arama

Hepsiexpress ve HepsiJet Araçlı Kurye Olmak ve Maaşları

hepsijet

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada’nın hızlı kargo servisi olan Hepsiexpress ve HepsiJet, son dönemde çok ciddi kurye alımı yapmaya başladı. Kurye başvurularını isterseniz araçlı isterseniz de araçsız olarak yapabiliyorsunuz.

Kendi aracınız varsa Hepsiexpress Araçlı Kurye başvurusu ve maaşları hakkında ayrıntılı bilgiler sağlayacağız.

HEPSİEXPRESS ve HEPSİJET HAKKINDA

Hepsiexpress ve HepsiJet, ülkemizin en köklü e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada’nın hızlı kargo seçeneğini daha efektif bir şekilde kurgulayabilmek için kurduğu servistir. Son dönemde kurye servisleri arasında çok hızlı bir büyüme kaydetmiştir.

Ülkemizin büyük şehirlerinde servis veren Hepsiexpress, önümüzdeki dönemde ülkemizin her bir noktasında da çok hızlı hizmet vermeyi hedeflemektedir. Dolayısıyla hızla büyüyen bu sisteme dahil olmak için kurye olma başvurularını değerlendirebilirsiniz. Üstelik paket başı veya doğrudan maaşlı seçenekleri de gayet iyi seviyede bulunmaktadır.

Hepsijet genellikle perakende sisteme yönelik online market hizmeti sağlamaktadır.

Getir, Banabi, istegelsin, Glovo’nun aynı zamanda rakibi konumunda bulunmaktadır. Geniş servis ağı konusunda ise henüz rekabet edebildiğini belirtmek zor.

HEPSİEXPRESS KURYESİ OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Öncelikli olarak Hepsiexpress ve HepsiJet kuryesi olmak için sahip olmanız gereken bazı önemli şartlar vardır. Bu şartlar arasında ise araç sahibi olmak en önemli kriterdir. Ancak araç sahibi olmadan da kurye başvurusu yapabilirsiniz.

Hepsiexpress ve HepsiJet kuryesi olmak için gerekli şartlar:

 1. 18 yaşında olmak
 2. Sabıka kaydı olmaması
 3. Daha önce hiçbir sebeple ehliyetine el konulmamış olması
 4. Son 6 ay içerisinde hız veya çeşitli trafik cezası almamış olmak
 5. Sözleşme şartlarını kabul etmek

KURYE ÇALIŞMA SİSTEMİ

Hepsiburada’nın kuryesi olduktan sonra dikkat etmeniz gereken 2 önemli konu bulunmaktadır. Hepsiburada’nın bir parçası olmak ve daha fazla kazanç elde etmek için kurye teslimini olabilecek en hızlı şekilde yapmalı ve güleryüzlü bir müşteri ilişkisi sağlamalısınız. Her iki konuda eksiklik yaşamayan kuryeler daha fazla siparişe yönlendirilmekte ve dolayısıyla daha fazla para kazanmaktadır. Bu konuda iyi bir seviyeye ulaşan kuryeler ek olarak sabit maaş da almaktadır.

Hepsiburada kuryeleri 24 saat usulüne göre dönüşümlü olarak hizmet veriyor. Genellikle kuryeler tek bir siparişe gitmek yerine aynı anda birçok sipariş için tek sefere çıkmaktadır. Günlük 3-4 sefer düzenleyen kuryeler gelen siparişleri yerine teslim etmekte ve tekrar ana dağıtım merkezine giderek yeniden siparişleri almaktadır.

 1. Günlük en fazla 5 sefer yapılmaktadır
 2. Çalışma saatleri günlük 8 saat civarındadır
 3. Paket başına ücret alınmaktadır. Başarılı kuryelere ek olarak sabit maaş veriliyor
 4. Günlük 150 civarında sipariş dağıtılmaktadır
 5. Paket başına 2 TL ücret kazanılmaktadır. Büyük paketlerde 4 TL.

ARAÇLI KURYE NE KADAR KAZANIR?

Hepsiexpress ve Hepsijet sistemlerine son dönemde ciddi başvurular yapılmaktadır. Dolayısıyla son dönemde araçlı kuryeler daha fazla tercih ediliyor.

Araçlı kuryeler Hepsiexpress ve Hepsijet kuryesi olarak daha fazla para kazanmaktadır.

Ortalama olarak bir kurye günlük 150 civarında sipariş vermektedir. Küçük paketler için 2 TL, büyük paketler için ise 4 TL komisyon almaktasınız. Dolayısıyla günlük geliriniz 400 TL civarında olacaktır. Kuryeler haftanın her günü çalışabilmektedir. Bu durumda aylık 12.000 TL’ye kadar kazanç fırsatı vardır. Üstelik tek araç için birkaç kişi olarak da çalışabilir ve daha fazla siparişi aynı araç ile sağlayabilirsiniz.

Hepsiexpress ve Hepsijet kuryesi olmak para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Kendi aracınız yoksa bile önemli bir yatırım metodudur.

ARAÇ MASRAFLARINI KİM ÖDÜYOR?

Hepsiexpress ve Hepsijet kuryesi olmak için sahip olmanız gereken araçların masraflarını kimin ödediği en çok merak edilen konulardan biridir. Hepsiburada kuryeleri için ödediği tutar komisyon ve maaşın dışına çıkmamaktadır. Dolayısıyla size ödenen ücret dışında benzin, araç bakımı veya tamiri gibi masraflar için ek ücret ödenmemektedir.

Hepsiburada’nın kuryesi olmak amacıyla hesaplama yaparken bu masrafları sizin karşıladığınızı asla unutmayın. Dolayısıyla elde ettiğiniz gelirin yüzde 30’luk kısmının masraflara gittiğini hesaplayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

– Nasıl başvurabilirim?

Hepsiexpress ve Hepsijet internet sitelerinden online olarak başvuru yapabilirsiniz.

– Başvurular ne zaman sonuçlanmaktadır?

Ortalama olarak 3 iş gününde tarafınıza geri dönüş sağlanmaktadır.

– Gönderiler ne zaman teslim edilmelidir?

Önemli konular arasında yer alıyor. Sipariş verildikten sonra teslim tarihi belirtilir. Bu tarihte siparişleri teslim etmeniz gerekir.

– Başvuru maliyeti nedir?

Başvurular için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Araç ve şahıs şirketine ihtiyacınız olacaktır.

– Acente başvurusu alınıyor mu?

81 ilde zaten mevcut bir sistemdir. İlçeler için başvurular da aynı kanallar üzerinden alınmaktadır.

– Üniforma zorunluluğu var mı?

Evet, tüm personel merkezden gönderilen kıyafetler ile hizmet vermek zorundadır.

– Hangi tip araca sahip olmalıyım?

Minivan tarzı araçlar tercih ediliyor. Araçların 2010’dan sonra trafiğe kayıtlı olması ve minimum 5 metreküp taşıma hacmi olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

ilgili içerik Ulak Kurye Bayilik
 • rauf demir
  2 yıl önce

  merhaba ford cornetım var van çalışma şartları hakında bilgi verirseniz sevinirim 05438982763

  16
  yorum beğen
 • Yılmaz Türkyılmaz
  2 yıl önce

  Yeni bu işi yapmak istiyoruz 30 yıl esnaflık deneyim var sizinle çalışmak istiyoruz

  9
  yorum beğen
 • Yılmaz Türkyılmaz
  2 yıl önce

  05423514228

  10
  yorum beğen