Trendyol’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

trendyol

Trendyol son dönemde Türkiye’nin en büyük alışveriş platformları arasında yer almayı başardı. Etkili reklam seçenekleri ülkemizin dört bir yanında en çok sevilen e-ticaret siteleri arasında yer alan Trendyol, genel olarak para harcadığınız bir platform olsa da, para kazandıran çeşitli yöntemleri de bulunuyor.

Trendyol’dan para kazanmanın birçok yolu var. Eğer Trendyol aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, alternatif birçok fikir sağlayacağız.

1. SATIŞ YAPMAK

Trendyol, hemen hemen aklınıza gelebilecek her konuda satış yapılan bir e-ticaret platformudur. Trendyol’da satılan ürünler, doğrudan Trendyol’a ait değil, satıcılara aittir. Kısaca, bir şirkete sahipseniz, siz de üyeliğinizi oluşturduktan sonra kendi ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Yüzde 20‘ye yakın komisyon oranları kesintisi sonrasında Trendyol, düzenli olarak ödemenizi gerçekleştirmektedir.

Trendyol’da satış yapmaya odaklanmak için ilgi çekici moda ürünleri en değerli alanlar arasında yer almaktadır. Trendyol satıcı paneline üyelik gerçekleştirdikten sonra sık sık kampanyalar düzenleyerek satışlarınızı düzenli olarak artırma şansına sahipsiniz.

2. PAYLAŞ KAZAN

Trendyol’un son dönemde sık sık aktif ettiği bir para kazanma yöntemleri arasında yer alan Paylaş Kazan özelliği aracılığıyla, Trendyol üzerinden beğendiğin ürünü arkadaşlarınla paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Trendyol’da beğendiğiniz bir ürünün bağlantısını Paylaş Kazan üzerinden alın ve arkadaşlarınıza sosyal medyadan veya mesajlaşma uygulamalarından gönderin. Bu bağlantılar üzerinden alışveriş yapılması durumunda, ürün fiyatının yüzde 5’ine kadar gelir elde edin. Elbette bu tutarlar cüzdanınıza aktarılmakta ve ancak satışa dönüştürebilmektesiniz.

3. KOLEKSİYON OLUŞTUR KAZAN

Trendyol’da koleksiyon oluşturma özelliği bulunmaktadır. Beğendiğiniz ürünleri bir koleksiyon haline getirebiliyor ve bu koleksiyonu herkese açık bir şekilde yayınlayabiliyorsunuz. Eğer koleksiyonunuza 50 kişi kayıt olursa, bu durumda 50 TL hediye çeki kazanabiliyorsunuz.

4. YÖNLENDİRME REKLAMI

Trendyol, ülkemizin özellikle giyim konusundaki en büyük alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Bu durumda, Trendyol’da yer alan markalar sıklıkla sosyal medyadan, bloglardan, forumlardan reklamlar yapmaktadır.

Eğer kendinize ait büyük bir sosyal medya hesabı, blog vb. reklam aracı bulunuyorsa; markalar ile iletişime geçerek, reklamlarını yapabileceklerini belirtin. Markalar sıklıkla reklam bütçesini küçük reklamlar için de kullanmaktadır. Hepsinden olumlu yanıt alamazsanız da, düzenli olarak çalışabilecek markalar veya küçük satıcılar bulabilirsiniz.

5. INFLUENCER

Büyük takipçi kitlesine sahip Instagram hesabı bulunanların doğrudan Trendyol aracılığıyla çalışma fırsatı bulunduğunu biliyor musunuz?

Trendyol’un Influencer Başvuru bölümüne giriş yaparak, hesap bilgilerinizi kayıt formuna ilettikten sonra Trendyol incelemesi ile birlikte sizlerle iletişime geçiliyor ve reklamlar sağlanıyor. Doğrudan reklamlar ve ödemeleriniz Trendyol aracılığıyla sağlanmaktadır.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
  • Süleyman
    10 ay önce

    Evde paketleme işi arıyorum Yardimlarinizi bekluyorum iyi gunler

    yorum beğen