arama

Trendyol’dan Para Kazanmanın 8 Yolu

trendyol

Ülkemizin en büyük e-ticaret platformları arasında yer alan Trendyol’dan para kazanmanın birçok farklı yolu vardır. İster satış yapın; isterseniz de sadece bir tüketici olun, size para kazandıracak birçok yol var.

Trendyol son dönemde Türkiye’nin en büyük alışveriş platformları arasında yer almayı başardı. Etkili reklam seçenekleri ülkemizin dört bir yanında en çok sevilen e-ticaret siteleri arasında yer alan Trendyol, genel olarak para harcadığınız bir platform olsa da, para kazandıran çeşitli yöntemleri de bulunuyor.

Trendyol’dan para kazanmanın 8 yolu var. Eğer Trendyol aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, alternatif birçok fikir sağlayacağız.

1. SATIŞ YAPMAK

Trendyol, hemen hemen aklınıza gelebilecek her konuda satış yapılan bir e-ticaret platformudur. Trendyol’da satılan ürünlerin çok büyük bir kısmı doğrudan Trendyol’a ait değil satıcılara aittir. Kısaca, bir şirkete sahipseniz, siz de üyeliğinizi oluşturduktan sonra kendi ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Yüzde 20‘ye yakın komisyon oranları kesintisi sonrasında Trendyol, düzenli olarak satışlarınız sonrası elde ettiğiniz parayı hesaplarınıza gerçekleştirmektedir.

Trendyol’da satış yapmaya odaklanmak için ilgi çekici moda ürünleri ve teknoloji en değerli kategoriler arasında yer almaktadır. Trendyol satıcı paneline erişip kendi butik mağazanızı tamamen ücretsiz bir şekilde kurabilirsiniz.

İlgi çekici ürünler ve rekabetçi fiyatlara sahip olarak Trendyol’dan ciddi düzeyde para kazanma imkanınız vardır. Özellikle platform üzerinden kampanyalar düzenleyerek satışlarınızı önemli düzeyde artırma imkanı da elde edebilirsiniz.

Trendyol her yıl on milyonlarca kargo çıkışı yapılan çok büyük bir e-ticaret sitesidir. Burada çok ciddi düzeyde para kazanan çok sayıda marka vardır. Siz de özellikle giyim, teknoloji ve aksesuar kategorilerinde rekabetçi ürünler ile Trendyol’dan para kazanabilirsiniz.

2. PAYLAŞ KAZAN

Trendyol’un son dönemde sık sık aktif ettiği bir para kazanma yöntemleri arasında yer alan Paylaş Kazan özelliği aracılığıyla, Trendyol üzerinden beğendiğin ürünü arkadaşlarınla paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Trendyol’da beğendiğiniz bir ürünün bağlantısını Paylaş Kazan üzerinden alın ve arkadaşlarınıza sosyal medyadan veya mesajlaşma uygulamalarından gönderin. Bu bağlantılar üzerinden alışveriş yapılması durumunda, ürün fiyatının yüzde 5’ine kadar gelir elde edin. Elbette bu tutarlar cüzdanınıza aktarılmakta ve ancak satışa dönüştürebilmektesiniz.

Trendyol’da hemen hemen her tüketicinin kullanabildiği basit para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan veya geniş çevreye sahip olanlar için para kazanmanın etkili yolları arasında bulunuyor.

3. KOLEKSİYON OLUŞTUR KAZAN

Trendyol’da koleksiyon oluşturma özelliği bulunmaktadır. Beğendiğiniz ürünleri bir koleksiyon haline getirebiliyor ve bu koleksiyonu herkese açık bir şekilde yayınlayabiliyorsunuz. Eğer koleksiyonunuza 50 kişi kayıt olursa, bu durumda 50 TL hediye çeki kazanabiliyorsunuz.

Koleksiyon oluşturmak kolaydır ancak koleksiyonunuza insanların kayıt olması için ilgi çekici ve gerçekten modaya ayak uyduran ürünleri seçmeniz gerekiyor.

