arama

Dlive ile Gerçek Para Kazanma Yolları

dlive para kazanma

Dlive aracılığıyla para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Özellikle Twitch’in yüksek komisyon oranlarından uzaklaşmak isteyenler için Dlive ile birçok konuda daha fazla kazanç imkanı bulunuyor.

Dlive, Twitch ve YouTube gibi popüler canlı yayın platformlarına benzer bir canlı akış hizmetidir. Bu platform, yayıncılara izleyicilerinden bağış alarak gelir elde etme imkanı sunar.

Geleneksel içerik yayın platformlarındaki gibi, içerik üreticileri büyük çabalar sonucu izleyici kitlesi oluşturmaya çalışır. Ancak Dlive, yayıncıların para kazanmaları için ek bir yöntem sunarak diğer platformlardan ayrılır. Son zamanlarda, Twitch, YouTube ve Facebook gibi platformlardan birçok içerik üreticisi, Dlive’a geçiş yapmaya başlamıştır. Bu durum, Dlive’ın sunduğu yenilikçi yayıncılık seçeneklerinin çekiciliğini göstermektedir.

Dlive Nedir? Çalışma Prensibi

Dlive genel olarak, Twitch’in birebir aynısıdır. İnsanlar canlı bir video başlatır ve kullanıcıların beğenisine sunmaya çalışır. Genel olarak online oyun oynayan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Ancak farklı tarzlarda video çekimi yapan kullanıcılar da bulunuyor.

Son dönemde Türkiye’de içerik üreticiliği yapan birçok önemli isim de daha fazla para kazanmak için Dlive’ye geçmiştir.

Dlive Para Kazanma Yolları

Dlive’de para kazanmanızı sağlayacak birçok yol bulunmaktadır.

BAĞIŞ ALMAK

Diğer canlı yayın platformlarında olduğu gibi Dlive’de de bağış alabilirsiniz. Dlive’de Lemon adı verilen hediye paralar bulunuyor. Kullanıcılar bunu para ile satın aldıktan sonra içerik üreticilerine gönderebiliyor. Ödeme için minimum tutar 4.250 Lemon’dur. Bu da yaklaşık olarak 51 Dolar yapmaktadır.

Dlive’de kullanıcılar Lemon’ları birçok farklı ödeme yöntemi ile satın alabilmektedir. Her Lemon 0.012 Dolar’dan satılıyor.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

Dlive’de para kazanmanızı sağlayacak bir diğer yöntem ise diğer sosyal medya hesaplarınızı büyütmektir. Örneğin bir Instagram hesabına sahipseniz, Dlive’deki takipçilerinize sayfanızı da takip etmelerini isteyebilirsiniz. Böylelikle Instagram’dan para kazanma yöntemlerini de kullanarak gelir elde edebilirsiniz.

REKLAM YAPMAK

Son dönemde oyunlara yönelik canlı akış sağlayan içerik üreticileri ciddi reklamlar almaktadır. Özellikle mobil oyunlara yönelik sık sık reklam bulma şansınız var. Ancak reklam alabilmek için minimum 20-30 bin takipçi sayılarını aşmanız gerekir.

Bazı 100-200bin takipçiye sahip hesaplar, her akış içerisinde 2-3 adet reklam alabiliyor. Ortalama olarak reklam başına kazanacağınız ücret 500 TL’den başlamaktadır. Elbette önemli yayıncılar reklam başına 5-6 bin lira kazanabiliyor.

BLOG AÇMAK

Dlive’de başarılı olan kullanıcıların çok büyük bir kısmının blog veya web sitesi bulunuyor. İçerik üreticileri aynı zamanda oynadıkları oyunlara yönelik haberler, ipuçları ve oynanış videolarını blog ve web sitelerinde yayınlıyor. Böylelikle ziyaretçi elde eden blog ve web sitelerine reklam alabilirsiniz.

Dlive Para Çekmek

Dlive’de Lemon sistemi aracılığıyla para kazandıktan sonra para çekme bölümü aracılığıyla kazancınızı hesabınıza çekebilirsiniz.

1. Öncelikle DLive’ın sağ üst köşesindeki profil resmine ardından da Ödeme Al seçeneğine tıklayın.

d-1

2. E-posta Doğrulamasını Tamamlayın. Kimliğinizi doğrulamak için Resmi Kimliğinizin ekran görüntüsünü yükleyin

d-2

3. Resmi Kimliği Yükle bölümünde Yükle’ye tıklayın. Başlat butonuna tıklayın.

d-3

4. Kimliğinizi doğrulamak istiyorsanız Resmi Kimlik seçeneğini seçin.

d-4

5. Kimliğinizin Fotoğrafını Çekmek veya Dosya Yükleme seçeneklerinden birini seçin. Kimlik Doğrulama işlemini tamamlayın.

d-5

6. Ödeme Talebi Oluştur’a tıklayın. Yeni adres ekle’ye tıklayın. Faturalandırma ülkenizi ve Para Çekme Yöntemini seçin.

d-6

7. Banka Bilgilerinizi girin ve Kaydet’e tıklayın.

d-7

Son olarak Ödeme almak istediğiniz Lemon miktarını girin. İleri’ye tıklayın ve işlemi tamamlayın.

 • mavikorku
  4 yıl önce

  Dlive da çok iyi paralar kazandık zamanında. Hala çok iyi projelerimiz var devam edecek. Çok ilgili bir platform. Metin beye selamlar. Bilgiler harika

  22
  yorum beğen
 • Mehmet Çiçek
  4 yıl önce

  dlive’ın en iyi yönü twitch’den daha rahat olması. yayıncılar istedikleri gibi yayın yapıyor. reklamlar insanı darlamıyor. en önemlisi dlive yayıncısına önem veriyor. jahrein, wtcn, kendinemüzisyen neden hala twitch’de sürünüyor anlamış değilim.

  24
  yorum beğen
 • Adem
  4 yıl önce

  Twitch benzeri bir platformmuş. Gerçekten para kazanılabilecek bir yere benziyor. Yayıncıların denemesi gereken bir siteye benziyor.

  23
  yorum beğen
 • gokhanbozkurt
  4 yıl önce

  Son Yıllarda İnternette Para Kazanmanın Yolu Youtube Twitch Dlive Oldu Sanırım

  22
  yorum beğen