arama

Türkiye’nin En İyi 14 Alışveriş Siteleri

alışveriş siteleri

Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri aracılığıyla e-ticaretteki performansınızı artırabilirsiniz. İlgili alışveriş siteleri aracılığıyla e-ticaret konusunda ilerlerken sahip olmanız gerekenleri de öğrenebilirsiniz.

Son yıllarda Türkiye’de büyük holdinglerin bile e-ticaret yatırımları olmuş ve böylelikle ülkemizde dünya standartlarında  hizmet sağlayan büyük alışveriş siteleri ortaya çıkmıştır. Elbette her alışveriş sitesi kendi içerisinde farklı avantajlar barındırsa da özellikle konu “en iyi” olduğu zaman ön plana çıkan birkaç alışveriş sitesi bulunmaktadır.

Bir tüketici olarak internetten alışveriş yapmadan önce son değerlendirmenizi yapabilmeniz için en iyi 14 alışveriş sitesini inceledik. Böylelikle en iyi fiyat avantajı, en hızlı kargo gönderimi veya en fazla taksit gibi ek seçenekleri değerlendirmek üzere alternatif elde edeceksiniz. Ayrıca en iyi alışveriş siteleri listesini oluştururken “güvenlik” seçeneklerini de değerlendirmeye dahil ettik. Böylelikle bilgileriniz bu platformlarda daha güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Sizler için hazırladığımız Türkiye’nin en iyi 12 alışveriş sitesi rehberi…

1. AMAZON

Öneri: 9/10

Geçtiğimiz yıl Türkiye servisi açılan Amazon, gün geçtikçe kalitesini artırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Dünyanın en büyük alışveriş sitesinin Türkiye servisi olan platformda birbirinden farklı yüzlerce kategoride onbinlerce ürün bulabilirsiniz. Ancak yurt dışı Amazon servisleri göz önüne alındığında henüz Amazon Türkiye’de yeterli düzeyde ürün bulabilmek pek mümkün değil.

Amazon’da özellikle teknoloji konusunda harika fırsatlar bulabiliyorsunuz.

2. HEPSİBURADA

Öneri: 10/10

Türkiye’nin en köklü alışveriş siteleri arasında yer alan Hepsiburada, giyimden teknolojiye kadar onlarca farklı kategoride yüzbinlerce ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Hızlı kargo, ekstra taksit ve puan seçenekleri ile ön plana çıkmayı başaran Hepsiburada’nın milyonlarca üyesi bulunuyor.

Hem IOS hem de Android’de harika bir uygulaması da bulunan Hepsiburada aracılığıyla aradığınız ürünü satın almanız birkaç tık ile mümkün.

3. N11

Öneri: 8/10

Ülkemizde son 4 yılda geliştirdiği kupon sistemi ile bir anda en çok tercih edilen e-ticaret platformları arasına girmeyi başaran N11, Doğuş Grubu’nun güvencesi altında hizmet veriyor. Özellikle teknoloji ve ev marketi konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan N11’de ürünler genel olarak yine işletmeler tarafından oluşturulan butik mağazalar aracılığıyla gönderiliyor.

4. MEDIAMARKT

Öneri: 8/10

Perakende mağazacılık deneyimi e-ticaret ile de buluşturan Mediamarkt, 10 yılı aşkındır sektörde milyonlarca tüketicinin ilk alışveriş platformu. Mediamarkt aracılığıyla özellikle teknoloji, ev-bahçe ve kişisel bakım ürünleri konusunda avantajlı fiyatlar bulabilirsiniz. Platformun büyük şehirlerde hızlı kargo seçenekleri de bulunuyor.

5. TEKNOSA

Öneri: 7/10

Sabancı grubunun teknoloji perakende zincirinin e-ticaret sitesi de bulunuyor. Teknosa aracılığıyla perakende mağazalarından çok daha avantajlı fiyatlar bulabilirken, puan sistemiyle her alışverişinizden doğrudan hediye de kazanabiliyorsunuz. IOS ve Andoid işletim sistemleri için harika birer uygulaması da bulunan Teknosa aracılığıyla özellikle teknoloji ürünlerinde en iyi seçenekleri bulabilirsiniz.

