.

  • Həsən
    1 yıl önce

    İş lazım

    22
    yorum beğen