arama

Dlive Para Kazanma Yolları

dlive para kazanma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Dlive genel olarak bir canlı akış platformudur. Twitch ve Youtube’de de rastladığımız canlı video paylaşım platformu olan Dlive, yayıncılara para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

Geleneksel içerik akışı platformlarında içerik üreticileri uzun uğraşlar sonunda bir izleyici kitlesi elde etmeye çalışır. Ardından para kazanmak için ise bu izleyicilerin bağışlarına ihtiyaç duyarlar. Ancak yeni nesil yayıncılık seçeneklerinden birine sahip olan Dlive’de para kazanmanın ekstra bir yolu bulunuyor. Son dönemde Twitch, Youtube ve Facebook‘taki birçok içerik üreticisi Dlive’ye geçmeye başladı.

DLIVE NEDİR?

Dlive genel olarak Twitch’in birebir aynısıdır. İnsanlar canlı bir video başlatır ve kullanıcıların beğenisine sunmaya çalışır. Genel olarak online oyun oynayan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Ancak farklı tarzlarda video çekimi yapan kullanıcılar da bulunuyor.

Son dönemde Türkiye’de içerik üreticiliği yapan birçok önemli isim de daha fazla para kazanmak için Dlive’ye geçmiştir.

DLIVE PARA KAZANMA YOLLARI

Dlive’de para kazanmanızı sağlayacak birçok yol bulunmaktadır.

1. BAĞIŞ ALMAK

Diğer canlı yayın platformlarında olduğu gibi Dlive’de de bağış alabilirsiniz. Dlive’de Lemon adı verilen hediye paralar bulunuyor. Kullanıcılar bunu para ile satın aldıktan sonra içerik üreticilerine gönderebiliyor. Ödeme için minimum tutar 4.250 Lemon’dur. Bu da yaklaşık olarak 51 Dolar yapmaktadır.

Dlive’de kullanıcılar Lemon’ları birçok farklı ödeme yöntemi ile satın alabilmektedir. Her Lemon 0.012 Dolar’dan satılıyor.

2. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

Dlive’de para kazanmanızı sağlayacak bir diğer yöntem ise diğer sosyal medya hesaplarınızı büyütmektir. Örneğin bir Instagram hesabına sahipseniz, Dlive’deki takipçilerinize sayfanızı da takip etmelerini isteyebilirsiniz. Böylelikle Instagram’dan para kazanma yöntemlerini de kullanarak gelir elde edebilirsiniz.

3. REKLAM YAPMAK

Son dönemde oyunlara yönelik canlı akış sağlayan içerik üreticileri ciddi reklamlar almaktadır. Özellikle mobil oyunlara yönelik sık sık reklam bulma şansınız var. Ancak reklam alabilmek için minimum 20-30 bin takipçi sayılarını aşmanız gerekir.

Bazı 100-200bin takipçiye sahip hesaplar, her akış içerisinde 2-3 adet reklam alabiliyor. Ortalama olarak reklam başına kazanacağınız ücret 500 TL’den başlamaktadır. Elbette önemli yayıncılar reklam başına 5-6 bin lira kazanabiliyor.

4. BLOG AÇMAK

Dlive’de başarılı olan kullanıcıların çok büyük bir kısmının blog veya web sitesi bulunuyor. İçerik üreticileri aynı zamanda oynadıkları oyunlara yönelik haberler, ipuçları ve oynanış videolarını blog ve web sitelerinde yayınlıyor. Böylelikle ziyaretçi elde eden blog ve web sitelerine reklam alabilirsiniz.

DLIVE’DEN PARA ÇEKMEK

Dlive’de Lemon sistemi aracılığıyla para kazandıktan sonra para çekme bölümü aracılığıyla kazancınızı hesabınıza çekebilirsiniz.

1. Öncelikle DLive’ın sağ üst köşesindeki profil resmine ardından da Ödeme Al seçeneğine tıklayın.

d-1

2. E-posta Doğrulamasını Tamamlayın. Kimliğinizi doğrulamak için Resmi Kimliğinizin ekran görüntüsünü yükleyin

d-2

3. Resmi Kimliği Yükle bölümünde Yükle’ye tıklayın. Başlat butonuna tıklayın.

d-3

4. Kimliğinizi doğrulamak istiyorsanız Resmi Kimlik seçeneğini seçin.

d-4

5. Kimliğinizin Fotoğrafını Çekmek veya Dosya Yükleme seçeneklerinden birini seçin. Kimlik Doğrulama işlemini tamamlayın.

d-5

6. Ödeme Talebi Oluştur’a tıklayın. Yeni adres ekle’ye tıklayın. Faturalandırma ülkenizi ve Para Çekme Yöntemini seçin.

d-6

7. Banka Bilgilerinizi girin ve Kaydet’e tıklayın.

d-7

Son olarak Ödeme almak istediğiniz Lemon miktarını girin. İleri’ye tıklayın ve işlemi tamamlayın.

 • mavikorku
  3 sene önce

  Dlive da çok iyi paralar kazandık zamanında. Hala çok iyi projelerimiz var devam edecek. Çok ilgili bir platform. Metin beye selamlar. Bilgiler harika

  13
  yorum beğen
 • Mehmet Çiçek
  3 sene önce

  dlive’ın en iyi yönü twitch’den daha rahat olması. yayıncılar istedikleri gibi yayın yapıyor. reklamlar insanı darlamıyor. en önemlisi dlive yayıncısına önem veriyor. jahrein, wtcn, kendinemüzisyen neden hala twitch’de sürünüyor anlamış değilim.

  14
  yorum beğen
 • Adem
  3 sene önce

  Twitch benzeri bir platformmuş. Gerçekten para kazanılabilecek bir yere benziyor. Yayıncıların denemesi gereken bir siteye benziyor.

  13
  yorum beğen
 • gokhanbozkurt
  3 sene önce

  Son Yıllarda İnternette Para Kazanmanın Yolu Youtube Twitch Dlive Oldu Sanırım

  12
  yorum beğen