arama

Girişimciler İçin En İyi 12 Ücretsiz Mail Servisleri

mail servisleri

En iyi ücretsiz mail servisleri aracılığıyla iş dünyasında daha efektif çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Başarılı bir mail servisi; iş sürecinizi kontrol etmek ve işletmeler ile iletişim kurmanın önemli bir yoludur. Bir girişimci olarak kendi internet siteniz ve dolayısıyla kullanabileceğiniz kendinize ait bir mail servisi yoksa; dünyanın en iyi ücretsiz mail servislerini kullanabilirsiniz.

Genel olarak listede yer alan tüm e-posta servisleri birbirine benzer özelliklere sahiptir. Arada çok küçük detaylar bulunduğunu belirtmekte yarar var. Yine de alternatif olarak en iyi 12’sini listeledik.

Listede yer alan mail sitelerinin tamamı ücretsiz olarak hizmet veriyor ancak depolama ve cloud hizmetleri ile bu mail servisleri ek ücretlendirmeler talep edebilmektedir. Yine de tek amacınız mail göndermek, mail almak ve mail depolamak ise; ücretsiz olarak ömür boyu kullanabilirsiniz.

Dünyanın en iyi 12 ücretsiz e-mail servisi listesi…

1. GMAIL

Popülarite: 10/10

gmail

Gmail Logo

Dünyanın en başarılı ve dolayısıyla dünyanın en çok kullanılan mail servisidir. Google’ye ait olan Gmail, tüm Google servisleri ile entegre çalışması nedeniyle çok yoğun bir kullanım alanına sahiptir. Örneğin bir Youtube kanalı açmak veya bir Android cep telefonunun adımlarını tamamlamak için de Gmail mail hesabına ihtiyacınız bulunur.

Kullanımı çok basit olan Gmail’in arayüz değiştirme, spam listesi oluşturma, gönderici engelleme, e-posta otomatik yanıtlama gibi sayısız özelliği bulunur. Gmail, uzun yıllar daha listenin tepesinde kalacak olan en iyi ücretsiz mail servisidir.

2. OUTLOOK

Popülarite: 9/10

outlook

Outlook Logo

Microsoft’un mail servisi olan Outlook genellikle kurumlar tarafından yoğun olarak kullanılan ücretsiz bir mail servisidir. Tüm Microsoft ürünleri ile entegre bir yapıya sahip olması nedeniyle kurumların işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Görev ve takvim bölümü de bulunan Outlook mail servisi yıllardan beri güvenle listede yer alıyor.

2012 yılında revize haliyle yeniden kullanıcıların beğenisine sunulan Outlook, 15 GB saklama kapasitesi ile Onedrive üzerinden bir depolama alanı da sağlamaktadır.

3. PROTONMAIL

Popülarite: 4/10

protonmail

Protonmail Logo

Çok popüler bir mail servisi olmasa da; son yıllarda yaptığı PR çalışmaları ile nam salan bir servistir. Özellikle ücretsiz mail şifreleme teknolojisi konusundaki iddialı çıkışı nedeniyle kullanıcıların ilgisini çekiyor.

ProtonMail, 2013 yılında CERN’de bir araya gelen ve daha güvenli ve özel bir İnternet’in ortak vizyonuyla bilim adamları tarafından kuruldu. Platform o günden itibaren uçtan uça şifreleme de dahil olmak üzere sayısız güvenlik önlemi ile ön plana çıkıyor. Örneğin, ProtonMail’i kullanırken asla bir kişisel reklam ile karşılaşamazsınız.

4. APPLE MAIL – ICLOUD

Popülarite: 7/10

icloud mail

iCloud Logo

ICloud Mail, Apple tarafından işletilen bir e-posta hizmetidir. Mac bilgisayarınız veya iOS aygıtınızdaki Mail uygulamasıyla veya Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarda MS Outlook kullanılarak kullanılabilmektedir. Apple kullanıcıları arasında en yaygın mail servisleri arasında yer almaktadır. Sağladığı dosyalama, yönlendirme ve spam tespiti kontrolü ile kullanıcıların yoğun beğenisini çekiyor.

5. YAHOO

Popülarite: 8/10

yahoo

Yahoo Logo

Dünyanın en köklü mail servisleri arasında yer alan Yahoo, kurulduğu günden bu yana sağladığı güvenlik seçenekleri ile en iyi mail servisleri arasında yer almayı sürdürüyor. Çok kolay bir şekilde kayıt olmanın mümkün olduğu Yahoo mail servisinde; rakiplere göre çok büyük bir depolama alanı olan 1 TB’lık depolama seçeneği bulunuyor.

6. AOL

Popülarite: 5/10

aol

Aol Logo

AOL Mail, ABD’deki Verizon Communications tarafından sağlanan web tabanlı bir ücretsiz e-posta hizmetidir. Herhangi bir kesinti olmadan gelen kutusuna erişmek için basit bir hesap arayüzü ve mobil uygulaması vardır. Başarılı bir takvim yönetimi de bulunan AOL mail servisinde; spam filtreleme, otomatik e-posta yanıtlama gibi sayısız özel seçenek bulunur.

7. GMX

Popülarite: 6/10

gmx

GMX Logo

GMX (Global Mail eXchange), reklamcılık özelliği sunan bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Kullanıcılar GMX Mail’e web posta, POP3 ve IMAP4 protokolleri üzerinden erişebilir. 50 MB’a kadar ek depolama alanı bulunuyor ve programınızı yönetmek için sürükle ve bırak işlevselliğine sahiptir.

8. YANDEX

Popülarite: 7/10

yandex

Yandex Logo

Yandex.Mail akıllı ve güvenli bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Android ve IOS cihazlarda kullanabilirsiniz. Yandex Mail Servisi’ni ruh halinize göre değiştirebililir, mesajlarınıza bir zamanlayıcı ekleyebililirsiniz. Yandex Mail Servisi otomatik olarak virüs kontrolü ile kullanıcıların güvenli posta deneyimini de geliştirmektedir.

9. MAIL.COM

Popülarite: 5/10

mailcom

Mail.com Logo

Dünyanın en eski mail servis sağlayıcılarından biridir. Alternatif olarak kullanılan Mail.com mail servisi aracılığıyla kısa ve öz bir mail adresine sahip olabiliyorsunuz. Sınırsız e-posta depolama alanı sağlayan servis aynı zamanda tüm işletim sistemlerine uygun mail uygulamalarına da sahiptir.

10. LYCOS

Popülarite: 4/10

lycos

Lycos Logo

Lycos web tabanlı bir e-posta servisidir. Size önemsiz posta koruması sağlar. İmzalar ayarlamanıza yardımcı olur ve Lycos posta sistemi gelen tüm postalara otomatik olarak yanıt verir. 3 GB’lık ücretsiz posta depolaması sağlar ve kesinlikle size reklam göstermez.

11. TUTANOTA

Popülarite: 4/10

tutanota

Tutanota Logo

Tutanota açık kaynaklı ve güvenli bir e-posta servisidir. Mobil uygulamalar e-posta istemcisi ve masaüstü istemcileri olan tüm cihazlarda şifreli e-postaları kullanabilirsiniz. Reklamlar olmadan ücretsiz e-posta hizmetleri sağlar. Güvenlik amacıyla şifreli bir takvime sahiptir.

12. ZOHO MAIL

Popülarite: 3/10

zoho mail

Zoho Mail Logo

Zoho Mail , şirketinizin iletişim ihtiyaçları için özel olarak hazırlanmış en güvenli ve ücretsiz e-posta barındırma hizmetidir. Temiz ve hızlıdır ve sahte e-postalara karşı koruma sağlar.