arama

Komagene Bayilik Şartları ve Bedeli

komagene bayilik

Türkiye’nin en büyük çiğköfte markaları arasında yer alan Komagene, büyüme stratejileri doğrultusunda ülkenin her noktasına bayilik veriyor.

Ülkemizde 1500’ü aşkın şubesi ile en çok dikkat çeken çiğköfte markaları arasında yer alan Komagene çiğköfte bayilik sistemi ile siz de kısa bir süre içerisinde karlı bir yatırımın parçası olabilirsiniz. Etsiz çiğköfte sektörünün lider firmaları arasında yer alan Komagene’nin düşük yatırım bedelli franchise sistemine dahil olmak kolaydır. Genel olarak başvuru süresi ile işe başlama süresi arasında 2 haftalık bir süreç bulunmaktadır.

Komagene Bayilik

Kurulduğu 2004 yılından itibaren sektörün en çok takip edilen firmaları arasında yer alan Komagene’nin bayilik sistemine giriş için gerekli sermaye tutarı düşüktür. Ancak marka kimliğinin korunması amacıyla her noktaya bayilik verilmiyor. Firma en yüksek potansiyel içeren noktalar için bayilik seçeneklerini değerlendirmektedir.

Şubelerinin karlılık ve iş hacmini sürekli kontrol altında tutan firma, bu kapsamda fizibilite çalışmasına önem gösteriyor. Firmadan bayilik alabilmek için semtinizin en yoğun noktalarında dükkan bulmanız gerekiyor. Komagene bayilik sistemine dahil olmak için kiralamanız gereken dükkanın ortalama 20 metrekare olması yeterlidir. Ancak kiralanacak olan işletmelerin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalarda bulunması gerekiyor.

2025 yılında 2500 bayilik hedefi bulunan Komagene çiğ köfte, bu kapsamda bayilik kampanyaları ile yatırımcı ve girişimcileri cezbetmeye çalışmaktadır. Firma düzenli olarak yeni bayilik kampanyaları düzenlemektedir.

Komagene Bayilik Şartları

Komagene’nin bayilik için istediği en büyük şartlardan biri yoğun iş hacmine sahip olacak bir dükkan kiralamaktır. Bunun dışında sürekli olarak işin başında duracak olan girişimci ve yatırımcılar talep edilmektedir. Ayrıca müşteri odaklı olarak çalışacak ve mümkün mertebe sektör tecrübesi olanlara franchise verilmeye sıcak bakılmaktadır.

10 bin metrekare ile Türkiye’nin en büyük çiğköfte üretim merkezine sahip olan marka, franchiselerine Tedarik Zinciri, Lojistik Desteği ile Reklam, pazarlama, kampanya konusunda önemli destekler sağlamaktadır.

Komagene Bayilik Bedeli

2021 yılı itibarıyla Komagene firması bayilik için minimum 27.500 TL‘lik bir kampanya hazırlamıştır. Bu tutarı karşılamaya hazır olan girişimci ve yatırımcılar, dükkanı kiraladıktan sonra başvuru sürecine başlayabilmektedir.

Firma bayilerinden giriş bedeli (isim hakkı bedeli) ve Royality fee (ciro primi) talep etmemektedir. Bu açıdan karlılık düzeyi birçok diğer çiğköfte firmasına göre daha yüksektir.

27.500 TL + KDV ile hazırlanan pakette yer alanlar:

 • 1 adet 120 cm Çiğ Köfte Dolabı (Soğutmalı)
 • 1 adet 100 cm Çalışma Tezgahı
 • 1 adet 100 cm Meze Dolabı
 • 1 adet 70 cm Kasa Bankosu
 • 1 adet 330 cm Ledli Ön Kapama Mobilyası
 • 1 adet Arka Dolap Mobilyası
 • 5 adet 50*70 cm Işıklı Menüboard
 • 1 adet 250 cm Kutuluk Mobilyası
 • 3 adet 60*60 cm Masa
 • 6 adet Sandalye
 • 1 adet Duvar Mühürü Folyosu
 • 1 adet 300*75 cm Işıklı Tabela
 • 1 adet Cam Folyosu

Komagene Bayilik İletişim

Komagene firmasından bayilik alabilmek için yapmanız gereken en önemli adımlardan bir tanesi öncelikli fizibilite çalışmasının yapılması ve belirlenen dükkanın da uygun olup olmadığının belirlenmesi için firma ile iletişime geçmektir. Kısaca öncelikli olarak dükkanı kiralamadan önce, bayilik kurulacak olan dükkanın uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekiyor.

Adres: Yörpaş Yöresel Yiyecekler A.Ş. Ofisim İstanbul Plazaları Cevizli Mah Tugay Yolu Cad. No:20 B Blok Kat:8 Ofis No:44 Maltepe/İstanbul
Tel : +90 (0) 216 367 97 00
Fax : +90 (0) 216 417 38 80

Sıkça Sorulan Sorular

Bir komagene konseptini oluşturmanın ortalama bedeli ne kadardır?

Komagene Konseptini oluşturmak için ortalama KDV dahil 35.000 tl yatırım gerekmektedir.

AVM için başvurularını kim yapıyor?

Genel itibari ile aday kendisi yapıyor ancak AVM ile irtibat kurmada Komagene yardımcı oluyor.

Çiğ Köfte şubelerde mi üretiliyor?

Ürünler üretim tesisimizde üretilir vakumlanır ve +4 derece soğutmalı araçlar ile tek merkezden sevk edilir.

Şehir dışına ürünler günlük mü sevk ediliyor?

Lokasyona göre değişkenlik göstermekle birlikte haftada 2 veya 3 kez genel üretim merkezinden gönderilmektedir.

Bayide çalışacak olan personeli kim buluyor?

Bayi personelini kendisi buluyor ancak Personelin tüm eğitimi İstanbul Komagene merkezde yada bölge müdürlüklerinde veriliyor.

Ortalama tadilat süreci ne kadar sürüyor?

Tadilat, dekorasyon ve ekipman tedariki 2 hafta ile 4 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Mağaza tadilat, dekorasyon, ekipman tedariğini Komagene anahtar teslim mi yapıyor?

Birlikte çalıştığımız mimarlık firmaları tarafından mimari proje çizimi, inşaat aşaması anahtar teslimi şeklinde yapılmaktadır. Eğer Franchisee projeyi kendisi yaptırmak isterse konsepte bağlı kalmak ve onaylatmak üzere kendisi yaptırabilir.

Tüm ürünleri Komagene’den almak zorunda mıyım?

Komagene Kurumsal bir marka olduğu için her bir şubesindeki ürün ve hizmet standardını sağlayabilmek için tüm ürünlerin en uygun koşullarda satın almasını sağlamak ve gıda güvenliğine uygun bir şekilde soğuk zincir kırılmadan şubelere sevkini gerçekleştirmektedir. Franchisee’lerimizden beklentimiz bu işlere zaman ayırmadan ve kafa yormadan tüm konsantrasyonlarını şubelerinin satış geliştirme çalışmalarına odaklamalarıdır.

Menü dışı ürün satabilir miyiz?

Markalaşma sürecinde en önemli unsurlardan biri her bir şubede aynı kalitede ürün ve hizmetin sunulmasıdır. Aynı zamanda her bir şubede müşterinin her bir ürünü satın almasına olanak sağlanmasıdır. Bu nedenle şubelerin menü dışı farklı ürünleri satmasına izin vermemekteyiz. Fakat franchiseelerin önerileri doğrultusunda arge ekibi çalışarak önerilen ürünlerin uygunluğunu değerlendirmektedir.

İLGİLİ