6. KİTAPYURDU

Öneri: 10/10

Konu kitap olduğu zaman Türkiye’nin en köklü ve en fazla ürün arşivine sahip platformu Kitapyurdu’dur. Tartışmasız olarak sektörün en iyi platformu olan Kitapyurdu’nda aradığınız tüm kitapları birkaç tık ile uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

7. GİTTİGİDİYOR – KAPANDI!

Öneri: 8/10

Sektöre açık artırmalar sistemi ile giriş yapan Gittigidiyor, kurulduğu günden bu yana en çok tercih edilen güvenilir alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Özellikle pek bulunmayan ve ikinci el olarak adlandırılabilecek ürünler için mutlaka tercih edilmesi gereken alışveriş sitesidir.

Bir alışveriş sitesinde bulamadığınız ürün için Gittigidiyor’un arşivine göz atmalısınız. Son dönemde geliştirdiği güvenlik adımları ile çok daha güvenli bir şekilde de alışveriş fırsatı sağlıyor.

8. TRENDYOL

Öneri: 10/10

Geçtiğimiz yıl e-ticaret devi Alibaba tarafından satın alınan ve agresif reklam politikası ile bir anda özellikle giyim sektöründe Türkiye’nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olmayı başaran Trendyol, geliştirdiği hediye çek sistemi ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Giyim sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip olan alışveriş siteleri arasında yer alan Trendyol, geliştirdiği kolay iade sistemiyle de çok sevilmektedir.

9. MORHIPO

Öneri: 7/10

Boyner Holding güvencesiyle hizmet sağlayan Morhipo, özellikle giyim sektöründe en çok tercih edilen güvenilir alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Daha üst seviye giyim markalarını da bünyesinde barındırmaktadır.

10. KOÇTAŞ

Öneri: 7/10

Koç Holding’in e-ticaret girişimi olan Koçtaş aracılığıyla genellikle ev ürünlerini bulabiliyorsunuz. En güvenli alışveriş siteleri arasında yer alan Koçtaş’ta uygun fiyat avantajı, yüksek taksit ve puan seçeneklerini bulabiliyorsunuz.

11. EVIDEA

Öneri: 7/10

Ev ürünleri konusunda alternatif bir seçenek arıyorsanız Evidea tam olarak aradığınız ürünleri bulabilmek için harika bir alışveriş sitesi. Platformda birçok kategoride çok uygun fiyatlar ile ürün seçenekleri yer alıyor.

12. BOYNER

Öneri: 8/10

Perakende devi Boyner’in e-ticaret girişimidir. En güvenli alışveriş siteleri arasında yer almakta olup, sektöre yeni giriş yapması nedeniyle birçok konuda cazip seçenekler sağlamaktadır. Boyner mağazalarına göre daha uygun fiyatlar ile aradığınız birçok kategoride on binlerce ürün yer alıyor.

Boyner’de çeşitli özel günler için doğrudan hediye çeki fırsatı da bulabiliyorsunuz.

13. ÇİÇEKSEPETİ

Öneri: 6/10

İlk olarak çiçek satışına odaklanan platform günümüzde sayısız kategoride on binlerce ürünü barındırmaktadır. Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemde uyguladığı kampanyaları ile dikkat çeken platformlardan biridir.

14. DOLAP

Öneri: 6/10

İkinci el ürünlerin en iyi alışveriş sitelerinden biridir. Ancak web sitesi olarak değil uygulama olarak hizmet sağlamaktadır.

 • mavikorku
  4 yıl önce

  Sıralama gayet başarılı olmuş. Ben içlerinden sadece N11 ve Trendyol u kullanıyorum. Teşekkürler yazı için.

  28
  yorum beğen
 • Kağan
  4 yıl önce

  Faydalı bir liste olmuş. Hepsiburada ve Trendyol’u kullanırım. Şimdiye kadar herhangi bir şikayetim olmadı. Aslında diğerlerini de kullanıp fırsat vermek lazım

  27
  yorum beğen
 • Astanakul
  4 yıl önce

  Lütfen

  27
  yorum beğen
 • instagram takipçi satın al
  3 yıl önce

  İnstagram türk takipçi satın al veya ucuz takipçi satın al. Kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yap.

  bit.ly/instagram-takipci-satin-almak

  28
  yorum beğen
 • SEDAT
  11 ay önce

  Takipteyim kaliteli ve güzel bir içerik olmuş dostum.

  11
  yorum beğen