Modadan anlayan veya belirli kategorideki en iyi ürünleri seçebilenler için para kazanmanın kolay yollarından biridir.

4. YÖNLENDİRME REKLAMI

Trendyol, ülkemizin özellikle giyim konusundaki en büyük alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Bu durumda, Trendyol’da yer alan markalar sıklıkla sosyal medyadan, bloglardan, forumlardan reklamlar yapmaktadır.

Eğer kendinize ait büyük bir sosyal medya hesabı, blog vb. platform bulunuyorsa; markalar ile iletişime geçerek, reklamlarını yapabileceklerini belirtin. Markalar sıklıkla reklam bütçesini küçük platformlar için de kullanmaktadır. Hepsinden olumlu yanıt alamazsanız da düzenli olarak çalışabilecek markalar veya küçük satıcılar bulabilirsiniz.

Bu süreci düzenli olarak yönetmeye ve markalara önemli düzeyde katkı değeri sağlamaya özen gösterin.

5. INFLUENCER

Büyük takipçi kitlesine sahip Instagram, Facebook, Twitter veya Tiktok hesabı bulunanların doğrudan Trendyol bünyesi altında reklam-pazarlama amacıyla çalışma fırsatı bulunduğunu biliyor musunuz?

Trendyol’un Influencer Başvuru bölümüne giriş yaparak, hesap bilgilerinizi kayıt formuna ilettikten sonra Trendyol incelemesi ile birlikte sizlerle iletişime geçiliyor ve reklamlar sağlanıyor. Doğrudan reklamlar ve ödemeleriniz Trendyol aracılığıyla sağlanmaktadır.

6. SATICI BİLGİLENDİRME

Trendyol ülkemizin en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Dolayısıyla platformda satış yapan ve yapmak isteyen yüz binler hatta milyonlarca girişimci ve yatırımcı bulunmaktadır. Bunların çoğu ya istediği başlangıcı yapamıyor ya da satışlarından memnun değil.

Trendyol’da etkili satış teknikleri üzerine kendinizi geliştirerek; markalara veya doğrudan kişilere özel hizmet verebilirsiniz. Bu süreçte başarılı olabilir ve işletmelere katma değer sağlamayı başarırsanız kısa sürede önemli bir gelir kapısına ulaşabilirsiniz.

Özellikle Youtube ve Udemy’de çok sayıda bu işi yapan başarılı uzman bulunmaktadır. Bunları inceleyerek markaların veya satış yapmak isteyen girişimcilerin en çok hangi alanda sorun yaşadığını tespit edebilirsiniz.

7. TOPTAN ÜRÜN DESTEĞİ

Trendyol’da en çok satılan ürünleri bulmak kolaydır. Herhangi bir kategoriye giriş yaptıktan sonra EN ÇOK SATILANLAR bölümüne giriş yapmanız yeterli. Dolayısıyla bu ürünler Trendyol’dan para kazanmak isteyen satıcıların en çok dikkat ettiği bölümlerdir.

Yeterli sermayeniz varsa bu ürünlerin çok daha uygun fiyatlı bir şekilde satın alınmasını veya doğrudan üretilmesini sağlayarak para kazanabilirsiniz. Bu spesifik bir yoldur. Ticarette para kazanmanın en etkili yolu bir ürünü en uygun fiyat ile temin etmektir. Dolayısıyla çok satılan ürünlerde bunu başarabilirseniz para kazanma potansiyeliniz çok yüksek olacaktır.

8. TRENDYOL İÇİN ÇALIŞMAK

10 binden fazla personeli bulunan Trendyol’da siz de çalışabilirsiniz. Alanında başarılı isimleri bünyesine katmak konusunda iştahlı bir yaklaşım sergileyen Trendyol’un kariyer fırsatlarını sıklıkla takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Trendyol’un iş ilanlarına göz atmak için şirketin Linkedln sayfasını kullanabilirsiniz.

  • Süleyman
    4 yıl önce

    Evde paketleme işi arıyorum Yardimlarinizi bekluyorum iyi gunler

    29
    yorum beğen