arama

Twitter’dan Para Kazanma İçin 7 Süper Yol

twitter para kazanma

Twitter aracılığıyla kısa sürede para kazanmanızı sağlayacak süper 7 yol var. Bunları kullanarak sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, kullanıcılarına para kazanma fırsatı da sağlamaktadır. Twitter’i keyifli bir vakit geçirmek, ülke, dünya gündemini takip etmek dışında; yapabileceğiniz birçok girişim aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Kurulduğu 2006 yılından itibaren Türkiye’de de çok ciddi bir kitle tarafından kullanılan ve neredeyse ülke gündemini belirleme konusunda en iyi sosyal medya platformu olan Twitter’in dünya genelinde 340 milyona yakın aktif üyesi bulunuyor. Bu ciddi kitleyi kullanarak para kazanmanızı sağlayabilecek birçok alternatif yol bulunuyor.

Sizlere Twitter’dan para kazandıracak 7 süper yöntem…

1. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİLİĞİ

Twitter’dan para kazanmanızı sağlayabilecek ilk yol, markalar ve önemli kişiler için sosyal medya yöneticiliği sağlamaktır. Twitter, tüm işletmeler ve önemli isimler için tanınırlılık sağlayan önemli bir mecradır. Bu nedenle, markalar ve önemli isimler Twitter’i muhakkak kullanmaktadır. Ancak elbette markaların ve ünlülerin bunun için ayırabilecekleri çok vakit yok. Aynı anda çok sayıda kişi ve kuruma sosyal medya yöneticiliği hizmeti vererek, para kazanabilirsiniz.

2. REKLAM YAPMAK

Twitter’da önemli bir takipçi kitlesine ulaştıktan sonra para kazanmanız çok kolay. Reklam Twitleri atarak, doğrudan nakit geliri elde edebilirsiniz. Uzun dönemli anlaşmalar düzenleyerek, markalara ve yine ünlü isimlere yönelik etkileşim hizmeti sağlayabilirsiniz.

Twitter’da reklam almaya başlamak için Türkçe sürümde minimum 100 bine yakın takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Ek olarak, daha küçük takipçili hesabınız varsa, etkileşimin yüksek olması da önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Reklam bulmak için doğrudan markaların reklam servislerine ulaşabilir ve teklif iletebilirsiniz. Günlük 100’e yakın tekliften 4, 5 tanesine olumlu yanıt alabilirsiniz. Reklam beklemeyin, reklam arayın!

3. DROPSHIPPING

Hiçbir stok tutmadan e-ticaret yapmaya dropshipping adı veriliyor. Kitleniz e-ticarete uygunsa, kendi e-ticaret sitenizi neredeyse sıfır maliyet ile kurabilir ve kendi platformunuz için reklam yaparak satışa başlayabilirsiniz. Dropshipping İşine Başlamanın Temelleri adlı rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır.

4. MEDIA STUDIO

Twitter, videodan para kazanma özelliğine sahip bir sosyal medya platformudur. Twitter’a yüklediğiniz videolar için reklam talep edebilir ve uygun bulunması durumunda videolarınız öncesinde gösterilen reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Twitter’a web tarayıcısı üzerinden eriştikten sonra, Media Studip’ya giriş yapın. Sonrasında “Ayarlar” bölümüne tıklayın ve “Bu videodan gelir elde et” butonunu aktif edin. Ardından ilgili buton sizi yönlendirecek ve videolarınız hakkında ek bilgiler talep edilecek. Her şeyi doğru yaparsanız, artık yüklediğiniz tüm videolardan para kazanma fırsatınız olacak. Unutmayın, bu özellik sadece yüksek takipçili hesaplar için aktif olmaktadır.

5. DİĞER SOSYAL MEDYA HESAPLARINA YÖNLENDİRME

Twitter’dan dolaylı olarak para kazanma yöntemlerinden biri de diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirme sağlamaktır.

Örneğin, aktif olarak bir Youtube kanalınız varsa, Youtube’den para kazanmak için, Twitter’da kendi videolarınıza yönlendirme bağlantıları paylaşabilirsiniz. Böylelikle Youtube’deki videolarınız daha fazla izlenir hatta doğrudan aboneler de elde edebilirsiniz. Twitter’da link paylaşmak çok kolaydır ve tüm sosyal medya platformları arasında Facebook’tan sonra en yüksek bağlantı tıklanması Twitter’dan elde edilmektedir.

6. HABER SİTESİNE ZİYARETÇİ KAZANDIRMAK

Twitter genel olarak büyük bir haber platformudur. Hemen hemen dünya genelinde yaşanan tüm önemli gelişmeler ilk olarak Twitter’da yer almaktadır. Bu nedenle, insanlar Twitter’i genel olarak bir büyük haber platformu olarak takip etmektedir. Twitter’da haber okumak için çok ciddi bir kitle bulabilirsiniz. Bir girişimci olarak, bu kitleden para kazanmanın en etkili yolu ise bir haber sitesi kurmak veya mevcut bir haber sitesinin size sponsor olmasını sağlayarak, takipçilerinize sık sık haber bağlantıları paylaşmaktır.

7. ÜRÜN TANITIMI

Twitter’da size para kazandırabilecek en iyi yöntemlerden biri de ürün tanıtımı yapmaktır. İnsanlar yeni çıkan bir ürünü genellikle Twitter’da da aramakta ve diğer insanların bu ürün hakkında yaptığı yorumları dikkate almaktadır. Markalar tarafından da bilinmesi hasebiyle, markalar sıklıkla önemli kitlesi olan kullanıcılara “ürün kutu açılışı” gibi videolar yapmaları için para ödemektedir.

Eğer yüksek takipçi kitleniz varsa, yeni ürün çıkaran markalara doğrudan ulaşarak, reklam seçenekleri hakkında bilgi almanız önerilir.

  • Nuket
    4 yıl önce

    Denizli evde paketleme isi yapabilirim

    32
    yorum beğen