sv

Getir Bayilik Başvurusu ve Ücreti

getir

Eşsiz bir iş fikri modeli olan Getir, büyüme planları çerçevesinde bayilik veriyor. Getir bayilik modeli yüksek kar marjları fırsatı sağlaya önemli bir iş fikridir.

2015 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Getir, Covid-19 pandemisi ile birlikte en hızlı büyüyen şirketler arasında yer aldı. Günün 24 saati belirtilen lokasyonlara gıdadan, parfüme kadar on binlerce ürünü anında teslim eden bir işletme fikri olan Getir, ülkemizin ve dünyanın farklı lokasyonlarında hizmet sağlamak amacıyla bayilik veriyor.

GETİR BAYİLİK

Kapıa ödeme ve mobil ödeme seçenekleri ile ülkenin her yanında çok sevilen Getir’in en çok sevilen yanlarından biri ise çok hızlı bir şekilde ürün teslim desteği sağlamasıdır. Bayilik verilecek girişimci ve yatırımcıların da en çok proje üretmesi gereken ana konulardan bir tanesi budur.

Getir’in lokasyon bazlı bayilik seçeneğini aktif etmek çok yüksek sermaye talep etmektedir. Ancak ortalama sermaye düzeyi için lokasyon bazlı ücretlendirme seçeneğine gidilmektedir. Küçük bölgeler için 1 milyon lira civarındaki sermaye tutarı yeterli olurken, il ve büyük semtler için gerekli yatırım sermayesi 10 milyon liranın üzerine çıkabilmektedir.

Getir’in bayilik sistemi için 2 farklı konuda çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

DEPO

Getir bayiliği almak için binlerce ürün gamında on binlerce farklı ürünün bulunduğu bir depo ihtiyacınız olacak.

Getir’in sunduğu ürün teslim grupları şöyle:

 • Su – İçecek
 • Meyve – Sebze
 • Fırın Ürünleri
 • Temel Gıda
 • Dondurma
 • Yiyecek
 • Kahvaltılık
 • Kişisel Bakım
 • Temizlik
 • Teknoloji
 • Ev Ürünleri
 • Evcil Hayvan
 • Bebek
 • Cinsel Sağlık
 • Giyim

KURYE

Getir bayiliğini kurmak ve aktif etmek için gerekli olan bir diğer önemli unsur ise kuryedir. Yeterli sayıda kurye istihdamının başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ortalama olarak 400 metrekarelik bir depo için 5 aktif moto kuryeye ihtiyacınız olacaktır. Eğer siparişler sayısında ciddi artış elde ederseniz, siparişe bağlı olarak istihdam edilen motokuryeleri artırmanız gerekecektir.

GETİR BAYİLİĞİ NASIL ÇALIŞIR?

Getir’den bayilik aldıktan sonra Getir uygulaması üzerinden sizin deponun yakınlarındaki tüm alanlar için sipariş verme sistemi aktif olur. Bu süreçten sonra alınan siparişler doğrudan size iletilir ve sizde depodan ilgili ürünü belirtilen adrese kısa bir süre içerisinde motor kuryeler ile teslim edersiniz.

Getir uygulaması hem kredi kartı ile online hem de kapıda ödeme imkanı sağlamaktadır. Kredi kartı ödemeleri doğrudan ana şirkete iletilmekte ancak kapıda ödeme için gelen ödemeleri de siz günlük olarak Getir’in verdiği hesaplara yatırmanız gerekiyor.

Getir’in en çok dikkat ettiği konulardan biri iptal edilen siparişlerdir. Getir, ürünlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesini ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasına ciddi önem göstermektedir.

GETİR BAYİLİĞİ NE KADAR KAZANDIR?

Getir önemli düzeyde kar marjı sağlayan bir iş modelidir. Getir hem ürün ve hizmet ücretlerini size ödemekte hem de ürün başına komisyon ve kargo ücretini ödemektedir.

Getir bayiliği ortalama 1 milyon lira ile kurulmaktadır. Getir’in 1 milyon liraya kurulan önemli bir lokasyondaki bayiliği günlük yaklaşık 500 adet sipariş almaktadır. Ortalama olarak sipariş başına 6 TL’lik bir ücret ödenmektedir. Bu da ürünler için elde ettiğiniz gelir dışında sipariş başına 6 TL kazanmanızı sağlayacaktır. Bu durumda günlük 3 bin liralık net kar elde etme şansınız olacaktır. Ayrıca ürünlerden de yüzde 5-20 civarında bir ek kar elde edersiniz.

Getir bayilerinin personel, kira, elektrik vs. gibi aylık tüm masraflar sonrasındaki net karı 70-80 bin lira civarında bulunmaktadır.

GETİR BAYİLİK İLETİŞİM

Getir’in bayilik sistemine başvurular Getir internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Telefon: +90 (850) 532 50 50
Mail: info@getir.com
Adres: Etiler Mah. Tanburi Ali Efendi Sok. Maya Residences Sit. T Blok No:13/334 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye 34337

Yazar: Yeni İş Fikirleri

Sıradaki içerik:

Getir Bayilik Başvurusu ve Ücreti