arama

Ulak Kurye Bayilik

KURYE BAYilik

Covid-19 pandemisi dolayısıyla en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan Kurye sektöründe bayilik alınabbilecek çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalar arasında adından söz ettirmeyi başaran Ulak Kurye, 2015 yılından itibaren sektördeki önemli kurye bayilikleri arasında yer alıyor.

Ulak Kurye’ye ait olan UlakApp aracılığıyla Türkiye’de zincir mağazalara, marketlere ve büyük e-ticaret sitelerinin müşterilerine hizmet sağlanıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin her noktasında önemli düzeyde iş potansiyeli bulunan bir franchise modeline sahiptir.

ULAK Teknoloji ve Taşımacılık A.Ş. tarafından kurulan Ulak Kurye aracılığıyla kendi bölgenizde bayilik alabilir ve platforma dahil olarak lokaldeki siparişler için hizmet sağlayabilirsiniz. Özellikle zincir marketlerin siparişlerinin de artık kuryeler aracılığıyla gerçekleştiriliyor olması sektörü önemli düzeyde artırmıştır. Burada eksik olan tek şey ise sipariş edilecek işletmelere ulaşabilmektir. Ulak Kurye, popüler uygulaması ve anlaşmaları markaları ile bu açığı gidermektedir.

BAYİLİK NASIL ALINIR?

Ulak Kurye’den bayilik almak diğer birçok markaya göre daha kolaydır. Ancak bir depoya, araçlara ve kurye hizmetinde çalışacak personeliniz varsa eğer.

Ulak aktif bölge taleplerine daha hızlı yanıtlar sağlarken; daha düşük hacimdeki bölgeleri ise bir süredir beklemeye almıştır. Ancak son dönemdeki önemli iş hacmi artışı ile birlikte bayi sayısında ciddi düzeyde artış yaşanmaktadır.

Ulak’ın bayilik sistemine dahil olmanız gereken altyapı yatırımları dışında 30 bin liralık ek sermayeye ihtiyacınız olacak.

Firma bayilik sağlarken düz girişli, önüne araç park edilebilen ve en az 80m2 dükkan talep etmektedir. Ayrıca ek olarak bir adet panelvan ve en az 1 adet de motorsiklet ihtiyacınız olacak.

Ulak Kurye bayilerinden ipotek ve teminat mektubu talep ediyor. Ancak rakamlar için firma ayrı bölgeler için farklı kriterler getirmiştir.

KARLI MI?

Kurye hizmetlerinin altın çağının içinde bulunuyoruz. Dolayısıyla her türlü sektörde önemli bir kurye ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Birçok benzer rakip firmanın açıldığı ortamda önemli markaların birinin çatısı altında hizmet vermek ciro potansiyelini de büyük ölçüde artırmaktadır.

2020 yılının en iyi sektörlerinden biri olan ve 2021’de de büyümesini sürdüren kurye sektöründe yatırım yapılması karlı iş fikirleri arasında değerlendiriliyor.

Ulak Kurye anlaşmalı olduğu işletmelerin fazlalığı sayesinde orta ve küçük potansiyelli bölgelerde bile önemli düzeyde iş potansiyeli sağlamaktadır.

Ortalama bir Ulak Kurye bayisinin aylık kar marjı 30 ila 50 bin lira arasında bulunuyor.

İLETİŞİM

Ulak Kurye’ye ulaşmak ve bayilik seçenekleri hakkında bilgi almak için 0 212 567 22 00 numaralı telefon adresinden Genel Merkez’e ulaşabilirsiniz.